Végzetes ​nyalánkság (Donut Shop krimik 2.) 35 csillagozás

Jessica Beck: Végzetes nyalánkság

Suzanne híres finomságainak a helyi „minden lében kanál” sem tud ellenállni, aki Suzanne szerencsétlenségére egy nap holtan esik össze. Nyomozók hada kezd szaglászni a Fánkpalota háza táján, cukros zsákokon, habnyomó formákon át, a legrosszabbat feltételezve a tulajdonosnőről. Ám Jake Bishop nyomozó és volt férje segítségével sikerül Suzanne-nak tisztáznia magát, jó hírnevét megőriznie – mielőtt még egy újabb végzetes nyalánkság elragadna valakit…

Eredeti megjelenés éve: 2010

Ulpius-ház, Budapest, 2014
382 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633832509 · Fordította: Kallai Nóra

Jessica Beck: Végzetes nyalánkság

Mi lehet ennél jobb egy kis sütemény és hozzá krimi. Fánkimádóknak el kell olvasni mindenképpen. Ami miatt javasolt, hogy van sok recept amit ki lehet próbálni. Aki szeret sütni annak hajrá vagy ahol van ilyen személy a környezetben szintén. A kedvenc a citromos fánk de hogy kerül oda a karamell cukor?

zsoka2142>!
Jessica Beck: Végzetes nyalánkság

Őszintén sajnálom, hogy ennek a sorozatnak a többi részét nem fordították le. :( Nekem tetszett, érdekes és izgalmas volt, ahogy Suzanne ismételten ki szerette volna nyomozni, mi áll a dolgok hátterében és vajon ki lehet a tetettes. Ezúttal sem sikerült rájönnöm a dolgok nyitjára, és egész végig rossz irányba keresgéltem és rossz emberekre gyanakodtam. A végén pedig sikerült meglepődnöm. :)
Az ízletesnek tűnő fánkreceptek pedig még érdekesebbé tették magát a regényt.

tündérrózsa>!
Jessica Beck: Végzetes nyalánkság

Ültem egy kicsit az értékelésen, mert egyszerűen nem tudom, mit írhatnék, amit az első részéhez nem írtam. Nem nyújtott többet,annál, de azt a szintet legalább hozta. Ez is egy kellemes olvasás volt, olyan se nem túl jó, se nem túl rossz. Ha kicsit negatívan akarnék fogalmazni, azt mondanám, olyan semmilyen. De maradok inkább a kellemesnél, mégiscsak pozitívabban hangzik. Nem számottevően, de jobban tetszett a nyomozás része, Suzanne is kicsit szimpatikusabb lett, amit Jake-ről már nem tudok elmondani. A szerelmi életüket meg jobb is, ha hagyjuk. spoiler
A gyilkos kilétére elég hamar rá lehet jönni, de nem is ő, hanem inkább a leleplezéséhez vezető út a lényeg. Közben pedig csoroghat a nyálunk a jobbnál jobb fánkok után. Szinte végig az orromban éreztem az illatukat. Tetszett az a kis spoiler gesztus, amit Suzanne a végére tartogagatott spoiler. Nem biztos, hogy valaha újra kölcsönkérem előveszem, de egynek elment.

Sz_Léda_22>!
Jessica Beck: Végzetes nyalánkság

Nos egy màsodik könyvnél azèrt az ember tudja mire szàmítson, a szisztéma ugyan az volt. Gyilkossàg, nyomozàs ès sok sok fànkevés amit az én korgó gyomrom nehezen viselt el, lèvén hogy èjjel és hajnalba is olvastam álmatlansàgom miatt. Talán mèg annyira humoros sem volt mint az elsô, de èn kedvelem Suzanne-t nekem megtornàztatta az agyam, mert persze ô megint elôbb jött rà a gyilkos kilètère mint én :-) .

