Hetalia ​– Tengelyhatalmak 1. (Hetalia – Tengelyhatalmak 1.) 118 csillagozás

Himaruya Hidekaz: Hetalia – Tengelyhatalmak 1.

Mi történne, ha a világ országai hirtelen megelevenednének, és ők játsszanák el a különböző történelmi eseményeket?
A Hetaliában a káosz garantált: Olaszország gyáva és csak a spagetti érdekli, Amerikának hőskomplexusa van és zabálja a hamburgert, Oroszország vodkát vedel és terrorizálja környezetét, a borimádó Franciaország mindenkit hanyatt döntene, aki él és mozog, Magyarország pedig Ausztria felesége, de gyerekkorában fiúnak hitte magát. Így persze sehogy sem tudnak dűlőre jutni egymással, és már az sem biztos, hogy minden úgy alakult, ahogy a történelemkönyvekből ismerjük.

Fumax, Budapest, 2009
136 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639861275 · Fordította: Nikolényi Gergely · Illusztrálta: Himaruya Hidekaz

diamondfox>!
Himaruya Hidekaz: Hetalia – Tengelyhatalmak 1.

Ez a sorozat akkor jött ki magyarul, amikor középsulisok voltunk, tehát több, mint 10 éve… Akkor is tök érdekes volt, de felnőttként még viccesebb, hogy milyen jól eltalálta egyes nemzetek fura szokásait amit még egy fokkal jobban kifigurázott. Legendás Hungary-Chan, aaah…
Sok lábjegyzet van, amiért hálás köszönet, mert a történelem tudásom már eléggé megkopott.

schesztiஐ >!
Himaruya Hidekaz: Hetalia – Tengelyhatalmak 1.

Ó, erre igazán érdemes volt várni!! :D
Egy kolléganőm lánya mesélt róla, hónapokkal ezelőtt, így amikor Mondocon-on megláttam a második-harmadik részt, tudtam, hogy be kell szereznem. Arra mondjuk nem számítottam, hogy az első részhez ennyire nehéz lesz hozzáférni… De szerencsére sikerült begyűjteni. :)

Szóval már tudtam az alap"sztorit", illetve hogy mivel is állunk szemben, sőt, egyik Mondocon-on láttunk is egy lányt Magyarországnak öltözve. :D Sajnos nem csíptük el elég gyorsan egy fotóhoz. Hatalmas az alapötlet, és szerintem egészen elképesztő a megvalósítás – nem is értem, hogy képes valaki ilyen kedvesen, viccesen és ilyen alaposan ábrázolni országokat, történelmi eseményeket! Le a kalappal!

Nekem a rajzok is nagyon-nagyon tetszettek, bár tény, hogy néha nehéz követni, ki kicsoda. :) Mondjuk Olaszországot mindehol könnyű felismerni. :DD

rockdoki>!
Himaruya Hidekaz: Hetalia – Tengelyhatalmak 1.

óóó, istenem:D hát imádnivaló mind a maga kis kliséivel, szeretnék egy olyan háziállatot mint Italy de attól félek kienne a vagyonomból…

Liliane P>!
Himaruya Hidekaz: Hetalia – Tengelyhatalmak 1.

Még mindig arányos történet és szerintem egyáltalán nem sértőek a poénok. :)

Heniko_Sakka IP>!
Himaruya Hidekaz: Hetalia – Tengelyhatalmak 1.

El sem tudom képzelni mit vehetett be ennek a sorozatnak a mangakája, amikor kitalálta, hogy legyenek élő karakterek az országok :D Viszont én is nagyon szeretnék kérni belőle, mert ez egy hatalmas ötlet és a kivitelezés és baromi jó. A grafika csodaszép. Az animét is láttam anno. Az is megvett kilóra!

KyraRose>!

Pastaaaaaa *-*
Avagy hogyan is viselkednek egyes nemzetek a róluk kialakultképek alapján. Figyelem történelem tanulásra nem alkalmas, ámbár egy kis kikapcsolódást és humort csempész annak tanulása közbenre.
Természetesen Olaszország a kedvenc szereplőm, imádom ahogyan a többiekhez viszonyul.

Dorka_>!
Himaruya Hidekaz: Hetalia – Tengelyhatalmak 1.

Nagyon tetszik az alapötlete, és nagyon jó poénok vannak benne :D
Mindegyik ország nagyon találó és nekem nagyon tetszett a konfliktusok ábrázolása meg leegyszerűsítése.
A rajzok viszont nem mindenhol tetszettek, és az elején nehéz volt megkülönböztetnem ki kicsoda.
Először ezért nem is fejeztem be, valahogy belegabalyodtam a sok szereplőbe meg különálló kis történetbe – viszont így másodjára, egyben végigolvasva, sokkal élvezhetőbb volt. ^^

BBarb>!
Himaruya Hidekaz: Hetalia – Tengelyhatalmak 1.

Az ötlet annyira aranyos és találó, hogy sokadik újraolvasás után is imádom.
Először az anime verzióval találkoztam és amikor megtudtam, hogy lesz magyar fordítása a mangának tudtam, hogy ha valamit, hát ezt be kell szereznem. A mangák között is különleges, nem a megszokott felosztást használja és keverednek a színes és fekete-fehér oldalak. A fordítás igényes lett és a kis plusz elrejtett infók nagyon jók.

Akiko>!
Himaruya Hidekaz: Hetalia – Tengelyhatalmak 1.

