Szerelmes ​szélhámosok (Dempsey család 2.) 170 csillagozás

Jennifer Crusie: Szerelmes szélhámosok

MIBEN ​HASONLÍT A SZERELEM A SZÉLHÁMOSSÁGHOZ? MINDKETTŐVEL ÁTVERNEK!

Ismerd meg a Goodnight családot: tisztességes emberek, akik egy tisztes galériát vezetnek – nemzedékek óta. Gwen, a rangidős asszony a házban, szeret elmenekülni a realitás elől; Eve, az idősebbik lánya parányi identitás-gonddal küzd (kettő van neki); Nadine, az unoka, pedig kész a családtagjai nyomdokába lépni, föltéve, hogy talál olyan nyomokat, amik nem egy szakadékba vezetnek. És végül: Matilda, a fiatalabbik lánytestvér, aki örökölte a Goodnight Galéria alagsorába zárt titkot, amelynek megőrzéséért kész mindent feláldozni, s hajlandó bármire, beleértve azt is, hogy az éjszaka sötétjében betör egy házba, hogy visszalopja a múltját.

A KOCKÁZAT MÁMORÍTÓ.

Ismerd meg a Dempsey családot, de legalábbis Davyt, a jó útra tért szélhámost, akinek pénzügyi tanácsadója meglovasította három millióját, hogy aztán gálánsan átadja azt Clea Lewisnak, a legszexisebb gyilkos hajlamú nőnek, akivel Davy… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2002

Kelly, Budapest, 2010
380 oldal · ISBN: 9789639943704 · Fordította: Kecskés Eszter

Davy Dempsey · Andrew · Ford Brown · Gwen Goodnight · Matilda Goodnight (Tilda) · Nadine

Mrs_Curran_Lennart P>!
Jennifer Crusie: Szerelmes szélhámosok

Ha jót akarsz nevetni, akkor feltétlenül olvass Jennifer Crusie-t. A Kísértésből már megismert Davy ebben a részben emberére illetve asszonyára akad egy szintén szélhámos nőszemélyben. A hölgy egy képhamisító család tagja, akik talán még zűrösebbek, mint Dempsey-ék. Persze ebben a történetben is van románc, végül is szegény Davynek is horogra kell akadni.

Miyako71 P>!
Jennifer Crusie: Szerelmes szélhámosok

Ez a könyv nem akar több lenni, ami, de abban viszont nagyon jó. Igazi humoros chick lit könyv, könnyed szórakozás, vicces megszólalásokkal. Igazi kikapcsolódás, amit kicsit az elején megzavar, hogy néha nehéz követni ki kicsoda.
Ebben a könyvben mindenki átver mindenkit, annyira, hogy a végén teljesen összegabalyodik minden, de a szerző azért szépen kibogozza. Igazából jól felépített a kapcsolati háló, több minden is megjósolható volt az előzmények alapján, de azért az utolsó pár oldal tud meglepetést is nyújtani. A karakterek jók, bár a főszereplőket leszámítva nem túl részletesen kidolgozottak. De hihetőek, és alapvetően szimpatikusak lettek azzal, hogy filmidézetekkel beszélgetnek – még akkor is, ha többségét nem ismertem az idézeteknek :)

Britta89>!
Jennifer Crusie: Szerelmes szélhámosok

Nem azt mondom, hogy nem fogott volna meg, mert akkor hazudnék. Nagyon lassan lehetett megérteni a dolgokat és a szereplők sokszínűségét. Az elején túl sok név jött szóba és a regény feléig tartott nekem, mire tudtam, hogy kiről beszélnek. A Goodnight család elég különleges. Rengeteg filmidédézettel és asszociációkkal dúsítják a párbeszédeket. Amint hozzászokott az olvasó, már élvezhetővé válik és tud is a cselekményre koncentrálni. Én legalábbis így jártam. Jobban hasonlított egy szappanoperára. Emiatt vontam le az 1 csillagot.

Manocska0123>!
Jennifer Crusie: Szerelmes szélhámosok

Végigszenvedtem. Nagyon nem nekem volt írva. Nem tudom, hogy a sztori, a nyelv, a cselekmény vagy a szereplők zavartak, vagy minden egyszerre, de nem tudott lekötni. Kicsit sem.

