88. legjobb romantikus könyv a molyok értékelése alapján
!

Félúton a sírhoz (Cat és Bones 1.) 490 csillagozás

Jeaniene Frost: Félúton a sírhoz

Senki sem hisz a vámpírokban. Catherine azonban tudja az igazságot. Anyját egy vámpír erőszakolta meg, ezért bosszúból a félvámpír lány évek óta üldözi az élőhalottakat, hátha egyszer a tettes is horogra akad. Egy nap azonban óvatlanul besétál a vámpír fejvadász csapdájába. Bones az egyik vámpírmester, akit gyilkos horda üldöz, így ajánlatot tesz Catnek; együtt talán legyőzhetik a hordát és felkutathatják Cat apját, de ahhoz a lánynak előbb osztoznia kell Bones sorsában; vámpír harcossá kell válnia.

Jeaniene Frost Cat és Bones vámpírvadász-sorozata fergeteges sikert arat a vámpírrománc rajongóinak körében. Humorral, érzékiséggel és hihetetlen izgalmakkal teli könyveit felejthetetlen karakterekkel népesíti be. A Cat és Bones páros egy csapásra világhírű lett, a sorozat pedig vezeti a sikerlistákat.

Eredeti mű: Jeaniene Frost: Halfway to the Grave

Eredeti megjelenés éve: 2007

Bones (a.k.a. Crispin Russell) · Catherine Crawfield · Spádé (a.k.a. Charles DeMortimer)

Kedvencnek jelölte 228

1.000 Ft ★★★★★ Eladó
Desiderium könyve

bankicsniki
Jeaniene Frost: Félúton a sírhoz

Atyaég,hogy én mekkora idióta vagyok,hogy ezt a könyvet meg nem olvastam!!! :D

Nagyon imádtam!!Izgalmas volt,humoros…egyszerűen nem tudtam letenni. Azonnal kezdem a folytatást!:D

A borító viszont nem valami szép…

brena P
Jeaniene Frost: Félúton a sírhoz

Jaj hát ez nagyon jó volt!:))Annyira jó kis humoros könyv kis romantikával kis akcióval:)Az elejétől a végéig imádtam:)Most úgy érzem még még,igen is akarom Cat további kalandjait olvasni,remélem Bones-al..:))De azért Timmie-t is imádtam..:)

Katamano
Jeaniene Frost: Félúton a sírhoz

A legeslegeslegeslegeslegjobb vámípros amit valaha olvastam. Egyszerűen csak a szívem csücske ez a sorozat. Bones pedig a világ legtökéletesebb pasija:):) *.* Nem tudok rosszat írni a sorozatról imádom úgy ahogy van.

Jean
Jeaniene Frost: Félúton a sírhoz

Nagyon régóta csücsült már a polcomon a könyv, de nem tudom, hogy miért vártam vele ennyi ideig.. Mert tetszett!
Megszerettem Cat & Bones párosát, főleg Bonest! :)

Amigdala_b P
Jeaniene Frost: Félúton a sírhoz

Nagyon szuper volt! :) Szörnyűséges, hogy eddig nem kezdtem bele ebbe a könyvbe, mert szerelembe estem. :) Természetesen Bones-ba <3
A következő kötet fülszövegében olvastam, hogy Cat újra szerelmes lesz másba…
MEGŐRÜLT?!
A csaj kap egy ilyen pasast, és ő szerelmes lesz MÁSBA??? :D :D agyrém…

+ Bones nagyon hasonlít Barrons-re. Vagy Barrons hasonlít Bones-ra? ;)

+ 6 óra alatt elolvastam. :D

Nusejka_Sentellion P

Kezdem a negatívval.
Borító: hát ez valami förtelem. Többször kacérkodtam már ezzel a könyvvel, de szó szerint nem volt gusztusom hozzá, olyan piszokmód igénytelen a borítója. Ma reggel jöttem rá, hogy mire emlékeztet: buta kislányok minimál képszerkesztő progival próbálnak egy szexinek hitt, rossz fényviszonyok között készült képet menővé varázsolni, hogy aztán azzal hódítsanak a facebookon… Ha nem tudnám miről szól, a borító alapján legjobb esetben is egy drogos prosti memoárjának hinném a könyvet. Különben is, kit akar ábrázolni a fekete hajú csaj? Egyszerűen nem hiszem el, hogy ezért valakinek fizettek.
Fordítás: Szortyintott. Elképedve. Dühösen. Megvetően. Nem igazán tudom eldönteni, hogy szerencsétlen Bones folyamatosan pipázik, vagy talán valami légúti megbetegedés gyötri? Az utóbbira tippelnék, mert legalább kétszer szerepelt a megszívta az orrát is. A könyvfordításhoz nem elég angolul tudni, magyarul sem ártana, a szinonima szótár miért nem kötelező olvasmány a fordítóknak?

Miután kidühöngtem magam a könyv tartalmához szorosan nem kapcsolódó hibákon, talán már rá tudok térni a lényegre is :)
Cat-től a könyv elején lepadlóztam, 22 évesen az anyjával és a nagyszüleivel él, amivel nem lenne baj, ha nem félne tőlük a pasiügyei meg egyebek miatt, meg nem kellene rejtegetni a véres cuccait stb. De ez így elég gáz, ahogy az elején még a csaj is. Szerencsére a végére kitört belőle a dög, tökös csaj lett ezt hívják karakterfejlődésnek?:D
Bones karakterével nem tudok egyenlőre mit kezdeni, oké, hogy szexi, meg huncut, de nekem kicsit gyenge karakter. A Cicuskázás is idegesített, én már régen pofánvágtam volna érte.

