A ​Borgia menyasszony 35 csillagozás

Jeanne Kalogridis: A Borgia menyasszony

A temperamentumos Aragóniai Sancha (Mátyás király Beatrixának közeli rokona) ifjú feleségként érkezi Rómába, férje a hírhedt Borgia-dinasztia egyik tagja. Sancha, aki mindenütt fényűzést és romlottságot lát maga körül, barátságot köt elbűvölő és csábító sógornőjével, Lucrezia Borgiával, akinek féltékeny természete éppoly legendás, mint szépsége. Azt beszélik róla, hogy megmérgezte a riválisait, kiváltképp azokat, akiknek jóképű bátyja, Cesare odaadta a szívét. Így amikor a fiatalasszonyt is megigézi az ellenállhatatlan Cesare, el kell rejtenie titkát, különben búcsút mondhat az életének. Sancha minden bátorságát és leleményességét összeszedve száll szembe a Borgiákkal.

Eredeti cím: The Borgia Bride

Eredeti megjelenés éve: 2004

Palatinus, Budapest, 2009
612 oldal · ISBN: 9789632740591 · Fordította: N. Simonyi Ágnes

szindilu>!
Jeanne Kalogridis: A Borgia menyasszony

Ez volt az első könyv, amit a Borgiákról olvastam,és ez keltette fel az érdeklődésemet. Nagyon jó könyv, nehéz letenni, hamar ki lehet olvasni, mert mindig történik benne valami :)

fukszia>!
Jeanne Kalogridis: A Borgia menyasszony

Kalogridistől elsőként a Mona Lisaról szóló könyvet olvastam. Pörgősebb, olvasmányosabb volt. Ennek ellenére nem okozott csalódást. Ajánlom azoknak, akik szeretik a „mesés” (újra írt) történelmet.

Jeanne Kalogridis: A Borgia menyasszony

Nem az első eset, hogy a családról olvastam, de nem is az utolsó. Ez a könyv egy családon kívülálló személy szemein keresztül íródott, és az írónő láthatóan egy sokkal sötétebb oldalát fogta meg a Borgia családnak. Sajnos nekem sokat elvett a történetből az, hogy a végén tényként közölt olyan dolgokat melyeket a mai napig is homály fed (pl.: Juan halálának körülményei), de ettől függetlenül nagyon élveztem, főleg a történet első felét.

Bővebben: https://othersideofthemoon13.blogspot.com/2023/06/a-bor…

Jeanne Kalogridis: A Borgia menyasszony

Érdekes, olvasmányos, történelmi alapokon nyugvó könyv. Valójában ez is egy teória, akár így is történhetett. Mindenesetre a női-férfi lélek, és legfőképpen az akkori kor szelleme nagyon jól van jellemezve.

Kisanna>!
Jeanne Kalogridis: A Borgia menyasszony

Jó kis történelmi könyv, valahogy mindig is így képzeltem el a Borgiákat.

brendax>!
Jeanne Kalogridis: A Borgia menyasszony

Remek könnyű olvasmány. Szeretem, ahogy Jeanne Kalogridis ír, ahogy szövi a mesét. A legkedvencebb történelmi koromban olyan történeteket ír, amit én speciel akár el is tudok hinni ;)

Selerdohr>!
Jeanne Kalogridis: A Borgia menyasszony

Az elején teljesen felvillanyozott, hogy újra a Borgiákról olvashatok, aztán ahogy kezdtek kirajzolódni az egyes szereplők jellemvonásai, alábbhagyott a lelkesedésem. Főleg Sancha idegesített. Pedig az alapanyag nagyon ütős.