Egyik kedves ismerősöm, @N_Dorina ajánlotta nekem ezt a mangát – szerintem kb. 2 éve… XD
Nemrég végre sikerült kikölcsönöznöm a könyvtárból, és azt kell, hogy mondjam igazán megérte elolvasni.
Sikerült ráhangolódnom erre az erőteljes sztereotipiákon nyugvó, pihent humorra, ami Hetalia világának sajátossága.
Ötletesnek találom már magát az alapkoncepciót is, hogy egyes országokat bizonyos emberek személyesítenek meg, akik hazájuk vélt- és valós személyiségjegyeivel vannak felruházva, s így mesélnek újra valós történelmi eseményeket.
Na és hogy mi következik ebből? Garantáltan komikus helyzetek, na meg számos szórakoztató, humoros pillanat.
Szerintem a grafikai megvalósítás kellőképpen igényes, passzol a történethez. A panelek elrendezése viszonylag szellős, jól követhető, átlátható.
A történetet összességében 4,5 ⭐ csillagra értékeltem. Olykor kissé zavaró volt számomra, hogy a poénok értelmezéséhez sokszor kellett elolvasnom a lábjegyzeteket. Illetve gyakran kellett visszalapoznom, mire megjegyeztem, hogy egy adott karakter most akkor melyik országot is szimbolizálja. :⁠-⁠D
Habár a legtöbb jelenethez tartozik magyarázatos lábjegyzet, azért a humor megértéséhez szerintem szükséges egy általános, világtörténelemben való jártasság, alaptudás is.
Kíváncsi vagyok, hogy a magyar nyelven megjelent, további két kötetben mi kerül majd terítékre. Várom, hogy azokat is sikerüljön beszerezni! :3

Hagianna>!
Himaruya Hidekaz: Hetalia – Tengelyhatalmak 1.

Iszonyatosan aranyos és humoros. Az országok megszemélyesítése tálaló, a grafika is nagyon tetszett, ráadásul még az tanul is belőle az ember. :)

[Ausztria]: Poroszország elfoglalta legértékesebb területeimet! Sereget toborzunk és azonnal visszaszerezzük!
[Mária Terézia]: Ne beszél ilyen alpári módon…
[Osztrák 1]: Öhm, egy kérdés… Ne… nekünk is harcolnunk kell? Csak mert márciusban koncert lesz…
[Osztrák 2]: Beleőrülnék, ha kórus nélkül kéne élnem…
[Osztrák 3]: Én sem tudnék zongora nélkül élni!
[Osztrák 1]: Megvan! Vigyük magunkkal Haydnt!

Hajnali káosz, 110. oldal

Róka>!

Én vagyok a híres Franciaország! Tudok én erős lenni, ha akarok! Németország is csak azért tudta elvenni tőlem Párizst, mert Istennek éppen aranyere volt!

Róka>!

[Ausztria] – Jobban örülnék, ha nem lenne ekkora ricsaj…
[Németország] – Mondja, aki folyton más házában klimpírozik a zongorán.

Lolle>!

[Németország]: Most pedig különleges kiképzést kaptok vészhelyzet esetére. Kezdjük azzal, hogy mit csinálsz, ha meglátsz egy angolt, és épp nincs nálad semmi? Gyerünk Olaszország! Válaszolj!
[Olaszország]: Ühm. igenis! Botból és zsebkendőből fehér zászlót készítek, majd lengetni kezdem! Aztán sírva könyörgök segítségért!
[Németország]: Idióta! Akkor vereséget szenvedsz! Mi a helyes válasz, Japán?
]Japán]: Igenis! I. Vilmos nyöszörgő hangját utánozom!

Cheril>!

Ne… Ne már… Tarts ki, Anglia… Nem halhatsz meg! Egy csomó lóvéval lógsz nekem!

[Ausztria]: Hé, Németország! Sütöttem linzertortát, kóstold meg!
[Németország]: Ummm… Te aztán finom tortákat sütsz…
[Ausztria]: Hát persze, te butus! Vietnámból hozattam hozzá a fahéjat. A tetején levő mogyoró, amit ezekben az ínséges időkben szinte lehetetlen beszerezni, a török Giresunból jött. A lekvárhoz pedig felvásároltam egy egész gyümölcsfarmot Olaszországban.

Tengelyhatalmak, 37. oldal

[Spanyolország]: Szép napot! A spanyol főnök vagyok. Nemrég szereztem meg Dél-Itáliát. Ám hogy őszinte legyek, túl sok macera van vele. Először is, lenéző velem. Meg sem hallja, amit mondok neki.
[Dél-Itália]: Dögölj meg! Vaffanculo!

Picitália extra, 102. oldal

Cheril>!

[Amerika] Nagyszerű! Anglia kinyiffant! Igyunk egyet a nagy eseményre!
[Anglia] Miiii?!
[Amerika] Na? Mondtam, hogy erre tuti magához tér!

CaptainV IP>!

[Ausztria] – Most a zongorajátékommal fogom kifejezni, mennyire mérges vagyok!
[Németország] – Rendben, halljuk.

[Ausztria] – Érted már?
[Németország] – Szóval a dühöd olyan, mint Chopin?

Ligeia>!

AMERIKAI HORRORFILMEK: spontán mutáció folytán felbukkan egy szörny --> a városban kitör a káosz --> egyre több az áldozat --> a küzdeni akarás végül legyőzi a szörnyet --> visszatér a béke, VÉGE….ám a szörny mégis életben marad. Régebben még az ilyen típusú sablonfilmek hódítottak,ám újabban az amerikai horrorok egyre változatosabbak. Viszont aki szexel, az többnyire meg is hal. Akciójelenetek,sikítások és szörnyek tömkelege.

71. oldal (lábjegyzet)

Hetalia – Tengelyhatalmak sorozat · Összehasonlítás