Darth ​Vader és fia (Darth Vader) 57 csillagozás

Jeffrey Brown: Darth Vader és fia

Mi történt volna ha Darth Vader aktív szerepet játszik a fia felnevelésében? Mi lett volna ha az a mondat, hogy „Luke, én vagyok az apád!” csak egy bosszús apa dorgálása lett volna? Ebben a mókás rajzokkal teli, humoros képeskönyvben Darth Vader éppolyan apa, mint bárki más, leszámítva azt, hogy ő a Sith Sötét Nagyura. A szülői élet örömei és próbatételei egészen új értelmezést nyernek a könyvben: fénykard leckék házi feladatként, a kekszes doboz kinyitása az Erő segítségével, nyílt nap a Halálcsillagon s számos egyéb nevettető kaland, mely segít az apa és fia közti különleges kötelék megértésében…

Szukits, Szeged, 2012
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634972631 · Fordította: Szente Mihály · Illusztrálta: Jeffrey Brown

AgiVega IP>!
Jeffrey Brown: Darth Vader és fia

Zabálnivaló! Egyszerűen zabálnivaló! Ma jártam egy Libriben, és pofátlanul végigolvastam. Néhány oldalát többször is. Egyik kedvenc oldalam az volt, amelyen Vader narancssárga nyakkendőt kap Luke-tól, és azon mereng, hogy ezt vajon hogy fogja hordani, a másik meg amikor egy csomó Jar Jar Binks plüss láttán Vader azt mondja Luke-nak: „Nem ezeket a játékokat keresed”, mire Luke: „De igen!” XD
Minden Star Wars fan számára kötelező olvasmány. :D

Bogas>!
Jeffrey Brown: Darth Vader és fia

Hazafelé menet azon tűnődtem, hogy márpedig sürgősen szükségem van egy kis Star Warsra ma este (különös tekintettel Darth Vaderre), de sajnos nem volt túl reális elképzelés, hogy legalább a klasszikus trilógiát újranézem. Így hát erre esett a választásom, és azt kell mondjam, a csomagolási technikám megegyezik Darth Vaderével.

Juci P>!
Jeffrey Brown: Darth Vader és fia

Ebből a könyvből kiderül, mennyi kellemetlen pillanattól kímélte meg magát Darth Vader azáltal, hogy nem vette saját kezébe gyermekei nevelését… :) De mondjuk mennyi örömteli pillanattól is.

Kopaszkutya84>!
Jeffrey Brown: Darth Vader és fia

Nagyon jó kis humoros könyvecske. A rajzokon rengeteg apróság van, amik akár easter-eggként is felfoghatóak. Ezek plusz színt hoztak a elsődleges humorforrás mellé. Egyetlen negatívumot tudok csak felhozni, az pedig az ára.

FreeAngel P>!
Jeffrey Brown: Darth Vader és fia

Kisfiam Star Wars-lázban ég már jó ideje, így most ez a könyv is sorra került, ami kivételesen nekem is tetszett. Aranyos rajzok, mókás megszólalások.
Bár jó részét nem értettem, mivel én az dobja az első követ…. nem vagyok Star Wars rajongó, sőt még a sztorit is csak úgy nagyjából ismerem.. De alapjában véve tényleg egy olyan kis könyvecske ebben a témában, amit jó szívvel adok a 7 éves kislegény kezébe. :)

Stone>!
Jeffrey Brown: Darth Vader és fia

Aranyos. Sok kis utalás a filmekre, meg más egyéb 80-as évekbeli cuccra. Most gondolkozom kinek ajándékozzam…

PAVideoStudio>!
Jeffrey Brown: Darth Vader és fia

A mókás képekkel teli könyvecskéből kiderül, mi történt volna, ha Darth Vaderre apai feladatok hárultak volna. Ezért elsősorban apukáknak lehet élvezetes, vagy az olvasót ráébresztheti, hogy bizony ő is hasonlóan viselkedett lurkóként. Tetszettek a háttérben elhelyezett utalások, bár ezeket az egyszeri Star Wars-néző nagy valószínűséggel nem veszi észre (pl. Jabba palotája, Lando – talán ezeket észrevette volna; sarlakk, Malakili, Garindan – úszószemüveget viselő, Plague-doktor kinézetű kubaz birodalmi informátor).
A kedvenc jeleneteimet idéztem: http://moly.hu/idezetek/630056

A kiadás minősége jó, az ujjlenyomatok nem, vagy csak alig láthatóan maradnak rajta, a képek bármilyen dőlésszögben láthatóak, tehát nem csillognak. Az egyetlen negatívum az idővonalhoz kapcsolódik, miszerint akkor játszódik, amikor Luke 4 éves, tehát YE 15-ben. Viszont akkor a Lázadók Szövetsége még nem alakult meg. Ha nem ingyen adták volna, nem szerzem be. A kolibris példányok is ekkora méretűek?

Brigi007>!
Jeffrey Brown: Darth Vader és fia

„Nem ezeket a játékokat keresed…”

Egy elég furcsa és nem is igazán jó élmény kapcsán került hozzám ez a könyv, de ma délután megtaláltam és reménykedtem benne, hogy sikerül elhomályosítania a korábbiakat. Most elolvastam, jókat röhögtem rajta és a jövő hónapban tovább fogom adni az öcsémnek a születésnapjára, aki még jobban fogja értékelni, mint én, mert ő aztán egy igazi Star Wars fanatikus.

És igen, amit tudni kell erről a könyvről, hogy egy imádnivaló cukiság, ami tele van csodálatosan párhuzamba hozott Star Wars utalásokkal. Imádtam!

PAVideoStudio>!

[Vader a Luke-tól kapott nyakkendőt tartja a kezében]
– Köszönöm, fiam – mondja. De arra gondol, „hogyan fogom ezt hordani…”

[A bespini az amputációs helyszínen Vader előrenyújtja karját Luke felé, aki az oszlopba kapaszkodik]
– Luke, ez veszélyes! Gyere vissza!

Luke: – AAAAPAAA! Indulunk már? Mikor indulunk? Szeretnék hazamenni! Aaapaaa!
Vader: – Sérti a fülemet ez a türelmetlen beszéd.

[Vader a vállára vetve cipeli Luke-ot]
– Hasztalan ellenszegülnöd, fiam! Ideje lefeküdni!

[Kenobi az Endoron egy siklómotort árul]
Vader: – Nem, Luke, még kicsi vagy hozzá!
Luke: – De apa, én felkészültem! Ben, mondd meg neki!

[A második Halálcsillag trónterme környékén bújócskáznak, Vader a számolás után:]
– Nem rejtőzhetsz örökké, Luke. A gondolataid árulkodnak.