Piroska ​és a farkas 48 csillagozás

Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Piroska és a farkas Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Piroska és a farkas Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Piroska és a farkas

A Piroska és a farkas klasszikus népmese, amit a Grimm testvérek tettek világszerte népszerűvé. A 19. században a történet két különböző verzióját hallotta a két Grimm fivér, Jacob Grimm és Wilhelm Grimm, akik mindkettőt felhasználták (a másodikat, mint az első folytatását), de csak az első történet lett igazán híres. Ebben a piros sapkás (néhol köpenyes) kislánynak (Piroska) kell átmennie az erdőn, hogy ételt vigyen a nagyanyjának. Útközben egy farkassal találkozik, aki ráveszi, hogy letérjen az útról, míg ő maga felfalja a nagymamát és átveszi a helyét, hogy végül felfalhassa a kislányt is. A pozitív befejezés kedvéért a vadász végül megmenti mindkettőjüket.

Közgazdasági és Jogi, Budapest, 1986
28 oldal · puhatáblás · Illusztrálta: Haui József
Jugoreklam, Ljubljana, 1984
16 oldal · puhatáblás
Jugoreklam, Ljubljana, 1973
16 oldal · Fordította: Bodrits István

Ninácska P>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Piroska és a farkas

A Piroska és a farkas az egyik kedvenc Grimm-mesém. Nagyon sokszor olvasták fel nekem, még diafilmen is sokszor megnéztem. Egyszerűen megunhatatlan! Nagyon szeretem!

h_orsi>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Piroska és a farkas

Unokatesóm imádja, bár szerintem nem a legjobb mese :D Szépek a képek és kész.

Jean>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Piroska és a farkas

Nem volt soha a kedvenc mesém (nem is lesz), de jó volt újraolvasni felnőtt fejjel.

konyvolvaso>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Piroska és a farkas

Ez is egy klasszikus népszerű mese a Grimm testvérektől. Megismerjük Piroskát és mikor elindul meglátogatni nagymamáját nem várt dolog történik vele.

Papp_Bence_Gábor>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Piroska és a farkas

Az örök klasszikus. A Grimm-verzióban két farkas van, persze csak egymás után.

Tíci>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Piroska és a farkas

Ezt csakis a mesekönyv miatt jelölöm olvasottnak külön. Kihajtogathatós könyv volt, úgy értem, ha szétnyitottam, a papírok elmozdultak és térbeli ábrák keletkeztek :) A szöveg pedig egy mesekönyv két oldalára volt nyomtatva. Igazi élmény volt így olvasni.
Szegény már szakadozott nagyon, a Piroska feje is leszakadt egy helyen :D

Dia20646 P>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Piroska és a farkas

Ez a könyv egy néhány oldalas lapozó. A történet nagyon röviden van leírva. Hiányoltam is a farkas kérdéseit, amelyeket Piroskának tesz föl.
Ez a tipikus rész annyira hiányzott a könyvből, hogy amikor a kislányomnak olvastam fel, muszáj volt hozzámondanom. És kipótolva sokkal jobb lett a mese.
A rajzok nagyon tetszettek, nagyon beszédesek.

Hajnalpir58>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Piroska és a farkas

Grimm testvérek biztos nem gondolták, hogy ennyi feldolgozása lesz a mesének.
„Hol volt, hol nem volt,…”

Beja>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Piroska és a farkas

Egy kihívás (http://moly.hu/kihivasok/hol-vagy-piroska) kedvéért – meg mert szép a plecsni – párat elolvastam. Nem igazán szerettem én ezt a mesét, inkább csak azért, mert sokszor hallottam… emlékszem, Nagyvisnyón, mamánál félálomban anyám így mesélte: …és Piroska elment az autópályára… majd belealudt a történetbe (vagy mi, gyerekek:D).
Azért ide is beteszem a vicceset: http://kecskefeszek.net/egyperces/versek-mesek/piroska-v.html

Szelén>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Piroska és a farkas

Egyszerű mese, de nekem sosem tetszett igazán. Valahol roppant barbár. Adott egy nem szófogadó kislány, aki farkasokkal beszélget, a nagymama egy áldozat ugyan, de szerencsétlen farkas, mégiscsak meghal, holott altatás nélkül megoperálják, ezt simán túléli, de a köveket a hasában, már nem. azt hiszem alapvetően nem én vagyok már a célcsoportja ennek a könyvnek.

Hajnalpir58>!

Volt egyszer egy kedves, aranyos kislány; aki csak ismerte, mindenki kedvelte, de legjobban mégis a nagymamája szerette: a világ minden kincsét neki adta volna. Egyszer vett neki egy piros bársonysapkát. A kislánynak annyira tetszett a sapka, hogy mindig csak ezt hordta; el is nevezték róla Piroskának.