Halálos ​rejtekhely (Eve Dallas 38.) 47 csillagozás

J. D. Robb: Halálos rejtekhely

A megbontott és a mögötte húzódó fal közötti, egy láb széles térben két csomag hevert a földön, vastag műanyagba csavarva. Ennek ellenére tisztán ki tudta venni, mit talált.

Nincs abban semmi szokatlan, ha a multimilliomos Roarke saját maga felügyeli egy újonnan vásárolt ingatlana átalakítását – ám amikor ünnepélyes keretek között bontani kezdi az egyik falat, egy fiatal lány holttestét találja mögötte. Majd még egyet – összesen tizenkét kislány maradványait rejtették az álfalak.

Roarke szerencséjére a város legjobb gyilkossági nyomozóját vette feleségül. Eve Dallas elszántan ered a gyilkos nyomába – különösen, miután rájön, hogy az épületben régen fiatalkorú bűnözők és elhagyott gyerekek menedéke működött. Olyan elhagyott gyerekeké, mint amilyen ő is volt valamikor.

Ahogy a testület kiváló törvényszéki szakértői egymás után azonosítják az áldozatokat, Eve és hűséges társa, Peabody is fokozatosan közelebb kerülnek a döbbenetes igazsághoz.

Eredeti megjelenés éve: 2014

Gold Book, Debrecen, 2014
388 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634262824 · Fordította: Kiss Tamás

Roarke · Eve Dallas · Delia Peabody · dr. Garnet DeWinter

dagikám>!
J. D. Robb: Halálos rejtekhely

Pörgős, izgalmas volt. Csak ámultam Eve csavaros észjárásán, ahogy kikövetkezteti az egyik dolgot a másikból. Nem volt annyira véres, de viszont igazi vérbeli krimit olvashattam, ahol az első oldaltól az utolsóig folyik a nyomozás. Kiváncsian várom az írónő következő művét. Igaz kicsit néha soknak találtam ezt az öntömjénezést, illetve a Roarke fényezését, de szerencsére nem esett a szerző nagyon ttúlzásokba és nem nyomta el a nyomozást.

Bagneso>!
J. D. Robb: Halálos rejtekhely

Anno, amikor elkezdtem a sorozatot, egymás után faltam a részeit, annyira imádtam őket! :) Kicsit megtévesztő részemről múlt időben beszélni az imádatomról, mert mai napig is ezt érzem, ha a sorozatra gondolok. De az is igaz, hogy a legutóbbi néhány részért már nem lelkesedtem annyira, mint régebben. Ez persze azért is volt, mert ennyi résszel a hátam mögött, már kevés új dologgal találkoztam. A szereplők, az életük, a stílusuk, a gyengeségeik és erősségeik, na meg a könyvek sémája lényegében ugyanaz. Így tartottam egy nagyobbacska szüntet a legutóbbi és e között a rész között, ami kifejezetten jót is tett. Mintha régi, jó ismerőseimhez tértem volna haza, amikor elkezdtem a könyvet. Robb megint előállt egy elgondolkodtató, hátborzongató bűnténnyel, amit Eve a maga fondorlatos, beleélős módján lassan teljes sikerrel, és váratlan végkifejlettel göngyölített fel. Akció nem volt, inkább szövevényes mélázgatások, de ezek a kötetek is nagyon jók ebben a sorozatban, és ez most nekem különösen tetszett is! :)

Takkancs90>!
J. D. Robb: Halálos rejtekhely

Morbid, izgalmas, letehetetlen. Még mindig ezek a szavak jellemzik legjobban ezt a sorozatot és ezt a részt is. A diszfunkciós családok most nagyobb hangsúlyt kaptak, mint eddig. Most minden egyes szereplőt érintett valamilyen módon a diszfunkcionalitás. A karácsonyi hangulat belengte a sztorit, kicsit finomított az amúgy tragikus eseten. Nekem a könyv feléig annyira rányomta a bélyegét a sorozatgyilkosság hangulata, hogy napokig morbid és ijesztő álmaim voltak. De pihentettem kicsit a könyvet és igyekeztem nem elalvás előtt olvasni. Mindent egybevetve azonban Robb még mindig viszi a pálmát!

Paulina_Sándorné P>!
J. D. Robb: Halálos rejtekhely

Élveztem Roarke és Eve újabb történetét. Nem sok kiindulópontja volt Eve-nek, de szerintem zseniálisan vette az akadályokat. Imádom őket együtt, annyira jók együtt. Tetszenek a házassági szabályok. Érdekes volt, ahogy haladt a nyomozás, ahogy rájött a dolgokra. Szegény lányok. Eve álmai nem semmik. spoiler Imádtam, ahogy Summerset-tel húzzák egymást.

rafaelo0824>!
J. D. Robb: Halálos rejtekhely

Fú, nagyon jó rész volt. A gyilkos kilétét valahogy megsejtettem, bár azt nem tudtam, hogy pontosan mi is lesz a helyzet, ám mindenképp gyanús volt egy bizonyos történet. Szörnyű, ami a lányokkal történt, tetszett, ahogy Eve felgöngyölítette az ügyet. Az új szereplő, az antropológus is szimpatikus, remélem majd szerepel még többet, és Quillának is juthatna jobb sors. Roarke és Peabody még mindig kedvencek.

