Felszabadított ​szerető (Fekete Tőr Testvériség 9.) 614 csillagozás

J. R. Ward: Felszabadított szerető J. R. Ward: Felszabadított szerető

Vishous iker lánytestvére, Payne a fivéréhez hasonlóan sötét, elszánt egyéniség. Természetében harcos, akire nem illik a kiválasztott nők hagyományos szerepe, így kívülálló: nem találja helyét a másik oldalon… ám nő mivolta miatt a háborúban sincs számára feladat.

Amikor egy sérülést követően lebénul, egy emberi sebészt, dr. Manuel, Manellót hívják segítségül, mert ő az egyetlen, aki megmentheti az életét. A férfit hamarosan elbűvöli, magával ragadja a lány titkos, veszélyes Világa. S bár soha nem hitt a természetfeletti dolgokban – például a vámpírokban –, most mégis önként vállalja, hogy elcsábítsa ez az erős nő, aki örökre megjelölte testét és lelkét.

Kapcsolatuk sokkal több és mélyebb puszta testi vonzódásnál. Azonban az emberek és a vámpírok világa összecsap… és egy évszázadokkal korábbi adósság utoléri Payne-t, s ez mind a szerelmét, mind az életét halálos veszélybe sodorja.

Eredeti megjelenés éve: 2011

Kapcsolódó zóna

!

Fekete Tőr Testvériség

562 tag · 334 karc · Utolsó karc: 2024. január 2., 17:50 · Bővebben

Rhage · Vishous · Wrath · Butch O'Neal · Qhuinn · Blaylock · Dr. Jane Whitcomb · Payne · Manuel 'Manny' Manello · Xcor · Saxton · Thomas DelVecchio "Veck" · José de la Cruz · Throe · Zypher

csillagka>!
J. R. Ward: Felszabadított szerető

Kicsit csaltam, azaz már hajnali kettőkor végeztem (telítődtem) a FTT vámpírok életével. Lecsúszott három rész, több mint 2000 oldal, 10 nap alatt. Vissza a hétköznapokba, kezdődhet az egyetem, az agyam visszatérhet a szabiról és kicsit komolyabb tartalmakat is be tud fogadni, de mint tudjuk a pihenésnek nagyon is fontos szerepe van a harmonikus közérzet megteremtéséhez. Manuel 'Manny' Manello sebész doktor mostantól gyógyító, egyszerűen imádtam ahogyan végre valaki lemerte írni mi a hatalmas különbség a kettő között ( Ward itt olyat alkotott amit nem szoktam meg tőle ) A tesók főszereplők, végre itt vannak és élik a világukat, bizony nálam akármennyi is az új szereplő róluk szól a sorozat. spoiler
Tetszett, most kicsit el, van még elég, hogy jövőre ismét elmehessen a lelkem és az értelmem nyaralni.
Úgy tűnik ez a rész abbahagyhatatlan, éjfél felé már csak pár mondatot és fekszem gondolat utána negyed négy lett a vége. Manuel Manelló zseniális gyógyító, sajnálom hogy a későbbi részekben nem szerepel többet ez a páros.

Naiva P>!
J. R. Ward: Felszabadított szerető

Nagyon örülök, hogy belekezdtem ebbe a sorozatba. Csak azt sajnálom, hogy nem kezdtem el hamarabb. Hamar a függőjévé lehet válni. Mellesleg kifejezetten az a fajta sorozat, ami miatt kénytelen vagyok éjszakázni.Nagyon tetszett ez a rész is, viszont volt már sokkal jobb is.
Csak áltatnám magam, ha azt mondanám, hogy Payne és Manny párosának története olyan körömrágósan várt rész lett volna, mert nem. Nem csak azért, mert ők, nem is olyan régen kerültek be a történetbe, hanem mert nem tűntek olyan izgalmas, vagy szerethető karakternek, mint mondjuk Lassiter. Akiből sajnálatos módon ebben a részben nem kaptam semmit. Tudom, később, amikor majd felidézem a sorozat minden egyes részét, másként fogom látni a sorozat részeit, karaktereit. Remélhetőleg így lesz egy Payne és Manny párosával is.
Nem kérdés, hogy a Jane és Vishous szál volt a legkiemelkedőbb. Azok a részek, jelenetek voltak most a legizgalmasabbak, egyben a legszívfájdítóbbak. spoiler Mi lesz még itt…
Qhuinn egy kicsit magába szállt, és úgy néz ki, megunta a biszex manwh*re szerepet. Az ő része is tetszett, pedig kicsit letargikusra sikeredett.
Ahogy ennél a sorozatnál az lenni szokott, új szereplők tűntek fel. Ők lennének a negatív karaktereknek, de nekem nem tűntek kifejezetten gonosznak, mint amilyen mondjuk Lash volt. Egyelőre nem tudom őket hova tenni, de Xcor-ban látok lehetőséget.
Már a korábbi részekben is feltűnt, de nem tudtam, nem észrevenni, mert az írónő olyan alaposan és olyan gyakran részletezi, de ebben a sorozatban, hogy is fogalmazzak, hogy az ne legyen közönséges… spoiler Pont, mint az IAD sorozatban. Értem én, hogy milyen alfahím az, akinek kicsi, vagy csak átlagos, de miért kell annyiszor részletezni a rúdméretet? Szerintem anélkül is lehet jó erotikus jeleneteket írni. Szerencsére Ward tud is.

