Karma ​könyv 9 csillagozás

Izing Klára: Karma könyv

A karma szanszkrit szó, amely „cselekvés”-t jelent. Pontosabban azt, hogy minden egyes cselekedetünk, gondolatunk meghozza a maga gyümölcsét. A karma szerint semmi sem történik véletlenül, hiszen a karma törvénye kizárja a véletlen fogalmát. A karma ismeretében – legyen akár egyéni, akár családi – megérthetjük és elfogadhatjuk, hogy mindenfajta igazságtalanság csak látszat.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nők Lapja Műhely Central Médiacsoport, Sanoma

Sanoma, Budapest, 2010

Izing Klára: Karma könyv

Ha könyvesboltban láttam volna, és lett volna alkalmam kézbe venni és belenézni, nem vettem volna meg. De a Bookline-on vettem, így csak a fotóra és a fülszövegre támaszkodhattam. Ezek alapján csalódás ért. Kicsi és vékony, szinte zsebkönyv, és a fülszövegből egyáltalán nem derült ki, hogy kizárólag a Nők Lapjában közölt cikkeket és interjúkat tartalmazza.
Elolvasása után a csalódottságom némileg enyhült. Igaz, hogy csak konkrét esetleírásokat tartalmaz, de ezeken keresztül kicsit rálátunk a karma általános törvényeire is. Az interjúk viszont nem érdekeltek. Teljesen hidegen hagy, hogy mit gondol az asztrológiáról Hegyi Barbara vagy Ernyey Béla, de ez már az én bajom. :-)

Constanze>!
Izing Klára: Karma könyv

Egymás mellé zsúfolt esetleírások halmaza, összefüggések nélkül. Aki szereti a magazinok hasábjain olvasgatni valós emberek, név nélküli történeteit, az bátran vegye elő ezt a könyvecskét. Egy jó kávé mellé, tíz perces kikapcsolódásnak kiváló. Aki most kezd ismerkedni az ezotéria ezen ágával, az ne ezzel kezdjen, de kiegészítő olvasmánynak nem rossz. Én szívesen olvastam volna némi „elméletet”, bővebb magyarázatokat is.

maneki_neko>!

Vannak emberek, akiknek hiába súgnak a csillagok, vagy hiába tereli a sors őket az életfeladatuk teljesítésének útjára, nem figyelnek rá. Ők azok, akiknek meg kell élniük a rosszat, elszenvedni a karma hatalmát, mert ezután válnak éretté, és tudják teljesíteni mindazt, amiért születtek.

maneki_neko>!

Az asztrológia szerint párválasztásunkat a karma befolyásolja. Azért nyújtjuk ösztönösen valakinek a kezünket, mert érezzük, hogy ő az, aki – valamilyen módon – hozzásegíthet bennünket egyéni karmánk beteljesítéshez, egy múltbeli tartozás rendezéséhez.