43. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
49. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján

Velem ​mindig történik valami 344 csillagozás

Janikovszky Éva: Velem mindig történik valami

„Én nagyon örültem, hogy az Attiláék ide költöztek, mert most majd látja apukám, hogy nemcsak velem történik mindig valami, hanem mással is szokott.”
„Amikor apukám azt mondja, hogy gyere csak ide, kisfiam, beszélni akarok veled, akkor már biztos, hogy baj van. Mert ha nincs baj, akkor nem mondja, hogy beszéni akar velem, hanem mindjárt beszél…” A kötet humoros gyermektörténetet mutat be, Réber László rajzaival.

Eredeti megjelenés éve: 1972

32 oldal · ISBN: 9789631193084 · Illusztrálta: Réber László

tanító

Sippancs P>!
Janikovszky Éva: Velem mindig történik valami

Hányszor, de hányszor hangzott el nálunk is, hogy „engem nem érdekel más gyereke, csak te!”. Aztán pedig dehogynem!

Igazi teli szájjal vigyorgós, aranyos könyv, remek rajzokkal.
Janikovszky egyszerűen utánozhatatlan!

Janikovszky Éva: Velem mindig történik valami

Nagyon jó humorral megírt kis könyvecske, ami teljesen hitelesen adja át egy gyerek gondolatait és érzelemvilágát. Páratlan stílus, ami az élet leghétköznapibb történéseit különegessé és teljesen egyedivé varázsolja. Az illusztráció tökéletesen illik a könyv stílusához és a történethez.

konyvolvaso>!
Janikovszky Éva: Velem mindig történik valami

Nagyon jó a stílusa a könyvnek. Olyan jól elmeséli mintha ott lennék velük a családban és hallgatnám mi történt aznap. Nagyon viccesen, humorosan, kifigurázva meséli el a történeteket, jót lehet rajta mosolyogni. Az illusztráció is nagyon egyedi, szép színes és nagyon találó. Érdemes kicsinek és nagynak is elolvasni.

clarisssa P>!
Janikovszky Éva: Velem mindig történik valami

Tündéri, aranyos, humoros könyvecske, szívesen olvastam volna még tovább is! Janikovszky Éva stílusa zseniális és utánozhatatlan, szerintem minden korosztályt egyszerre tud megszólítani és megmosolyogtatni, még ha ez elsőre szinte lehetetlen feladatnak is tűnik. Réber László rajzai pedig mindig szuperül kiegészítik a történetet.
Egyedül az nem fér a fejembe, hogy miért csak most fedeztem fel magamnak úgy igazán Janikovszky Évát? No, de töprengés helyett inkább örülök, hogy így esett – és folytatom a lubickolást műveiben.

Móra, Budapest, 2010
34 oldal · ISBN: 9789631188271 · Illusztrálta: Réber László
Dénes_Gabriella>!
Janikovszky Éva: Velem mindig történik valami

Teljesen tipikus, de mégsem klisés! Ez nagyon fontos dolog.
Az ember sok-sok vonásban a gyermekkori önmagára ismerhet. Janikovszky nagyon ügyesen (és azt hiszem: hitelesen), humorosan tudta megragadni a hatévesek* világlátását.
* – legalábbis bezzeg a mi időnkben így volt.

encus625 P>!
Janikovszky Éva: Velem mindig történik valami

Velem is mindig történik valami.
Például amikor már azt hiszem, idén végre nem leszek beteg télen, akkor persze hogy összetalálkozom az influenzával. Majd amikor végre lenne kedvem és erőm olvasni valami vidámat és szórakoztatót (ezt a könyvet pl.), akkor felhívnak a munkahelyemről, hogy oldjunk meg valamit.
Amúgy a könyv hozza a szokásos Janikovszky Éva-féle tipikus gyerekhelyzeteket, amiket mi is átéltünk annakidején.

