Lélekkód 87 csillagozás

Hozleiter Fanny Mosolyka: Lélekkód

A ​lelkek kódja sosem téves. Mindenki a számára legtökéletesebb testben születik a legmegfelelőbb időben, a legmegfelelőbb helyre. A test nem egy jelmez, mi fogva tart, hanem egy ajándék. Egy ajándék, ami segít, hogy csodákat élhess meg. Hogy tanulhass és alkothass. Nem számít, milyen testbe születtél, csak az, hogy hogyan érzed magad benne. Szeresd hát az ajándékodat, légy rá büszke. Hisz megismételhetetlen és különleges minden egyes lélek!

Egy nap a férjem kivette a kezemből a telefonom. Kiszakított a közösségi oldalak világából, a virtuális valóságból, és újra bemutatott az életnek. Segített lelassulni. Észrevenni mindazt, ami mellett az utóbbi időben már én is csak szó nélkül elmentem. Újraéledt körülöttem a világ. Felszabadultam. Messzire hajítottam a mások által megszabott szabályokat, elvárásokat, hogy helyettük inkább megfejtsem a saját lelkem kódját.

Oly sok mindent láttam, tapasztaltam eddigi életemben! Mindig is írni akartam mindezekről, megosztani a… (tovább)

Libri, Budapest, 2015
Libri, Budapest, 2014
ISBN: H000000025478 · Felolvasta: Molnár Ilona
Libri, Budapest, 2014
94 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633104477 · Illusztrálta: Koczán Sára LányLevendula

Hozleiter Fanny Mosolyka: Lélekkód

Ez a könyv a 21.századi Kis herceg. Amikor megvettem ezt a könyvet, nem tudtam mire számítsak. Olvastam róla hideget – meleget. Én utóbbival illetem. Meleg szívvel ajánlom mostmár mindenkinek.
Annyira kellettek ezek a történetek a lelkemnek. Egy másik lélektől.
Olyan szépek.
Annyira igazak.
Mesék.
De tudod mit ?
Egy kicsit minden mese.
Egy kicsit az élet is .
Néha, csak egy kis varázslat kell hozzá.
Az a varázslat , ami benned rejlik, amelyet már születésed óta hordozol magadban.

Ez a könyv minden korosztály számára tud adni. A gyermekeknek csodás mesét, a nekik felolvasót pedig elgondolkodtatja. Miről?
Életről, annak értelméről. Mindenről.
Nagyon rövid könyv, alig száz oldal. Vagy egyhuzamban felfalod vagy hosszasan több napig emésztgeted a 12 történetet. Én utóbbit tettem. S milyen jól tettem.
Köszönöm!
⭐️PILLANATCSILLAG!⭐️
„- A szeretet a legnagyobb erő, amitől a legkeményebb kő is porrá omlik…-suttogta Péter bácsi hintaszékében ülve az unokájának. ”

Hozleiter Fanny Mosolyka: Lélekkód

Tudom én, hogy csak a szépet és a jót akarja ezzel Mosolyka, de valahogy nekem túl csömör ez az áradó „lélekcsillagtengerálomholdkoralligazság”.

kratas P>!
Hozleiter Fanny Mosolyka: Lélekkód

Nagyon-nagyon sok volt. Túl negédes, túl varázslatos, túl mesés. A szándék dícséretes, de kissé kevésbé töményen kellett volna tálalni.

Pandalány P>!
Hozleiter Fanny Mosolyka: Lélekkód

Nagyon tündéri könyv. Kicsi, aranyos és szép. Minden, ami egy kedves mesekönyvhöz kell. És persze csupa szív történetekkel van teli, mindegyik tanulságos, érdekes. Szívesen, mosollyal az arcomon olvastam. Sugárzik belőle az a szeretet, amit Mosolyka nyújt nap mint nap az embereknek, ezt az előadásán is megtapasztaltam. A rajzok pedig szépségesek az egyes történetekhez, nagyon tetszenek.
Örülök, hogy elolvastam, megmelengette a lelkemet :)

bagie P>!
Hozleiter Fanny Mosolyka: Lélekkód

Az első két mese után azt hittem azt fogom írni, hogy „édes, cuki könyv”, de utána nagyon betaláltak a mesék – valószínűleg nagyon jó időben kapott el az olvasási élmény.
Elképzeltem, hogy ha egyszer lesz majd 7-8 éves gyerekem neki is szívesen olvasnám fel, és beszélgethetnénk ezen mesék alapján olyan dolgokról, mint önmagad elfogadása, a pillanatok szépsége…
A végén eszembe jutott az egyik kedvenc könyvem (Békés Pál: Félőlény), amely szintén mesének tűnő módon kezel felnőttes problémákat… [jó, kicsit mélyebben, de most így nyárra, ez a könnyedebb verzió is elérte nálam a megfelelő hatást]

FélszipókásŐsmoly P>!
Hozleiter Fanny Mosolyka: Lélekkód

A szerző életének pillanatai, tanulságai ihlette szépítő, borúoszlató, ábrándos mesék a belső vágyak megéléséről, a lélek iránti kitartásról, a hitetlenkedőkre nem hallgató önmegvalósításról, az élettel teli jelen megbecsüléséről. Hit abban, emlékeztető arra, hogy LEHETSÉGES annak ellenére is – ezt az üzenetet közvetíti e kis könyvecske.

schesztiஐ>!
Hozleiter Fanny Mosolyka: Lélekkód

A Lélekkód-történetek apró mesék, de náluk őszintébb és igazabb, szeretettelibb szavak nem is tölthetnék meg a kis könyvecskét.

