Ilyen ​a boldogság (Milyen is a boldogság? 1,5) 125 csillagozás

Jennifer E. Smith: Ilyen a boldogság

Ellie O’Neill és Graham Larkin azonnal egymásba szerettek, amikor egy elírt e-mailcím váratlanul összehozta őket. Már több mint egy év eltelt azóta, hogy elbúcsúztak egymástól. Akkor megígérték, hogy írnak egymásnak, de a levélváltások egyre ritkábbak lettek, végül teljesen elmaradtak.

Ellie elsős az egyetemen, és úgy érzi, tovább kellene lépnie, és maga mögött hagynia a múltat. Graham pedig azzal próbálja elterelni a figyelmét, hogy film- és reklámszerepeket vállal.
Egy nap azonban Graham New Yorkba érkezik. Ellie-ben megelevenednek a régi szép emlékek, de fél, hogy az érzései nem találnak viszonzásra. Ennek ellenére barátnőivel elmennek a fiú koncertjére.
És amikor Ellie és Graham újra szemtől szemben állnak, de fellobbanhat újra a láng? Vajon túl tudnak lépni a többhónapnyi hallgatáson és a megbántott érzéseken, és megtalálják a boldog végzetüket?

Eredeti megjelenés éve: 2015

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Dream Válogatás Maxim

Maxim, Szeged, 2016
120 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632617527 · Fordította: Komáromy Zsófia

Graham Larkin · Ellie O'Neill

nicosia P>!
Jennifer E. Smith: Ilyen a boldogság

Ez tulajdonképpen az előző rész utolsó fejezete. Az a rész fájdalmasan nyitott maradt, és bár ez sincs igazán lezárva, mégis kicsit több. Rettenetesen rövid, alig van tartalma , önálló könyvnek nagyon kevés. Ugyanakkor jó volt olvasni még a szereplőkről. Örültem volna, ha valami felé ténylegesen továbblépnek, és ha Ellie apjával is történik valami, örültem volna ha hallok Quinn-ről, vagy egyáltalán. Szerettem ezt is, mert stílusában ugyanolyan mint az előző, és szerettem a szereplőket is, de kevés volt.

kellyolvas P>!
Jennifer E. Smith: Ilyen a boldogság

Ellie és Graham levelezése elakad, és már egy évnél is több telt el a búcsú óta. Egy véletlen, vagy sorsszerű találkozás New Yorkban azonban új reményeket ébreszt. Azt gondolnám, egy ilyen rövid szösszenetben nem létezhet karakterfejlődés, nagyon viccesen hangzik, de Ellie-re igenis óriási hatással van ez a találkozás, és tovább tud haladni azon az úton, amit már korábban elhatározott, megpróbál nyitottabb lenni a világra, erre a nagyvilágra, amelynek Graham is része, valós, érdeklődő, igazi része. Graham azt nyújtja az olvasóknak, amit eddig, végtelenül kedves, szeretetre és szerelemre vágyó fiatal, akinek szüksége van egy ilyen lányra, mint Ellie, aki kizökkenti a taposómalomból és valódi mosolyt csal az arcára a felvett álca helyett.
Oké, oké, ez egy tündérmese, de akkor is ki merem jelenteni, hogy vannak a való életben is ilyen párok, akik sztár és civil párosként együtt tudnak maradni. Ne hagyjátok ki!!!

DarknessAngel>!
Jennifer E. Smith: Ilyen a boldogság

Olyan aranyos, és olyan rövidke. :( Kár, hogy Ellie és Graham így elidegenültek egymástól, a távolság tényleg nem tesz jót egy kapcsolatnak. De ez a szösszenet is egy apró öröm volt, bárcsak folytatódott volna… így a vége nem az igazi. Viszont attól még nagyon édes. ^^

loveQhuay>!

Ó, Istenkém.

Graham, te vagy nekem a boldogság!

Miért volt ez ilyen rövid? :( Imádtam!

zuna19 >!
Jennifer E. Smith: Ilyen a boldogság

Hát sokkal előrébb nem kerültem a történettel. Eddig 3 könyvét olvastam az írónőnek (most már ez is jön hozzá pluszba) és arra egyértelműen emlékszem, hogy a kedvencem a Milyen is a boldogság? volt. Azt már nem mondanám, hogy emlékszem is minden egyes részletre vele kapcsolatban, de nagy vonalakban beugrott azért .
3 éve olvastam először Graham Larkin és Ellie O’Neill-ről és kb amióta megjelent a kiegészítő kötet azóta várom, hogy fojtathassam. Ma vettem erőt magamon és belekezdtem. Igazából nem érzem lezártnak a sztorit, még így sem. De azért nem mondanám csalódásnak sem. Faltam a lapokat, olvastatta magát, de olyan eseménytelen volt az egész.

SzAngelika>!
Jennifer E. Smith: Ilyen a boldogság

„Te vagy nekem a boldogság."

