Irigység (Bukott angyalok 3.) 194 csillagozás

J. R. Ward: Irigység

Egy sorozatgyilkos fiaként a gyilkossági nyomozó, ifjabb Thomas DelVecchio a gonosz árnyékában nőtt fel. Most állampolgári kötelesség és vak gyűlölet között egyensúlyozva vezekel apja bűneiért, miközben saját démonaival harcol. Veck megfigyelésével Sophia Reillyt, a belső ellenőrzés hadnagyát bízzák meg, aki nem csupán szakmailag, de magánemberként is érdeklődik a férfi iránt. Vecket és Sophiát valami más is összeköti… Jim Heron, a titokzatos idegen, aki túl sok választ tud… ám olyan kérdésekre, amelyek halálosak. Amikor Veck és Sophia nyakig merül a jó gonosz ellen vívott harcában, a bukott angyal az egyetlen, aki megmentheti őket az örök kárhozattól.

J. R. Ward új bestsellersorozata a hét főbűnről, szerelemről és szenvedélyről, sikerről és gazdagságról, hatalomról és bosszúról világszerte meghódította a Fekete Tőr Testvériség című sorozat rajongóit.

J. R. Ward: Envy

Eredeti mű

Eredeti megjelenés éve: 2011

Ulpius-ház, Budapest, 2012
562 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632546063 · Fordította: Lukács Andrea

Adrian Vogel · Jim Heron · Thomas DelVecchio "Veck" · Devina

DarknessAngel>!

Eddigi legjobb rèsz!
Vártam az áttörést, mikor lesz már egy olyan sztori, hogy alig akarom letenni a könyvet, és elérkezett.
A mostani lélek, akit Jimnek kell megmentenie a legérdekesebb és egyben legszimpatikusabb is egyben. Jó volt ez az egész sorozatgyilkosos téma, a sok nyomozás, és a ribi Devina mocskos játékai.
Nagyon tetszett a szerelmi szál a két főszereplő között, annyira aranyosak voltak. Megérdemlik a boldogságot. ^-^
A Nigel-Colin szál úgy tűnik szintén az egyik kedvencem lett. Szurkolok a két angyalnak, remélem még belőlük is kapunk a további részekben.
Amit viszont nem hiszek el, hogy mégis hogy volt képes Ward ezt tenni? Igaz, hogy tőle bármire számíthat az ember, de akkor is!!! Ezzel most teljesen lesokkolt.
spoiler
Ezek után már tűkön ülve várom a folytatást.

kocybaba P>!
J. R. Ward: Irigység

Kérem szépen, miért nem lehetett ezzel kezdeni?
Két kötetet sikerült ezelőtt megírnia Wardnak úgy, hogy többé-kevésbé tetszettek, és erre jön ez, ami legfordulatosabb, a legösszetettebb és legjobban felépített eddig a sorozatból. Pedig ugyanazon alapokra épül szinte, mint az eddigiek, de valahogy itt jobban eltalálta az írónő dolgok közötti egyensúlyt – gondolok ezalatt a fantasy, a szerelmi és nyomozós részre – ill. a karaktereket. Reilly és Veck jó kis párost alkottak, Jim végre rendesen belemelegedett a játékba Devinával és Sissyhez fűződő kapcsolata is egyre érdekesebb. Addyt sajnáltam, de Adrián szempontjából örültem a változásnak. Az arkangyalokhoz is közelebb kerülhettünk egy kicsit, és láthattuk, hogy ők is sebezhetőek és messze nem tökéletesek. Azért abból a fanyar humorból, ami néha megvillant, szívesen láttam volna még többet, de ezen kívül már csak az az egy kívánságom maradt, hogy a folytatás ennél rosszabb ne legyen!

Lisie87>!

Waaard! <3
Kell ennél több? :D
Imádom a stílusát, van olyan jó ez a sorozat is, mint az FTT!!! A szereplők sok színűek, volt benne akció, szerelem, szex és egy kis természetfeletti! Devina egy dög, de én bírom! :D
Egyedül talán Reilly idegesített a történet azon részén, amikor spoiler . Azért nagyon haragudtam rá!
Kellőképpen felcsigázott a következő rész előzetesével!

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Bukott angyalok 3

Nagyon szeretem ezt a sorozatot, ez a rész is nagyon tetszett, igaz, hogy összevissza olvasom a részeket, ahogy sikerült megszerezni azokat.
Így persze tudom a végkifejletet, de ez semmit nem von le a történetben lévő izgalmakból.
Jim-et továbbra is imádom és Devinát utálom és nagyon bírom az angyalokat, ahogy elteáznak ott a mennyek kapuja előtti kertben.

Szépek és izgalmasak a borítók is, bár a főszereplőnek nincsenek szárnyai.

