Királyi ​csábítás 54 csillagozás

Jennifer Blake: Királyi csábítás

A királyi csábítás szinte mindenki által Jennifer Blake egyik legsikeresebb regényének tartott mű. A főszereplő:Angeline sok szörnyűségen megy keresztül. Elrabolják, megerőszakolják, mert nagyon hasonlít a szép Claire-re, aki a halott herceg szeretője volt, és akit a leendő herceg gyilkossággal vádol.Angeline nem térhet vissza otthonába, mert meg kell védeni unokanővérét, ráadásul az elvetemült Rolfe nem is ereszti. Vajon mi lehet a legnagyobb butaság amit elkövethet?Ha beleszeret..

Eredeti cím: Royal Seduction

Eredeti megjelenés éve: 1983

LAP-ICS, Debrecen, 1992
418 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637767371 · Fordította: Erdei Pálma

Jennifer Blake: Királyi csábítás

Az egyik legjobb könyve az írónőnek. Nagy kedvenc. Még így hosszú évek múltán is nagyon szívesen olvasom. Fordulatos, eseménydús. Hát kell ennél több? :)

molybarby>!
Jennifer Blake: Királyi csábítás

Nem vagyok kibékülve ezzel a könyvvel. A Szerelem délen sokkal jobban tetszett az írónőtől. Itt már az elején is furának találtam az egészet, ahogy Rolfe ráerőszakolja magát Angelinere. Nekem az ilyesmi nem jön be és akkor még nem is beszéltünk szegény Claireről. Szerencsétlen lányt aztán verte a sors rendesen. Én egy ilyen történelmi romantikus könyvbe nem írtam volna bele ennyi megerőszakolást, meg ennyi szöktetést, vonszolást. Amennyit mentek ezek az emberek, azon csodálkozom, hogy nem sétáltak le a föld színéről. Egyedül a vége ami kicsit visszahozta a történetbe a romantikus érzést és mentette meg számomra a teljes csalódástól ezért kapja meg a 3,5 csillagot.

Tamlilla>!
Jennifer Blake: Királyi csábítás

Hát mégiscsak 5 csillagot adtam rá, nem tudtam kevesebbet.
Igaz a második fele el lett nyújtva de az első 200 oldal mindenképp megérdemli. Egész jó kis történelmi romantikus, meg is próbálkozom az írónő más regényével is, remélve hogy nagyjából tartja a színvonalat.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Jennifer Blake: Királyi csábítás

Nagyon szeretem az írónő könyveit, ez is nagyon tetszett és kedvenc lett.
Két küllemre hasonló unokatestvér személycseréje, a feslett erkölcsű, merész Clare és annak édesanyja remek megoldásnak tartja, hogy Angeline-et, a tiszta lelkű szolid teremtést, mellesleg a szegény rokont, odalökjék a farkasok elé, hogy elhárítsa a fenyegetést Clare feje fölül. Úgy bántak vele, mint egy tárggyal, mint a célnak megfelelő áldozattal.
Hát jól mondja a fáma, ha ilyen rokonaid vannak, nincs szükséged ellenségekre.
Rolfe herceget, aki azért jött, hogy felderítse bátyja halálának körülményeit, is megtéveszti a hasonlóság és nem is engedi ki a markából a lányt.
Persze, ahogy lenni szokott az ilyen történetekben, végül kiderül minden, nem nehéz megbizonyosodni róla, hogy az ártatlan Angeline nem lehetett a feslett erkölcsű Clare.
Minden esetre volt sok kaland, spanyol banditákkal való küzdelem, szerelem és erotika a történetben, sziporkázó párbeszédek és a végén győzött a szerelem és tisztesség.
A végén kész vadnyugati történet lett belőle.

Silverlight>!
Jennifer Blake: Királyi csábítás

Izgalmas, akciódús történet. Bár engem ez az egész francia dolog zavart végig. Claire egy számító, fondorlatos nő, végig szurkoltam, hogy megkapja a méltó büntetését, ha nem is ilyen formában. Angeline egy erős nő, küzdő alkat, aki eleinte tiltakozik a kialakult helyzet ellen, majd fokozatosan enged a szíve vágyának. Érdekes történet, ahol az ártatatlanság bebizonyítása mellett, a félreértéseken át, nyomozásokon keresztül vezet az út az igazság és boldogság irányába.
Tetszett a történet, bár néhol helyen kissé sok volt. Például egy idő után idegesítővé vált, hogy Angeline hirtelen minden férfinak ágymelegítőnek kell.

LAP-ICS, Debrecen, 1992
418 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637767371 · Fordította: Erdei Pálma
HENGYE>!
Jennifer Blake: Királyi csábítás

Nagyon tetszett a könyv. Volt benne romantika, szenvedély, árulás, cselszövés, akció, kaland. Egy félreértésből indult, Rolfe a hasonlóság miatt Angeline-t nézi a testvére volt szeretőjének és feltételezett gyilkosának. Gátlás nélkül elrabolja, akarata ellenére magáévá teszi és fogságában tartja. Ennek ellenére nekem mégis szimpatikus volt Rolfe, mint ahogy Angeline se tűnt áldozatnak. Az hogy ki állt a gyilkosság és gyilkossági kísérlet mögött, nekem a végén amikor kiderült teljesen váratlan volt.

brigitta244>!
Jennifer Blake: Királyi csábítás

Az első oldalak nem lettek volna akkor azt mondhatnám, hogy egy tökéletes történelmi romantikus regényt sikerült kiválasztanom. A történet pörgős, romantikus és kalandos volt. Angeline és Claire teljesen más személyiség és sajnálatosan messziről hasonlítanak így össze is keveri Rolfe herceg őket. Mikor Angelinet elrabolják és Rolf herceg megerőszakolja rájön a tévedésére és magánál tartja a lányt, hogy kiderítse mégis hová bújtatták Clairet. Innentől kezdve elég jó a regény izgalmas. Nem tudtam viszont feledni, hogy megerőszakolta a lányt és ő ilyen könnyen felülemelkedett rajta és beleszeretett Rolfba. Írónőre haragszom emiatt valahogy másképp is meglehetett volna ezt oldani, hogy ne keljen azt szerencsétlen lánnyal ezt csinálnia.

