Karácsony ​a Cupcake Kávézóban (A Cupcake Kávézóban 2.) 79 csillagozás

Jenny Colgan: Karácsony a Cupcake Kávézóban

Issy Randall, a Cupcake Kávézó büszke tulajdonosa szerelmes, és nem is lehetne boldogabb. Új üzlete virágzik, és jó barátok veszik körül, bár két kolléganője, Pearl és Calorine mintha nem nagyon lenne feldobva a hó és a vidámság közelgő ünnepétől. Ám amikor barátja, Austin eljátszik a gondolattal, hogy New Yorkba költözik, Issy kénytelen egy távkapcsolat kilátásával szembenézni. És amikor legnagyobb a karácsonyi forgalom a kávézóban, s egyre nagyobb a kereslet Issy ínycsiklandó süteményeire, a lánynak el kell döntenie, mit tart a legfontosabbnak az életben.

Ebben a decemberben Issynek minden erő-, jókedv- és fahéjtartalékára szüksége van, hogy így vagy úgy mindenkinek boldog karácsonyt teremtsen…

Eredeti megjelenés éve: 2012

Fordította: Horváth M. Zsanett

Central Park

BertaPalikSzilvi P>!
Jenny Colgan: Karácsony a Cupcake Kávézóban

Az volt a tervem, hogy decemberben így az Ünnep közeledtével Karácsonyi romantikus könyveket olvasok.
Így esett a választásom erre a kötetre is.
Kicsit most úgy èrzem nagyon mellènyúltam,mert nem igazán tetszett a történet.
Lehet, hogy ha az előző rèszt is olvasom más vèlemènyen lennèk,de ez majdhogynem szenvedès volt.
A receptek tetszettek,de alapvetően nem receptek miatt szerettem volna olvasni.
Egyik szereplőt sem tudtam igazán megkedvelni,ès maga a történet sem fogott meg.
A párkapcsolati gondok,a barátok problémái mellett nekem kevès volt az igazi ünnepi hangolódás.
A tèli New York tetszett.

Nefi>!
Jenny Colgan: Karácsony a Cupcake Kávézóban

Kellemes történet, de annyira könnyednek már nem mondanám. Könyv már nem csak móka és kacagás, átjönnek azért rajta az un. nagybetűs Élet dolgai. Egy üzlet beindítása, párkapcsolati problémák, a barátok életének fázisai. Összességében van mélysége. A karácsonyt nem éreztem annyira központinak, de érezhetően jelen van.
Néha kicsit sematikus és kiszámítható a történet, de hát nem is egy thrillerről beszélünk :)
Még mindig cupcake és sütemények ami körül forog a történet, amit az ember azért ki is próbálhat :) és hát arról ne is beszéljünk, hogy az igazi vaj mennyire nagyon fontos, asszem ezt egy életre megtanultam :)))))

anesz P>!
Jenny Colgan: Karácsony a Cupcake Kávézóban

Most ismerkedem a chick lit műfajával. Ebben a hónapban már ez a harmadik, amit olvastam. A három közül ez a volt a leggyengébb. Tudom, hogy nem könnyű a távkapcsolat és nehéz döntések a munkaügyi problémák, de nekem túl sok volt itt a nyavalygás. A vége felé azért már javult a helyzet és a receptek kötött volt néhány olyan, amit lehet, hogy kipróbálok.
A mellékszereplők problémái érdekesebbek voltak, nekem ők tették elviselhetővé a könyvet.
A borító is nagyon hangulatos.

Mesii>!
Jenny Colgan: Karácsony a Cupcake Kávézóban

Aranyos folytatás, talán picit több drámával, mint az előző részben, de mint tudjuk, nincs az a gond, amin egy kis karácsonyi csoda, baráti összefogás és megfelelő mennyiségű muffin ne segítene :) Issyvel most teljesen együtt tudtam érezni az egész sztori alatt… Pótanyáskodni és távkapcsolatosdit játszani nem egyszerű… De a kávézóban játszódó részek engem is mindig boldogsággal és jó érzésekkel töltöttek el, hiszen ez a hely tényleg olyan, mint a nyugalom szigete… és ilyenkor az ember lánya elkezd sóvárogni egy saját kis kávézó után… :)

