Őrült ​divatvilág 34 csillagozás

Egy csillogó iparág sötét kulisszatitkai

Frei ​Tamás ajánlása:

Párizsból észak felé kell elindulni. Arra van a Kozmetika-völgy. A francia, de tulajdonképpen az egész világ divatiparágának központja. Több száz vállalat, a parfümüzemektől kezdve egészen a csipkegyárakig. Egyik nap „titkos” futószalag mellett álltunk, a krémgyár igazgatónője sejtelmesen suttogta, hogy amit most látok, azt lefilmezni sem szabad. Mert annyira különleges itt minden, annyira rendkívüli, hogy a konkurencia rendszeresen ipari kémeket küld, hogy kiderítse, vajon hogyan csinálják. Meg kell hogy értsem – mondta a hölgy –, hogy itt tilos filmezni, mert még véletlenül lelepleződne, hogy miként kerül az öregedést lassító himalájai orchidea az arckrémbe! Furcsamód azért mindent megmutatott… „Tudja, Tamás – mondta a láthatóan szétbotoxozott, ötvenes marketinges –, ha a nők esténként bekenik magukat ezzel, nos, akkor még meg is fiatalodnak.” Egy hónapnyi adag 60 ezer forint volt, és én nem tudtam, sírjak, nevessek vagy elhiggyem. Este aztán… (tovább)

Park, Budapest, 2007
290 oldal · ISBN: 9789635307821 · Fordította: Molnár Edit

Timcsibaba77>!
Imogen Edwards-Jones – Anonymus: Őrült divatvilág

Imogen Edwards-Jones – Anonymus: Őrült divatvilág Egy csillogó iparág sötét kulisszatitkai

Érdekes volt belelátni kicsit jobban a csillogó-villogó divatvilágba. De a valóság valahogy mindig csalódás, így én is utólag beláttam, hogy nem szabad irigyelni ezeket a tollászkodó piperkőcöket. Mert nincsen ingyen ebéd, így itt is fizetni kell busásan gyakorlatilag egészséggel, és a józan ép ésszel. Ezt az ingoványos talajt nem szívesen járnám be, bármekkora is az ígéret.

Juditha P>!
Imogen Edwards-Jones – Anonymus: Őrült divatvilág

Értékelhető stílusú, szórakoztató, ugyanakkor ledöbbentő és elgondolkodtató.
Csodálatosak vagyunk, mi nők! És szánalmasak, mert egy ilyen milliárdos iparág épül a hiúságunkra és arra a rakás marketingesre és egyéb élősködőre, akik eldöntik, mi a szép és trendi. Hát, meddig hagyjuk még, hogy más döntse el, mi a szép a mi szemünkben?!
Újraolvasás…
Érdekes, mennyit változik az ember lánya 8 év alatt, Az első olvasásom 2014-es, és most, 2022-ben olvastam újra. Most annyira sem tetszett, mint akkor, így 4 csillagról 3 csillagosra rontottam. Pedig a könyv ugyanaz.
Mindettől függetlenül továbbra is önállóan el tudom dönteni, mi tetszik nekem, és sajnos az, amit leír benne, már sokkal inkább gyomorforgató volt néhány oldalon, mint érdekes. Rosszul lettem attól, hogy ez a „trendi”.

Tünde_Fekete>!
Imogen Edwards-Jones – Anonymus: Őrült divatvilág

hat igen……ideje szembesülnünk a luxus csillogó világa mögött a kemény és kiábránditó realitással…..szomorú. hogy mindezt nök vállára építették fel….

marilyn_marilyn >!
Imogen Edwards-Jones – Anonymus: Őrült divatvilág

Könnyen, egy nap alatt elovasható könyv. A vége nagyon el lett húzva, de egyébként szerintem jó. Megdöbbentőek azok a tények, amiket arról olvashatunk, hogy milyen is az igazi divatvilág. Olyan, mint az az alma, amit a boszorkány nyújt Hófehérkének. Kívül csillogó és minden jót ígér, de belülről csak rothadást és pusztulást találunk.
Drog,alkohol.szex,megalkuvás,hazugság,mindent feláldozás. Félelmetes és szomorú.

tikki>!
Imogen Edwards-Jones – Anonymus: Őrült divatvilág

Nagyon tanulságos olvasmány :)

Juditha P>!

– A szabásvonalak legyenek szépen a helyükön, ne torzítsák el őket a cicik meg a fenekek – magyarázta akadozó nyelvvel. – Az lenne a legjobb, ha csak egy papírlap sétálna végig a kifutón. Bevallom, egy tervező számára kész rémálom, ha hordják is a ruháit.

5 fejezet, 74. oldal