Halálos ​tréfa 6 csillagozás

Hugh Pentecost: Halálos tréfa

„Maxwell elfelejtett nadrágot húzni.
Ott állt, belemosolygott a kamerák és a riporterek képébe. Csodásan szabott frakk-kabátját mintha ráöntötték volna, fehér csokornyakkendője eszményi csomóban, ingmellén sziporkáz briliáns tű. És alább – egy rikítóan ízléstelen, piros-fehér csíkos alsónadrág, két göbös térdkalács, harisnya, harisnyatartó, no meg egy pár kifogástalan lakkcipő.
A megdöbbenés hahotába – rabelais-i hahotába csapott át.
Maxwell meg se rezzent. Mosolygott, és roppant kecsesen integetett. Ott álltam egy tévékamera mellett, és hallottam, hogyan nyeldesi vissza röhögését a bemondó, miközben kommentálja, amit, íme, az egész ország lát.
No és akkor történt. Maxwell bűvölő mosolya rémült fintorrá s nem sokkal később a tömény iszonyat maszkjává torzult. Odakapott ingmelléhez, ujjai között kibuggyant a vére. Oldalt csuklott, és elnyúlt a márványpadlón.”

Eredeti cím: The Deadly Joke

Eredeti megjelenés éve: 1971

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Albatrosz könyvek Magvető

Magvető, Budapest, 1982
230 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632716035 · Fordította: Falvay Mihály

Katherine_Grey>!
Hugh Pentecost: Halálos tréfa

Pergő cselekményű, megdöbbentő, izgalmas és lebilincselő stílusú amerikai krimi. Az egyik első, amit olvastam.

regulat>!

– Egy hölgy vár önre, Mr. Chamburn – mondta Mike.
– Egy hölgy?
– Inkább csak a nemét kívántam jelezni a szóval, uram, nem a minőségét.

98. oldal (Magvető, 1982)

regulat>!

Aznap este, amikor Douglas Maxwell – talpig frakkban, kifogástalan fehér csokornyakkendővel – besétált Chamburn irodájába a Hotel Beaumont első emeletén, mondhatom, mindnyájan kővé dermedtünk.