Égből ​pottyant szakács / A baba meg a dada 25 csillagozás

Jessica Bird: Égből pottyant szakács
(Eredeti címe: Beauty and the Black Sheep)
Frankie panziója a csőd szélére került. Nem elég, hogy az épület komoly felújításra szorul, ráadásul még a konyhafőnök is felmondott a főidény kellős közepén. Mintha csak az ég küldte volna, ekkor állít be hozzá Nate, a mesterszakács, és felajánlja a segítségét. A lány azonban a magányos küzdelem évei alatt megszokta, hogy nem egykönnyen tárja ki a szívét…

Caroline Anderson: A baba meg a dada
(Eredeti címe: Caring for His Bady)
Amikor Harry újra az ajtaja előtt áll, Emily szíve majd kiugrik a helyéből. Régi kedvese ráadásul nem egyedül érkezik, hanem egy árva kisbabát tart a karjában, akit örökbe fogadott. Azzal viszont nem számolt, hogy a gyermek minden percét igénybe fogja venni, és akár akarja, akár nem, a szomszédban lakó Emily segítségére szorul…

Eredeti megjelenés éve: 2012

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bianca

Harlequin Magyarország, Budapest, 2012
192 oldal · ISBN: 9789635384273 · Fordította: Somló Katalin, Járdán Eszter

zuna19 >!
Jessica Bird – Caroline Anderson: Égből pottyant szakács / A baba meg a dada

Kellemes csalódás volt a füzet.
A fülszöveg fogott meg mind a két történetnél. Alig vártam, hogy elolvassam őket, de amikor megláttam a korábbi értékeléseket elbizonytalanodtam. Elgondolkodtam, hány olyan füzetet olvastam már, ahol a fülszöveg megfogott, utána meg hatalmasat kellett csalódnom. Sajna nem egy volt már.
De szerencsére itt kellemes csalódás lett a végére.
Tökéletes volt mind a két sztori.
Tetszett a kidolgozásuk. Ilyen se sokszor van.
A második rész nehézkesen indult, de az is frenetikus lett a végére.
A főszereplők szerethetőek voltak. Imádtam ezeket a karaktereket.
Tényleg csak ajánlani tudom, mert nekem hatalmasat dobott a napomon a két írónő.

Zsuzsanna_Makai>!
Jessica Bird – Caroline Anderson: Égből pottyant szakács / A baba meg a dada

Középiskolás koromban nagyon szerettem ezeket a romantikus füzeteket. Az a durva, h most azt is megértettem, hogy mivel ennyire rövidek, a szerzônek nincs ideje, és tere túlhúzni, túlbonyolítani a történetet, ez az ami igazán tetszik benne.
Nagyon szerettem mindkét történetet.

turanett P>!
Jessica Bird – Caroline Anderson: Égből pottyant szakács / A baba meg a dada

Ward miatt olvastam el a füzetecskét, kíváncsi voltam, hogy mit tud kihozni egy ilyen rövid történetből. Nem volt rossz, de mégis csak rövid. Sok helyen hiányosságokat éreztem.

Trice29 P>!
Jessica Bird – Caroline Anderson: Égből pottyant szakács / A baba meg a dada

Meglepően jó volt mindkettő történet. Romantikus füzeteknél nem vagyok hozzászokva az ennyire jól kidolgozott történetekhez.
Mindkettő történetben tetszett az összetartó család, a jellemfejlődés. Talán egy kis humor még jó lett volna, egyébként ♥

Paulina_Sándorné P>!
Jessica Bird – Caroline Anderson: Égből pottyant szakács / A baba meg a dada

Imádtam mind a két történetet. Könnyed, romantikus olvasmányok voltak. Érzelmek sokaságával. Az első történetben nagyon bírtam Natet. Szimpatikus figura, tetszett, hogy elnevezte az autóját. Frankie makacs, ő mindent meg tud csinálni egyedül neki ne segítségen senki típus. Jó volt figyelni, ahogy szép lassan csapattá válik Nate-tel. A második történetben Harry érdekes figura volt, nem sok ilyen ember van, aki azt megtette volna, amit ő. Becsülöm érte. Emily kedves lány, a gyermekeit bírtam. Megértem őt, hogy miért próbálta a fejést választani a szoptatás helyett. spoiler Nem semmi lehetett élőben végig nézni a katasztrófát.

