Shambhala ​titka (Mennyei prófécia 3.) 44 csillagozás

A Tizenegyedik Felismerés nyomában
James Redfield: Shambhala titka James Redfield: Shambhala titka James Redfield: Shambhala titka

A kultuszt teremtő regényfolyam legújabb darabja, amelyben a névtelen hős Tibet rejtelmes tájain vándorol, hogy eljusson a legendák földjére, a Shambhala-völgybe, ahol magyarázatot kaphat az utóbbi időben történt, felfoghatatlannak tűnő eseményekre.

Eredeti megjelenés éve: 1999

Magyar Könyvklub, Budapest, 2003
230 oldal · ISBN: 9635472412 · Fordította: Révbíró Tamás

kmaria>!

James Redfield: Shambhala titka A Tizenegyedik Felismerés nyomában

Olvasmányos, hamar kiolvastam, de a vége nekem nem tetszett. Két témakör azonban megfogott: a pozitív gondolatok hatása és az ételek hatása. Ezeket viszem magammal a könyvből.

b3ck>!

James Redfield: Shambhala titka A Tizenegyedik Felismerés nyomában

Kicsit fantasy, kicsit spirituális, lehet is benne jó gondolat, ami segít, de a fene tudja. Az ötlet magja szimpatikus: minden vallás mögött ugyanaz van, csak mindenki máshogy hívja. Popper egyszer azt mondta: “(…) szkeptikus ember vagyok. Hozzáteszem, a szónak a jó értelmében, vagyis nem úgy, hogy semmiben sem hiszek, hanem úgy, hogy mindent lehetségesnek tartok. (…)” Valahogy így érdemes.

James Redfield: Shambhala titka A Tizenegyedik Felismerés nyomában

Az első fele (amíg a főhős el nem ért Shambhalába) nagyon nyögvenyelős volt, több héten keresztül olvastam, ami velem csak nagyon ritkán fordul elő. Utána viszont úgy megtetszett, hogy pár nap alatt felfaltam. :) A könyv második fele méltó folytatása az előző két résznek, bár nálam továbbra is a Tizedik felismerés vezet a rangsorban.

Verocs>!

James Redfield: Shambhala titka A Tizenegyedik Felismerés nyomában

Eleg olvasmanyos volt, de a vege nem igazan tetszett.

Almási_Kriszta>!

James Redfield: Shambhala titka A Tizenegyedik Felismerés nyomában

Nagyon tetszett, mint minden része. Amikor olvastam, úgy éreztem, hogy méltó befejezése a sorozatnak, aztán született még egy rész…

marcellveno2>!

James Redfield: Shambhala titka A Tizenegyedik Felismerés nyomában

ELég nehezen indul be a történet, az biztos. De , ha megfogadnánk, amit tanácsol nekünk Redfield , hogy a negativitás helyett a pozitivitásra koncentráljunk , azért másabb világban élnénk.
Ja és tetszik amit az ételekről ír benne.

Szeszti>!

James Redfield: Shambhala titka A Tizenegyedik Felismerés nyomában

Végre visszatértünk a cselekményes leíráshoz. Ugyan már nehezebben tudom elképzelni azt, hogy ez akár a valóság is lehet, de érdekes gondolat…

Purpur>!

Amit tudatosan vagy tudattalanul várunk, amire számítunk, legyen bár jó vagy rossz, annak megvalósulásában részt veszünk. Imánk olyan erő vagy energia, amely minden irányban kisugárzik belőlünk. A legtöbb emberben, akik a hagyományos módon gondolkodnak, ez az erő gyenge és ellentmondásos. Másokban azonban, akik sok mindent elérnek az életben, akik nagyon kreatívak és sikeresek, erős ez az energiamező, bár általában az ő esetükben is tudattalanul működik. Az e csoportba tartozók erős mezővel rendelkeznek, mert olyan környezetben nőttek fel, ahol a siker elvárható, sőt többé-kevésbé garantált volt. Erős szerepmodelleket láttak, akikről mintát vehettek.

55-56. oldal; Magyar Könyvklub 2000.

