Indiana ​Jones és a Végzet temploma (Indiana Jones filmregények 2.) 27 csillagozás

James Kahn: Indiana Jones és a Végzet temploma James Kahn: Indiana Jones és a Végzet temploma

Indiana Jones a hírhedt régész-kalandor éppen Sanghajban zsebelné be a jutalmat egy ősi császár hamvaiért, de megbízója, a Lao Cse nevű gengszter és bártulajdonos át akarja verni. Indy azonban nem hagyja magát, bár végül menekülnie kell Willie Scott, egy gyönyörű, de hisztérikus bárénekesnő társaságában. Kis testőre, Picur is csatlakozik hozzájuk, ám repülőútjuk kellemetlen meglepetéseket tartogat, ki kell ugraniuk a gépből, s végül Indiában kötnek ki.
Egy szegény kis indiai falu sámánja ráveszi a régészt, hogy szerezze vissza az oltárukról ellopott, varázserejű szent köveket, mert azok nélkül elpusztulnak. Indy és csapata elhatározzák, hogy segítenek, de nem is sejtik, milyen hatalmak állnak a háttérben. Hamarosan eljutnak a pankoti palotába, amely alatt a Végzet Templomában a thugok szektája emberáldozatokat mutat be,
Vajon képes-e Indy, Willie és Picur ellenállni a gonosznak, és vissza tudja-e szerezni a professzor a Szankra-köveket?

Eredeti cím: Indiana Jones and the Temple of Doom

Eredeti megjelenés éve: 1984

Lazi, Szeged, 2007
194 oldal · ISBN: 9789639690868 · Fordította: Trethon Judit
King, Budapest, 1994
300 oldal · ISBN: 9637789073 · Fordította: Trethon Judit

Scalard>!
James Kahn: Indiana Jones és a Végzet temploma

Kicsit olyan mint a film, számomra a legrosszabb az összes közül, ettől függetlenül szeretem, csak kell egy mérce! Néhány dolgot megvilágít, de a másik két kaland jóval emlékezetesebb. Pláne hogy ez előbb történt mint a Frigyláda! Hoppá!

Az írója az a James Kahn akit idehaza a szörnyűséges Időfolyóról is ismerhet a közönség és a még szörnyűségesebb Időcsapdáról, szóval valami baj volt az idővel ennél az embernél. Továbbá eléggé jó lehetett Lucasnál mert megkapta a Jedi Visszatér könyvesítését is – szép magyarosan szólva – szóval a minőségre ezért lehetnek apróbb köhhintések, kisujjeltartások. Hozzá képes Rob MacGregor tényleg a non plus ultra lehetett.

Viszont amiben agyonveri a másik két regényt az a fantasztikus borító, amit természetesen a film plakátjáról loptak, így nem nagyon volt mit elszúrni rajta.

Paulina_Sándorné P>!
James Kahn: Indiana Jones és a Végzet temploma

Egy fokkal jobb volt, mint a film. Imádom Indy-t, a szövegét, a stílusát. Minden adott volt ahhoz, hogy jó legyen, de aztán mégse. Nem tudom pontosan megfogalmazni. A nyomázás, a kaland nagyon jó móka, főleg így leírva. Érdekes helyeken mászkál Indy.

Péripenna IP>!
James Kahn: Indiana Jones és a Végzet temploma

Könnyed olvasmányt kerestem ahhoz, hogy a baba mellett bármikor letehető de gyors olvasmány legyen.
Megörültem, mikor megtaláltam a lányom polcán ezt a kötetet, mert két kihíváshoz is illett, és szerettem az Indian Jones filmeket. Nem rettentett, hogy filmátirat, az egyik kedvenc könyvem is az.
De ez nem tetszett. Kapkodónak éreztem. Hiányzott belőle Harrison Ford sármja, biztos…
Nem is bírtam ki, belenéztem a filmbe, akkor jöttem rá, hogy pont ez az a rész, amit filmben is erőltetettnek találtam annak idején.

SáraKata P>!
James Kahn: Indiana Jones és a Végzet temploma

Nem olvastam még Indiana Jones regényeket, csak filmen láttam egyet kettőt. Mindig az jut róla eszembe, amit még az egyetemi tanárom mondott, amikor a régi nyelveket tanultuk: „Ne képzeljék, hogy úgy fogjuk olvasni a hieroglifákat, ahogy Indiana Jones teszi. Úgy soha, senki nem tudja őket olvasni. Képtelenség.” Szóval arra célzott a tanárom, hogy Indi is egy szuper akcióhős, mindent kibír, sose hal meg, mindenki szereti, minden nő oda van érte. Ebben a kötetben Indinek és segítőinek egy szent követ kell visszaszerezniük egy törzs részére. Természetesen sikerül.

Laohu>!
James Kahn: Indiana Jones és a Végzet temploma

Igen, ténylegesen a filmet választom inkább. Nem az a helyzet, mint a 4. résznél, ahol könyvben jobban kedveltem, mint a filmen. De legalább tudom a palota miniszterelnökével mi történt, mert a filmben nem derült ki.

pelikanbence>!
James Kahn: Indiana Jones és a Végzet temploma

Idén 2018-ban kaptam Mikulás ajándékba ! Izgalmas filmregény, amely a második Indiana Jones film nyomán íródott ! :) Nem egy durva jelenetet tartalmazott. Kedvelem ezt a regényt ! :)

Elek_A_Trotechnikus>!
James Kahn: Indiana Jones és a Végzet temploma

Hamár nekikezdtem a sorozatnak, akkor olvastam tovább, de erre is csak azt tudom mondani, hogy nem igazán hozott izgalomba, inkább megnézném újból a filmet.

Phoenix67>!

– Aztán hozzácsapódom egy jóképű, hihetetlenül gazdag herceghez.
– Magam is szívesen kiásnék egyet közülük – értett egyet Indy.

112. oldal (King, 1994)

Indiana Jones filmregények sorozat · Összehasonlítás