SICSI>!
Jennifer Blake: Királyi csábítás

Tetszett ez a könyv. Végig izgalamas és kalandos volt. Szenvedéllyel fűszerezve. Rolfe és Angeline is szimpatikus volt nekem, sőt a testőrség mindentagja az volt. Rolfe sokszor rébuszokban beszélt, amit nem mindig sikerült megérteni. :) Rosszat nem tudok mondani, nagyon élveztem az olvasást.

Kiwi>!
Jennifer Blake: Királyi csábítás

Hogy én miért olvasok ilyeneket, az még magam számára is rejtély… :D

Annyira nem is volt rossz, azért ez meglepő. Jó, nem valami színvonalas könyv, már a témáját tekintve sem, de könnyen olvasható, és sokkal jobban megírt, mint amiket manapság kiadnak.
De azért elég degenerált, mert Angeline önként és dalolva, altruizmust tanúsítva vígan teszi a fejét a guillotine alá az unokatestvére helyett… milyen szép is a családi kötelék.

cassiesdream>!

– A lovagi erényeimre próbál hatni? Újabb hiba. Ilyesmi sincs bennem.

Gaby_Roney IP>!

A férfi feszült ölelése kissé ellazult. A lány mintha érezte volna, ahogy Rolfe ajkai végigsimítják haját.
– Veszélyes és gyors. Úgy tűnik, túl jól megtanult mindent, amíg velem volt.
– De ahhoz nem elég jól, hogy magát legyőzzem.
– Ki tudja? Ha ez itt most az én győzelmem, akkor hol marad az öröm.
– Megsebesítettem? – A lány nem tudta visszatartani a kérdést.
– Örökké viselni fogom ezt a sebhelyet.

Gaby_Roney IP>!

– Ajándék könnyek? – A férfi hangja lágy volt és tapogatózó.
A lány észre sem vette, hogy sír.
– Azt mondják, a sírás jótékony hatású – suttogta Angeline.
– Szentséges – felelte a férfi ujja hegyével letörölve a lány szeméből a patakzó könnycseppeket, majd megérintette vele homlokát, szívét, vállát, mintha keresztet vetne. – De ha ez a feledés útja, akkor nem fogadom el.
– Nem, nem! Ha máshol nem is, legalább az emlékezetében hadd éljek együtt magával.
– Örökké, bizonytalanság nélkül megesküszöm.

Gaby_Roney IP>!

– Jogos. Őt választottad vőlegényedül, és azon az estén, amikor be merte jelenteni a házasságotokat, kivívta maga ellen egy újdonsült király haragját.
– De te mégis gratuláltál neki!
– A legnehezebb szavak, amiket valaha is kiejtettem. Mondd, miért kellett volna rázúdítanom keserűségemet és haragomat? Miért nem tudtad kivárni, míg nyilatkozom, ami oly biztosan közelgett Meyer halála után, mint ahogy az Orion követi a Cassiopeiát az égen?

Gaby_Roney IP>!

Lehet, hogy nyomorult és kegyetlen a világ, éhezés, rosszindulat és undorító halál sújtja, de a napok, piszkos egyhangúságában felfelvillannak csodálatos, édes pillanatok, amiket bearanyoz a mámor.

cassiesdream>!

– Van fogalma róla, milyen veszélyben van? Én nem Maximilian vagyok; a csupa hűvös illemszabály és kifogyhatatlan udvariasság. Én a magam útját járom, ami sokak szerint a kárhozatba vezet. Biztosíthatom, hogy magammal hurcolom ezen az úton, rang nélkül, mezítelenül, ha céljaim úgy kívánják.

I. Fejezet

Gaby_Roney IP>!

A lányt rémület töltötte el. Hideg tekintettel leplezve érzéseit így szólt:
– Bizonyára nem várja, felség, hogy megerősítsem, vagy tagadjam, ami elhangzott.
– Azt hiszem, jelen körülmények között akár Rolfe-nak is szólíthatna. De nem, ezt nem várhatom el! Mégis: fortuna favet fortibus.
Angeline jól értette, hiszen tanult latint.
– A szerencse talán kedvez a bátraknak, felség, de ennél valamivel többre van szükség ahhoz, hogy megtaláljon egy nőt, aki nincs sehol.
– Az lehet, de gyalázat lenne megfosztani az embereimet a vadászat örömeitől.

Gaby_Roney IP>!

– Meddig akar még itt tartani?
Rolfe mozdulata megtorpant.
– Amíg a jósnő meg nem szólal.
– Nem mondhatom meg, amit tudni akar.
– Akkor – felelte a herceg szándékosan oda sem figyelve – ez egy olyan zsákutca, melyet saját magának épített. A kezében van a kulcs, mellyel kiszabadulhat belőle. Használja-e vagy nem, maga dönti el.

Gaby_Roney IP>!

– Hogy ne kérjen… többet, mint amennyit adni tudok? De mi van, ha én vagyok az, aki kér?
– Angeline, én csak egy férfi vagyok.

csilla0923>!

El van ragadtatva. Egyebet sem hallok tőle, mint panaszkodást az egyenruhám szörnyű állapota miatt, melyet magammal vittem a Senkiföldjére. Azt hiszem azonban, hogy hiányzik neki, hogy női ruhákat is moshasson, mert érdeklődött maga után.