Varázslatos ​szerelem (Véletlen 3.) 186 csillagozás

Jamie McGuire: Varázslatos szerelem

Légy óvatos azzal, mit is kívánsz! Lehet, hogy minden valóra válik…
Most, hogy Erin megtudta az igazságot a lányokról, akik kiközösítették, és a fiúról, akit szeret, úgy érzi, az érettségi előtti idő egyre gyorsabban fogy. Amíg egykor még a nyári szünet előtti napokat számolták vissza, most már ténylegesen az utolsó napjaikat töltik Blackwellben. Szülei, Sam és Julianne attól félnek, hogy most, hogy végre megtalálták Erint, mégis el kell engedniük őt, a feszültség pedig csak egyre nő azóta, hogy Erin rájött, ki is ő valójában.
Weston egyre rosszabbul érzi magát, ahogyan telnek a nyári napok, hiszen a lány, akit gyerekkora óta szeret, más főiskolára megy, mint ő. A legnagyobb félelme, hogy ez azt jelenti, elválnak útjaik. Miközben próbálja a legjobbat kihozni a maradék időből, és elérni, hogy minden maradandó emlékük legyen, folyamatosan kétségek között őrlődik. Rájön, hogy a remény olyan, mint a folyós homok: minél jobban szenved ő, annál gyorsabban süllyed Erin.

Eredeti megjelenés éve: 2015

216 oldal · ISBN: 9789634993674 · Fordította: Béresi Csilla

Weston Gates

Ágica102>!
Jamie McGuire: Varázslatos szerelem

Ez a rész sem múlt el eseménytelenül, bár egy s mást nemigen értek. Mire föl volt jó ez a cirkusz Weston részéről illetve Brady viselkedése?!
Tény és való, aztán minden jóra fordult, hisz Weston ráébredt mekkora tahóként viselkedett és nem tud a lány nélkül élni. Ezt az „elválást” normálisan is megtudták, volna oldani, csak egy kis kompromisszumra lett volna szükség.
De ezt leszámítva nagyon tetszett ez a történet.

kellyolvas P>!
Jamie McGuire: Varázslatos szerelem

Összességében kellemes kikapcsolódást nyújtott a befejező rész is, mint a sorozat többi része, de itt nálam Weston karaktere nagyon félrecsúszott. Nem bírom a hisztis palikat, és ez több volt az elviselhető mértéknél. Viszont Erin karaktere jóval a ya átlag fölötti, így ő kiegyensúlyozta ezt a kis hibát. A történet lehetett volna cselekménydúsabb, kevés volt a dráma, illetve ami volt, nem elég hangsúlyos. Nyári strandolós olvasmánynak viszont kiváló.

deen>!
Jamie McGuire: Varázslatos szerelem

Az előző részben reménykedtem, hogy valami frappáns befejezést kap Erin és Weston. Arra a nyavalygásra és hisztire viszont nem voltam felkészülve, amit Weston fiú létére produkált. Nem csodálom, hogy ez a „ragaszkodás” kiverte a biztosítékot a lánynál. Weston hol édi-bédi aranyos rajongó szerelmes volt, hol pedig egy agyament barom. A hangulatingadozásai pont, mint egy drogosé. Erin pedig ha megszakad sem tudott volna megfelelni neki, hiába szereti Westont, a fiú saját maga ássa alá a kapcsolatukat. A könyv egyébként jól indult, Weston kijött a kórházból és mindenáron el akarja Erint vinni a bálra, hogy bizonyítson. A régi barátok azonban nem hagyják, hogy csak úgy boldogok legyenek, Alder szelleme továbbra is kísérti a kapcsolatukat. Közeledik az év vége és a nyár, majd a nyár vége és elérkezik az a pont, ahol dönteni kell, hogyan tovább. Weston idiótaságaira számítani lehetett, ahogy arra is, hogy a végén Samnek lesz igaza. Nem bánom, hogy elolvastam ezt a sorozatot, de nem is venném újra a kezembe. Ez a befejezés számomra hullámvasút volt, és hiába volt helyenként aranyos, összességében inkább a hajam téptem volna olvasás közben. A drámát és szirupos történeteket kedvelőknek melegen ajánlom.

Ferger_Jolcsi P>!
Jamie McGuire: Varázslatos szerelem

Szerintem ez a rész volt az egész sorozatból a legösszeszedettebb és legkövetkezetesebb. Viszont itt meg Weston „nyavalygása” volt sok(k)! Értem én, hogy félt, hogy elveszíti Erint, de nagyon durván féltékenykedett, és tök feleslegesen okozott olyan sok fájdalmat önmagának és Erinnek is. A kötet közepe táján kezdtem úgy érezni, hogy ennek nem lesz jó vége… spoiler De szerencsére ez az elképzelésem nem valósult meg.
Összességében egyik rész sem volt egy cseppet sem kiemelkedő számomra, elolvastam ugyan, de örülök, hogy túl vagyok a sorozaton, s annak is, hogy nincs több része és nem kell még azokon is átrágnom magamat. :D

