Lenn, ​a nyúl üregében 121 csillagozás

A legismertebb nyuszilány vallomása egy bizarr és zárt elit világról
Holly Madison: Lenn, a nyúl üregében

Ez ​a történet döbbenetes, eddig nem látott mélységekben mutatja be a Playboy-villa bizarr, belső világát és a titkait is annak a férfinak, akinél a villa kulcsa van.

Az oregoni kisvárosból származó Holly Sue Cullent egy huszonegy éves korában meghozott spontán döntés változtatta Holly Madisonná, Hugh Hefner első számú barátnőjévé. De miután beveti magát a nyuszi üregébe, Alice Csodaországához hasonlóan a Playboy-villa kívülről tündérmeseszerűnek tűnő életéről beleértve a leghíresebb sztárokkal rendezett bulikat és a saját négy évig tartó valóságshow-ját is gyorsan kiderül, hogy ez a világ nem más, mint a szigorú szabályok, a manipuláció és az ambiciózus, álnok nyuszilányokkal folytatott csaták színtere. Az élet a hírhedt villában messze nem álom, inkább rémálom. És miután mindent elveszít, nem marad reménye másban, csak az öngyilkosságban. De ahelyett, hogy eldobná az életét, úgy dönt, hogy inkább a kezébe veszi.

Holly őszintesége megdöbbentő és megindító egyben.… (tovább)

416 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155373732 · Fordította: Farkas Veronika
416 oldal · ISBN: 9786155373749 · Fordította: Farkas Veronika

Holly Madison: Lenn, a nyúl üregében

Holly Madison: Lenn, a nyúl üregében A legismertebb nyuszilány vallomása egy bizarr és zárt elit világról

Figyelem, most az egy mondj egy meglepő dolgot magadról rész következik, amiben bevallom, hogy én jó pár évvel ezelőtt bizony néha belekukantottam a Playboy-villa lányai című valóságshowba. :) Hugh Hefnert pizsamás ámokfutónak hívtam, mert ahogy emlékszem e hálóruhán kívül csak ritkán volt látható más ruhadarabban. A három lány Holly, Bridget és Kendra közül pedig, egyértelműen Holly volt a kedvencem.
A Playboy-villa lányaival együtt tinikorom hajnalán még egy sorozatba bele-belenézegettem, egy másik hasonlóan az enyémtől teljesen más világot ábrázoló sorozatba, a Sweet sixteenbe is, ahol tulajdonképpen minden epizódnak az volt a lényege, hogy a kis elkényeztetett amerikai lánykák valami eszméletlen hisztit csaptak, mert nem azt a kocsit kapták a szülinapjukra, amit szerettek volna…

Na, de eme kis kitérő után akkor térjünk is vissza a Playboy-villa lányaihoz, büszkén vállalom hogy nagyfokú kíváncsisággal rendelkezem, így imádok például önéletrajzokat is olvasgatni. És még ha tizenhat éves koromban nem láttam igazán a dolgok mélyére, hanem csak három fiatal, szép és vidám lányt láttam, akik luxuskörülmények között élnek, most már azért felteszem a kérdést, hogy mi a csudát keresett ez a három fiatal nő egy olyan férfi mellett aki, akár a nagyapjuk is lehetett volna?

Bővebben:http://konyvutca.blogspot.co.ke/2016/03/holly-madison-l…

gabiica P>!
Holly Madison: Lenn, a nyúl üregében

Érdekes volt belelátni kicsit abba, hogy mi folyik a háttérben. Jó tudni, hogy sehol sem csupa szép és jó minden, bármennyire is úgy mutatják a külső szemlélő számára.
Azonban nagy durranást nem okozott számomra a könyv. Nem fogott meg, még úgy sem, hogy nagyon sok újdonságot tudhattam meg.

