Az ​elveszett evangélium 17 csillagozás

Irving Wallace: Az elveszett evangélium

Vajon egy újonnan napvilágra került evangélium föltárja-e Jézus életének igaz tényeit? A Da Vinci-kód sikerei előtt született nagyszerű thriller egy ókori kéziratról, egy világrengető igazság titokban tartására felesküdött társaságról és egy emberről szól, aki arra hivatott, hogy leleplezze az igazságot, – ha élve megússza. Az ókori római kikötő romjai közötte egy olasz régész első századi papiruszokra bukkan. Az elhalványult szöveg egy addig ismeretlen evangélium, amelyet Jézus testvéröccse, Jakab írt. Ez a felfedezés egy új Jézust állít a világ elé, és földi tevékenységének máig ismeretlen esztendeit bemutatva ellentmond az eddigi beszámolóknak…

Eredeti cím: The Word

Eredeti megjelenés éve: 1972

Geopen, Budapest, 2007
660 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639574878 · Fordította: Komáromy Rudolf
Geopen, Budapest, 2006
664 oldal · ISBN: 9639574872 · Fordította: Komáromy Rudolf

nyolcadikutas P>!
Irving Wallace: Az elveszett evangélium

Elképesztő gyűjtő munka állhat mögötte.
Ilyet!
Mondjuk a thriller címkét dobjuk is a sutba, mert úgy butaság, ahogy van.
… Jakab elveszett, ötödik evangéliuma Krisztusról és az író elképesztő fantáziája a Megváltó megfeszítés utáni életéről annak ötven valahányadik életében bekövetkezett haláláig…
Teszi mindezt óvatosan, a téma iránti kellő körültekintéssel, pro és kontra, megmaradva a szépirodalom keretein belül úgy, hogy nem állít és nem tagad, csak kitölt hézagokat, felvet lehetőségeket, miközben rengeteget mesél az emberről és a hitről.
Egyszerre hihető és hihetetlen, vékony mezsgyéje az igazságnak és a hazugságnak és olyan körmönfont módon építkezik a könyv, hogy a végén az olvasó már maga sem tudja merre, hány óra.
Ez a könyv egy intellektuális utazás majdnem ötven év távolból, és leszámítva, hogy igazából magam sem tudom miként értékeljem, minden hibájával és bájával együtt mégis említésre méltó.
Lassú, nyitottságot igényel és jó feneket a végig üléséhez. (A három és fél csillagban benne van minden bizonytalanságom.)
Irving Wallace rengeteg könyvet írt (három regénye jelent meg magyarul) és szinte mindegyik bestseller lett nyugaton.

Irving Wallace: Az elveszett evangélium

Nem tudom. Jó is, meg nem is. Talán azt tudnám rá mondani, h a Da Vinci kód 40 évvel ezelőtti kiadása, kevésbé izgalmas, kicsit filozófikusabb, és szokatlan megoldásokkal. Szokatlan, h a szereplőknek nem a mobiljuk csörög, hanem hívatják a telefonhoz… Az iratokat nem számítógépen őrzik, hanem dossziékban…. A többit nem is sorolom. Maga a történet nem rossz. Végig kétségek között tart, igazából a legutolsó pillanatban sem oldódik fel a kétely. A megoldás az olvasóra van bízva. Néhol kicsit túl komplikált, lassú a történet, néhol magától pörög minden.
Aki szereti a történelmi jellegű krimiket, annak ajánlom.

csincsilla72>!
Irving Wallace: Az elveszett evangélium

Nem rossz könyv, de rengeteg a felesleges járat, felesleges információ, ami nem kapcsolódik a történethez és nem is viszi előbbre a megértést. Kicsit feszesebbre is szabhatta volna az író.

rosemary_goth P>!
Irving Wallace: Az elveszett evangélium

Épp az előbb olvastam el az utolsó sorait a könyvnek.
Őszintén meg kell mondanom, hogy örömmel tört ki belőlem: végre!
Már napok óta kínozott, hogy még mindig van belőle…
Nem akartam félbehagyni, az nem az én műfajom, bár nagyon szerettem volna. Viszont akkor nem adom meg az esélyt neki, hogy megváltozzon a véleményem róla. Azonban a véleményem a legutolsó betűig kitartott.
Összességében azt kell mondanom, a történet nem volna rossz. Kissé túlzottan filozófikus jó pár helyen, de az még beleférne.
A legnagyobb baj az volt vele, hogy túlságosan bő lére van eresztve, és volt egy olyan érzésem, hogy erre ma nem biztos, hogy rábólintanának a kiadók. De persze javítsatok ki, ha tévednék.
A pikánsabbnak szánt jeleneteket szerintem jobban járt volna, ha kihagyja, és sok helyen éreztem fölösleges kanyarokat.
Nem mondom, hogy nem volt egy kis izgalom is benne, de azt hiszem, ezzel a történettel Dan Brown-n kellett volna megkeresni, és akkor egy igazán élvezetes könyv kerülhetett volna a kezeim közé.
Mivel azonban volt benne munka, rengeteg ismeret, kutatás, ezért nem pontozom le annyira. Tiszteljük a befektetett munkát!
Kívánok másnak sokkal jobb szórakozást hozzá.

Ata_Szabó>!
Irving Wallace: Az elveszett evangélium

Ennek a könyvnek az ég világon semmi köze a thrillerhez. Nem is értem aki ezt írta az el sem olvasta a regényt?! Dan Brownhoz méltó anyaggyűjtés, kutatómunka, de sajna a történet nem annyira pörgős és fordulatos, mint azt az előbbi író könyveinél megszoktam

Bur3sz>!

…többet érhetünk el derűs nyugalommal és békességgel a megértés, kedvesség és megbocsátás révén, mint azzal, ha odacsapunk, és bántjuk a másikat.

Bur3sz>!

… nincsenek angyalok, csak bűnösök. Olyan göcsörtös fából, amilyenből az embert faragták, semmi egyeneset nem lehet kihozni.