Csoszi>!
Jennifer Crusie: Szerelmes szélhámosok

Humoros, szórakoztató olvasmány. Ez az a könyv, amit szívesen megnéznék filmen. Megfelelő színészekkel, számtalan helyzetkomikummal, sziporkázó párbeszédekkel fantasztikus vígjátékot lehetne készíteni belőle. Olvasás közben folyamatosan magam előtt láttam a szereplőket, a bénázásaikat, ahogy csetlettek-botlottak, és nagyon sokat mosolyogtam.
Bevallom eleinte kissé döcögősen indult, de aztán annyira pörögtek az események, hogy csak kapkodtam a fejem. A szereplők egytől-egyig lököttek, de a szó jó értelmében. Abszolút kedvenc Davy, Tilda, Nadine, Gwen és Ford (meg a többiek). A legjobban a szekrényben játszódó részek tetszettek, no és a nem túl szokványos szexjelenetek.

mcborzaska>!
Jennifer Crusie: Szerelmes szélhámosok

Aranyos történet rengeteg humorral. Nem találkoztam még egy ilyen lökött családdal, mint a Goodnight-ok, nem mindennapiak. Aki sokat akar nevetni, annak feltétlen el kell olvasnia. :) Azt pedig, hogy a pasik lehetnek fánkok és muffinok megjegyzem.

Zyta88>!
Jennifer Crusie: Szerelmes szélhámosok

Hát ez… ez nem tudom, mi volt. De az biztos, hogy istenien szórakoztam rajta. Jennifer Crusie nagyon egyedien ír és fergeteges humora van. De olyan szinten abszurd az a történet, amit odavet a papírra, hogy nem csodálom, ha valaki a világból kifut tőle. Nálam viszont nagyon betalált, hangosan nevettem rajta. spoiler
Az összes karakter hibbant és majdnem mindenki simlis, jópáran pedig a rakás szerencsétlenség titulust is megérdemlik. Ráadásul baromi sokan is vannak, de eddigi tapasztalatom (3 könyv) alapján ez általános Crusie-nál, hogy egy egész szappanoperányi bandát zúdít az olvasóra. Nincsenek nagyon elmélyítve, de a főbb szereplők mindenképp kedvelhetők, rajtuk meg velük is tud az ember nevetni. Még a legellenszenvesebb karakter (Clea) narrálása is szórakoztató tudott lenni.
A fülszöveg igazából már lelövi az alapfelállást, tudja az ember, hogy itt valami őrültségre kell számítani, és tényleg azt is kapja. Hamisítók, szélhámosok, meg egy bérgyilkos, mind egy galériába tömörülve. Nagyon viccesen van tálalva az egész és minden kis hibbant szereplő beleillik a nagy egészbe. Hiába kvázi bűnözőkről van szó, annyira aranyosak és esendőek, hogy végig szurkol nekik az olvasó. Pláne, hogy ők is tudják, hogy rossz úton járnak.
Szerencsére ennek a könyvnek semmi köze nincs a sorozat első részéhez, max annyi, hogy 1-1 telefonbeszélgetésre, plusz egyetlen jelenetre felbukkannak az ottaniak. De míg az annyira nem tetszett nekem, ez nagyon. Abban túltolták az erotikát és a karakterek sem voltak ilyen jók. Meg itt pluszpont a nagy, összetartó, dinka családért is.
Amit kicsit sajnáltam, hogy spoiler
A végén kicsit túl gyorsan pörögtek a dolgok, de az a nagyjelenet mindenkivel is baromi vicces volt Clea szobájában. spoiler Az meg, hogy ki a hunyó, még meg is lepett.
Összességében nagyon őrült volt és nagyon tetszett, akár újraolvasós is lehet. Jó szívvel ajánlom a chick lit kedvelőknek. A borító pedig nagyon ott van! Tökéletesen kifejez mindent, amit erről a könyvről tudni kell.

Móni0630>!
Jennifer Crusie: Szerelmes szélhámosok

A történet egyik főszereplőjét, Davyt már ismerhetik azok, akik olvasták az Isten hozott Kísértésben című könyvet. Örülők is neki hogy kapott egy külön könyvet.
Úgy látszik, az írónő szeret a bűnös oldalon sétálgatni egy kicsit. Mert ugyebár ott vannak a szélhámos Dempsey ja és itt kaphatunk egy kis bepalizós szövegeket és most megismerjük Goodnight családot akik meg kép hamisításban utaztak.
Egy kicsit nehézkesen érünk el oda, hogy tényleg élvezetes legyen az olvasás. Volt, hogy néztem, hogy most mi is van az első erotikus jelenet. De azért voltak kelő számú vicces jelenetek.

