Halálos ​hűség (Eve Dallas 9.) 69 csillagozás

J. D. Robb: Halálos hűség

J. D. Robb elképesztő krimisorozata világszerte lebilincseli az olvasókat a közeljövő rendőri eljárásainak a bemutatásával. Eve Dallas, a New York-i hadnagy visszatér, hogy szembenézzen eddigi legádázabb ellenségével – egy „titkos csodálójával”, aki levélben gúnyolja ki… és könyörtelenül gyilkol.

New York utcáit egy ismeretlen bombamerénylő járja. Gúnyos leveleket küldözget Eve-nek, és terrorizálja a „korrupt tömegeket.” És amikor már azokat fenyegeti, akik a legtöbbet jelentenek a számára, Eve visszavág. Elvégre a városáról van szó… a munkájáról… és az események túlságosan közelről fenyegetik az otthonát. Eve versenyt fut az idővel, hogy összeillessze a mozaik darabkáit – mielőtt darabokra hullik a város.

Eredeti megjelenés éve: 1999

Gold Book, Debrecen, 2003
382 oldal · ISBN: 9639437441 · Fordította: Kiss Tamás

Roarke · Eve Dallas · Delia Peabody · Ryan Feeney · Ian McNab · David Baxter · Zeke Peabody

cicus61 P>!
J. D. Robb: Halálos hűség

Megint jó volt követni Eve és csapata munkáját, ahogy most is rájönnek, hogy mi történik a városban, kik a merénylők. Most viszont nagyon sok az áldozat, a bombák sok embert megölnek és Evet nagyon megviselik a történtek, de ahogy szokta,megrázza magát és nekiveselkedik, hogy megállítsa a tetteseket, amig eléggé meglepő végkifejeletet eredményez. Ez a rész elég durvára és komolyra sikeredett, de azért adódtak vicces jelenetek is szerencsére.

Ildiko_Szabo_2 P>!
J. D. Robb: Halálos hűség

Ez a rész is nagyon tetszett. Legjobban Peabody és McNab kapcsolata, amin jókat mosolyogtam, és végre megtörtént, amióta már régóta várunk. Két külön szálon indul egy nyomozás, amiről később kiderül, hogy összekapcsolódik.
Egy dolog azért furcsa volt. Értem én, hogy Eve és Roarke még a nagy szerelem és szenvedély fázisában vannak, és sokszor tényleg jó a szexszel elterelni a figyelmet a szörnyűségekről. De hogy több napon keresztül sok halottat, köztük darabokra szaggatott gyerekeket is látott Eve, majd egy barátját is elveszíti, és ezután sincs olyan, hogy egy kicsit pihenjen és feldolgozza a történteket, hanem mindig csak a szex megy, kicsit hiteltelen. De lehet, hogy a jövőben ez így megy majd. :)
Nagyon érdekes, hogy több mint 20 éve írta az írónő a könyvet, és hogy azóta mennyit változott a technika. Ami akkor távolinak tűnt, az megvalósult, és van olyan is, aminek akkori tudásunk szerint egy irányba kellett volna mennie, de a valóságban teljesen másfelé fejlődött a világ.

JBollok92>!
J. D. Robb: Halálos hűség

Hú, ez annyira pörgős rész volt, hogy nem győzök magamhoz térni. Pedig nem úgy indult, de aztán a szokásos sebességbe kapcsolt. Eve zseniális, Roarke szintén, a mellékszereplők szintén, Peabody és McNab evődésén pedig jókat lehet kuncogni. Újabb szuper könyv. És igen, kicsit furcsa volt egy, a 2050-es évek végén játszódó sztoriban az ikertornyokkal találkozni, amik ugye 2001-ben megsemmisültek.

Zsuzsanna_Makai>!
J. D. Robb: Halálos hűség

„- Eve, kedves – de amikor Roarke kiejtette ezeket a szavakat, még csak el sem mosolyodott. Eve idegesen dobolni kezdett az ujjaival az asztal lapján.
– Mi az?
– Te hazudsz nekem.
– Nem hazudok. Jézusom, az ember kér egy egyszerű felvilágosítást, amihez, mint
feleségnek, minden joga megvan, és rögtön lehazugozzák.
– Most már biztosan tudom, hogy nem mondasz igazat. Eddig fityfenét sem
törődtél a tulajdonaimmal, és gyűlölöd, amikor feleségnek szólítalak.”

