Káoszgyermek (Warhammer 40,000: Inkvizítor-trilógia 3.) 49 csillagozás

Ian Watson: Káoszgyermek Ian Watson: Káoszgyermek

A negyvenegyedik évezred véres viszolyokkal sújtja a galaxist. Jaq Draco inkvizítor minden erejével igyekszik megfejteni az eldák ősi könyvét, és értelmezni a végső apokalipszisről szóló jóslatot, miközben a birodalom és az idegenek kíméletlen vadászai már a sarkában járnak. Hűséges orgyilkosa, Ey'Lindi elvesztése miatt érzett fájdalma egyre mélyebbre taszítja. Bármint megtenne azért, hogy megtalálja a legendás helyet, ahol vissza lehet forgatni az időt, akár a lelkét is eladná egy démonnak… Ám ha az inkvizítor hite meggyengül, Űrgárdista társának nincs más választása, mint megölni őt. Eközben a Sabulorb szent világon folyik a mészárlása, és Jaq tudja, hamarosan megérkeznek a Káosz erői. Akkor pedig nem marad más lehetőség, mint a tisztítótűz…

Szukits, Szeged, 2013
362 oldal · ISBN: 9789634972693 · Fordította: Szántai Zsolt
Szukits, Szeged, 2001
342 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639278890 · Fordította: Szántai Zsolt

Vörös Magnus · Jaq Draco · Lexandro d'Arquebus · Zhord · Tzeentch

MortuusEst>!
Ian Watson: Káoszgyermek

Elfogyott a varázs a végére.
Ez történik olyankor, ha egy regény erénye csak a cselekményben mutatkozik meg. Most akkor vagy az a helyzet, hogy az író kifogy az ötletekből, vagy ő is unta a sztorit és gyorsan túl akart lenni rajta, vagy összecsapott valami bombasztikusnak szánt befejezést, vagy…(ő is unta a sztorit és gyorsan összecsapott valami bombasztikusnak szánt befejezést).
Kár érte.

Popovicsp87 P>!
Ian Watson: Káoszgyermek

Általában egy film-, vagy regénytrilógiánál mindig a harmadik rész a leggyengébb…
Amihez Watson nagyon ért, azok a világleírások. Akárcsak az első rész esetében a Sztálindróm, úgy a zárófejezetben Sabulorb világa is alaposan ki lett dolgozva.
A szereplők is érdekesek maradtak, Lex, Zhord és Jaq még mindig hűek önmagukhoz. Ey'Lindi elvesztése alaposan megrázta Jaq-ot, aki elkezd kételkedni önmagában és komoly feladat lefordítani a Rhana Dandrat.
Ám az eldák könyve felkelti Vörös Magnus figyelmét is (aki mellesleg az egyik fejezet elején cameozik is), aki érte küldi légióját, az Ezer Fiakat.
A baj csak az, hogy a Káosz űrgárdistái a regény elején, és a végefelé tűnnek fel, akkor is rövid időre, sok vizet nem zavarnak.
Az előző két rész Hidra-összeesküvése, az illuminátok mintha mind el lettek volna felejtve, egyedül Ey'Lindi forog Jaq fejében is (bár a köztük lévő szerelmi szálat még mindig nem értem).
Összességében a trilógia záróakkordjaként kicsit kevésnek érzem, főleg az elvarratlan szálak miatt, egy negyedik regény sokat javíthatott volna a szérián.

Szukits, Szeged, 2013
362 oldal · ISBN: 9789634972693 · Fordította: Szántai Zsolt
Ravenstein>!
Ian Watson: Káoszgyermek

A trilógia utolsó része, nagyon jó volt olvasni, vártam a végén a katarzist, de nem azt kaptam mit reméltem. Watson még így is a legjobb warhammer szerző, szerintem! Kár, hogy nem írt többet! :(

Balázs_Erőss>!
Ian Watson: Káoszgyermek

Draco és az egész történet céltalanná vált. Mániákusan csak és kizárólag halott orgyilkosának feltámasztásával foglalkozik. Egy-két jelenet megidézi az első könyvet, de összességében egy befejezetlen könyvet kapunk. Ráadásul most döbbentem rá, hogy még sosem olvastam végig ezt a könyvet, kb a felétől teljesen új volt. Ismerve a fiatalabb énemet és most végigküszködve a könyvet megértem miért.

