Egy ​amerikai Rómában 17 csillagozás

Irwin Shaw: Egy amerikai Rómában Irwin Shaw: Egy amerikai Rómában Irwin Shaw: Egy amerikai Rómában

Jack Andrus, a tekintélyes diplomata saját maga számára is váratlanul visszacsöppen régi énjébe: egy rendező barátja felkérte, hogy egy film erejéig térjen vissza a színészethez, eredeti „szakmájához”. Az egykor vágyott, csillogó világ azonban ennyi év után már kisszerűnek és szánalmasnak tűnik, kiégett, hivalkodó, üres lelkű és hibbant agyú férfiak és nők veszik körül, akik folyvást szerepet játszanak, hol szórakoztatóan, hol nevetséges módon.

Eredeti megjelenés éve: 1960

Fabula, Budapest, 1993
344 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638169036 · Fordította: Odze György

Minka>!
Irwin Shaw: Egy amerikai Rómában

Kicsit csalódott vagyok. Sokat vártam ettől a könyvtől. Szeretem Irwin Shawt, jó a történet de valahogy elég laposra sikerült. Hiányoznak belőle a fordulatok. Egy kis izgalom nem ártott volna még.

Eltiron>!
Irwin Shaw: Egy amerikai Rómában

Shaw többi könyvéhez képest eléggé középszerű, némileg szájbarágós. Egynek elmegy, ha unatkozik az ember.

gomby>!
Irwin Shaw: Egy amerikai Rómában

Összességében tetszett a könyv, bár volt olyan rész, amikor megfordult a fejemben, hogy abbahagyom. Amikor azonban beindult a cselekmény akkor vitt magával…