Milli88 P>!
J. R. Ward: Felszabadított szerető

”Nem kell ismernem ahhoz az egész világot, hogy tudjam, mire vágyik a szívem.”

Vannak fenntartásaim ezzel a kötettel kapcsolatban. Nem mondom, hogy nem szerettem, de mégis volt benne több furcsaság is számomra.

Az előző köteteket olvasva nem gondoltam volna, hogy Payne karaktere bármilyen pluszt tartogat majd. Ennek ellenére egy kedves és szerethető vámpírt ismerhettem meg a személyében. Mannyvel ez előtt sem volt bajom soha, de mégis mindig semleges karakter volt számomra. Tetszett, hogy most kinyílt és jobban megismerhettem. spoiler

Amit ebben a részben kifogásoltam, az Jane és Vishous kommunikációja volt. Sokkal könnyebben és gördülékenyebben át tudtak volna lendülni a nehéz időszakon csupán annyival, hogy őszintén beszélnek egymással és nem csak hallgatnak nagyokat. Az, amit Butch tett V-ért valami hátborzongatóan szép cselekedet volt.

A két új szereplő, Xcor, Throe a két vámpír és Veck a nyomozó felbukkanása nagyon érdekes volt. Ígéretes szál került általuk bevezetésre, nagyon várom, hogy mit hoz ki ebből Ward. :)

Ms_thebetty>!

SWEET. BABY. JESUS.
5 csillag, de mennyire, hogy 5 csillag.

Gyerekek, ez fantasztikus volt.
Minden. Egyes. Sor.

Imádtam, hogy pörögtek az események és egy percig nem unatkoztam, hihetetlen izgalmas volt. V és Butch részek megrendítettek! De mennyire, egek! Mannyt naaaagyon bírom és Payne is szimpatikus ;)

Vishous, te drága ember! Örökké tiéd a szívem egy darabja! Valósággal belehaltam a gyötrelmeidbe! Imádlak és örülök neked! ♥

P.S.: A vessző rúddá „avanzsált”. :DD

Linszyy P>!
J. R. Ward: Felszabadított szerető

Csak a legelső részt olvastam, de az erősen megmaradt a fejemben, habár már több mint 10 éve volt. Emlékeztem, hogy a paranormális romantikus időszakomban mindent a kezembe vettem, amiben voltak vámpírok meg romantika. Ward pedig brillírozik ebben, főleg a fülledt erotikában.

Úgy tudtam, hogy magában is olvashatóak a kötetek, mert mindig más párról szól egy-egy rész és ez be is bizonyosodott. Nem éreztem hiányt, miközben Payne és Manuel kialakuló kapcsolatáról olvastam, mert közben más szereplők szemszögét és történetét is követhettük, ami miatt elég hamar megismerhettem mindenkit. Legalább ilyen fontos volt Vishous múltja és jellemfejlődése. Gondolom ez egy kakukktojás a sorozatban, mivel a lány a vámpír, a férfi pedig ember. Jane és Vishous saját történetére viszont kíváncsi lettem, mert itt már csak a végkifejletet látjuk, és azért emlékeim szerint általában a kemény, harcos férfi oldalát szoktuk látni, akit meglágyít egy nő, aki általában ember.