Az eleje óta arra várok, h vége Eve-nek kelljen megmentenie Roarke seggét, végre teljesült a kívánságom. Imádom ezt a sorozatot, imádom Roarke-ot, nekem is kell egy saját!
Eddig ez volt a legizgibb rész, kicsit el is szomorodtam, mert ugye a jövőben játszódik a történet, és 1999-ben íródott, és Nora Robi még nem tudhatta, h az ikertornyok akkora már annyi lesz.
Ezen kívül az elején a fúrós sztori is új volt, már sok fajta gyilkossággal találkoztam olvasmányaim során, ezzel még nem.
És kb még egy mondatot hiányoltam, h a szőkelányos képeken valószínűleg a hasonmásdroid volt.

baba03 P>!
J. D. Robb: Halálos hűség

Hihetetlen az írónő, itt tartunk a kilencedik résznél és valahogy nem tudom megunni. Eve és Roarke kapcsolata az egyik kedvencem az olvasmányaimból, imádom, ahogy ezek ketten viselkednek egymással. Eve egyre inkább megnyílik, de azért még mindig nehéz neki elfogadni, hogy Roarke őt szereti. Múltját tekintve egy percig sem csodálkozom.
Megismerhetjük Peabody tesóját, úgy tűnt, hogy nincs kapcsolat Zeke New Yorkba érkezése és az ügy között, aztán kiderül, hogy mégis. Sajnáltam, ahogy kihasználták őt, mert tényleg egy igazán jótét lélek, még a legvégén sem akarta elfogadni, hogy az történt, ami. A bűnügyek szépen közelítettek egymáshoz, minden mindennel összefüggött, igazán csavarosra sikeredett a megoldás. Valahogy olyan fura volt nekem spoiler, de engem simán megetettek, erre nem gondoltam volna. És a legvégén, mikor Eve és Roarke együtt dolgozik, most kivételesen Eve siet Roarke megmentésére, bár a végén nem is tudom ki támogatott kit. :-)
És ami mellett még nem tudok elmenni szó nélkül, az Peabody és McNabb kapcsolata, végre szintet léptek ők is. :-) Érett már a dolog egy ideje, kíváncsi vagyok innen merre tovább. :-)

gyuszi64 >!
J. D. Robb: Halálos hűség

A szokásosnál több szálú történetvezetés jót tett a regénynek, viszont a mellékszereplők eléggé a háttérbe szorultak. (Kivéve a Peabody – McNabb duót. :) ) Ugyanígy a leírások, jellemzések is kisebb szerepet kaptak, de a pörgősebb cselekményt én nem „hibáztatom”, ez most egy ilyen rész volt. Megkaptuk a hagyományosan kissé katartikus befejezést is, de ilyen volt máskor is; a fél csillagot nem ezért, hanem az alapkoncepció hitelességéért vontam le. Túl nagy a terrorizmus forrásigénye, nem igazán hihető, hogy ezzel a „módszerrel” gazdaságosan szerezhető pénz spoiler.

Furcsa volt olvasni az 1999-es könyvben a ma már nem létező Ikertornyokról mint lehetséges terroritsa célpontokról…

Update: Nézegetem itt a Dallas-sorozatot, szerintem az első 43-ból már csak egy regény hiányzik (a tucatnyi felet nem számolom, ezek elég gyengék, onnan is talán ha egy olvasatlan van), de látom, még két újabb kötet jelent meg/jelenik meg magyarul. És az írónő a honlapján 47-nél tart, nem lesz itt baj…

Paulina_Sándorné P>!
J. D. Robb: Halálos hűség

Imádom Roarke-ot. :-) Kedvelem Eve-t is, tetszik a stílusa, a viselkedése. Egy-két mondatát én is mondhatnám. Nagyon jól összeillenek ők ketten. Nagyot nevettem Peabody-n és McNab-on. Zeke-t sajnáltam. Nagyon jó történet volt, jól össze is volt rakva. Nem gondoltam volna, hogy ez a megoldás.

