Amerikai ​sztár 28 csillagozás

Jackie Collins: Amerikai sztár

Jackie ​Collins regényét az Amerikai sztár-t a 90-es évek szerelmi történetének tartják. Nick Angel filmcsillag tehetséges, igéző, jóképű anélkül hogy tökéletes férfiszépség volna. Tehetsége, hosszú sötét haja, hipnotikus zöld szeme, borostás álla nemzedéke bálványává teszi. Bármelyik nőt megkaphatja… kivéve azt, akit szeret. Lauren Roberts fotómodell, a csúcson van. Gyönyörű nő, magas, karcsú, sűrű gesztenyebarna haja a vállára hullik. Arca a szépség nemzetközi szimbóluma. Minden nő irigyli érte, de hiába, hírnév, gazdagság, ha még mindig arra a férfira vágyik, akit igazán szeret. Nick és Lauren nem tudják elfelejteni egymást. Tinédzserkori kisvárosi szerelem a város legszebb lánya és a csavargó gyermeke között. Botrány, sistergő szenvedélyek, melyek olyan tragédiába torkollnak, amely úgy tűnik örökre szétsodorja őket. Nick álma, hogy színész legyen. Vad kalandok sora után lassan kezd Hollywood legfényesebb csillagai közé emelkedni. Lauren New Yorkba megy, s fotómodell lesz.… (tovább)

JLX, 1993
624 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637822364 · Fordította: Tótisz András

suzyfox>!
Jackie Collins: Amerikai sztár

Nagyon szeretem Jackie Collinst, de ez most nem jött be annyira. Vagy azért, mert a fordítás itt-ott elég borzasztó volt vagy azért, mert végül mégsem éreztem azt a hepiendet, amit megérdemelt volna a történet. Pesze volt szex, meg szabadosság és még több rossz döntés, de valami hiányzott belőle.

Lovebooks>!
Jackie Collins: Amerikai sztár

Ez talán a második könyv volt, amit az írónőtől olvastam. Ezt a könyvet elsősorban azért olvastam el, mert a kedvenc írónőm (Szurovecz Kitti) kedvenc írónője írta.
Jackie Collins bemutatja, hogy lehet a semmiből, a nyomorból, rossz családi helyzetből kemény munkával kikerülni és sikereket elérni. Persze mindkét főszereplő életét akadályok tömkelege nehezítette, de végül visszataláltak egymáshoz, s mindemellett sikeres karriert tudhatnak a hátuk mögött.
Számomra kissé sok volt benne a szexualitás (fűvel, fával olykor), de tetszettek a karakterfejlődések, az, ahogyan Nick és Lauren szépen haladtak előre, majd egymáshoz. Hollywood-ról van szó, így nem hiányozhat az erőszak sem a történetből, ám minden a megfelelő helyen történt, hangzott el.
Be kell valljam, van stílusa az írónőnek.

hindy>!
Jackie Collins: Amerikai sztár

Több, mint 10 éve olvastam, és nagyon jó könyv. Mostanság már csak antikváriumban lehet rábukkanni.

mandyquick>!
Jackie Collins: Amerikai sztár

Jackie Collins stílusa imádnivaló. Mikor először olvastam tőle, megdöbbentem a vulgáris nyelvhasználaton. De rövid időn belül az egyik kedvenc írom lett, mert változatosságot, frissességet jelentett az addigi „megszokott, megbízható” romantikusaim között. Jackie főszereplői erősek és mindent elérnek, amit csak akarnak, miközben meg kell küzdeniük a saját hibáikkal. Az akaraterejük mindig motivál :)