A ​legionárius 8 csillagozás

Jean-Pierre Montcassen: A legionárius

A regény cselekménye az ókorban, a római birodalom területén játszódik. Marcus Etrurio százados szemszögén át pillantunk be a híres légiók szerkezetébe, részesei leszünk egy nagy szerelemnek, egy nagy utazásnak, megismerkedünk a főhős érdekes barátaival, azon túl Germanicus hadvezérrel, és kisfiával, akinek a neve Gaius Caligula, akiből a későbbi hírhedt császár lett. Az olvasó már ebből is láthatja, hogy egy lebilincselő történelmi, korfestő kalandregényről van szó. Akik már olvasták Jean-Pierre Montcassen történeteit, tudják, hogy az író éppolyan érzékletességgel játszik az érzelem húrjain, mint amilyen tehetséggel szövi a cselekményeket. A könyv, drámaiságát tekintve megegyezik A gladiátor c. nagyszerű filmmel, témájában is van hasonlóság, de mégis más, egyedi. Erotika, spiritualitás, küzdelem életre-halálra, játékosság, humor, barátság, emberség, minden életre kel a könyv lapjain.

A legionárius szerelme címmel is megjelent.

Puedlo, Nagykovácsi, 2003

Bla IP>!
Jean-Pierre Montcassen: A legionárius

A szerző nagyon jó íráskészségű alkotó, de ez a könyve csak a bevételszerzés céljából nevezhető eredményesnek. Olvasható, kalandos, romantikus, de ismert sztereotip panelekből építkezik – bármennyire is valós történelmi környezetbe került elhelyezésre.
Önálló üzenete nemigen érzékelhető, legfeljebb a miliő, a légió bemutatása, valamint a kevesebb, mértékletes alkoholizálás példája.

Wardruna>!
Jean-Pierre Montcassen: A legionárius

Montcassen nagyszerű író, ez a regénye is olvasmányos, kalandos, mindenkinek ajánlott. Különösen erős az író a nőábrázolásban. Alakjai erősek, szerethetőek. Mindenkinek ajánlom az olvasását!

Lyanna>!

Mennyire más lesz a világ, ha az ember megtudja: fia van! Más lesz a bor zamata, más lesz a barátok szava, más lesz a tárgyak érintése, más lesz még a gondolat születése is. Hirtelen másvalaki leszel. Jobb ember leszel. Hirtelen rádöbbensz, hogy valójában ragyogó ez a mi létünk, és olyan könnyű a társaidat is szeretni. De bárkit lehet szeretni, hiszen sikerült utódot nemzened.