Bűvölet (Bukott angyalok 4.) 137 csillagozás

J. R. Ward: Bűvölet

Miután Mels Carmichael riporter a helyi temető közelében elüt egy zilált külsejű férfit, meglátogatja az idegent a kórházban. A férfi csupán arra emlékszik a múltjából, hogy egy sírkövön egy nevet látott: Jim Heron nevét – aki nem más, mint egy bukott angyal azzal a feladattal megbízva, hogy lelkeket mentsen meg a hét főbűntől. Mels segít a titokzatos idegennek, hogy újra megtalálja önmagát, Heron pedig felkészül a jó és rossz közötti háborúra.

J. R. Ward bestseller sorozata a hét főbűnről, szerelemről és szenvedélyről, sikerről és gazdagságról világszerte meghódította a Fekete Tőr Testvériség sorozat rajongóit.

Eredeti megjelenés éve: 2012

Ulpius-ház, Budapest, 2014
572 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633832059 · Fordította: Lukács Andrea
Ulpius-ház, 2014
368 oldal · ISBN: 9789633832609 · Fordította: Lukács Andrea

Adrian Vogel · Jim Heron · Devina · Matthias · Mels Charmichael

DarknessAngel>!
J. R. Ward: Bűvölet

Úgy örülök, hogy végre beindult a sorozat. Még mindig a harmadik rész a legjobb, de utána határozottan ez következik.
Érdekes volt, hogy újra Matthias a megmentendő lélek, viszont most kissé megváltoztak a körülményei, így Jim tényleg nagy előnyre tett szert.
A romantika szerencsére most is bejött, aranyosak voltak. Devina engem kicsit Katherine-re emlékeztet a TVD-ből, nagyon bírom a ribit. :D Hiányoltam is egy picit, mivel elég keveset szerepelt, de amikor igen, akkor hozta a formáját.
Örülök, hogy Adrian kissé összeszedte magát a végére. Megértem, hogy most totál ki van bukva, de azért na! Koncentráljon.
Jimet viszont nem értem. Mi a fenét csinál ez a bolond?! spoiler
Bízom benne, hogy a folytatást is szeretni fogom.

ncsn87>!
J. R. Ward: Bűvölet

Ez a Bukott angyalok rész is nagyon tetszett, de továbbra is a 3. a kedvencem. :)
Matthiasra nagyon kíváncsi voltam, örültem, hogy kapott egy második esélyt. Szeretem a rosszfiúkat. :D Nagyon érdekelt, hogy végül Jim, hogy tudja megtéríteni. Nyilván egy nő, meg a szerelem mindig a kulcs. :) Mels végre egy olyan női karakter, aki szimpatikus volt nekem és talpraesett, nem rinyált folyton. :)
Viszont amit Adrian tett értük… Hát, le a kalappal előtte, tényleg mindent megtett, hogy megnyerjék ezt a fordulót.
Kutyusra meg mindig is gyanakodtam. A jó kis pulykásszendvics. :D
Továbbra sem értem, hogy bír Jim lefeküdni Devinával… Undorító!!!!!! :P
Amit meg Jim ajánlott a végén a démonnak… Az meg kiverte nálam a biztosítékot. Hogy mi lesz ebből a következő részben??? Sajnos még sokat kell várni rá…
Szóval nagyon izgalmas volt végig, fordulatos, tele áldozatokkal, jó karakterekkel. Minden, ami kell egy jó Ward könyvhöz. :)
Akiknek az eddigi kötetek tetszettek, azok ebben sem fognak csalódni. Olvassátok el mindenképpen! ;)

kocybaba P>!
J. R. Ward: Bűvölet

Van amiben előre, van amiben vissza léptünk ebben a részben.
Mivel Matthias került újra a középpontba, azt hittem unalmas lesz, de nem bántam, hogy végül kapott egy 2. esélyt. Ellenben, részben miatta már az elején lehetett érezni/tudni, hogy mi is lesz ennek a körnek a végkimenetele a játszmát tekintve, úgyhogy ez aligha okozhatott meglepetést. Viszont Mells karakterének örültem, mert mint női főszereplő, ő volt eddig a legszimpatikusabb. Erős, képes megvédeni magát, na és Fi-finek hívja a kocsiját.:) Ad pedig amit értük, ill. azért tett, hogy nyerjenek, nem semmi. Nagyon kitett magáért. Sajnos az arkangyalokról viszont alig esett szó. Devina pedig a pszichológushoz járó, kényszerbeteg gonosz ördög kisasszony hozta a formáját, sőt egész visszafogott volt. Ám Jim, hát ami őt illeti jól fenéken billentettem volna, főleg az utolsó húzása miatt. Van igazság abban amiért így cselekedett, de akkor is. Mindenesetre kellőképpen érdekessé tette a befejezést, csak az sajnálom, hogy pont innen nincs tovább (magyarul)…:(

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Bukott angyalok 4

Ez a rész is nagyon jó volt, imádtam és most már minden részt olvastam.
Nagyon jó sorozat volt. Szerettem nagyon Jim-et és az angyalokat, főleg a főangyalt, aki kedves kutya képében egyengette főhősünk küldetéseit.
Davina egy gonosz boszi volt, de eléggé röhejes volt a kényszeressége és az hogy állandóan pszichiáterhez járt. Persze démon volt és az volt a dolga, hogy hátráltassa Jim ténykedését, de attól még nem kellett együtt-érezni vele.
Szóval jó sorozat volt, még ha össze-vissza olvastam is a részeket.