Elgondolkodtató, hogy mi minden kell ahhoz, hogy végre észrevegyük, mi mindenünk van, mi minden megadatott nekünk. Hogy ne mindig a rosszat keressük, a rosszat lássuk a hétköznapokban, hogy igenis gyerekszemmel és gyermeki szívvel tudjunk körülnézni a világban. Hogy megéljünk minden egyes Pillanatcsillagot.

Fanny varázslata itatja át a meséket a könyvben, és bárcsak mindannyiunkat „megfertőzne” ezzel a varázslattal!

Hozleiter Fanny Mosolyka: Lélekkód

Mosolykáról már többször is hallottam, majd láttam a tv-ben egy beszélgetős műsorban. Minden elismerésem az övé. Amikor megláttam a könyvtárban a könyvet kíváncsi lettem.
Rövid kis meséket kaptam. Tele tanulsággal. Így egyszerre elolvasva egy kicsit sok, de apránként adagolva még hasznos is lehet. Érezhető, hogy sokat merített az életéből, a vele történtekből.
Nagyon tetszettek azok a szavak melyek köré a történeteket felépítette. Ilyen például a lélekhomály, pillanatcsillag, lélekhajó, lélekpatak.
A rajzok nagyon aranyosak. Szívesen láttam volna többet is belőlük a kötetben.

lettielena>!
Hozleiter Fanny Mosolyka: Lélekkód

Apró mesék hatalmas tanulságokkal.
Köszönöm drága Lélek, hogy megírtad ezt a könyvet, mert fontos dolgokról írsz, amiket muszáj észrevennünk.
Az apró dolgok igenis fontosak az életben.

Egyszer remélem Nekem is sikerül megfejtenem ősrégi lelkem kódját :)

Piratgirl26 P>!
Hozleiter Fanny Mosolyka: Lélekkód

Ezt a könyvet kötelező olvasmánnyá kellene tenni.

A könyv már maga gyönyörű: keménytáblás, elöl-hátul csodaszép rajzokkal, amelyek a könyv belsejében is visszaköszönnek. Kis alakú, vékony, nem egy nehéz olvasmány.
Kinyitva a könyvet, az első és a hátsó borítón is Lélekvilág térképét találhatjuk meg. Olvasás közben érdemes nézegetni, visszalapozni, egy-egy történet hol játszódik.
Ahogy már említettem, a könyv belsejében is csodálatos rajzok találhatóak, amelyekkel a történeteket vezeti fel.
Összesen 12 történetből áll a kötet, mindegyik történethez megadva három kulcsszót. off
Mindegyik történet tartalmaz valami tanulságot, ad egy kis pluszt, amit magunkkal vihetünk a mindennapjainkba. Érdemes időt szakítani rá, végiggondolni a mondandóját. spoiler Egyszerűen, meseként írja le, de mégsem mesekönyv. Ez több annál.
A kedvenc történetem a Sárkányszív volt, amikor spoiler

Ajánlom mindenkinek, aki szereti a meséket, a pár perces történeteket vagy akár esti mesének is ideális.

Kek P>!

Mindennek, mi a tiéd, a fele is pont elég. Olykor még sok is…

Chöpp >!

– A gondolataink formálják a valóságunkat – állapította meg Alexander. – Ezt kellett megtanulnunk, ez az, amiért útra keltünk…

Kapcsolódó szócikkek: gondolat · valóság
korkata>!

A lelkek kódja sosem téves. Mindenki a számára legtökéletesebb testebb születik a legmegfelelőbb időben, a legmegfelelőbb helyre. A test nem jelmez, mi fogva tart, hanem ajándék. Egy ajándék, ami segít, hogy csodákat élhess meg. Hogy tanulhass és alkothass. Nem számit, milyen testben születtél, csak az, hogy hogyan érzed magad benne. Szeresd hát az ajándékodat, légy rá büszke. Hisz megismételhetetlen és különleges minden egyes lélek!

Kapcsolódó szócikkek: emberi test · lélek
Chöpp >!

[…] minden egyes pillanat bennünk válik igazán értékessé!

korkata>!

– A szeretet a legnagyobb erő, amitől a legkeményebb kő is porrá omlik…

Kapcsolódó szócikkek: szeretet
korkata>!

– Az önvaló te magad vagy. Mindig is benned élt, érted van, ezért figyelj rá oda mindig, hallgass rá! Röpke kis életünkben csakis azt érdemes csinálni, amire igazán vágyunk, amitől táncot jár a lelkünk. Ne másoknak akarj megfelelni, hanem hallgass arra a kis hangra, amelyik oly lelkesen szól onnan, belülről… Hisz ezzel kezdődik az igazi boldogság!

Kapcsolódó szócikkek: boldogság
Hails>!

[…] ez az igazi kincs. A most. Az, ha dobogni képes a szív és táncolni a lélek.

dontforgettosmileandread P>!

Azt hiszik, a varázslat egy tárgyban vagy egy személyben rejlik. Pedig ez egyáltalán nem igaz. Mindenünk megvan hozzá, hisz a varázslat bennünk lakik…

dontforgettosmileandread P>!

Petike szorosan átölelte a nagypapáját, és a fülébe súgta: Köszönöm!