Rabság ​és szerelem 4 csillagozás

Jennifer Stevens: Rabság és szerelem

Anyja halálakor Brynna otthagyja szigorú apját, aki a rabszolgák szenvedéseiben leli örömét. Szökését szolgálója segíti, de a remélt nyugalmát szeretett nagynénje házában sem találja…
A férfias Temple személye nagy hatással van rá, így a lassan kibontakozó szerelmüket még az őket körülvevő és egyre erősödő nehézségek sem tudják megállítani…

Eredeti cím: Louisiana Heat

Eredeti megjelenés éve: 1992

LAP-ICS, Debrecen, 1994

knitta02>!
Jennifer Stevens: Rabság és szerelem

Ez a könyv sok fejtörést okozott nekem. A borítója fogott meg leginkább. Az már csak hab a tortán, hogy a louisianai délen játszódik a rabszolgatartás időszakában. Nagyon szeretem az ebben a korszakban játszódó történeteket, azt a békés, idilli romantikát és hangulatot, amit ezek az ültetvények és lakóik árasztanak és sokáig nem is kellett csalódnom. Majdnem kedvenc lett belőle. De csak majdnem!
Ami eleinte idilli időutazásnak tűnt, a végére kész rémálommá változott és ez jórészt a szereplők (elmulasztott/elhallgatott) cselekedeteinek köszönhető.
Cyra a sátán fattya. Lusta, szemtelen, gonosz teremtés. Legtöbbször a hátam is borsózott tőle. Brynna mégis állandóan a védelmére kelt és mentegette csak azért mert a spoiler. Vele és Thomassal az igazi gonosz férkőzött a házba! A pusztításukat látva még túl elnézőek is voltak velük!
Akadt még néhány ellenszenves szereplő: Betty és Alicia. Azt hiszem végső soron a déli vendégszeretet leginkább arról szól, hogy kedves légy és elviseld a nem kívánatos személyeket, de ha ezektől eltekintünk, akkor egy nagyon aranyos történetet kapunk egy esetlen, sokszor félreértéseken elcsúszó szerelemről és betekintést nyerünk a nagy ültetvényes családok hétköznapi életébe. Már ezért megérte elolvasnom!
Temple már a kezdetektől szimpatikus volt és pont ezért nem értem, miért kellett Brynnának annyi mindent elhallgatnia előle. Sokszor elfogadhatatlannak (és alaptalannak) tartottam a kétségeit vele szemben. Ez csak azt bizonyítja, milyen fiatal és naiv ez a leányzó, szüksége volt Jessica néni minden útmutatására.
Nem volt olyan rossz könyv, még ha sokszor kapkodó is. Szép perceket töltöttem el vele és kizárólag annak köszönheti az alacsonyabb csillagozást, hogy néhány mozzanatával képtelen voltam egyetérteni.