ƨɔɴом>!
Jessica Bird – Caroline Anderson: Égből pottyant szakács / A baba meg a dada

Nem szeretem az ilyen fuzetecskeket, azonban ugy gondoltam, hogy Ward miatt megeri a kezembe fogni. A vegere azonban rajottem, hogy minden fenttartasom ellenere nem olyan rosszak ezek, mint gondoltam.
Jessica Bird (J.R.Ward): Egbol pottyant szakacs
Annyi biztos, hogy FTT es Bukott angyalok utan szokatlan, es mar-mar furcsa, de ugyanakkor uditoen hato. Orulok, hogy megvolt benne a humor es, hogy ha picinyke talanyos kodositeseket is kaptunk, de kaptunk legalabb.
Nyilvanvaloan az ilyen tortenetek legnagyobb hatulutoje, hogy rovidke, es valahol hiaba zart egyfele modon, de ugyanakkor folytatasert kiallt. Legalabbis szamomra kialltott eleg rendesen a vege, mert csak igy meredtem, a lapokra, hogy most komolyan vege van-e vagy, meg van tovabb is… Kulonosen kiemelkedo szamomra egyik karakter sem volt, de hat nem is ez volt a lenyeg, hanem maga az osszhatas, es az amit kepviselt. Ennek pedig ugy gondolom, hogy eleget tudott tenni. Igy erre adnek egy eros 4*-ot
Caroline Anderson: A baba meg a dada
Nem volt rossz, tenyleg nem, de a fene se tudja, Ward utan meg se mondanam azt, hogy megvett maganak vagy meggyozott. Sokkal tobb volt itt szamomra az edes cukormaz, amitol sokszor csopogott a dolog, es nem tudtam mit kezdeni vele. Persze valahol megis aranyos, helyes kis tortenet volt, de nem ereztem azt, hogy nem varom, hogy vege legyen, hanem mar csak automatikusan haladtam vele mit sem torodve semmivel. A karakterekrol ugyanazt tudom elmondani, mint az elozo tortenetnel, hogy kiemelkedoek nem voltak, de hoztak az altaluk kepviseltek dolgokat.
Ezek fuggvenyeben sajnos 3,5*-nal tobbet nem tudok adni.
Osszesegeben azt kell mondanom, hogy en, aki abszolut tenyleg eletemben egyetlen ilyet sem olvastam el, most komolyan elgondolkoztam azon, hogy egy-ket lelegzetvetelnyi szunetben ket nagyobb mu kozott ilyenekkel fogom felkesziteni magam. Rossznak abszolut nem rosszak, ahogy gondoltam, az pedig amit kepviselnek mindenkeppen kikapcsolodast nyujtanak.
Nem leszek szorosszivu igy egybenezve 4* jar erre. :]

Ancsúr>!
Jessica Bird – Caroline Anderson: Égből pottyant szakács / A baba meg a dada

Az alapötlet nagyon tetszett mindkét történetnél, de a történet hossza miatt kicsit hiányérzetem volt. Engem pl. érdekelt volna első résznél, hogy konkrétan milyen átalakításokat eszközöltek ki a panziónál. Érdekes lett volna végigkövetni a felújítási munkálatokat.

schalby P>!
Jessica Bird – Caroline Anderson: Égből pottyant szakács / A baba meg a dada

Mind két történet érdekes, gyorsan olvasható. Kicsit összecsapott a vége ettől független élveztem őket.

Zsókica>!
Jessica Bird – Caroline Anderson: Égből pottyant szakács / A baba meg a dada

Ward miatt olvastam el a füzetet. Az a baj ezekkel a kis történetekkel, hogy nem lehet igazán megismerni a karaktereket. Frankie már egy idő után idegesített az állandó makacsságával, viszont Nate, aki mindenhez ért és persze főzni is tud☺értelmes-érzelmes egy szóval "álompasi"☺ Kettejük kibontakozó szerelmét olvashatjuk ebben a rövid történetben.