Annemary>!
Jenny Colgan: Karácsony a Cupcake Kávézóban

Valamiért az első részhez képest ez a történek egy kicsit kevésbé tetszett nekem. Fogalmam sincs mi lehet az oka, hisz az első részt nagyon élveztem.
Austin nagyon gyorsan döntött és nem értette Issy miért nem lelkesedik annyira New Yorkért. De persze a szerelem mindent legyőz, bármire képesek vagyunk a szeretteinkért.
De Austin azért megértőbb is lehetett volna.
Darnyval együtt éreztem, mikor magát hibáztatta.
Caroline sokat változott, míg az első részben kiakasztott, itt már szimpatikus barátnő volt a maga módján :)
A receptek többsége számomra túl bonyolult, de azért akadt közte egy-kettő, amit szívesen kipróbálnék!

kuliga>!
Jenny Colgan: Karácsony a Cupcake Kávézóban

Kedves, romantikus történet. A karácsonyi filling még bájosabbá teszi. Tökéletesen érthető annak is, aki esetleg nem olvasta az első részt (Találkozzunk a Cupcake kávézóban). Kicsit megkönnyeztem Darny-t, mikor magára vette az elválás terhét, de lehet csak én is túlzottan karácsonyi hangulatban voltam. Szóval egy rózsaszín mese, se több se kevesebb. A recepteket nagyon szeretem az ilyen könyvekben, remélem egy-két karácsonyi recepttel gyarapodik a receptkönyvem, de részletes elemzés, próbasütés és természetesen vizsgálódó kóstolás előzi meg a bekerülési folyamatot :)

tündérrózsa>!
Jenny Colgan: Karácsony a Cupcake Kávézóban

Ez most egy kicsit lassú volt nekem. Nem tudom, mit vártam, hiszen megvolt benne minden, ami az első részében is. Nagyon hiteles, olyan érzésem volt végig, hogy ez bármelyikünkkel megtörténhetne. Talán pont ez volt a baj. Azt hiszem, most kicsit valami rózsaszínesebbre vágytam. Ez is az valamilyen szinten, hiszen romantikus történet, egy kis karácsonnyal, megoldandó problémákkal, nehezen meghozott döntésekkel. Mégis hiányzott valami. Egy kis varázslat. Ami ráhangol az ünnepre, ami nem ennyire hétköznapi.
Semmi pluszt nem kaptam az előző részhez képest. Néha túl hosszúnak éreztem a leírásokat, néha meg nagyon is élveztem. Főleg a téli New York bemutatása tetszett. Szinte ott éreztem magam a karcos hidegben, ahogy a receptek olvasása közben is ott voltak az illatok az orromban.
A vége nem lepett meg, valami ilyesmire számítottam, csak egy kicsit összecsapottnak éreztem. Addig lassan halad, aztán meg hirtelen bumm!… és már vége is a könyvnek. spoiler
Hiába karácsonyi, ez most lehet, rosszkor talált meg.

mokus33>!
Jenny Colgan: Karácsony a Cupcake Kávézóban

Aranyos kis, könnyed olvasmány volt, de úgy emlékszem, az előző rész jobban elvarázsolt. Akkor szívesen olvastam arról, hogy Issy hogyan boldogul új szerepkörében, a mostani kötetben kicsit erőltetettek voltak a szituációk, nem volt olyan gördülékeny, mint az előző rész. A romantikus szál is gyengécske volt, nem éreztem Issy és Austin között a szikrát, akkor sem, amikor együtt voltak. Egyébként nagyon szerettem a szereplőket, majdnemhogy Carolinet a legjobban, aki az életben valószínűleg megőrjítene, de itt kellemesen színesítette a cselekményt :) Egyszer olvasós kategóriában megfelelő könyv ez, lehet, hogy ha karácsonykor olvasom, jobban tetszett volna. :)

Barbilucia>!
Jenny Colgan: Karácsony a Cupcake Kávézóban

Kedves volt az írónőtől, hogy recepteket is tett a könyvbe. A történet kedves, bár néha picit untam, de ettől függetlenül átjött a karácsonyi hangulat és a sütés élménye :-)