BBetti86 >!
J. D. Robb: Halálos hűség

Az alapokat tekintve ez is olyan rész, mint az előzőek:
– Eve új ügyön dolgozik, és nincs benne olyan szál, ami a korábban történtek folytatása lenne. Ha van is benne utalás a korábbi nyomozásra, annak nem kell ismerősnek lennie e rész megértéséhez.
– a kapcsolati rendszerek változatlanok vagy fejlődnek kicsit. Eve és Roarke kapcsolata ugyanúgy a nászutas fázisban van, imádják egymást. (Azért már unom, hogy Roarke nem győzi kifejezni, mennyire szereti és kell neki a nő, aki néha még mindig kételkedik, hogy pont ő kell a férfinak. Nem mintha erre oka lenne…) Peabody és McNab között kezd forrani a levegő – ez elő volt készítve az előző pár részben. De érteni lehet csak ennyiből is.
– továbbra sem érezni, hogy a jövőben járunk. Nagyon kevés modern eszköz, és még mindig alig van alapozva a világ. Simán játszódhatna napjainkban is.

A mostani ügy különben kettős: van egy gazdag család, ahol megölték az egyik férfit. A másik testvér feleségének dolgozik Peabody öccse, aki bele is szeret az asszonyba. A nővel brutálisa bánik a férje, és sodródnak a tragikus vég felé. Közben egy magát Kasszandrának nevező csoport merényletekbe kezd, és Eve a kiszemelt ellenfelük.

A regény első fele nem nagyon tudott lekötni nyomozás tekintetébe. Zeke reménytelen szerelme a szép főnöknő felé már szinte szánalmas – az arctalan robbantó meg nem kötött le eléggé. Onnantól viszont szintet lép és jobb, hogy a két szál elkezd közeledni felé. Bár nő a tempó, jobb a sztori, azért összességében jobban szeretem az olyan történeteket, ahol nem terorrista szervek fejei a rosszfiúk – még, ha fel is dobja, amikor elkezdjük tényleg látni a maszk mögött az embert.

Van humora, csajos és krimi egyszerre. Csak már nagyon kezdek belefáradni az Eve – Roarke közti nagy szerelembe. Jobban le is kötött, ahogy Peabody és McNab kerülgeti egymást. Ott még van haladás, míg a másik szálon csak az okoz konfliktust, még most is, hogy Eve nehezen hiszi el, hogy övé ez a boldogság és meg is élheti.
A visszatérő mellékszereplők jönnek, és jót is tesznek a történetnek. Kell, hogy ne csak Eve legyen a középpontban, aki túlzottan munka- és kötelességmániás. A többiekhez képest piedesztálon van, a NYOMOZÓ, nagy betűkkel. De kedvelni azért lehet, mert olyan jó mentora a másik nőnek. Ahogy gondoskodni akar Zeke-ről, amikor annak összetörik a szívét. Ahogy próbál kibújni Mavis akciói alól, aki elvinné kozmetikushoz. Mavis különben is az egyik kedvencem, egy színes és vidám figura.

A szokott stílust, minőséget, romantikát és krimit hozza. Szórakoztató, de annyira szeretném, ha lenne benne már valami újítás is…

marilyn_marilyn>!
J. D. Robb: Halálos hűség

Elfogult vagyok, ezért csak jó dolgokat tudok mondani a történetről.
Először is, már éppen ideje volt, hogy Peabody és McNabb összejöjjenek. :)
Megismerhettük Peabody testvérét,aki eléggé szokatlan helyzetbe keveredik.
Eve bonyolult ügy előtt áll és minden segítségre szüksége van, hogy megoldja. Roarke és Eve kapcsolata minden egyes történetben a következő szintre lép.
Az írónő ismételten nagyot alkotott. A cselekmény több szálon fut, de mégis nyomon lehet követni és izgalmas az első betűtől, az utolsóig.

ieszti>!
J. D. Robb: Halálos hűség

Ez a rész vegyes érzéseket váltott ki. Egyrészt hozta a szokásos stílust, másrészt viszont most nem szippantott úgy be mint szokott. Összességében persze nem volt rossz. Majd vmikor jöhet a következő rész is .

Cicu>!

[…]Tudom, hogy szeretsz, csak képtelen vagyok megérteni, miért. Rád nézek, és fogalmam sincs, miért engem választottál. És akárhányszor bizonyosodom meg felőle, mindig újra elbizonytalanodom. Mert nem lehetek én, akit szeretsz, és úgy vélem, belepusztulok, ha erre egyszer magad is rájössz.