Fölöttébb élveztem, hogy ismét találkozhatok Ellie-vel és Grahamme, annak ellenére, hogy a novella elején azért picit elszomorodtam, amiért az írónő kipukkasztotta a rózsaszín álom felhőmet.

Bővebben: http://angelikablogja.blogspot.hu/2016/06/jennifer-e-sm…

Trudiz>!
Jennifer E. Smith: Ilyen a boldogság

Könnyed, aranyos, rövid történet, melyben Ellie betojisága szimpatikus volt.
Harci arcra fel! :)

abstractelf>!
Jennifer E. Smith: Ilyen a boldogság

Hogy képes egy 120 oldalas novella ennyi érzelmet hordozni?
Az olvasás felében állítom, hogy csak sóhajtoztam, és próbáltam feldolgozni a történéseket. Úgy imádtam a szereplőket, az eseményeket és hogy még ebbe a novellába is belecsempészett pozitív üzenetet az írónő.
Fantasztikus kis történet lett ez, ami tökéletes kiegészítése a Milyen is a boldogság?-nak. És ez a novella bebiztosította azt is, hogy Ellie és Graham párosa a kedvencem az írónőtől.

K_A_Hikari I>!
Jennifer E. Smith: Ilyen a boldogság

„És erős, bátor meg vakmerő akarok lenni.
A fiú elnevette magát.
– Máris az vagy. Nem ismerek nálad vakmerőbb embert.”

120 oldal csupán, igazán rövid történet. De aki nem elégedett az első kötet befejezésével vagy olvasna még Ellie-ről és Graham-ről, azoknak ajánlom.
Ezúttal egy-két órára New Yorkban kell őket keresnünk.

Faythe P>!
Jennifer E. Smith: Ilyen a boldogság

Jaaaaj, ez olyan kis aranyos volt!
Igazi felüdülés volt Graham és Ellie történetét feleleveníteni. Valószerűtlen, hogy az ember találkozzon egy sztárral és tényleg egymásba is szeressenek. A könyv nem is arról szól, hogy ez megtörténhet, de mégis…. nagyon jól tud esni az ember lelkének egy ilyen elragadó történet. :)

Rebbencs>!

Te. Te vagy nekem a boldogság.

utolsó mondat

Kapcsolódó szócikkek: Graham Larkin
Szelén>!

– Azt akarom, hogy ki tudjak állni akár egy egész előadóteremnyi ember elé, kimondani mindazt, amit gondolok – mondta Ellie.
– Én pedig azt akarom, hogy oda tudjak állni csupán egyetlenegy ember elé, és kimondhassam, amit gondolok.

Trudiz>!

Olyan este volt ez, ami valahol félúton van a nyár és az ősz, a régi és az új között.

Réka_Kósa>!

– Szóval azt akarod mondani, hogy nem az neked a boldogság, ha remek filmet készíthetsz egy remek stábbal? Meg vagyok döbbenve!
– Hát, nem akartam az egész világot beavatni a titokba…
– Milyen titokba?
– Hogy pontosan milyen nekem a boldogság.
– Miért, milyen?
– Ilyen: :)
– Nagyon vicces. De igazából mi neked a boldogság?
– Hát nem nyilvánvaló?
– Nem igazán…
– Te. Te vagy nekem a boldogság.

Szelén>!

– Igazi volt – mondta fojtott hangon. – Ugye?
Graham felnézett a zakó ujjáról.
– Micsoda?
– Ami kettőnkkel történt – felelte a lány. – Tavaly nyáron.
– Igen – mondta Graham, és hátralépett. – Igazi volt.

Szelén>!

– Újra boldog akarok lenni – mondta halkan. – Azt akarom, hogy újra boldogok legyünk mindketten.
A fiú elmosolyodott.
– Én is azt akarom.

joopsy>!

– Bár ne kellene visszamennünk – motyogta Graham, miközben átkeltek a zebrán, és a lány tudta, hogy nem csupán a premierre értette. Ő is pont ugyanerre gondolt éppen, de fölemelte a fejét, és eltúlzottan vidám képet vágva nézett fel Grahamre.
– Harci arcot fel! – mondta kis mosollyal.
A fiú elnevette magát.
– Szörnyeteget teremtettem!

– Ne nézz így rám!
Ellie megnyugtatóan a karjára tette a kezét.
– Ne haragudj! – mondta. – Eszembe se jutott… Tudom, hogy te nem az a srác vagy.
– Pontosan – felelte Graham, és aprót biccentett. – Én az a srác vagyok, aki sztepptáncolt a szökőkút szélén.
– És akinek egy malac a legjobb barátja.
– És akinek ketchupfolt van a díszzsebkendőjén – nézett le Graham homlokráncolva az öltöny szivarzsebére, majd megfordította benne az anyagot, hogy elrejtse a pecsétet.
Ellie nevetett.
– És akinek csak most tűnt fel, hogy leette magát.