De meleg szálat is kaptunk, meg egy rendőrségi nyomozást, amit nem annyira értettem, mert nem volt túl indokolt, de gondolom lesz folytatása ennek az oldalnak is. Mivel a könyv az elején tisztázta a fogalmakat, ami ehhez a fantasyvilághoz tartozik, könnyebb volt olvasni, de azért nem ajánlanám, hogy rögtön a kilencedik résszel kezdje mindenki. :D Én azért némi előtudással indultam neki, és csak ezért nem volt hiányérzetem. Visszahozta egyébként azt a nosztalgikus érzést, mikor szurkoltam a szereplőkért, meglepődtem a BDSM, vérivós, furcsa erotikus jeleneteknél, és forgattam a szemem az erőszakos férfi karaktereken, akik hamar belátják, hogy nem lehet mindig verekedéssel megoldani mindent. :D

Biztos, hogy nem ez lenne a kedvenc részem a sorozatból, ha végigolvasnám, de kellemesen kiszámítható volt, olyan otthonos érzés, az írói stílus laza és olvasmányos, a cselekmény pörgős, nem unatkoztam, és nagyon gyorsan pörgettem az oldalakat, 600 oldal erotikus-romantikusoknál soha nem ijeszt meg. Vannak hibái ennek a sorozatnak is, de hihetetlen sok ember válik a függőjévé, és megértem őket. 17 rész és senki nem panaszkodik, hogy soha nem fog lezárulni a Fekete Tőr Testvériség sztorija, a legutolsó részt is több mint 100-an olvasták el. Ez azért mutat valamit. :)

kiruu P>!
J. R. Ward: Felszabadított szerető

Rosszabbra emlékeztem. Bár azért az tény, hogy az állítólagos főszereplő párosunk volt a legkevésbé fontos. Payne-t most nem kedveltem meg különösebben, kezdve az spoiler, meg a viselkedése miatt se. De azért ebben közrejátszik, hogy nem nagyon ismerhettük meg őt, meg a dokit sem. Manuel nem okozott meglepetést, hozta a FTT pasiktól elvárt szintet, annak ellenére, hogy ember… macsó, de érzelmes, fogvicsorítás ezerrel, szekrény méretű test. A rokonsági szálak meglepő módon tovább bonyolodnak, Jane és V pedig újra a színen vannak. V részéről a dolog kicsit eltúlzottra sikerült, Jane szokás szerint remekül kezelte őt és mindent.
Quinntől falra mászok, egyszerűen nem tudom elviselni ezt a szintű pasi drámát. Ami szándákos és felesleges szenvedéssel meg hisztivel jár. Xcor vonala full hidegen hagy, egy szikrányit nem érdekel. Csak egy plusz szál, amit olvasni kell három fejezetenként.
Hiányzott Lassiter, Thor, és az Árnyékok, Dicsőség enyhítette egy kicsit a jó karakterek hiányát. A lovas vonal a szívemhez nőtt. :)

molybarby>!
J. R. Ward: Felszabadított szerető

Végre volt időm befejezni. Ez már a kilencedik rész és még mindig nem untam meg. Talán az is rásegített a dologra, hogy ezt a részt még nem olvastam, sőt ami ez után van többi részt sem. Szóval innen új a terep és alíg várom, hogy feltérképezzem. Imádom a FTT testvériséget és elszomorít, hogy sose tudunk egyszerre mindenkiről olvasni valamit. Valaki mindig a háttérben marad sajnos. Viszont azért az írónő szerencsére csöpögtet egy két infót innen-onnan. Na, mindegy. Paynet megszerettem és Mannyt is. Nagyon aranyosak, Payne igazi belevaló csaj. Ez az Xcor rész viszont nagyon gyorsan le lett zárva, semmi tombolás vagy hasonló, mintha az írónőnek ezzel a dologgal egyenlőre nem lenne kedve foglalkoznia. Úgy éreztem a végét próbálta végre már lezárni ezért picit leegyszerűsítette. Azonban lehet, hogy ez így is volt jó. Még gondolkodnom kell rajta. :D Összességében nagyon tetszett, jó volt új szereplőkkel is megismerkedni, alíg várom a folytatást. :)

turanett P>!
J. R. Ward: Felszabadított szerető

Payne történetére nagyon kíváncsi voltam. Kicsit tartottam tőle, mit is lehet kihozni belőle.
A doki levett a lábamról. Imádtam. Azok a beszólások. Van vér a pucájában. Nem félt kiosztani V-t és Butch-ot. Ez volt a szerencséje, a zsarunak egyből színpatikus lett. V-t viszont nem értettem. Nagyon haragudtam rá, ez a hiszti. Quinn-t már nagyon sajnáltam, annyira cuki volt. Nagyon várom már az ő történetüket is. Szurkolok nekik. Viszont azt nagyon sajnáltam, hogy Johnból semmit nem kaptam :(.
Számomra kicsit fura volt a fő gonosz szál. Annyira nem volt gonosz. spoiler.