J. R. Ward: Bűvölet

Nekem meg mindig a 3. resz a legjobban sikerult, bar azert teny, hogy ahogy no a tet ugy lesz erdekesebb a jatszma. Errol a reszrol ugy gondolom, hogy egy kicsivel szolhatott volna nagyobbat. Az elejen rogton megkapjuk az elso dobbenetet a ferfi fohos kileteben, de a tovabbi izgalmakig varnunk kell majdnem a konyv vegeig. A ferfi foszereplo szamomra tartogatott meglepeteseket, noha igazabol eleg erdektelen voltam iranyaba, egeszen addig, amig szepen aprankent vissza nem tertek az emlekei es o maga is megtudta, hogy ki is volt anno es miket tett. Innentol az egesz atcsap valamifele nagy meccsbe, aminek a vegkifejltet, ha a jozan eszemre hallgatok mar a konyv elejen megmondom, de ha bizom Ward zsenialitasaban es Devina kepessegeiben, akkor ketelyeket ebreztek magamban es hagyom a merlegem billegni az utolso oldalakig. Mels viszont egy teljesen atlagos karakter, sot… voltak egyes pontjai a konyvnek, ahol untam a karakteret.
Jim es Adrian viszont… mellettuk nem tudok szo nelkul elmenni. Teny, hogy Ad mellett nehez is, plane, hogy a kedvenc karakteremrol van szo. Azt hiszem, hogy ha minden felszinen levo tortenetet letorlok, akkor a hatterben az egyik oldalon ot talalom es azt, hogy hogyan probalja feldolgozni Eddie elveszteset, mig a masik oldalon a szinten veszteseggel kuzdo Jim-et talalom, akinek ugyanakkor Sissy miatt is oda a lenye egy resze. Es bar meg mindig azt mondom, hogy Jim-nek van hova fejlodnie, azert lassuk be, hogy mar az elozo reszben is felnott a Devinaval valo jatekhoz, de az utolso oldalak adnak boven okot az aggodalomra. Kivancsian varom a folytatas, hogy mi fog belole kisulni!

Paulina_Sándorné P>!
J. R. Ward: Bűvölet

Bár Matthias-szal nem szimpatizáltam, de most megfogott, bár kedvenc nem lett. Ez a rész tetszett, jó volt a történet. Szimpatikusnak találtam Mels-t, imádtam a kapcsolatának alakulását Matthias-szal. Tetszik, hogy van arra reménye az embernek, hogy változtasson a dolgokon, jobbá tegye az életét. Bár itt lehet, hogy az angyali segítség is hozzájárult bizonyos dolgokhoz. Jim utolsó húzása tetszett, emiatt kíváncsi vagyok a folytatásra.

Kathreen>!
J. R. Ward: Bűvölet

Utálom Devinát és Jim is nagyot esett a szemembe.
Matthias és Mels viszont megmentette a könyvet, az ő részeiket nagyon szerettem olvasni.

raka0328>!
J. R. Ward: Bűvölet

Örülök, hogy végre haladunk valamerre, hiszen már nincs sok a végső játszmáig.
M-M párosa eléggé izgalmas volt, Mels tökös szereplő, aki a becsülete, igazságérzete alapján dönt sokszor, még ha ez fáj is neki. Nagyon szimpi.
Matthias visszajövetele izgalmas volt, habár eddig nem jófiú volt, így nem tudtam mi lesz belőle kihozva. Mígnem persze jön a nő, aki minden probléma kulcsa… :D wow
A legnagyobb változáson Ad ment át ezeken a köteteken, és megszakad érte a szívem, maga sem látja, hogy mennyire jó fiú… remélem jóra fordul a sora. spoiler
Valahogy itt most Devina kicsit lagymatag volt, nem nagyon gonoszkodott, csak nyafogott és csipogott Jim és a megrögzöttségei miatt, bár a szőke nők megölése eléggé telitalálat. Mi sem bizonyítja jobban, mint a könyv vége.. mikor már végre elhúznak a pályán, újra fej-fej mellet haladnak, ha Devina is belemegy, márpedig belefog.Ez eléggé izgalmas volt.

