A ​szingli fejvadász 3. (A szingli fejvadász 3.) 276 csillagozás

Janet Evanovich: A szingli fejvadász 3.

Stephanie ​Plum legújabb ügye: el kell kapnia Mo bácsit, az ismert fagyizó és cukrászdatulajdonost, aki egy piti szabálysértés után nem jelent meg a bíróságon. Mo bácsit az egész város tiszteli, Stephanie-t pedig leköpdösik, amiért a szentéletű cukrosbácsit hajkurássza. Mo csak nem akar előkerülni, viszont szépen szaporodnak a hullák. Valaki így akarja jobb belátásra bírni a környék drogdílereit. Stephanie Lulával, a kiérdemesült kurvával és Mazur nagyival nyomoz, de úgy tűnik, sikertelenül, ezért bánatában pizzát eszik, narancssárgára festeti a haját, és rugdossa a kocsiját… A szingli fejvadász minden idők talán legsikeresebb női sorozata. Stephanie Plum és Joe Morelli kettősében a népszerű szerző egy harmincas, imádni valóan szerencsétlen nő és „A PASAS” klasszikus, se veled, se nélküled kapcsolatát írja meg. Hol szeretkeznek, hol majdnem meghalnak, máskor csak pizzáznak és tévéznek, leginkább azonban egymást húzzák. Rutinosan és kőkeményen. Az olvasó meg győzze kivárni a… (tovább)

Hárman a pácban és Három díler címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1997

Ulpius-ház, Budapest, 2008
352 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632540931 · Fordította: Merényi Ágnes

Stephanie Plum · Joe Morelli · Mazur nagyi · Vasember (Anthony Edward "Tony" Stark) · Ranger · John Travolta

New Jersey

altagi P>!
Janet Evanovich: A szingli fejvadász 3.

Sajnos ez a rész az eddigi leggyengébb a sorozatból. Az előző kettőben a cselekmény jobban pörgött és több volt a humor is, ebben a részben már Lula szinte egyedül viszi a vicces vonalat. Nyilván nem a krimi részére van kihegyezve a sorozat, de a nyomozás és a megoldás lendített annyit, hogy tényleg érdemes volt végigolvasni. Az erkölcsi tanulság pedig jó, hogy volt benne, de kár érte, hogy annyira le volt sarkítva a lényeg. :(

Wee IP>!
Janet Evanovich: A szingli fejvadász 3.

Néhányan mondják, hogy ez a rész kicsit laposabb, mint a többi… Nem tudom, én ezen is fergetegesen jókat szoktam szórakozni :))

_Katie_ P>!
Janet Evanovich: A szingli fejvadász 3.

Nem tudom magam elégszer ismételni: Az egyik legjobb sorozat, imádom!!!

Stephanie a legbénább, legkotnyelesebb és leszerencsétlenebb fejvadász, aki a világon van. De ezért szeretjük!

Nagyon jó volt egy kicsit több Ranger és több Lula, egyszerűen nem tudtam nem röhögni, ha szinre léptek! :)
Ranger, a kőkemény kubai, akit egy szinten kell emlegetni Batmannel A fejvadász. Nagy A-val. Kőkemény, rettenthetetlen, mester. Imádtam a Stephanie-val való munkát. Hát még a futásokat! Reggel a futásnál majd magam mellé képzelem Rangert, a kubai félistent! Lula a kőkemény ex-prosti, akinek baromi nagy a szája és sikerül mindig a dolgok közepébe csöppenie. Haláli a csaj!! :)

Jár egy kis ejnye-bejnye ezért a Morelli-féle vonal mellőzéséért! Szeretjük Morellit. Még mindig. És a következő részben is!! :)

kolika>!
Janet Evanovich: A szingli fejvadász 3.

Jókat szórakoztam a kétbalkezes fejvadász „botladozásain” (habár ha futásait nézem, akkor jómagam a Ranger,-Stephanie sor végén kullognék). Kicsit sok volt számomra az autós szerencsétlenkedés, de a szerelő kölcsönkocsija nagyon jó húzás. Kár, hogy a környezetemben nem ismerek olyan autószerelőt, aki így módon segítene ki, ha beüt a kocsinkba a mennykő.
A krimis szál eléggé bonyolult volt, de körvonalaiban sikerült rájönnöm az ügyre. A pincében találtak azért elég durva volt egy humoros kötethez képest.
A két M-es vonal kicsit hátrébb szorult (Mazur nagyi és Morelli), pedig ezek jócskán adnak hozzáadnak a kötet élvezhetőségéhez. Ennek ellenére is élveztem a könyv olvasását, kíváncsi vagyok az újabb „fejvadászatokra” is.

felícia97>!
Janet Evanovich: A szingli fejvadász 3.