Ndrew>!
Ian Watson: Káoszgyermek

A trilógiának ebben a részében kedveltem meg a trilógiát :)

Knightos>!
Ian Watson: Káoszgyermek

Az utolsó sorok olvasása után azt hittem hiányzik még pár fejezet a könyvemből…
Csak Jaq történetének lezárását kapjuk meg ami jóra sikeredett annak ellenére hogy elég fájdalmas és sötét lett.
Sajnos a többi szál lezáratlan, a könyv pedig az én szememben befejezetlen maradt.

Popovicsp87 P>!

Ó, Mutátor, ó Szerencse Ura, add, hogy Magnus herceg renegát űrgárdistái és harcosai hamar eljussanak céljukhoz…!

Ndrew>!

Egy halálköpő!
Az egyik leggyilkosabb biofegyver, amelyet a tyranidák használnak. Az organikus fegyvert háromkülönböző élőlény egymásba olvasztásával hozzák létre. A forró nedves anyaméhben kemény héjú lárvák fejlődnek, ezek a töltények. Amikor a fegyvert bevetik, egy nyálkás, pókszerű élőlény az anyaméhben megfog egy lárvát, lehántja róla a héját és felemeli a maró anyagot tartalmazó puha testet. Az anyaméh, hogy megszabaduljon a savat csurrantó apró testtől, görcsösen összerándul és nagy sebességgel kiköpi magából a lárvahúst. A nyálkás húscafat, amely az oxigénnel való találkozáskor rögtön agonizálni kezd, megpróbál menekülni – megpróbálja belerágni magát abba a testbe, amelyhez csapódott.

Hush_Campo>!

„a lélek forma, mely a testben ölt alakot”.

Hush_Campo>!

– A fájdalom tanít és megvált. Dolor est lux.

Hush_Campo>!

Jó ételeket eszünk, mert a puritánság leszűkíti az ember látókörét.

Hush_Campo>!

És ahol a félelem megjelenik, ott gyökeret ver a zavarodottság és a paranoia is.

Hush_Campo>!

Aztán megjelentek azok a valamik is, amik még a pókoknál is rosszabbak, hányingerkeltőbbek és veszélyesebbek voltak: a démonettek. Mellkasuk fedetlen volt, egyetlen mellük középen himbálózott vagy domborodott. Meztelen combjuk és ágyékuk vágykeltő látványt nyújtott. Zöld, csábítóan mandula alakú szemük volt, és szőke hajsörényük. A kezük helyén pengeéles hegyes rákollókat csattogtattak, gerincük tövéből tarajos, hosszú, döfő lándzsaként kiválóan használható csontfarok tekergőzött.

Hush_Campo>!

A veszteségeket sokszor észre sem veszik a csata hevében. Harcolni csak bátran lehet, csak elszántan érdemes; közben nem szabad az esélyeket latolgatni.

– Veni, Voluptas! Evoie, oh appetitus, concupisco lascive! – […]
Ez az ima az ellentéte volt annak, amit Hozzá, a Földön Lakozóhoz, az örökké szenvedő Istencsászárhoz szoktak intézni.
Ez a fohász a megszemélyesült kéj megidézése volt.

Kapcsolódó szócikkek: Istencsászár
Hush_Campo>!

A gyönyörhajhászók selymén vércsíkok jelentek meg; a láthatatlan pengekarmok finom és élvezetes perverzitással stimulálták a testüket. A vér lassanként átáztatta a selymet, a bársonyt. Mardal Shuturban arcán a drágakő izzani látszott. A szenvedélyek a hatalmukba kerítették a férfit, aki eszét vesztve rávetette magát valakire – a testvérére, Chorra. Hüvelykujjai ellenállhatatlan erővel nyomták befelé Chor szemgolyóit. Chor agonizálva felüvöltött, de túl erős fájdalom érte ahhoz, hogy ereje legyen ellenállni. Mardal hörögve, habzó szájjal, perverz módon szájon csókolta a fivérét, miközben a hüvelykujjai még jobban bemélyedtek Chor szemgödreibe. Már nem a szemgolyókat akarta szétnyomni, hanem az agyvelőbe akart belevájni, hogy eleget téve a démonok biztatásának, így egyesüljön ezzel a másik élőlénnyel.

Warhammer 40,000: Inkvizítor-trilógia sorozat · Összehasonlítás