Morzsa>!
Jeanne Kalogridis: A Borgia menyasszony

Sok helyen eléggé meseszerűnek tűnt a történet, de ugyanúgy jártam vele, mint a többi könyvével: a végén még sokat olvastam volna a főhősről.

sofia>!
Jeanne Kalogridis: A Borgia menyasszony

Lebilincselő történet az elejétől a végéig. Még ha voltak benne kitalált dolgok is, annyira hihetően szőtte bele a történelembe az írónő. A karaktereket is nagyon jól eltalálta, valahogy így képzeltem én is a „véres kezű” Cesarét és az apját, de Lucrezia figurájánál is jól érződött a kettősség, hol kedves kissé butuska lány, hol pedig okos nagyravágyó asszonyként tüntette fel. De a legmeghatározóbb szereplő egyértelműen Sancha volt, azt már az elején sejteni lehetett, hogy a végén ő teljesíti be a Borgiák végzetét, de az út ahogy odáig eljut, nagyon érdekes volt.

Zsuzsi_Korándi>!
Jeanne Kalogridis: A Borgia menyasszony

a 3 közül ez tetszett a legjobban! Intrikus pörgős, visz a ködös ármánykodó pezsgő élettel teli korba, ahol nem szent semmi…

Zora85>!

Aragóniai Sancha vagyok, annak a férfinak a természetes gyermeke, aki II. Alfonz néven egy évre és egy napra Nápoly király lett.

KristenK>!

– Ön az egyetlen általam ismert nő, aki visszautasította őt, Madonna. Ehhez nagy bátorságra és meggyőződésre van szükség.
Lesütöttem a szemem.
– A fia házastársa vagyok. – Ezzel nem csak egyszerűen Cesárénak válaszoltam; magamat is emlékeztettem rá.
– Kár, Madonna, hogy előbb találkozott a fiatalabbikkal, mint az idősebbikkel – mondta azután. Megkockáztatott még egy pillantást felém; ezúttal merészen viszonoztam.
– Kár – feleltem.

KristenK>!

Cesare arrébb vezetett a folyosón, távolabb a zajtól és a vendégektől. Amikor biztos volt benne, hogy nem hallhatnak bennünket, szokásosan higgadt hangján így szólt:
– Most már talán látod, milyen életet utasítottál vissza. – Alaposan szemügyre vett. – Még nincs túl késő ezen változtatni.
Hangosan szedtem a levegőt; a hang rövid, hitetlenkedő kacajban ért véget.
– Te most ajánlatot teszel?
Hangja és arckifejezése hirtelen még tartózkodóbbá vált.
– És ha igen…?

KristenK>!

Olyan fenyegetően mozdult felém, hogy két őrünk azon nyomban kardot rántott. Sötét szemében gyilkos pillantás ült. Ha magunkban lettünk volna, halálra sújt, és örömét lelte volna tettében.
Így viszont csak előrehajolt, egy kilazult hajfürtömet hátrasimította, s fülembe súgta:
– Ami nem sikerült ebédnél, majd sikerül vacsoránál.
Visszahúzódott és elmosolyodott – gyengéden, gonoszul –, látva rajtam szavai hatását.

KristenK>!

Azt hittem korábban megtapasztaltam a gyönyörűséget; azt hittem korábban megtapasztaltam a szenvedély hevét. De az az érzés, amelyet Cesare keltett bennem azon az éjszakán, lassan kezdődött, úgy nőtt, mint egy zsarátnok, amely becsábul a tomboló lángok közé. Úgy rémlett, rajtam kívül kezdődött, valahol a mennybolton a fejem fölött, és éreztem, hogy leszáll rám egy kimondhatatlan, megszentelt erő, amely elkerülhetetlen, és mindent felemészt. Az előttem lévő szoba: az ágy, a saját meztelen bőröm, a falak és a mennyezet, a pislákoló fény – még Cesare arca is az enyém fölött, tágra nyílt, várakozástól égő szeme – eltűnt.
Bizonyára pokolra fogok kerülni, amiért ezt mondom, de úgy tűnt, nincs a világon más, csak Isten, csak áldás, bárminek is nevezzük ezt a rendkívüli érzést, amikor az én és a világ közötti határok eltűnnek. Még én magam is eltűntem…

ditke3>!

Egyetlen hatalom munkálkodik csak a földön – az élet és a halál fölötti hatalom.

ditke3>!

Saját magamat kivéve senkire sem számíthattam: ha Isten és a szentek léteztek is, nem foglalkoztak megtört szívű fiatal nők kicsinyes kéréseivel.

82. oldalldal