289. oldal, Tizenhetedik fejezet

Kovtünci>!

Így hajnali kettőkor Eve levetkőzött és bezuhant az ágyba.
– Eve?- szólalt meg Roarke,mivel látta, hogy a felesége fegyvere kartávolságon kívül hever. És amikor Eve feléje fordította a fejét, hirtelen mozdulattal elkapta az állát, és egy fájdalomcsillapítót nyomott a szájába. És mielőtt ki tudta volna köpni, Roarke ügyesen megszorította a fenekét, és ezzel egy időben szorosan az ajkaira tapasztotta a száját…
– Ez övön aluli ütés volt – lökte el magától kissé köhögve Eve. – Hitványság.
– Viszont bevált – simogatta meg Roarke az arcát, és szeretetteljesen az ágyra nyomta.
– Reggel sokkal jobban érzed majd magad.
– Miután megittam a reggeli kévém, végigpofozlak a házon.
Roarke bebújt mellé a takaró alá, és szorosan magához ölelte.
– Ühüm. Majd meglátjuk. Most aludj.
– Nem is hiszed, milyen vicces lesz, mikor a fejed nekicsapódik a padlónak – ennek ellenére a sajátját a férje vállára hajtotta, és villámgyorsan elmerült az álom tengerében.

Szelén>!

– Szükséged lenne némi alvásra.
– Nem most. Egy órát még kibírok.
– Remek – lépett melléje Roarke, és mielőtt Eve egyet pisloghatott volna, a vállára kapta.
– Hé!
– Ezzel az egy órával nagyjából igazad volt – döntötte el Roarke.
– Korábban te siettettél.
– Most nem fogok szexelni veled.
– Oké, akkor majd csak én csinálom. Te közben nyugodtan fekhetsz – gördült Roarke az ágyra Eve-vel együtt. Volt valami csodálatos abban, ahogy illett hozzá a teste. Ám Eve most oda sem figyelt erre az apró csodára.
– A nem melyik részét nem sikerült felfognod?
– Egyáltalán nem mondtál nemet – hajtotta le a fejét Roarke, és az orrával megdörgölte a felesége arcát. – Azt mondtad, nem fogsz szexelni velem, ami teljesen más. Ha nemet mondtál volna… – gombolta ki szorgosan Eve ingét Roarke. – Azt természetesen tiszteletben tartanám.
– Oké, hallgass ide.
De mielőtt folytathatta volna, Roarke a szájával lágyan, de meggyőzően már az ajkaira tapadt. És ráadásul fölöttébb agyafúrtan. A kezei kutatva siklottak végig a testén. Eve képtelen volt visszanyelni a torkából feltörő nyögést.
– Rendben – adta fel a küzdelmet, és felsóhajtott, amikor Roarke forró ajkai végigsiklottak a torkán. – Legyél vadállat.
– Köszönöm, kedvesem. Majd igyekszem.

Kiera>!

– Évente egymillió? – pillantott hátra Eve.- Számodra ez semmit sem jelentene.
– Kedvesem, a legkisebb összeg is sokat jelent.
– Tudom, nagyjából ennyit költesz a cipőidre.
Roarke előrehajolt, és nevetve megcsókolta Eve feje búbját.

Vivinniec>!

– Mocskos egy napod volt, hadnagy – emelte fel a kezét Roarke, hogy megsimogassa a felesége arcát, de Eve hátralépett.
– Ne érj hozzám. Tiszta kosz vagyok – és amikor látta Roarke szemében, hogy ennek ellenére mégis meg akarja simogatni, saját kezűleg rántotta fel a limuzin ajtaját. – Még ne. Oké? Istenem, még ne.
Bemászott, és megvárta, amíg a férje is elhelyezkedik mellette. Utasította a sofőrt, hogy vigye őket haza, majd felhúzta az utasteret a vezetőtől elválasztó hangszigetelt füstüveg táblát.
– És most? – kérdezte halkan.
Eve egy szót sem szólt, csak feléje fordult, a vállára hajtotta a fejét, és zokogni kezdett.

Tizenegyedik fejezet, 188-189. oldal

Szelén>!