Pillecukorkám>!
J. R. Ward: Felszabadított szerető

Istenem egyszerűen ez a könyv tökéletes volt! Nagyon jól meg lett írva és talán most már a lista is holt versenyben van! Mindenki első helyen! Igazából már az előző résznél se tudtam eldönteni,hogy na milyen is a lista,de most???Most még úgy se! Annyi szent,hogy Manny és Payne kapcsolata nagyon,de nagyon tetszik! Egyszerűen olyan aranyosak! És az ami ott kiderült Mannyról!!! Hát az valami eszméletlen! Remélem,hogy végül igent fog mondani! És amúgy így nagyon izgultam V és Jane kapcsolata miatt,hiszen jesszuska!!!!!!!!!

l_moni>!

Payne és a Gyógyító.
Micsoda páros!
Payne hisztije, önzősége meglepett. Mondjuk ilyen anya mellett nem is lehet másmilyen. Azért ilyen dolgot kérni a családtagodtól nagyon durva.
Mannyt bírtam :) Hah, a végén már meg se lepődtem. Naná!!
Ami miatt viszont nagyon szerettem olvasni az V és Jane. Mert minden kapcsolatban vannak problémák és minden kapcsolatban a megoldásra kell törekedni.
Istenem, mindenkinek kellene egy olyan barát mint Butch!
Az az őszinte szeretet ami közte és V között van csodálatos. Egy barát sokszor ezerszer értékesebb mint egy családtag. Hisz Ő azért van melletted mert igazán érdekli mi lesz veled.

Quiconque>!

– Hány éves vagy? – kérdezte váratlanul. Lehet, hogy kéjsóvár gazember, de fiatalkorúakkal nem kezd. Meglehet, hogy a lány felnőttnek látszott, de ki tudta, mennyire számított érettnek az ő…
– Háromszázöt éves vagyok.
Manny pislogott egyet. Majd még egyet. Ééééééés még egyet a biztonság kedvéért. Így már holtbiztos, hogy nagykorú, gondolta.

Kathreen>!

Manny tudta, hogy mondania kellene valamit, a hangja azonban összepakolta a holmiját, felszállt a buszra, és elhagyta a várost. Az agyával együtt.

Kapcsolódó szócikkek: Manuel 'Manny' Manello
Quiconque>!

– Remekül viseled – dörmögte, amikor észrevette, hogy a férfi milyen görcsösen szorítja ökölbe a kezét.
– Ne miattam aggódj!
– Oké, tudom… a testvéreid. – Manny egy rövid pillanatra megállt. – Rendes fickó vagy, tudsz róla?
– Egy… frászt… rendes – A harcos elmosolyodott, és kivillantotta a szemfogát. – Tökéletes!

404-405. oldal - Manny & Rhage

Timi970120>!

– Nem találok szavakat. Tizenhat nyelven beszélek, de erre nincsenek szavak.

Kapcsolódó szócikkek: Vishous
Szandi1119>!

– Most már abbahagyhatod, hogy úgy teszel, mintha nem
lennél itt.
– Ó, hála istennek! Pocsékul csinálom, mi?
– Nem a te hibád, hogy helyet veszel el a térből.

Kapcsolódó szócikkek: Butch O'Neal · Vishous
Zsuzsa_Czékus P>!

– A szerelem bármit legyőz, kivéve a valóságot. Ami minden egyes rohadt esetben győz.

Quiconque>!

– Azt hittem, meghalt a fickó.
– Fickó? – kérdezte Butch és a darabokra tekintett. – Ugyan melyikre gondolsz?
– Hol is kezdjem? – dörmögte Hollywood, és megvizsgálta az alantas másik felét. – Tudod, ha lenne nyársunk, süthetnénk alantas-rablóhúst.
– Csak te tudsz ilyen helyzetben is az evésre gondolni – jegyezte meg valaki elnyújtott hangon.
– Jól van na, csak mondtam.

Csillagvirágszál>!

– A skót szoknyát is harcosok viselik, mégsem látod, hogy abban ráznám itt a seggem.
– Hála istennek! Mert ahhoz túl görbe a lábad.

Kapcsolódó szócikkek: Butch O'Neal · Vishous
Midoriko>!

– Mert szerelmes vagyok – vallotta be fojtott hangon. – Valaki másba. Hát ezért.

Kapcsolódó szócikkek: Qhuinn
hiviki P>!

Megcsókolta a felét.
– Nem érdekel, mit mond a naptár, vagy hogy ki született először. Ő a kishúgom, és soha nem lesz elég idős ahhoz, hogy… hm… tudod.
Jane felnevetett, és visszahajtotta a fejét a mellkasára.
– Olyan édes vagy!
– Nem is!