negoti P>!
Jessica Beck: Végzetes nyalánkság

Az a vicces, hogy az első kötetnél az volt a bajom, hogy kevés volt a nyomozás, sok a magánélet. Most egyáltalán nem érdekelt, hogy nyomozza ki Suzanne az esetet, érdekesebb volt, hogy mik történtek körülötte. Egyszer olvasható, könnyed (pont ez kellett nekem) olvasmány, vállalkozó kedvűeknek pár fánk recept is van a könyvben.

vikcsu01 P>!
Jessica Beck: Végzetes nyalánkság

Az első rész sem nyerte el a tetszésemet, ahogyan ez sem aratott nálam nagy sikert. Suzanne számomra nagyon idegesítő karakter volt, ahogyan Grace is.. Suzanne és Jake kapcsolata is borzasztó volt. A nyomozás is számomra nagyon mellékesnek hatott. A pozitívum a könyvben a fánk és egyéb receptek.

kitekaktusz>!
Jessica Beck: Végzetes nyalánkság

Itt is, mint az első résznél, igyekeztem elvonatkoztatni a Hannah Swensen sorozattól és így nagyon tetszett. Amiben süti van meg krimi, az nekem jöhet. Az viszont sokkal jobban zavart, hogy elég sok helyesírási hiba volt benne. Az indítékot sok helyen indítóoknak fordították, szerintem elég furán hangzott, az egyik szereplőből meg az egyik oldalon Jake helyett Jack lett. Már azt hittem, egy új szereplő, de kiderült, hogy nem. Több gépelési hiba is volt benne, és ez azért eléggé el tudja rontani az olvasási élményt. De ezeket igyekszem elfelejteni, és így megkapja az 5 csillagot. :) És egyébként tényleg egy az egyben ugyanaz, mint Joanne Fluke sorozata.

nagara>!
Jessica Beck: Végzetes nyalánkság

Már nagyon régen el akartam olvasni, de soha nem jött szemben a könyvtárban eddig. Az első rész is tetszett, leszámítva, hogy olvastam hasonlót, és ennél a résznél is meg lehetett ezt állapítani. A fonalat nem volt nehéz felvenni… Néha kicsit sok volt a fánkból, a kérdezősködésből, a kotnyeleskedésből… Könnyen, gyorsan olvasható, recepteket tartalmazó csajos könyv.

Juca P>!
Jessica Beck: Végzetes nyalánkság

Könnyed kikapcsolódást nyújt, akárcsak az első rész. Suzanne ezúttal is egy érdekes nyomozásba kezd. Kíváncsi voltam, ki lesz a gyilkos, volt néhány tippem. A szerelmi szál nem sokat haladt előre, Jake sokat volt távol. Max szerencsére keveset szerepelt, viszont ismét felrűnt David, akinek még biztosan lesz szerepe a sorozatban.

Sok receptet is találunk a könyvben. Az első rész egy kicsivel jobban tetszett. Egyszeri olvasásnak megfelel.

dynamail>!
Jessica Beck: Végzetes nyalánkság

Könnyű olvasmány, nem kell rajta gondolkodni, mégis jólesik:-)

konyvolvaso>!

Nem tudom, én a margarétát sokkal jobban szeretem. Olyan vidám virág!

konyvolvaso>!

Eszembe jutott, hogy Jake felesége is autóbalesetben halt meg, és imádkoztam, nehogy itt is hasonló dolog történjen.

konyvolvaso>!

Először újból kerek fánkokat szaggattam belőle, aztán mikor másodszorra nyújtottam ki, akkor már téglalap alakú szaggatót használtam.

konyvolvaso>!

Lehetett a menűben lasagne, fasírt, csőben sült csirke, de bármi más is, ami csak a hűtőből előkerült.

konyvolvaso>!

Arra gondoltam, kiolvaszthatnánk azt a lasagnét, ami a múlt hétről maradt.

konyvolvaso>!

A lasagne tökéletesen megteszi.

Kapcsolódó szócikkek: lasagne
konyvolvaso>!

Jake erre nem mondott semmit, mire a kezében lévő rózsákra néztem.