– Clarissát jobban el tudtam volna képzelni J. C. mellett. Abból, amit róla megtudtam, egy könnyedebb, kevésbé hajszolt, és sokkal érzelmesebb ember képe rajzolódott ki előttem, mint amilyen a bátyja. Clarissa törékeny, gyengéd… egy kicsit mintha megrémítené Branson. Egyáltalán nem olyan, mint egy minden hájjal megkent üzletember felesége. A férje egy hatalmas nemzetközi céget vezet. Miért nem egy agyafúrt üzletasszonyt választott élete párjául? – és abban a pillanatban, amint feltette a kérdést, Roarke elvigyorodott. Eve haragosan összevonta a szemöldökét. – Most meg mit akarsz?
– Talán úgy mondanám, hogy nem vonzzák az agyafúrt üzletasszonyok. Ez időnként megesik a hatalmas nemzetközi vállalatok vezetőivel.
Eve haragvó szeme megvillant.
– Ezzel azt akarod mondani, hogy én sem vagyok egy minden hájjal megkent üzletasszony?
Roarke elgondolkozva szívta a cigarettáját.
– Ha azt mondanám, hogy az vagy, akkor megpróbálnál visszavágni valamivel, és a végén itt kezdenénk el birkózni a kocsi hátsó ülésén. Az egyik dologból értelemszerűen következne a másik, és alaposan elkésnénk az üzleti vacsoráról, ahová eredetileg indultunk.
– Azt bizony rettenetesen sajnálnám – mormolta Eve. – Amúgy te sem vagy az a tipikus zsaruférj, haver.
– Ha az ellenkezőjét mondtad volna, akkor következik a birkózás és a többi – nyomta el Roarke a csikket, majd egyik ujjával végigsimította Eve testét a nyakától a csípőjéig. – Szeretnéd?
– Nem öltöztem volna ki így, ha mindenfelé ujjlenyomatokat akarnék látni a ruhámon.
Roarke elmosolyodott, és finoman a tenyerébe fogta a felesége melleit.
– Kedvesem, és sohasem hagyok magam után ujjlenyomatokat.

Szelén>!

– Feleannyi idő alatt meg tudom szerezni a kellő információkat, mint te. Segítek.
– Nem kértelek rá.
– Valóban nem. De mindketten tisztában vagyunk vele, hogy gyorsabban kezelem a számítógépet és a pénzügyekhez is jobban értek. Neked az ilyesmitől megfájdul a fejed. És cserébe nem kérek csak egy apróságot.
– És mi lenne az a bizonyos apróság?
– Azt, hogy egész idő alatt ne viselj mást, mint azt, ami most is rajtad van.
– Apróság? – nézett végig Eve a tükörképén, és a meglepetéstől pislogni kezdett. – Jézusom, úgy nézek ki, mint egy…
– Ó, igen – helyeselt Roarke. – Pontosan úgy.
Eve visszanézett a férjére, aki olyan szemeket meresztett rá, hogy erőnek erejével kellett legyűrnie a testében tombolni kezdő vágyat.
– A férfiak teljességgel kiismerhetetlenek.
– Akkor könyörülj meg rajtunk.
– Nem fogok alsóneműben parádézni csak azért, hogy működésre bírjam a mocskos fantáziádat.
– Jó – jelentette ki Roarke, amikor Eve felkapott egy köntöst, és megkötötte az övét maga előtt. – De már működésre is bírtad. Ha pedig nem a te, hanem az én irodámba megyünk, gyorsabban végezhetünk.
Eve szorosabbra húzta a csomót, miközben gyanakvó pillantást vetett Roarke-ra.
– Mivel akarsz te gyorsabban végezni?
– Hogyhogy mivel? A pénzügyi adatok begyűjtésével. Miért, hadnagy, te mire gondoltál?
Eve alig tudta leplezni a csalódottságát.

Szelén>!