Marcsi P>!
J. R. Ward: Irigység

Hát Ez Az!!!! Köszönöm Ward, ezt már elhiszem Önnek és tessék kedvenc is lett! :D

Mind a történetben, mind a szereplőkben maximális 5 csillag jár, imádtam a stílust, mintha egy FFT lett volna! Végre kaptam egy igazán izgalmas és érdekes sztorit, sok meglepetéssel spoiler és Veck-kel, aki méltó a többi Ward-i főszereplőhöz! ♥♥♥ Talán egy kicsit kevesebb vívódás is elég lett volna, hogy értsem, hogy itt megy a harc belül a jó és rossz között, de értem, hogy nem lehet lerendezni 100 oldalban. Devina isteni gonosz, ha ördögi akarnék lenni, ilyen ördögi akarnék lenni, mert az biztos, hogy mindent bele adott és sikerült elérnie, hogy iszonyatosan gyűlöljem spoiler. Néhol elég fejvesztett lett, de tekintve a tétet és hogy érezte a vereség ízét a szájában, meg is értem a húzásait.

Nigel és Colin tagadhatatlanul magukba bolondítják az olvasót spoiler, nem lehet nem imádni őket, és sikítok is a saját könyvükért! :)

Számomra is meglepetés, de nagyon várom a következő kötetet, bár talán egy kicsi megjegyzés…, ha nem lenne ennyire „utcai” a stílus talán még ennél is jobban élveztem volna, ami szinte lehetetlen, de az eddigi kötetekben valahogy nem tűnt fel, ez szlenges írásmód. :/

ggizi P>!
J. R. Ward: Irigység

Olyan rég olvastam az előző köteteket, hogy szinte már el is felejtettem mennyire szeretem ezt a sorozatot. Az angyallá vált Jim Heron küzdelme az igazán ördögi és cseppet sem szabályosan játszó démonnal most is, mint ahogy mindig, izgalmas perceket hozott.
Nagyon cseles volt a vége. De ami Eddie-vel történt… az eléggé sokkoló volt…

Ja, és amikor elhangzott az a szó, Vámpír, az úgy megmelengette a szívem… (: Ami azért, ha jobban belegondolunk, elég furcsán hangozhat, de imádom, hogy Ward sorozatai között mindig van egy-két leheletnyi átfedés.

Paulina_Sándorné P>!
J. R. Ward: Irigység

Kedvelem az angyalokat, a borítója nagyon bejön. Volt egy rész a történetben, ahol legszívesebben letettem volna, olyan volt, mintha egy kicsit ellaposodott, lelassult volna. De szerencsére visszatért a pörgős, izgalmas történet. Örülök neki, hogy Jim visszavágott Devina-nak.spoiler Érdekesek a szereplők, van fantáziája az írónak.

TamlinLover>!
J. R. Ward: Irigység

Na kérem ezt így kellett volna kezdeni. Sokkal jobban tetszett és jobban le is kötött mint az első két része. Izgalmas és fordulatos volt. Kérlek mondjátok, hogy a következő rész is van ilyen jó, vagy még jobb. spoiler

Ancsúr>!
J. R. Ward: Irigység

Asszongya… én 2015-re tippeltem, de a könyvben lévő blokk szerint ezt a könyvet még 2013-ban vettem, és azóta áll(t) a polcomon olvasatlanul. Emlékszem, akkoriban a csapból is ez a könyv folyt, és akkor én úgy döntöttem, hogy adok a molyolók szavára, és én is megveszem a sorozat eme részét úgy, hogy még semmit nem olvastam az írónőtől pláne nem ezt a sorozatot. Ritkán csinálok könyvsorozatokkal ilyet, mert általában be szoktam fürödni velük. Most azonban azt kell, hogy mondjam, megérte ezt a könyvet megvennem, mert eddig ez a rész tetszett a legjobban!
Jim és barátai, valamint az angyalok és Devina története erőteljesen folytatódik tovább, bár már egy kicsit árnyaltabbá válnak a szereplők attitűdje, és rájöhetünk, hogy nem minden fekete, vagy fehér. A szereplők tettei során megfogalmazódhat az Olvasóban, hogy fény nem létezhet árnyék nélkül, és viszont. A fény ugyanúgy benne van mindenkiben, mint az árnyék. Jimben is, Devinában is. És szerintem ettől tisztességesen beparázhatnak majd a szereplőink a következő részekben.
A könyv során többször is megsajnáltam Nigeléket, és Jim barátait/segítőtársait, Adriánt és Eddiet. Viszont a mi szerelmespárunk teljesen, totálisan hidegen hagyott. Külön-külön megkapó személyiség volt mind a kettő, de párként… Nem is értem mirefel ez a nagy szenvedély köztük. Számomra tűz és víz a két ember. Nem összeillőek. Szerencsére a vezérszála a történetnek annyira lekötött, hogy kárpótolt a gyatra romantikus részekért.