Purpur>!

…minden vallás más néven beszél Istenről, és másként fogalmazza meg, miként kell az embernek élnie. De az istenélmény, a szeretet energiája az összes vallásban azonos. Minden vallásban megvan a története ennek a kapcsolatnak és annak, hogy miként beszél róla, de isteni forrás csak egyetlenegy létezik. Ugyanez igaz az angyalok esetében is.

56. oldal; Magyar Könyvklub 2000.

Purpur>!

Úgy látszik, mintha testünk anyagból állna, húsból és vérből, holott atomokból állunk – tiszta energiából! Ezt az önök tudománya is bebizonyította. Amikor alaposabban vizsgáljuk az atomokat, előbb részecskéket találunk, majd ezek a részecskék is eltűnnek, és különféle szinteken rezgő tiszta energiákká válnak. Ha ilyen szempontból vizsgáljuk meg, mi az, amit megeszünk, megállapíthatjuk, hogy minden, amit táplálékként beviszünk a szervezetünkbe, befolyásolja rezgésállapotunkat. Bizonyos élelmiszerek növelik energiakészletünket, fokozzák rezgésállapotunkat, mások viszont csökkentik. A lényeg ilyen egyszerű. Minden betegség a rezgési energia csökkenésének eredménye; ha energiánk egy bizonyos szint alá süllyed, működésbe lépnek a világban érvényesülő természeti erők, amelyek azt a célt szolgálják, hogy testünket megsemmisítsék.

68. oldal; Magyar Könyvklub 2000.

Purpur>!

Spirituális lények vagyunk egy energiából álló, spirituális világban.

70. oldal; Magyar Könyvklub 2000.

Purpur>!

A szépség érzékelésére való képesség az isteni energia beáradásának legfontosabb próbája.

75. oldal; Magyar Könyvklub 2000.

Purpur>!

Ha túlságosan sokáig őrizget egy negatív képet, az végül valóra válik.

96. oldal; Magyar Könyvklub 2000.

Purpur>!

Tudni, miként működnek a dolgok, és képesnek lenni a működtetésükre – felelte –, a kettő nem ugyanaz.

108. oldal; Magyar Könyvklub 2000.

Purpur>!

…csak most éreztem meg igazán, miért fordultak a tibetiek a spiritualitás felé. Ennek az országnak a fényei már önmagukban képesek voltak magasabb tudatállapotba juttatni az embert.

116. oldal; Magyar Könyvklub 2000.

Purpur>!

A félelemmel az a baj – folytatta Yin –, hogy igen finoman, szinte észrevétlenül és nagyon gyorsan tud elhatalmasodni az emberen. A félelem által felrajzolt kép mindig olyasvalamit mutat, aminek bekövetkezését nem akarjuk. Félünk a kudarctól, félünk a megszégyenüléstől, félünk a szabadságunk, szeretteink vagy életünk elveszítésétől. A baj ott kezdődik, hogy amikor ilyen félelmeket kezdünk érezni, az érzés gyakran haraggá változik, a haragot pedig arra használjuk, hogy ellene forduljunk annak, akiről azt gondoljuk, fenyegetést jelent számunkra.

118. oldal; Magyar Könyvklub 2000.

Farkasdal>!

Tökéletesen tudatára ébredünk az élet színfalai mögött munkáló, magasabb spirituális erőknek, magunk mögött hagyva a materialista világszemléletet, amely egyenlőségjelet tesz az élet és a fennmaradás közé, amely a hitet a vasárnapi templombalátogatással azonosítja, amely játékszerek és szórakozás által igyekszik elterelni a figyelmet az élet borzongató nagyszerűségéről. Nem erre van szükségünk, hanem csodás és titokzatos véletlenekkel teli életre, váratlan intuíciókra, melyek kijelölik személyes utunkat a létezésben – mintha valamiféle előre meghatározott végzet akarna érvényre jutni. Az élet olyan, mint egy önmagunkról szóló kalandregény, amelyben a nyomok egyik felismeréstől vezetnek másikig.

Mennyei prófécia sorozat · Összehasonlítás