Leobelo>!
J. D. Robb: Halálos rejtekhely

Ez egy durva rész volt Eve számára. Nem olyan brutalitás volt benne, mint az előző részben, ez inkább érzelmileg volt megterhelő.
Annyira imádom a sorozatban Dennis Mirát, csak kár, hogy kevés szerephez jutott eddig.

gabiica P>!
J. D. Robb: Halálos rejtekhely

Tetszett, mint mindig :) Talán kezdek egy kicsit elfogult lenni, hiszen a kedvenc alkotóim közé tartozik. Mind a Nora Roberts néven írt könyvei, mind az Eve Dallas sorozat.
Mindig tud valami újat alkotni, és felcsigázni az olvasót.

anesz P>!
J. D. Robb: Halálos rejtekhely

Mindig nagyon várom a sorozat következő darabját, mert szeretem a szereplőket. Sikerélményem volt, mert több mozzanatot is kitaláltam. Jól megírt történet. Bella pedig szuper! :-)
A magyar fordítással az elején nem voltam megelégedve, de a végére belerázódtam.
Várom a következőt!

J. D. Robb: Halálos rejtekhely

Nagyon jó ez a sorozat, nagyon tetszett ez a része is! :-D

MÁSODIK OLVASÁS:

Szerintem furcsa egy rész volt. Jó volt és tetszett is, csak olyan nyomott hangulata volt szinte végig. Mondjuk valószínű ez nem véletlen, vélhetően ez volt az írónő célja. ;-)
Szóval szánnivaló rész volt, a gyilkos, az ok, az egész, nem is nagyon tudok mit írni róla. Imádom ezt a sorozatot, a szereplőket meg mindent, de ez most belémfojtja a szót. ;-)
Jöjjön hát a következő rész. :-)

Kiera>!
J. D. Robb: Halálos rejtekhely

számomra ezzel a kötetettel újra a toppon van! :) nagyon izgi volt, fordulatos meg minden. hihetetlen, hogy mennyi idő eltelt már, hiszen (azt hiszem, hogy) már a 2. karácsonyukat töltötték együtt Eve és Roark. feltűntek új szereplők és engem meglepett Mavis múltja is, azt hittem, hogy róla már mindent tudunk. na és Bellamissima igazi kis édes…:) nekem egy kicsit nosztalgikus hangulata is volt.

kiruu P>!

– Karácsony. Azt hiszem, ajándékot kell vennem.
– Micsoda horror!

388. oldal, Epilógus

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · karácsony · Roarke
krisztin1>!

– Időnként a kétségbeesés ostoba tettekbe hajszolja az embert.

50. oldal, Harmadik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Delia Peabody
Vivinniec>!

– […] Az igazi felelősségvállalás azt jelenti, hogy az ember minden helyzetben azt teszi, ami helyes. Még akkor is, ha nehéz.

369. oldal, Huszonkettedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas
krisztin1>!

– Egy nyomozó rettenetes dolgokat lát – jegyezte meg Peabody.
– Igen, és a holnap még rettenetesebbeket tartogat.
– Aha, de még mindig jobb, mint patkányban keresgélni egy ember arcának a darabjait.
– Ezzel nem tudok vitába szállni – fordult balra Eve […]

60. oldal, Negyedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Delia Peabody · Eve Dallas
Vivinniec>!

– […] Dr. Garnet DeWinter – rázta meg határozottan Eve kezét. – Törvényszéki antropológus.
– Magát nem ismerem. Miért nem Frank Beesum jött?
– Frank a múlt hónapban nyugdíjba vonult és Bocába költözött. Én kerültem a helyére – mérte végig Eve-et a nő. – Mellesleg én sem ismerem magát.
– Dallas hadnagy – kocogtatta meg ujjával a derékszíjára akasztott jelvényt Eve. – Szeretném látni az igazolványát, dr. DeWinter.

17. oldal, Első fejezet

Kapcsolódó szócikkek: dr. Garnet DeWinter · Eve Dallas
Vivinniec>!

– […] Ülj oda, mintha még mindig itt lenne a kád — fordult Peabody felé.
– Mi? – kerekedett el Peabody szeme, és kettőt pislogott. – Micsoda?
– Ülj be a képzelt kádba. Ki akarok próbálni valamit.
– Nem akarok beülni az elképzelt kádba.
– Befelé! – parancsolt rá Eve a társára, miközben a zacskóba ejtette a félig megevett szendvicsét, majd az üdítős dobozzal együtt letette.
– Ember! jó, de levetkőzni akkor sem fogok, ha megütsz.
– Nem meztelenül akarlak látni, csak annyit kérek, hogy mássz be végre abba az átkozott kádba.
Peabody morogva elhelyezkedett a régi csőcsonkok között.

179. oldal, Tizenegyedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Delia Peabody · Eve Dallas
Jucko84>!

– […] Gyilkossági osztály: A mi napunk akkor kezdődik, amikor az öné véget ér. Állandóan.

10. oldal, Első fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Delia Peabody