Ez a rész egy picit talán gyengébbre sikerült,de akárhonnan nézem egyszerűen megunhatatlan a szerplő gárda. :) Morelli nagyon hiányzott a lapokról,szerettem volna ha többet szerepel,de helyette Ranger és Lula lépett gyakrabban a színre,nem kevés vidám és őrűlt pillanatot okozva.Régóta nem olvastam már olyan sorozatot ami ennyire kikapcsolt és szórakoztatott.Tényleg csak azt mondhatom hogy aki szeretne egy jót nevetni olvassa el! :)

amanda888 P>!
Janet Evanovich: A szingli fejvadász 3.

Más volt, mint az előző könyvek, tényleg kicsivel kevesebb Steph-féle önirónia és humor került a könyvbe, viszont úgy érzem, hogy a bűnügyek kicsit csavarosabbra sikeredtek. Inkább volt ez most krimi chick lit beütéssel, mint chick lit egy kis nyomozással. Kicsit rosszul is esett, hogy nem igazán jöttem rá az összefüggésekre. Ez a könyv most elaltatta az érzékeimet… Viszont új kedvenc szereplőm lett: Lula. Haláli volt! Szívesen néznék sorozatot vele és Steph-fel, ahogy rohangálnak fel-alá a városban és próbálnak fejvadászni!
Bár a csillagozásban nem látszódik, amit hiányoltam, az a szereplők közötti tűz, az az igazi adok-kapok szócsaták, vibráló feszültség. Most a könyv háromnegyedében úgy viselkedtek egymással, mint két örökre kihűlt vulkán. Bár végül kaptunk egy kis vibrálást, de hááát, olyan volt, mint egy kis kutyakeksz…

Bess>!
Janet Evanovich: A szingli fejvadász 3.

Szegény Rex már megint egy életre szóló traumát szerzett…*_*

Rubintpikkely>!
Janet Evanovich: A szingli fejvadász 3.

Ez is egy nagyon jó résznek indult, és az is lett. Kicsit azonban mégis különbözöztt a többitől. Nem volt annyira sok csattanó poén, csípős beszólogatás Steph és Morelli között, Mazur nagyi tájékán sem volt semmi igazán kiemelkedő, hozta a formáját. Rex azonban még mindig a kedvenc szereplőm: benne nem lehet csalódni!

Szezse P>!
Janet Evanovich: A szingli fejvadász 3.

Őrült, kaotikus fejvadászunk visszatért a 3. részben. Most Lulával együtt nyomoz és sokszor kapunk Ranger-ből, a kemény, vagány fejvadászból is, aki ebben a részben sokat segít Stephanie-nek a nyomozásban. A nagyi háttérbe szorult, de engem ez most nem annyira zavart, bár a humor faktor bejött a nagyi részéről, de a nyomozáshoz szerintem erőltetett volt. A jó öreg pletykagyár most is forrong, így Steph elég sok mindent megtud a folyamatban lévő ügyeivel kapcsolatosan. Jót tesz a történetnek, hogy nem egy ügyre van kihegyezve, hanem van egy „főügy” és néhány mellékügye is, amikből a végére kiderül, hogy egy-egy még kapcsolódik is a főügyhöz. A vége csavar jó volt spoiler

Csiga_bige P>!
Janet Evanovich: A szingli fejvadász 3.

Ezt a részt is felüdülés volt olvasni. Könnyed, humoros krimi, teljesen jó kikapcsolódásnak. Stephanie egy két lábon járó szerencsétlenség, ebből kifolyólag kifogyhatatlan humorforrás. spoiler Morelli viszont maga a megtestesült szuper zsaru, persze Stephanie szerint csak egy mocskos disznó :), mégis kerülgeti, mint macska a forró kását.
Ezúttal Mo bácsit üldözi, aki köztiszteletnek örvend a burgban, ahol a jó hír gyorsan terjed, a rossz pedig még gyorsabban, így Stephanie hamar a közutálat tárgyává válik. Öröm volt olvasni, hogy próbál kimászni ebből a kalamajkából.