Ami nagyon tetszett, az az volt, ahogy Cat belénevelt előítéleteit rombolgatják szépen lassan, miközben szembesül vele, hogy az emberek is tudnak gonoszak lenni, és nem minden gyilkosság és emberrablás szárad a vámpírok lelkén.

Összességében azt mondanám, hogy a történet nekem egy kicsit lapos volt és a karakterek sem kerültek közel hozzám, de ez valószínűleg nem jelent sokat, mivel az összes kedvenc sorozatom első kötetéről elmondhatom, hogy nem tetszett :D Adok esélyt a további részeknek is és szerintem eredeti nyelven is ki fogom próbálni, mert ez most túllépte a szortyintás-küszöbömet :)

abstractelf
Jeaniene Frost: Félúton a sírhoz

Nos, ezt a könyvet nem a történetéért pontoztam öt csillagra; sokkal inkább, mert a karakterorientált énemet határozottan boldoggá tette. Nagyon erős karakterek vannak a könyvben, akik mind szövegükkel, mint kinézetükkel (hehe, Bones *-*) elnyomják a történetben lévő hiányosságokat / hibákat.
A történet szempontjából, az mindenképp pozitív, hogy nem PWP-t kellett olvasnom, hanem ténylegesen történtek is a dolgok. Csak olyan könnyedén zajlottak le bonyolultabb, és nagyon várt jelenetek, hogy csak kapkodtam a fejemet. Sőt, az is megfordult a fejemben, hogy ez miképp lehetséges amúgy? (ez főleg a végjátéknál, 330. oldal környékén)
Ezt leszámítva viszont egyáltalán nem bántam meg, hogy belekezdtem a sorozatba, imádom, mert megnevettetett, néha pedig elérte, hogy kicsi pocsolyába olvadjak el. :)

FFG
Jeaniene Frost: Félúton a sírhoz

Első kötethez híven jó történet, Cat és Bones párosa a maga módján egyedi, Frost remekül vegyíti az akciót, a romantikát, minden a helyén van, aminek a helyén kell lennie.
Bones igazán vámpírszerűen viselkedik – sok más mai társával ellentétben –, és az első kötetben ő volt a kedvenc karakterem is…

Fairy
Jeaniene Frost: Félúton a sírhoz

Hát nekem nagyon tetszett a könyv, már az első pár oldalon megfogott a történet. Cat nem az a hisztizős barbi baba típus hanem igazán belevaló,kemény,és klassz csaj.Bones meg igazi pasi.Még jó hogy itt van a második kötet mert ááá ilyen befejezést!! Egyszóval szuper jó azt hiszem megvan a következő kedvenc sorozatom.

Annette
Jeaniene Frost: Félúton a sírhoz

Sírtam, nevettem, szerelmes lettem és vámpír seggeket rúgtam szét.
Ez a könyv tökéletes példa arra, hogy: Egy könyvet ne ítélj meg a borítója alapján. Ugyanis ez egy fantasztikus könyv fantasztikus szereplőkkel, humorral és szívszorító részekkel.
Most már muszáj elolvasnom a többi részt.

vedina007

Mi sem növeli jobban az ember önbizalmát, mint ha más még cikibb nála.

Francica

…ne feledd, hogy csak akkor légy jó, ha a rosszalkodás nem szórakoztatóbb!

Amadea

– Catherine, mi bajod? Nyisd már ki az ajtót!
Teljesen pánikba estem.
– Az anyám az! – suttogtam, mintha Bones nem jött volna rá magától is. – El kell bújnod!
A hálószoba felé tuszkoltam Bonest, és fennhangon kiáltottam:
– Mindjárt megyek! Nem vagyok felöltözve!
Bones jött, de minden pánik nélkül.
– Cicuska, te még mindig nem mondtad el neki? A fenébe is, mire vársz?
– Jézus második eljövetelére! – csattantam fel. – De egy perccel sem elóbb! Gyere ide be, a szekrénybe!

272 .oldal

vedina007

Mindnyájunknak azokkal a lapokkal kell játszani, amiket leosztottak nekünk. És azokat a csatákat megvívni, amiket meg tudunk nyerni.

Francica

– Nem nézel. – Közelebb húzódott, s már teljesen zöld volt a szeme. – Átnézel rajtam, mintha itt sem lennék. Rám nézel… és nem egy férfit látsz. Egy vámpírt látsz, és ezért nem törődsz velem. A múltkori hétvége kivételével. Amikor átöleltelek és megcsókoltalak, láttam a szemedben felébredni a vágyat, és tudtam, hogy akkor egyszer tényleg annak látsz, ami vagyok. Nem csak egy dermedt szívnek valami porhüvelyben. Azt szeretném, ha megint így néznél rám most, és nem kennéd a drogokra. Kívánlak. – Halovány mosoly ült ki a szájára, mikor ezt kibökte. – Az első pillanattól kezdve, és ha azt hiszed, hogy nem támad fel bennem a vágy, ha melltartóban üldögélsz mellettem, nagyon tévedsz. Csak éppen nem megyek oda,
ahová nem hívnak.

°panka°

– Akkor térjünk át az utolsó fázisra. Csábító démont kell csinálnunk belőled. Valószínűleg ez lesz a legnehezebb.
– Kösz.

vedina007

Azokkal a kártyákkal kell játszanod, amit leosztottak neked, mint mindenki másnak ebben a rohadt világban.

Hetedik fejezet

vedina007

– Cicuska, döntened kell. Vagy itt maradunk és viselkedem, vagy elmegyünk, és akkor biztos… – A hangja elmélyült, és szavai a számba vesztek. – …akkor biztos, hogy nem fogok viselkedni.

Kinga_Kenéz

Csak akkor légy jó, ha a rosszalkodás nem szórakoztatóbb!

Tizennegyedik fejezet

Ha tetszett ez a könyv, akkor ezeket is olvasd el