Kkatja>!
Holly Madison: Lenn, a nyúl üregében

Anno, néztem én is néha A Playboy-villa lányai-t ami vicces és szórakoztató volt a maga módján, így mikor megláttam ezt a kis pink csodakönyvet, kíváncsi lettem Hollynak a személyes történetére is. De hm, hm sajna a fülszöveg által ígért „döbbenetes, eddig nem látott mélységekben mutatja be a Playboy-villa bizarr, belső világát és a titkait is annak a férfinak, akinél a villa kulcsa van”…. csak egy pincurt bizonyult hatásvadásznak, ugyanis vajmi keveset tudunk meg „mélységeiben” a villa és Hefner „igazi” titkaiból (bár igazság szerint, tényleg akartam volna többet is megtudni? lehet, hogy nem :) Szóval vagy tényleg ennyire lojális ez a nyuszilány, vagy nagyon megmondták, hogy mit szabad mondani és mit nem, nem is tudom melyiket higgyem :)). Itt csak egy nagyon narcisztikus, megalomán, parancsolgató és elnyomó Heffet és a többségében veszettül pénzéhes, nyomulós háremét ismerhetjük meg egy kicsit jobban. Hollyék hármasa még egész jóindulatú volt a hiénák után, de azért őket sem kellett túlfélteni, szerencsére 7 év kínlódás és gondolkodás után Holly azért rájön, hogy mégsem ez az Ő álma. Lelép a villából, hogy saját lábra álljon, ami egész jól sikerül is neki és a történet vége is elég rózsaszín lett, megtalálja az igaz szerelmet is és babája is lesz így valóra válthatta a hercegnői, majd családi álmait egyaránt. Ami lehet, hogy jobb, mintha az oregoni kisvárosában marad, lehet, hogy nem… nem tudhatjuk, csillogóbbnak biztosan csillogóbb, de ez a lényeg?
Ő boldog és ez a fő.
Az Alice csodaországban-ból vett fejezetbevezető mondatok viszont igazán illettek a történethez és a stílusa is egész jó volt, könnyen olvasható, tanmesének is alkalmazható történet, hogy mit engedjünk megtenni magunkkal a pénzért és mit ne!

416 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155373732 · Fordította: Farkas Veronika
Holly Madison: Lenn, a nyúl üregében

Azt hiszem, nem én vagyok az egyetlen, aki többé-kevésbé figyelemmel követte a több, mint tíz éve, a Viván futó A Playboy-villa lányai című sorozatot. Nekem már akkor Holly volt a kedvencem, aki olyan visszafogott és kedves volt a többi, önmagát szemérmetlenül mutogató lányhoz képest. Akkor úgy gondoltam, Holly őszintén szereti Hefet, de elolvasva ezt a könyvet rájöttem, hogy milyen jó színész is Holly Madison.

Eddig azt hittem, ebbe a műsorba (és a Playboyba) csak üresfejű lányok kerülhetnek be, ezért nagyon meglepődtem azon, hogy Holly milyen értelmesen ír, nagyon szimpatikus lett számomra a könyv olvasása közben. Tetszett a hozzáállása, a gondolatai, a története. Nem kertel, őszintén elmesél mindent, jót és rosszat, akkor is, ha ezzel esetleg önmagát hozza kellemetlen helyzetbe.

Pontosan azt kaptam ettől a könyvtől, amit vártam: betekintést a Playboy-villába, történeteket a nyuszilányok kapcsolatáról, egy-két mocskos részletet Hugh Hefner szexuális életéről és egy rendkívül inspiráló történetet egy fiatal, erős nőről, aki képes volt küzdeni. Nagyon, de nagyon tetszett.

Sylvie23 P>!
Holly Madison: Lenn, a nyúl üregében

Én is azok közé tartozom akik valamilyen formában jó pár részt láttak a Playboy villa lányaiból és bár mindig sejtettem, hogy túl szép ahhoz, hogy igaz legyen mégse gondoltam azt, hogy ennyire megjátsszák magukat. Holly akkor se és most, a könyv után se lett a kedvencem sőt! Igazából egy pénzhajhász nőt láttok csak, aki felnőttként hozott bizonyos döntéseket (amiknek jól ismerte a következményeit), ezért akárhogy is siránkozik 400 oldalon keresztül, egyszerűen nem tudom sajnálni. Valahol a könyvben volt egy mondat, amiben kihangsúlyozta, hogy önálló, független nő, aki dollármilliókat keres…. csak épp azt hagyta ki, hogy ezt soha nem vitte volna véghez, ha nincs tökéletes alakja, ha nem lesz Hef kurvája és tsai. Egy vacak szőke pincérlány előtt soha nem nyíltak volna meg azok a kapuk, mint előtte. És őszintén mondom, hogy fogalma sincs, hogy mit akar ezzel a könyvvel. Maga a könyv szerintem rohadt unalmas lett, és igen az összes agyatlan picsogó libaként jött át papíron keresztül is. Az egyetlen kedvencem a sorozatban és most is Kendra volt. Egészen pontosan azért ő, mert a könyv vége felé volt egy olyan tweetje, hogy ő nem barátnője a másik kettőnek, és nyíltan kijelentette, hogy ez az egész csak egy munka volt és ezt ők is tudják, valójában nem is ismerik egymást. És valahogy úgy érzem, hogy ő az egyetlen aki megfogalmazta a lényeget, méghozzá őszintén, innentől pedig semmi értelmét nem látom Holly sirámainak. Sajnálom, hogy erre a könyvre pazaroltam az időmet, és nem nem örülök neki, hogy befutott, mert nem több agyatlan libánál, aki szétette a lábát egy 70 éves öregembernek. Gyakorlatilag semmit nem tett le az asztalra, mégis olyan élete van, amiről más max álmodozhat, akkor is ha keményen melózik az álmaiért. Az élet igazságtalan. Ez a könyv pedig bűn rossz. De arra biztosan jó, hogy még több Baracci ruhácskát vegyen belőle. :D

eSzke>!
Holly Madison: Lenn, a nyúl üregében

Nincs sok mondanivalóm róla. Akit érdekelt anno a sorozat, azt gondolom, biztosan érdekli majd ez a könyv is.