NoeLind>!
Jenny Colgan: Karácsony a Cupcake Kávézóban

A borító nagyon szépre sikerült, csillagos ötös. Bár a történetben drámára, izgalomra nem kell számítani, teljesen kiszámítható már az elejétől fogva, mégis megérdemli az 5 csillagot. Megérdemli, mert ha valaki egy kellemes, könnyed történetre vágyik, akkor azt megkaphatja ettől a könyvtől anélkül, hogy közben unalmas oldalakon kellene átverekednie magát. Nekem olyan volt ez a történet, mint egy szép vasárnap délután kényelmesen megpihenni, és meginni egy finom forró csokoládét tejszínnel a tetején. :)

Beriniki>!

CAROLINE TARLÓRÉPÁS PITEMEGLEPETÉSE
Aprítsunk fel tarlórépát, gombát, retket, kelbimbót és lila hagymát, tegyük egy serpenyőbe, és locsoljuk meg lenolajjal. Adjunk hozzá egy kevés köményt.
Töltsük bele teljes kiőrlésű tésztába. Süssük meg.
Szellőztessük ki a füstöt a házból. Rendeljünk pizzát.

Ingryd>!

– Issy! – mondta riadtan. – Ebben nem maradt csoki, Issy!
– Nem minden adventi naptárban van csoki, Louis.
– De igen! Van bennük! – mondta Louis. – Szerintem kiraboltak.

5. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: adventi naptár · csokoládé

Kugel

150 g cukros pehely vagy cukrozott kukoricapehely
2 evőkanál olvasztott vaj
2 teáskanál cukor
2 teáskanál fahéj

Főzzük meg a tésztát a csomagoláson található utasítások szerint.
Egy nagy edényben keverjük össze a vajat, krémsajtot, cukrot, vaníliát, tojást és tejet. Keverjük simára. Csöpögtessük le a tésztát, majd adjuk hozzá a keverékhez, végül öntsük az egészet jókora, szögletes tepsibe, fedjük le, és hűtsük be.
Másnap, körülbelül 2 órával fogyasztás előtt melegítsük elő a sütőt 180 °C-ra vagy 4-es fokozatra.
Egy kisebb tálban zúzzuk össze a pelyhet, és keverjük hozzá a vajat, cukrot és fahéjat. Hintsük a hideg kugel tetejére, majd süssük 75 percig. Tálalás előtt hagyjuk 20 percet hűlni.

12. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: krémsajt · kukoricapehely · vanília
Ingryd>!

Megállíthatatlanul közeleg a karácsony.

1. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: karácsony
K_Heni>!

– Az emberek gyertyát adnak ajándékba?
– Az elegáns emberek igen – mondta Caroline.
– Az elegáns emberek olyan ajándékot adnak, ami azt mondja: „nesze, szerintem rémes szaga van a házadnak, ezért szükséged van egy büdös gyertyára?”

BertaPalikSzilvi P>!

– A k betűs szót tilos kimondani ebben a boltban – mondta. – Az emberek nem azért járnak hozzánk, hogy bűntudatot keltsünk bennük. Pihenésre vágynak, egy kis nyugalomra, hogy leülhessenek a barátaikkal. Semmiszükség, hogy telített zsírokról beszélj nekik.

Ingryd>!

Pearl számtalanszor szóvá tette, hogy már azért garantáltan a mennybe jut, mert képes elviselni Caroline-t.

