A ​halál vámszedője 42 csillagozás

Jean-Pierre Montcassen: A halál vámszedője Jean-Pierre Montcassen: A halál vámszedője

Több ​mint négyezer évet szányalunk vissza a múltba. Észak-Afrikába, a Nílus vidékére. Az egyiptomi Ó-birodalom legendákkal áthatott hétköznapjaiba, VI. dinasztia korában teszünk feledhetetlen látogatást. A regény egyedülálló, lebilincselő, helyenként misztikus, mely a tudományos kutatások eredményeit messzemenően tiszteletben tarta. A hitelesség kedvéért el kell mondani, hogy még a rézkorban járunk, a bronz pár száz esztendő múlva, a vas majd másfélezer évvel később áll az ember szolgálatába, a vágóeszközök jobbára aithiotpia vagy obszidián kőből valók. A háziállatok közül a szarvasmarhát, a szamarat, a kecskét, a juhot, a kutyát már ismerik, de szelídítettek hiénát, antilopot és vadludat is. Nincs jelen még a ló, teve, baromfi, macska, bármennyire is jellemzőek voltak ezek a későbbi korokra. Ez idő tájt hitelt érdemlő bizonyíték a kerékre vonatkozóan sincs, a szállítás, teherhordás tehát még igen kezdetleges lehetett. Ennek dacára az Ó-birodalom idején épültek fel a… (tovább)

A 2014-es Gold Book kiadás a folytatást is tartalmazza.

Eredeti megjelenés éve: 2000

Gold Book, Debrecen, 2014
Gold Book, Debrecen, 2014
Puedlo, Nagykovácsi, 2000
240 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639320544

Mariann_ P>!
Jean-Pierre Montcassen: A halál vámszedője

A főhősünk , Thimun az Ókori-Egyiptomban él.
Szülei parasztok, élik a kijelölt, megszokott életüket.
Ő ezt nem akarja, elszökik otthonról a városba.
Semmi nem tántorítja el attól, hogy balzsamozó legyen.
Nem érdekli a családja, egyedül a nővérérhez ragaszkodik , szinte eszelősen.
Egy gyarló ember, egy antihős életét ismerhetjük meg a könyvben.
Kicsit nehezen hangolódtam rá, rég olvastam erről a korszakról, de a végére már élveztem.

aszor>!
Jean-Pierre Montcassen: A halál vámszedője

Hiányoztak a fejezetek, ha a könyvet jobban tagolva olvasom, talán jobban élvezem.
A főhős egy rendkívül gyarló személy, aki kegyetlenül törtet előre. Az érvényesüléséért semmitől sem riad vissza. Elhagyott, kitagadott, ölt mindig azt tette, amivel feljebb jut az életben.
Megismerkedünk az Ókori Egyiptomban a Nílus menti paraszti élettel, és a városival is.
Testvér-testvér ellen, rokon-rokon ellen fordul, semmilyen tett nem marad megtorlatlanul. Van amit az istenekre bíznak, de van amit az emberi kéz fejez be. Thimun egy antihős, akiben a durvaság, a kegyetlenség uralkodik. Már-már eszelősen ragaszkodik a nővéréhez, Amitaté-hoz. ami nem egy egészséges kapcsolat részéről.
Az élet és a halál íveli át ez a regényt.
Az írótól még biztos olvasni fogok.

LLBarbi>!
Jean-Pierre Montcassen: A halál vámszedője

Egyetlen kérdés fogalmazódott meg bennem. Miért?! Miért kell így véget érnie?!
Egyébként nagyon tetszett. Az első pillanattól fogva, konkrétan rajongtam Thimunért. Aztán miután egyre magasabbra emelkedett, már azt vártam, hogy végre leckéztesse meg valaki.
Imádtam az összes többi szereplőt is. Még a viaskodó két Meriréanheszt is.
Nagyon tetszett, hogy több szereplő szemén át követhettük végig az egész történetet. Fordulatos volt, kalandos, izgalmas.

Atakx>!
Jean-Pierre Montcassen: A halál vámszedője

Izgalmas egyiptomi kalandregény. A fősős itt sem feddhetetlen úriember, sőt, gyarló. Éppen ezért a könyv hitelessége teljes. Nem kell mindig győztes karaktert ábrázolni. Mindenkinek ajánlom!