Tamlilla>!
Jamie McGuire: Varázslatos szerelem

Ez egy nagyon gyenge befejezés volt. Semmi érdemleges vagy meglepő nem történt, csak Weston nyavajgott egy egész könyvön keresztül. Sajnálom, mert az előző részek igazán tetszettek.
A borítók viszont eszméletlenül szépek, mind a három kötetnek. Ez is valami :)

nypiro P>!
Jamie McGuire: Varázslatos szerelem

Erősen indított ez a rész, majd a végére sokat zuhant. Az írónő kb kiherélte Westont ezzel a nyavalygással. De nem is értem miért nyafogott? Egyik megy egyik iskolába, másik a másikba? Ő miért nem váltott? Ja, hát önzőségből. Neki fontos a művészti. Egyseggel két ló című dolog jutott eszembe róla. Erin elég jól kezelte a dolgot, sőt túl engedékeny is volt, mert parázott az asztma roham miatt. A szülőket kedveltem, meg Frankiet is. Persze a vége csak HE lett :)

nagydianagloria>!
Jamie McGuire: Varázslatos szerelem

Ebben a részben már nagyon sok volt az a sok hiszti amit kaptunk a karakterektől. Ez az a sorozat ami egy kicsit sem maradt meg bennem. Azért örültem, hogy végeztem vele.

K_D_Niki I>!
Jamie McGuire: Varázslatos szerelem

A 3 rész közül ez tetszett a legjobban.
A történet lehetett volna cselekmény dúsabb. Voltak hibái, túl sok dráma a semmiért, Weston rinyálása, de a végére szerethető könyvet kaptam.
Szeretem Jamie McGuire könyveit, de ez nagyon nem rá vallott színvonalban. Az írónő sokkal jobb könyveket tud írni, szóval senki ne ezzel a művével kezdje az olvasást, ha szeretné megismerni a stílusát.

Hópárduc P>!
Jamie McGuire: Varázslatos szerelem

Igazából a 3 rész egy könyvben is elfért volna.
Sok minden nem történik a történetben. Kicsit szenvedős volt. Sok hűhó a semmiért.
A borító nagyon szép, bár sok köze nincs a könyvhöz.

Gaby_Roney IP>!
Jamie McGuire: Varázslatos szerelem

Bevallom kicsit féltem az utolsó résztől, de kellemesen csalódtam. Eseménydús volt, fordulatokban gazdag, és nagyon jól lehetett követni az eseményeket. Az írónő előbb levitte a mélybe a szereplőit, aztán nagyon szépen fel is hozta őket. Bár a Brady szálat én hanyagoltam volna…
Ennek ellenére egy kellemes kikapcsolódást nyújtó könyvet olvashattam. :)

hobor_ria>!

– Senki nem tökéletes. Mindenki követ el hibákat.

36. oldal, Harmadik fejezet

hobor_ria>!

Csak hevertem ott, annak a srácnak a karjában, aki szeretett.

8. oldal, Első fejezet

Ács_Milán>!

TE VAGY NEKEM MINDEN LÉLEGZET!
MINDIG SZERETNI FOGLAK!
WESTON

hobor_ria>!

Szeretet vett körül. Aggódtak értem, törődtek velem, és tudtam, hogy mindez életem végéig elkísér.

41. oldal, Harmadik fejezet

hobor_ria>!

A fiúknak is ugyanolyan nagy szívük van, mint a lányoknak. De… nem mindig tudják, hogyan tartsák kordában az érzelmeiket.

Hetedik fejezet

hobor_ria>!

– Ripityára kell csépelnünk a méhét, és homokkal megtöltenünk a vagináját.
– Ez több mint lehetetlen, Frankie, mivel Brady fiú – röhögtem fel.
– Csakhogy nem lesz az, ha egyszer én kezelésbe veszem.

139. oldal, Tizedik fejezet

hobor_ria>!

Kis családunk erőt és szeretetet sugárzott. Erre voltam a legbüszkébb.

Tizenegyedik fejezet

nypiro P>!

Ennél csodálatosabbat elképzelni sem tudok! Per pillanat a világot jelented a számomra, te vagy az én ragyogó, csillogó-villogó napsugaram!

Kapcsolódó szócikkek: Erin Easter · Weston Gates
Evika82>!

Tizennyolc évesek voltunk, ezért egyedül a jelen létezett számunkra. Nem tudhattuk, nem múlik-e el az ifjúságunk, mire legközelebb kinyitjuk a szemünket. Ez lehetett az oka, hogy fittyet hánytunk a szabályokra, és hibát hibára halmoztunk. Tudtuk, nem sokáig tehetjük ezt büntetlenül. Ha egy napon visszanézünk majd ezekre az időkre, azzal menthetjük magunkat, hogy éretlen kölykök voltunk.

Bookaholic77 >!

Mi lenne, ha azt mondanám, szeretlek, bármi áron… akár csak barátok maradunk, akár folytatjuk… vagy megállapodunk valahol a kettő között… csak ne hiányozz ilyen brutálisan.