Móra, Budapest, 1982
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631130061 · Illusztrálta: Réber László
Kek P>!
Janikovszky Éva: Velem mindig történik valami

Eddig ez volt a legjobb. Ez a könyv tetszett a legjobban. Azt hiszem kedvencnek jelölöm. :)) Mert velem – így péntek délután – nem történik semmi, csak ilyesmi, hogy egyik Janikovszky Éva-könyvet olvasom a másik után… Némi ellentmondás a korábban olvasott könyvekhez képest, hogy Pöszke itt csak egy nyári – Balatoni krokodilosdi – kaland, a másik könyvben meg a legjobb barátnő és óvodás csoporttárs, meg szomszéd, meg minden… Ki érti ezt?

gab001>!
Janikovszky Éva: Velem mindig történik valami

Ha az emberrel nem történik semmi, akkor elegendő elővennie az írónő valamelyik könyvét, s rögtön megszűnik minden ok az unatkozásra. Annyira elbűvölőek a rajzok, hogy a történet hab a tortán, illetve ez fordítva is igaz. Annyira szeretem azt a gyermeki látásmódot, melyet ezek a könyvek képviselnek. Olyan igazságok vannak benne, melyek vagy megnevettetik vagy elgondolkodtatják az olvasót, de sokszor mindkettő. Ezúttal is teljesen beszippantott.

Móra, Budapest, 2015
fülcimpa>!
Janikovszky Éva: Velem mindig történik valami

„Az igazgató bácsi úgy örült nekünk, elsősöknek, hogy csuda, és azt mondta, hogy majd megostromoljuk és bevesszük a tudás várát. Kár, hogy nem szólt előbb az igazgató bácsi, hogy ennyire vár minket, mert én ráértem nyáron, és jöhettem volna hamarabb is.”

„A vásáron Bori a napszemüvegét vesztette el, Juliska néni meg engem, Jóska bácsi pedig a fogadást, mert fogadott apukámmal, hogy ha ők vigyáznak rám, akkor nem történik velem semmi.”

Na, az ilyen mondatokért érdemes olvasni, óriási, nagyon kacagtatós!

lenne P>!
Janikovszky Éva: Velem mindig történik valami

Nagyon aranyos!!! Réber László rajzai is pont passzolnak! Ejj, ez is miért nincsen meg nekünk még?!

NySara95>!

Én mindig a születésnapomon szoktam nőni, mert apukám akkor mér meg.

Kapcsolódó szócikkek: születésnap
graphoman IP>!

Amikor apukám azt mondja, hogy gyere csak ide, kisfiam, beszélni akarok veled, akkor már biztos, hogy baj van. Mert ha nincs baj, akkor nem mondja, hogy beszélni akar velem, hanem mindjárt beszél.

Rituga P>!

Az én anykám nagyon szereti a rendet, ezért mi csak akkor kezdhetjük el az új évet, amikor már befejeztük a régit.

Marsie>!

Nálunk az úgy van, hogy ha krimi megy a tévében, akkor én kicsi vagyok, a Bori meg nagy, de ha le kell szedni a pókot a falról, akkor mégis én vagyok a fiú, és ő a lány.

Kapcsolódó szócikkek: pók
Marsie>!

… amikor apukám felolvasta a lakók levelét, és megkérdezte, hogy ha alattunk meg fölöttünk meg mellettünk nem lehet kibírni, akkor mit szóljon ő, középen.

Etike P>!

Az Eszter, aki előttem ül, csak azért nem eleven fiúcska, mert lány, de azért hátrafelé is tud rúgni.

meseanyu P>!

… sajnos az én apukámat nem érdekli, hogy a más gyereke mit csinál. Az csak akkor érdekes neki, ha a más gyereke véletlenül nem csinál semmit.

worsi P>!

Az én anyukám nagyon szereti a rendet, ezért mi csak akkor kezdhetjük el az új évet, amikor már befejeztük a régit.

Rituga P>!

A vásáron a Bori a napszemüvegét vesztette el, Juliska nénii meg engem, Jóska bácsi pedig a fogadást, mert fogadott apukámmal, hogy ha ők vigyáznak rám, akkor nem történik velem semmi.

Rituga P>!

Pedig én még iskolába se jártam, amikor a Borinak már mondták, hogy vigyázzon, mert most dől el a jövője, és én úgy sajnáltam szegényt, mert tudtam, hogy milyen rossz az, ha valami eldől.