Aurora_Serenity_White I>!
Jean-Pierre Montcassen: A halál vámszedője

Érdekes történet volt, váratlan fordulatokkal, történelmi helyszíneken. Szívesen olvastam.

EstherSilenthill>!
Jean-Pierre Montcassen: A halál vámszedője

Eleinte zavart, hogy nincsenek fejezetek, csak kisebb „pihenők”, de ettől elvonatkoztatva egy nagyon szuper olvasási élményt kaptam ettől a műtől. Csak ajánlani tudom. :)

Grészilú_Fríbus>!
Jean-Pierre Montcassen: A halál vámszedője

Nem nagyon olvastam még ilyen témában könyveket, de nagyon tetszett, izgalmas volt!Eddig is érdekelt egyiptom, de innentől kezdve nincs megállás…

hexy>!
Jean-Pierre Montcassen: A halál vámszedője

Az első rész után meglehetősen sokat várt a szerző. Így nem okozott gondot, hogy újra elolvassam az első részt, amely ugyanolyan nagy hatást gyakorolt rám, mint tizenkét évvel ezelőtt. Aztán elolvastam a folytatást, és mondhatom, maradandó élménnyel lettem gazdagabb. Hihetetlen fordulatokat produkált az író! A már megismert szereplőket és természetesen az új alakok is mesterien mozgatja. Igazi nagy történelmi regény lett belőle. Tele izgalommal, szenvedéllyel.

Hajnalom>!
Jean-Pierre Montcassen: A halál vámszedője

Mindig is érdekelt Egyiptom.
Kicsit többet is kaptam az olvasása által,mint amire számítottam. Szinte érezni lehetett a tikkasztó hőséget. Mondhatjuk,hogy megnyerő volt a főhős,de ahogy nálunk mondani szokás,Isten nem bottal ver…

LLBarbi>!

S Thimun rájött valami fontos igazságra: ha az ember már valamit tud, elkezd vágyakozni, hogy még többet tudjon.

Sziszandria >!

Kemetben töméntelen sok az arany, s a bányák szüntelen ontják ezt a varázsos nemesfémet. Ezüstből viszont szűkében vannak, miáltal a fehér fém értékesebb, és többet is ér a sárga fémnél. Ez a furcsaság sehol másutt nincs a világon, az arany mindenhol, így Krétán is jóval drágább az ezüstnél.

Kapcsolódó szócikkek: arany · ezüst
Amethyst >!

A szegény jobban szereti az embert. A gazdag a vagyonát szereti jobban.

359. oldal (Gold Book)

Lyanna>!

Volt valami különös hangulata annak, ahogy ők a szavakat a másikhoz intézték. Azok beszélnek így egymáshoz, akik kezdettől összeillenek, kik már akkor eggyé váltak, mielőtt ölelkeztek volna. A levegőben függött a kimondatlan igazság, és ezt mindketten pontosan érezték. Ott zsongott bennük a szerelem, mint varázsos himnusz, mint édes igézet, fokról fokra, megállíthatatlanul közeledvén a beteljesülés felé.

Lyanna>!

Bámulták egymást csodálattal, átlényegülten, s lassan átitódtak kölcsönös megbecsüléssel. Olyan ez, mintha beszivárogtak volna egymás múltjába, eggyé váltak volna a külön megélt élmények, s mindet, amit életükben tettek, ezennel közös emlékké módosulna át. Gyermeki kíváncsiság, ösztönös bizalom, aggastyáni bölcsesség született bennük, s nem létezhet többé erő, amely közéjük állhatna.

Gabriella_Balkó>!

[…] egy felolvasó harsány hangon sorolta a megboldogult érdemeit.
Nem káromoltam az Istent
Nem öltem
Nem adtam parancsot ölésre
Senkinek se okoztam szenvedést
Nem károsítottam isten kenyerét
Nem követtem el bűnt az igazság ellen
Nem fajtalankodtam romlott fiúval
Nem paráználkodtam

Gabriella_Balkó>!

Hepere arcán szétáradt a boldogság, borral teli bögréjét egy hajtásra kiitta.
– Ó, uram, áldás kísérje minden szavad, és faljon fel a krokodil, ha meginogna hitem tebenned!

Amethyst >!

Ré, az ősnemző, aki önmegtermékenyítés által hozta létre, majd kiköpte a férfit és a nőt. Úgy látom, téged előtte kicsit meg is rágott.

66. oldal (Gold Book, 2014)