viviis>!
Holly Madison: Lenn, a nyúl üregében

A legelső fizetésemből vettem ezt a könyvet anno – nem tudom milyen indíttatásból :D
Talán mert én is azok a lányok közé tartoztam, akik -egyfajta guilty pleasure-ként- nézték a Viva Tv-n A playboy villa lányai című sorozatot :D Mindig is Holly volt a legszimpatikusabb a három lány közül és kíváncsi voltam a történetére és a villa beli létre.
Azt nyújtotta, amire számítottam: ármánykodások és pletykálkodások egyvelege az a világ, aminek Holly is „szereplője” volt – szereplő, hiszen az ádáz cicaharcok közepette neki is túl kellett élnie valahogy.
Az írói stílus maga könnyed volt, egyszerűen fogyasztható; pörögtek az oldalak.
Nem nyűgözött le (mondjuk nem is nagyon vártam), de egynek jó volt, és az biztos, hogy kellőképpen betekintést enged ebbe az abszurd világba, mint amilyen Hugh Heffneré is volt!

Alexandra0924>!
Holly Madison: Lenn, a nyúl üregében

Azt hiszem, egy picit bajban vagyok, mert nem igazán tudnám megfogalmazni az érzéseimet a könyvel kapcsolatban. Félreértés ne essék, nem Holly-t akarom elítélni, mert az távol áll tőlem. Sőt! Becsülöm, mert volt bátorsága ezt a könyvet megírni, és nyíltan beszélni a jóról és a rosszról egyaránt. Viszont voltak részek, mikor nagyon is éreztem, hogy nem mondott el mindent. Mintha valaki rászólt volna, hogy ennyit és nem többet, és akár ez igaz is lehet, mert ebben a világban szerintem nem lehetne létezni nyílt lapokkal, szükség van a titkokra!

Láttam az említett sorozatot, sőt egy ideig nagyon is csüngtem rajta. Én is olyan akartam lenni, tetszett a fény, a csillogás, és, hogy mindenki téged akar. Aztán megismertem a (most már) férjemet, és rá kellett jönnöm, hogy a sok glanc nem minden, mert ha csak egy picit is megtörik a fényed, egy leheletnyit is vesztesz a csillogásból, már el is fordulnak tőled azok, akik előtte biztosítottak az imádatukról, mert rájönnek, hogy te is ember vagy…