Frytu>!
Jennifer Crusie: Szerelmes szélhámosok

Kedves, aranyos, humoros történet két kissé lökött családdal. :) Szeretem az írónő stílusát, tökéletesen alkalmas egy kis laza kikapcsolódásra. Szerettem a különleges, nem hétköznapi szereplőket. És üdítő változatosság volt, hogy nem egy „első találkozásra egymásba szeretünk és fergeteges szeretkezésekkel közeledünk egymáshoz” történet volt, hanem lassan nyíltak meg egymás felé és csak utána sikerült teljesen összehangolódniuk.

mokus33>!
Jennifer Crusie: Szerelmes szélhámosok

Olvastam már pár könyvet az írónőtől, de ez most valahogy más volt, és nem rossz értelemben. Sokkal humorosabb volt a vártnál, néha már-már burleszkszerű jelenetekkel, amin többször elnevettem magam. A könyv nagyon jól indult, a közepére ellaposodott, ott elég nehezen haladtam vele, de a vége kárpótolt. A szereplőket megszerettem, fura egy család a Goodnight család, annyi bizonyos :)) A párbeszédek sokszor zseniálisra sikeredtek, főleg a végén az a rész, ahol szinte mindenki jelen van Clea szobájában, és egymás szavába vágva próbálják kigubancolni a szálakat. Sikerült azt a káoszt is megfelelően értelmezhetővé és ezzel együtt humorossá varázsolni, úgyhogy ezzel elfelejthettem a könyv közepén jelentkező unalmasabb hullámvölgyet. A történet befejezésének pedig kifejezetten örülök, majdnem minden és mindenki a helyére került :)

Ingryd>!

– Nagyi szerint kétféle férfi van a világon, fánkok és muffinok.
– Van a családodnak épeszű tagja?
– Definiáld az „épeszű”-t. – Nadine belepottyantott két korpás búzakenyérszeletet Gwen sárga Fiesta pirítójába.
– Felejtsd el – mondta Davy. – Fánkok és muffinok.
– A fánkok azok a pasik, akik után folyik a nyálad – mondta Nadine és kivett a szekrényből egy üveg mogyoróvajat. – Csodásak és harapnivalóak és csokimáz van rajtuk, és ha meglátsz egyet, muszáj megkapnod, és ha nem kapod meg, egész nap csak ez jár a fejedben, aztán csak azért is visszamész érte, hiszen fánk.
– Tegyél be nekem is pirítóst, ha a tiéd kész – mondta Davy, hirtelen farkaséhesen. Nadine odalökte elé a pékárus zacskót. – Van benne ananászos narancsos muffin. Davy kihalászott egyet. – Kedvelitek az ananászos narancsot, mi?
– A markáns ízeket kedveljük – mondta Nadine. – Szeretjük a meglepetést.
– Vettem észre – mondta Davy. – Szóval a fánktól beindul a nyálelválasztás.
– Így van. Ezzel szemben a muffinok csak hevernek ott, csupa dudorral, mint ugyanúgy néz ki, és nincs rajtuk csokimáz.
Davy a muffinjára nézett. Magas, aranybarna teteje volt, egyáltalán nem voltak
rajta dudorok. Vállat vont, letörte a tetejét és beleharapott. Markáns.
– És bár a muffinok lehetnek kitűnőek – folytatta Nadine –, különösen az ananászos-narancsosak, mégsem fánkok.
– Szóval a fánk jó – mondta Davy, igyekezvén kivenni a részét a társalgásból.
– Nos, igen, egy éjszakára – mondta Nadine. Felpattant a pirítósa. Beejtett még két szelet kenyeret Davynek, aztán beletúrt a mogyoróvajba, és úgy kente a pirítósára, mintha glettelne. – De másnap reggel már nem olyan frissek, a csokimáz teljesen ráragad a zacskóra és valami vizenyős cucc van rajtuk és ragacsosak és rémesek. A fánkot nem tartja meg az ember másnapra.
– Ahá! – mondta Davy. – De a muffin…
– …valójában finomabb másnap – fejezte be Nadine. – A muffin hosszú távra szól és mindig finom. Hiányzik belőlük a fánkok úristen-muszáj-megszereznem csábereje, de az ember másnap még mindig kívánja.

Clio404>!

– Akkor leszel szabad, amikor van valaki, akinek elmondhatsz bármit, és nem fog számítani, mert megért téged.

zuna19 >!

– Gondoltam, benézek néhány régi törzshelyemre…
– Például a börtönbe?

Judy_>!

Midőn Éva almát evett
Tudása megnövekedett
De Isten tyúkeszű nőt akart
S az Édennek így vége szakadt.
~ Gwen Goodnight munkája ~

8. fejezet

– Nélkülözhetetlennek látlak.
– Én is mindig így látom magam […]

zuna19 >!

– Vannak olyan családok, akik nem tárgyalják ki egymás szexuális életét? Mert ha igen, velük akarok élni.

zuna19 >!

– Mit szólnál egy kis szexhez?
Tilda vigyorogva nézett rá.– Ez lenne a mérhetetlen csáberőd?

zuna19 >!

– Az FBI-jal feküdtem le?– kérdezte Gwen úgy általában a szobában lévőktől.
– Nem az egésszel– mondta Davy Gwennek.– Csak vele.