Izolda P>!

Kerestem valami vasalnivalót is, de nem találtam. A vasalnivalót egy kosárban tartom. Ha eltelik egy év, és egy cucc még mindig a kosárban van, azt kidobom. Ez jó rendszer, mert végül csupa olyan cuccom marad, amit nem kell vasalni.

Francica>!

Sokat hibázom. De nagyon igyekszem, hogy ugyanazt a hibát három-négynél többször ne kövessem el.

takiko>!

– Az ember lassan már a házból se léphet ki – sopánkodott Mrs. Karwatt. – Amilyen jeges az idő, meg ez a lövöldözés is! Amióta az ember a holdra lépett, azóta ez az egész bolygó fenekestől felfordult.
Régóta kerestem már bűnbakot, akire egész szánalmas életem összes kudarcát rátolhatnám, de miért pont szegény Neil Armstrongra?

Shanara>!

– Látod? Tiszta Bruce Wayne! Neki is volt irodája – mondta Lula.
Connie értetlenül nézett rá. Lula neki is előadta a szuperhős elméletet.
– Először is – mondta Connie – Bruce Wayne az Batman. Batman pedig nem is szuperhős, hanem egy neurotikus ürge gumiruhában. Az igazi szuperhős csak atomtámadás után keletkezik, vagy egy másik bolygóról jön.
– Batmanról képregény is szól – mondta Lula.
Connie-t nem hatotta meg ez az érvelés. – Donald kacsáról is szól képregény. Akkor szerinted Donald kacsa is szuperhős?

277-278. oldal (Ulpius-ház, 2008.)

Kapcsolódó szócikkek: Batman
gladyna>!

Egyik karjával a pultra könyökölt, és megdézsmálta a sült krumplimat.
– Ha rendben lenne a szexuális életed, nem kellene ilyen pótszerekhez folyamodnod – kezdte vigyorogva. Szabályos fogsora fehéren világított a sötét borostában.
– Semmi baj a szexuális életemmel.
– Ja – felelte Morelli. – De feldobja, ha néha partner is van hozzá.

Shanara>!

A burgban egyszerű az élet. A bűnöket a katolikus egyház megbocsátja, a piszkos ablakokat viszont a szomszédság nem. A mindennapi élet kerekét a pletyka olajozza, és az ember jól teszi, ha meggondolja, mit mond a szomszédasszony szemébe a lányáról. Még akkor is, ha igazat mond.

36. oldal (Ulpius-ház, 2008.)

Francica>!

Nem vagyok nagy piás. Régen rájöttem, hogy nem érdemes ködösíteni az agyamat töménnyel. Józanul is épp elég gondot okoz a világos gondolkodás.

Shanara>!

Morelli elcsórt egy sült krumplit. – Mi a fenét ettél te Dickie Orron?
Ezt a kérdést magamnak is sokszor föltettem már, de sosem találtam rá megfelelő választ. – Klassz kocsija volt.
Morelli elvigyorodott. – A jó házasság alapja.

290. oldal (Ulpius-ház, 2008.)

Timus>!

– A nappaliban leszek, és bemelegítek.
Már el is tűnt az ajtóban, csak a hátát láttam. Komolyan beszél? Bemelegít? Mihez? Magamra rángattam a melegítőt, és utána botorkáltam. Félkezes fekvőtámaszokat csinált.
– Ötvennel kezdünk – mondta.
Lehasaltam a padlóra, és nekigyürkőztem. Öt perc múlva Ranger készen volt, én pedig majdnem megcsináltam egyet.

Timus>!

Hajnali ötkor a fazekak csörömpölésére riadtam. Kirohantam hálóingben, és az előszobában ott találtam Rangert.
– Helló, bébi – mosolygott.
Kikerültem a szanaszét heverő edényeket, és megvizsgáltam az ajtót. A két Yale biztonsági zár érintetlen volt, a retesz a lánccal együtt a helyén. Arra a következtettem, hogy Ranger akkor boríthatta fel a fazekakat, amikor becsusszant az ajtó alatti résen.

Kapcsolódó szócikkek: hálóing

A szingli fejvadász sorozat · Összehasonlítás