– Tisztességesen kitisztítottad – és amikor Eve továbbra is fujt rá, előrehajolt, és megcsókolta a vágást. – Most már sokkal jobb lesz – vigyorgott Eve-re. Ebben a pillanatban nyílt az ajtó.
Peabody először eltátotta a száját, majd elvörösödött, végül nagy nehezen kinyögte:
– Elnézést a zavarásért.
– Épp menni készültem – helyezte vissza Roarke a kötést Eve lábára, aki mindeközben tehetetlenül csikorgatta a fogát. – Hogy sikerült feldolgoznod a ma reggeli izgalmakat, Peabody?
– Nos, izé… tulajdonképpen egész jól – köszörülte meg a torkát Peabody, és segélykérő pillantást vetett Roarke-ra. – Én is felhorzsoltam magam – dörgölt meg egy apró vágást az arcán, és amikor Roarke rámosolygott, elöntötte a forróság.
– Látom – lépett melléje Roarke, és megpuszilta a kicsiny sebhelyet. – De legközelebb vigyázz magadra.
– Férfiak, férfiak, ó, a férfiak – nyögte ki, amikor Roarke végül távozott. – Micsoda szája van. Hogy tudod ilyen helyzetben féken tartani magad?
– Töröld le a nyálat az álladról, az Isten szerelmére. Meg kell írnunk a jelentést a kapitánynak.
– Csaknem felrobbantanak, és még ugyanazon a délelőttön Roarke is megcsókol. Ezt fel kell jegyeznem a naptáramba.
– Higgadj le.

Kapcsolódó szócikkek: Delia Peabody · Eve Dallas · Roarke
Szelén>!

– A francba – indult meg Eve a kocsija felé. – Látod ezt a szart? – kérdezte ellentmondást nem tűrően, miközben a lyukas tetőre festett haragos arcra bökött a hüvelykujjával. – Nem tisztelik a város tulajdonát. Nem tisztelnek ezek semmit.
Peabody köhögéssel leplezte a nevetését, miközben próbált rezzenéstelen arccal tekinteni az elébe táruló látványra.
– Ez szégyen, hadnagy. Teljes mértékben.
– Ugye nem vigyort látok az arcodon?
– Nem hadnagy, egyáltalán nem. Csak döbbenetet. Igen, hamisítatlan döbbenetet. És haragot. Átkutassam a környéket festékes flakonokat keresve, hadnagy?
– Csókold meg a seggem – vágta be magát Eve a kocsiba, és ezzel elég időt hagyott Peabodynak, hogy kiböffenjen belőle a nevetés, ami már régóta égette belülről a mellkasát.
– Azt teszem – dünnyögte. – Folyamatosan – sóhajtott hatalmasat, majd lerázta az arcáról a vigyort, és bemászott az anyósülésre.

Kapcsolódó szócikkek: Delia Peabody · Eve Dallas
Szelén>!

Roarke mosolyra húzta a száját.
– Ahá!
– Gyűlölöm, amikor így aházol.
– Tudom.
– Nézd, nem vagyok abban a helyzetben, hogy most rögtön mindent elmeséljek, viszont ha nem terveztél mást ma estére…
– De bizony, terveztem. Jobban mondva terveztünk – emlékeztette Roarke a feleségét. – Vendégeket hívtál.
– Én? – képedt el Eve. – Soha nem hívok senkit sem vendégségbe. Az a te szokásod.
– Ezúttal nem. Peabody és az öccse. Emlékszel már?
– Ó, a pokolba – túrt Eve a hajába, és idegesen körbe járt. – Ezt már nem tehetem semmissé. Nem mondhatom el neki az igazságot, és ha valami átlátszó kifogással állok elő, még megsértődik. És képtelenség együtt dolgozni vele, amikor húzza az orrát – emelte fel Eve a csészéjét, és komor tekintettel belekortyolt. – Úgy érted, hogy etetjük őket, meg ilyesmi?
Roarke felnevetett.
– Eve, te vagy a legkedvesebb házigazda, akit ismerek. A magam részéről nagyon várom a Peabody öccsével való találkozást. A természetimádók megnyugtató társaságnak számítanak.
– Az én lelkiállapotomnak pedig épp hogy csak az nem hiányzik
– remegett meg Eve. – Nos, egyszer úgyis haza kell menniük.
– Minden bizonnyal. Néhány órán belül otthon leszek. Addig helyettem is fogadd őket szeretettel.
– Oké, így is játszhatjuk ezt a játékot.

Kapcsolódó szócikkek: Delia Peabody · Eve Dallas · Roarke · Zeke Peabody

Eve Dallas sorozat · Összehasonlítás