J. R. Ward: Bűvölet

A harmadik részt nem tudta túlszárnyalni, ami még egy-két FTT résznél is jobb, de rossznak sem mondható.
Én bevallom nagyon féltem Matthias másik könyve milyen lesz, de csalódnom nem kellett. Kedveltem őt előtte is és tudtam, hogy jó lelke van. :) A hisztijeitől eltekintve nagyon jó vérből származó pasi. Mels is nagyon cuki volt és bár néha hülyén viselkedett, erős és határozott nőt kaptunk.
Jim Heron még mindig az angyalok szexistene, ez tény. Igaz, hogy nagyon kiakadtam rá, amikor azzal az undorító senkivel dugott megint, de utálni lehetetlen. A szarkazmusa hatalmas, a beszéde olyan vicces, hogy nincs akadálya, hogy a tanóra közepén elkezdj röhögni. Mindig a helyzethez illő arcát veszi elő és segít.
Ad hasonló, mint Jim, bár ebben a részben egy picit túlzásba vitte az önsajnálatot. Nem csak neki nehéz, mert Eddie elvesztése hatalmas tragédia, de mondjuk ott van Sissy, aki szintén egy hús-vér ember és nem jó helyen van. Nem, csak őt bántotta Eddie, mert én is imádtam, és nagyon nehéz volt megszokni, hogy ő nincs velünk. Viszont, amit Ad megtett Matthias-ért, az egy hatalmas előre lépés volt. És akkor itt megtudom említeni a Teremtőt, aki csodálatos. Kutyust imádtam, de ezek után… És, ami a végén kiderült, hogy Kutyus sántít… sajnos, csak következtetni tudok, és jesszus.
Devina még mindig viszi a világ legrosszabb szereplője/gonosza címet. Az összes utálatom rá irányul.
Még mindig imádom a bukott angyalokat. ;)

Marcsi P>!
J. R. Ward: Bűvölet

És akkor visszaértünk oda, ahonnan az előző részben sikerült elrugaszkodnunk… -.-"
Jim Devina kettőse kiakaszt és nem értem Jim-et sem, hogy akkor most mit is akar?! Egyszerűen ezen nem tudok túllépni és nekem az „kis” háttérharcukból ez nagyon nem is hiányoznia…

Matthias és Mels is szerethető karakterek, Matthias a nők piszkos álma, Mels pedig, erős, nagyon határozott nő.
A történet Matthias helyzetéből adódóan izgalmas volt és kattogtam is rendesen, de mégsem tudtam igazán élvezni, sokszor letettem, néhol kedvem sem volt folytatni. Ward-tól ilyet nem akarok többet… Igazán aki a 3,5 csillag összes csillogását megérdemli az Adrian! ♥♥♥

kiruu P>!

Milyen ironikus lenne, ha dohányzás miatt rúgnák ki a hotelből, holott betört a hátsó kijáraton, lövöldözött, egy hullát hagyott maga után, és másodszor is betörte az ajtót, hogy elmeneküljön?
Ha-ha-ha.

Kapcsolódó szócikkek: Jim Heron
perpetua P>!

Az egyik zsaru a szeme mellé tette a tenyerét, és az ablakhoz hajolt, hogy benézzen.
Jim udvarias házigazdához méltón láthatatlan kezével integetett neki… habár legszívesebben inkább a középső ujját emelte volna fel.

49. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Jim Heron
Sippancs P>!

Az embereket két dolog tudja rávenni arra, hogy valakihez kötődjenek: a hiány és az ismeretlen. Ha a szeretteink mindig velünk lennének, természetesnek vennénk, hogy itt vannak, és ha biztosan tudnánk, hogy egy idő múlva újra együtt lehetünk velük, soha nem hiányoznának. Ez is része az isteni tervnek.

NenaK>!

– Sokszor eszik itt? […]
– Hetente kétszer vagy háromszor, amióta elkezdtem dolgozni az újságnál.
– És az mikor volt?
– Egymillió éve.
– Furcsa, nem úgy néz ki, mint egy dinoszaurusz.

Kapcsolódó szócikkek: Matthias · Mels Charmichael
kiruu P>!

– Eeeeeez mooooooost egy kiiiiiibaszooooott viiiiiiiiiiiiicc…?

ƨɔɴом>!

Az, hogy nem hiszel benne, még nem jelenti azt, hogy nem is létezik.

kiruu P>!

Az viszont egyértelműnek tűnt, hogy annak a férfinak, akinek az álla inkább hasonlít egy húsos szendvicsre, mint egy markáns ferfiéra, nem volt elfogadható oka azt feltételezni, hogy az ő nadrágjában rejlik a megoldás bármelyik nő problémájára.

ƨɔɴом>!

A való életben semmi sem tart örökké.

DarknessAngel>!

Mert bár a múltját nem ismerte, egy dolgot biztosan tudott, meghalni is képes lenne, hogy megvédje ezt az okos, kedves riportert… és a tökéletes fenekét.

Bukott angyalok sorozat · Összehasonlítás