4. fejezet

2 és fél citrom leve és héja
220 g porcukor
55 g sótlan vaj
2 tojás

Tegyük a háztartási kekszet és az olajos magvakat (ha használunk) egy zacskóba, és zúzzuk össze sodrófával. A vajat és a barna cukrot olvasszuk össze egy fazékban, majd amikor elolvadtak, keverjük a kekszes-magos keverékhez. Ha úgy találjuk, hogy nem jut egyenletesen mindenhová a vajból, akkor olvasszunk meg még egy kicsit, és adjuk hozzá. Miután sikerült egyenletesen összekeverni az alapot, nyomjuk bele egy mély, 23 centis, kerek tortaformába. Tegyük be a hűtőbe, hogy kihűljön.
Verjük fel a mascarponét, a citrom levét meg héját és a porcukrot. Külön tálban verjük fel keményre a tejszínt. Adjuk hozzá a mascarponés keverékhez, és keverjük simára. Öntsük az egészet a tortaalapra, és simítsuk el a felületét. Tegyük be a hűtőbe 1-2 órára.
Ha saját magunk szeretnénk elkészíteni a citromos feltétet, tegyük meg addig, amíg pihentetjük a tortát. Tegyük a vajat és a cukrot egy üvegtálba, amit helyezzünk egy fazéknyi, kis lángon gőzölgő víz fölé. Miután elolvadt a vaj, adjuk hozzá a citrom héját és levét (én szeretem alaposan kifacsarni a citromot). Keverjük el jó alaposan.
Verjük fel a tojásokat, és lassan, folyamatos kevergetés mellett öntsük bele az üvegtálba, de ne túl gyorsan.
Most pedig… kevergessük tovább még 30-40 percig. Végül a keverék be fog sűrűsödni, a kanál pedig nyomot hagy a masszában, és lelátunk az edény aljára. Ha nem vagyunk biztosak a dolgunkban, csináljuk még egy kicsit tovább… ártani nem fog.
Öntsük át egy tálba, és hagyjuk kihűlni. (Ne adjuk hozzá a sajttortához, amíg meleg!)
1-2 óra elteltével rá lehet önteni a feltétet a tortára. Simítsuk el a tetejét, és hagyjuk további 2 órát pihenni, hogy megpuhuljon a sütemény, vagy ha van időnk, akár egész éjszakára is hagyhatjuk. Ilyenkor tegyük be a hűtőszekrénybe. Tegyük be tárolóedényekbe. Szálljunk fel (biztonságosan).

10. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: British Airways · cukor · háztartási keksz · sajttorta

Verity Deli forró csokoládés sütemény

Kalória: UK: egymillió, és akár egész nap émelyeghetünk tőle; US: könnyű nass két laktató fogás között, melyeknek olvadt sajt van a tetejükön. Fogyaszthatjuk karamellszósszal, tejszínhabbal, gyömbéres fagylalttal, szívműtéttel. Készítsük el, de lehetőleg apró süteményt csináljunk, ízletes nassnak. Szörnyű dolog a csokoládé általi halál. A lényeg az lenne, hogy boldognak és elégedettnek érezzük magunkat, nem pedig maszatosnak és bűnbánónak.

185 g sótlan vaj
185 g jó minőségű keserű csokoládé
85 g liszt
40 g kakaópor
50 g fehér csokoládé
50 g tejcsokoládé
3 nagy tojás
275 g aranyszínű barna cukor

Olvasszuk föl a vajat és a keserű csokoládét nagyon lassan és óvatosan a mikróban. Hagyjuk kihűlni. Melegítsük elő a sütőt 160 °C-ra vagy 3-as fokozatra, és béleljünk ki sütőpapírral egy tepsit.
Keverjük össze a lisztet és a kakaóport; vagdaljuk föl a tejcsokit és a fehér csokit. Verjük fel a tojást a cukorral habosra, amíg kétszer annyinak nem tűnik. Óvatosan, finom mozdulatokkal keverjük bele az olvadt csokit, amíg sűrű masszára nem hasonlít. Adjuk hozzá a csokidarabokat.
Süssük 25 percig, amíg fényes nem lesz a teteje.

13. fejezet

1 csipet só
14 g vagdalt dió
145 g aranymazsola
145 g vagdalt datolya

Nagy keverőtálban keverjük el a vajat és a cukrot. Adjuk hozzá a mézet, tojást és tejfölt, s keverjük el alaposan. A lisztet, sütőport, szódabikarbónát, fahéjat, gyömbért és sót keverjük össze, majd apránként adjuk hozzá a krémes masszához. Keverjük bele a diót, mazsolát és datolyát. Hűtsük be 2 órára, vagy amíg könnyen kezelhetővé nem válik.
Lisztezett felületen nyújtsuk ki a tésztát. Kerek formával vágjunk belőle kekszeket. Helyezzük őket sütőpapírra. Süssük 12-15 percig 160 °C-on vagy 3-as fokozaton. Hagyjuk teljesen kihűlni, majd etessünk meg vele éhes, rosszkedvű embereket.

8. fejezet