Szencsike P>!
Holly Madison: Lenn, a nyúl üregében

Playboy. Az biztos, hogy senki nem megy el szó nélkül mellette. Sosem voltam a Playboy célcsoportja, bár az interjúk, cikkek miatt nők is forgat(hat)ják a lapot, vagy amúgy is ha épp kedvük van. Én szinte csak akkor hallottam róla, ha valami pletykamagazin épp beszámolt az aktualitásairól (mekkora hír volt, mikor Zalatnay Cini vetkőzött nekik :D), illetve rendszeres nézője voltam a Playboy Villa Lányainak is.
Az biztos, hogy a Playboy a fénykorában egy olyan magazin volt, ami sokak számára az „életérzést”, egy célt jelentett. Volt aki a középső, kihajtható oldalt célozta meg, más pedig csak egy interjút akart magának, de az fix, hogy mindkét esetben azt jelentette, hogy a saját mércéje szerint elért valamit. Nemcsak a cicis képekre gondolok, amiket a híres színésznők/énekesnők/celeblányok is bevállalnak, hanem az urak/hölgyek esetében is lehet egy-egy Palyboy interjúval büszkélkedni, és egy-egy márka számára a Playboy mindig jó reklámot jelentett. Nem tudom, hogy mára mennyit kopott ez a bizonyos hírnév, illetve Hef halálával mennyit fog még veszíteni, de az tuti, hogy a Playboy a 20-21. század meghatározó terméke.
Lehet azon is vitatkozni, hogy a Playboy (és Hef) számára mit jelentettek a nők, de ha egy nő szíve vágya az volt, hogy bekerüljön a magazinba és Nyuszi legyen, hát hajrá. Alapvetően a média mindig is azt erősítette meg egy Playboy lányról (és adott esetben Hef barátnőiről), hogy tipikusan „egybites” csajok. De itt a könyvben is láthatjuk, hogy sok esetben ennél jóval több van bennük, hiszen mégis csak eljutottak oda, ahova akartak, illetve az áskálódáshoz sem elég egyetlen egy agysejt.
Annak idején a Viva TV-n ment a PVL, jókat nevetgéltem a csajokon, és számomra is pontosan az jött le, hogy „Hef szőke macái” akiknek csak annyi a szerepük, hogy szépek legyenek. Ha voltak is emberi pillanataik, igazi érzelmekkel, azok elvesztek a sok butuskodás közepette.
Nagy bátorság kellett Holly-tól hogy megírja ezt a könyvet, hiszen még jóval Hef halála előtt borította ki a bilit. Persze ez a könyv is egyfajta hírverés neki is, illetve a Playboynak is, de hát ilyen a média világa. Nehéz ítélkezés nélkül írni, mert gyanítom a molyos lányok/hölgyek/asszonyok nem feltétlenül azonosulnak a Playbol világával, és én sem igazán tudom azt mondani, hogy ügyes vagy, jól csináltad. Annyi biztos, hogy Holly meghozta a saját döntéseit, de meg szenvedte azokat. Itt jön az a kérdés, hogy vajon az aranykalitka tényleg megérte-e, és vajon mi, átlagos lányok/nők/asszonyok meddig mennének el, hogy a saját aranykalitkánk meglegyen.
Holly megírta azt, amit meg akart írni, én csak azt kívánom neki, és a többi lánynak/asszonynak, hogy bárhogy is döntsenek, akár modellt akarnak állni a Playboynak (vagy bármelyik másik magazinnak) vagy akármilyen életet éljenek, a körülményekhez képest a lehető legjobb döntéseket hozzák meg, hogy a végén ne a darabjaikat szedegessék össze.

Csillux>!
Holly Madison: Lenn, a nyúl üregében

Érdekes volt a könyv. Viszont annyira sok fenomenális újdonságot nem adott nekem, amire magamtól igazából nem gondoltam volna. Én is láttam korábban a Playboy villa lányait, de amik a könyvben szerepeltek ezzel kapcsolatban szinte azt mondhatom, hogy várhatóak voltak. Szerintem ez könyv főleg azoknak lehet érdekes akik nem ismerték eddig se a sorozatot, se úgy magát a Playboy világát.

Bea_Könyvutca P>!

Az én történetem nem volt túl rendhagyó: egy kisvárosi lány – egy parasztlányka, úgymond –, aki arról álmodik, hogy különleges ember lesz belőle.

Bea_Könyvutca P>!

A szülővárosomnak alig tízezer lakosa volt, és a velem együtt érettségiző évfolyamba kevesebben jártak, mint ahányan a legtöbb hollywoodi parti vendéglistáján szerepelnek (azóta az Alkonyat-filmeknek köszönhetően fellendült arrafelé a turizmus, de mindenkit biztosíthatok arról, hogy a mi menzánkra egy Edward Cullen sem lejtett be).

mrsp>!

Ez fontos: egy férfinak tudnia kell, hogy mit akar. Ne vesztegessük az időnket arra, hogy megpróbáljuk meggyőzni. Az soha nem működik.

Kata0403>!

Higgyék el nekem, lehet, hogy Hef egy médiakurva, de soha nem kockáztatná a saját golyóálló nőfaló imázsát egy címlap kedvéért.

390. oldal, 16. fejezet (Század Kiadó, 2015)

mrsp>!

A beleegyező nyilatkozattal átruháztam rájuk az egész életemet.

mrsp>!

A szavai még évekig a fülemben csengtek: „öregnek, ridegnek és olcsónak tűnsz”.

mrsp>!

Ostoba módon hosszú ideig abban hittem, hogy a Playboy címlapja az autópálya a pénz és a hírnév felé. Mekkorát tévedtem! A Playboy története során több mint 720 Nyuszilány volt. Hánynak a nevét tudnánk felsorolni?

mrsp>!

Sokan gondolják úgy, hogy a Playboynak köszönhetem a szerencsémet, de nem sokan tudják, hogy egyben a keresztem is.

Anita_Prossek>!

Csak azt tudom, hogy ki voltam ma reggel, amikor felébredtem. De azóta már rengetegszer megváltoztam. Alice csodaországban

Mzoltan1>!

Undorító vagy. Képes vagy félmeztelenül fellépni a színpadon, mert semmi máshoz nem értesz. Egy öregembert kihasználva jutottál hírnévhez.