Márti25>!
J. R. Ward: Irigység

Eddig a sorozat legerősebb része, bár a szerelmi szál nem igazán fogott meg, de a többi az nagyon ott volt:)
Nagyon klassz volt, ahogy összeért Ward két világa, a Feketet Tőr Terstvériség tagja ha futólag is, de felbukkant a Bukott anygalok világában. off
A szerelmi szál ami miatt nem lett öt csillag, és egész pontosan Reilly aki a könyv felétől baromira idegesített. Főleg azután, hogy semmi ellenvetés nélkül elfogadta egy vadidegen állítását Veck-ről és hipp-hopp már nem is szerette, pedig kb. a 3. oldaltól addig oda volt érte.
Veck – annak ellenére, hogy folyamatosan próbálták gonosznak beállítani – szimpatikusabb volt, bár a könyv végére nekem túl romantikusba ment át.
Az angyalok és a démon közötti rész viszont nagyon, nagyon jó volt. Nigel sem olyan tenyérbe mászó már, mint az elején. Kezd emberiebben viselkedni, már nem olyan felsőbbrendű arkangyalos. A Nigel-Colin szálnak drukkolok, kiváncsi vagyok mi lesz velük később.
Jim végre visszavágot Devinának és biztos érdekesen fog alakulni a közte és Sissy közötti kapcsolat is.
No, de Eddie.?.. na, az roszzul esett. off
Úgy gondolom a jó és a gonosz között a végső mindent eldöntő összecsapása az utolsó részben kerül majd sor, de addig minden egyes könyv elején izgulhatok, hogy vajon ki nyeri a következő fordulót.
Meg persze azon is hogyan és miképp hozzák vissza Eddie-t. off

Gabriella666_Sentellion>!

Nem randi lesz, ígérem! Maga túl jó ahhoz, én pedig nem vagyok olyan szerencsés.

Bagneso>!

– Egy kérdés. Akkor is betörést követünk el, ha igazából nem törünk be semmit, hogy bejussunk a házba?
Adrian érdeklődött efelől, miközben Jimmel együtt alakot öltött ifjabb Thomas DelVecchio előszobájában. […]
– Szóval? – kérdezte Ad.
– Nézd, gyakolatilag nem is létezünk – válaszolta Jim halkan –, vagyis fogd fel úgy, hogy nem is vagyunk itt.
– Kitűnő meglátás. Gondolom, akkor legális.
– Mintha zavarna, ha nem lenne az.

Quiconque>!

– Nem is tud főzni, ugye? – kérdezte a nő.
– Szerencsém lesz, ha sikerül kinyitnom a tacós dobozt.

Quiconque>!

Azt az elvet vallom, hogy jobb utólag bocsánatot kérni, mint előtte engedélyt.

Jucko84>!

– Nos, a legrosszabb esetben… olyan lesz, mint Adrian.
– Hé…
Jim nem hagyta hogy a kérdéses angyal megszólaljon.
– Botfülű? Piercing-mániás?
– Szexmániás.
– Azt úgy mondják, szexisten. – Ad felnyitott egy sört. – És már ezerszer elmondtam, hogy nem vagyok botfülű.

127. oldal, 10. fejezet (Ulpius-ház, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Adrian Vogel · Jim Heron
krisztin1>!

– […] Csak azért, mert félsz valamitől, még nem jelenti azt, hogy valóra is válik. A félelem nem teszi valóságossá.

kriszmanesz P>!

– Vámpír.
Amikor elhangzott a szó DelVecchio szájából, Adrian nagyot káromkodott. Remek. Szuper. Épp erre volt most szükségük ezen az amúgy is zsúfolt partin.
Ha így folytatódnak a dolgok, vajon ki lesz a következő? A húsvéti nyuszi vagy a kibaszott fogtündér?
Nem, nincs akkora szerencséjük. Freddy Kruger vagy a múmia sokkal esélyesebbnek tűnt.

161. oldal (Ulpius-ház, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Adrian Vogel
ƨɔɴом>!

Nem minden tükör készül üvegből, és nem mindig kell látnunk a képmásunkat ahhoz, hogy tisztán lássuk magunkat. Az igazság olyasmi volt, amit az ember magán viselt, mint egy második réteg bőrt, de egészen addig gúzsba kötötte és fojtogatta a lelkét, amíg fel nem szabadult, és akkor muszáj volt végre tudomást venni róla.

perpetua P>!

– Beléd kell hatolnom – mondta végül mély hangon.
Veck a homlokát ráncolta.
– Bocs, de nem vagy az esetem.
– Adhatnánk rá parókát meg női ruhát – javasolta Adrian,
Amikor a két másik férfi hitetlenkedve nézett rá, az angyal megvonta a vállát. – Miért, óriás méretben is gyártanak, nem?
– És én még örültem, hogy visszatért a humorérzéked – dörmögte Jim, mielőtt visszafordult volna Veckhez.

46. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Jim Heron
Jucko84>!

Amennyire meg tudta állapítani, a Veckkel szemben álló ház minden lehetséges nyílását redőny takarta. Okos húzás, feltéve, hogy férfi minden este így parádézik.
Persze az is lehet, hogy a férj szerelte fel azt a sok rolót, hogy a felesége ne csorgassa folyton a nyálát.

47. oldal, 3. fejezet (Ulpius-ház, 2012)

Bukott angyalok sorozat · Összehasonlítás