Jessica Bird (J.R.Ward): Égből pottyant szakács ****
Nem bírom a nyavalygást továbbra sem, ééés még Wardtól sem.
Frankie az agyamra ment, rajta kívül mindenki a helyén volt, Nate-et kedveltem.
Jók voltak a vicces jelenetek, de ezt a kisujjából rázza ki hálisten az írónő.
Caroline Anderson: A baba meg a dada**
Hát ez sok-sok jaj! És még humor sem volt benne.
Igaz, hogy ez „csak” egy mese, de olyannyira életidegen, csak keseregtem én is majdnem végig, mint Emily.

SzAngelika>!

A férfi csak nézett rá, aztán finoman félretolta, hogy odaférjen a csirkéhez. […]
– Hány fő? – kérdezte szigorúan a férfi.
– Tessék?
Felvont szemöldökkel nézett Frankie-re, majd türelmetlenül megismételte:
– Hány főnek lesz?
Frankie kezdte megérteni, mi az idegen szándéka.
– Maga szakács?
– Nem, baleseti sebész.

zuna19 >!

– Milyen lenne az élet kalandok nélkül? Kockázat nélkül?
Frankie hűvösen a másik ajtó felé mutatott.
– Izgalmakra vágysz? Van a szobádban konnektor. Ha körülnézünk, biztosan találunk neked egy rosszul szigetelt csavarhúzót, azt bedughatod oda.
Nate nevetve fogta meg a nő kezét, és a szívére szorította.
– Újraélesztenél, ha megállna a szívem?
– Kihívnám a mentőket. És remélném, hogy az orvos előzőleg fokhagymás pirítóst evett, mielőtt nekilátna a mesterséges lélegeztetésnek.

Szelén>!

– Újraélesztenél, ha megállna a szívem?

vklara>!

– Remélem, most nem álmodom – felelte elbizonytalanodva Frankie.
– Légy a feleségem!
A lány felnevetett.
– Most már biztos, hogy álmodom!
– Komolyan gondolom.
Frankie szeme megint könnybe lábadt, de az arca sugárzott a boldogságtól.
– Igazán?
– Szeretnélek feleségül venni, ha lehet, azonnal. Van békebíró a városban?
– Azt hiszem a vízvezeték-szerelő az, mellékállásban – felelte mosolyogva Frankie. – Amilyen gyakran jár ide mostanság, szinte családtag lett.
– Akkor eljegyeztük egymást?
Frankie átfogta a férfi nyakát.
– Igen.

Kapcsolódó szócikkek: vízvezeték-szerelő
vklara>!

– Na, álljon meg a menet, mi másra gondolhatnék? Először közlöd velem, hogy nem akarsz barátkozni, most meg kettesben akarsz lenni velem? Kártyapartnert keresel, vagy mi?

vklara>!

– Akkor árulja el, mi az, amit maga szerint rosszul csináltam ma este.
– Egész jó volt, de ettől még nem kell azonnal felvennem.
A férfi fejcsóválva nézett rá.
– Egész jó? Atyám, maga aztán nem osztogatja számolatlanul a dicséreteket!

vklara>!

Frankie szótlanul nézte, ahogy az idegen a zsákjába nyúl, és egy bőrtokot vesz elő.
Gyors mozdulatokkal felnyitotta, és hat hosszú, csillogó pengéjű kés került napvilágra. Frankie riadtan ugrott hátra. Lehet, hogy inkább neki kellene a telefonhoz szaladnia, hogy kihívja a rendőrséget?

vklara>!

Harrynak fogalma sem volt róla, hogy három gyerekkel a bevásárlás felér egy túlélőtúrával.
Mivel a kislánya folyamatosan éhes volt, magával vitte a cumisüveget is. Meg a pelenkát. És tartalék ruhát, ha véletlenül át kellene öltöztetnie Kizzyt… A sarkkutatók kevesebb holmit visznek magukkal, amikor a Déli-sarkra indulnak.

Szelén>!