Élő ​történelem 17 csillagozás

Hillary Rodham Clinton: Élő történelem

Ebben ​a visszaemlékezésben őszintén, humorral és szenvedéllyel ír életéről: az 50-es évek középosztálybeli, kertvárosi Amerikájából induló karrierjéről, majd arról, hogyan lett a republikánus Goldwater-girlből demokrata diákaktivista és később First Lady.
Az Élő történelem egyrészről tényfeltáró emlékezés a Fehér Házban töltött évekre, másrészt krónika, jegyzet a Bill Clinton feleségeként átélt történelemről, továbbá beszámoló egy harminc éven át tartó szerelmi és politikai kalandról, amely túlélte a hűtlenséget, a politikai ellenfelek állandó zaklatását és a nyilvánosság kíváncsiskodását.
Hillary Rodham Clinton abban a korban nőtt fel, amikor az Egyesült Államokban nagyszabású társadalmi és politikai változások történtek. Neki is, mint sok más nőnek a generációjából, olyan lehetőségek adattak meg, amelyekről anyja vagy nagyanyja korosztálya még csak nem is álmodhatott. A saját útját járta egy ismeretlen területen – a változó idők szavát és saját belső iránytűjét… (tovább)

Geopen, Budapest, 2003
594 oldal · ISBN: 9639093874 · Fordította: Kiss Marianne

Morgiana>!
Hillary Rodham Clinton: Élő történelem

Mindig is érdekelt a történelem, a jelenkori történelem pedig még inkább, hiszen az ekkor meghozott döntések határozzák meg, hogy merre is megy a világ.
Amikor elkezdtem olvasni Hillary Rodham Clinton önéletrajzát (ezt a szép kis féltéglát), nagyon kíváncsi voltam erre a rendkívüli asszonyra.
Megvallom őszintén, néhol kicsit terjengősnek éreztem, volt benne egy-két csúsztatás is (gondolok itt a Whitewater-ügyre), de arra gondoltam, Hillary így látta, élte át a történéseket, amiknek ő is aktív részese volt, így elnéztem neki.
Nagyon tetszett Hillary hihetetlen munkabírása, elkötelezettsége a nők és gyermekek jogai, az egészségvédelem iránt, az alázata, hogy az elnök és a neje „szolgál” a Fehér Házban, hogy igyekezett a lányának a lehető legnormálisabb gyerekkort biztosítani.
Nagy piros pont azért, hogy ő a saját jogán is tudott „valaki” lenni – lásd volt ő sikeres ügyvédnő, majd New York szenátora, nem pedig a csak a férje „csatolmánya”.
Hogy valami rosszat is mondjak, azért az a mindent átlengő patriotizmus, hogy Amerika a legjobb és a világ védelmezője kicsit már sok volt, de egy idő után el tudtam engedni.
Rendkívül érdekes, jó írás volt egy rendkívüli nőről, örülök, hogy elolvashattam.

FZolee>!
Hillary Rodham Clinton: Élő történelem

Amikor egy antikváriumban megláttam ezt a könyvet 500 Ft-ért, mindjárt tudtam, hogy ez nekem KELL. Mint utólag kiderült, jó döntés volt. Mindig is érdekeltek az amerikai elnökválasztások, Hillaryről Monika Lewinsky-n kívül sok mindent nem tudtam 2016 előtt, és most végre megismerkedtem az ő történetével.
A könyv során végigkövethetjük Bill és Hillary életútját, rövid fiatalkori bevezető után máris rátérünk a fehér házi eseményekre. Szerintem kellő részletességgel tekinthettem bele az életükbe, Hillary érzelmeibe. Természetesen néhol éreztem egy kis részrehajlást, de ez mégiscsak egy memoár, ez egyáltalán nem volt zavaró (meg hát egy politikustól mi mást várnánk :D). Az egész könyvet belengte azért az „Amerika érzés”, néhol klisés, pátoszos mondatokkal is találkoztam.
Zavaró volt, hogy a kötetbe fűzött képek nem követték magát a könyvet: a képeken olyan történések is voltak, amikről csak a későbbi fejezetekben fogunk tudomást szerezni.
Egy tanács: szerintem ezt a könyvet nem egymagában kell olvasni. Olvass mást mellé, ezt pedig előveheted amikor csak akarod. Elég tömény volt számomra így egyben.
Előfordulhat, hogy némi elfogultság is benne van ebben az öt csillagban, de ha már Hillary is lehet elfogult, én miért ne :)

Bubuckaja>!

A Maine Easten töltött első két évem után osztályunk kettévált. Egyik részéből lett a Maine Township Déli Gimnáziuma legelső szenior osztálya; a rengeteg gyerek miatt kellett az új épület. Indultam a diákönkormányzati elnökválasztáson néhány fiú ellen, és veszítettem, ami nem okozott túl nagy meglepetést, inkább csak fájt. – Igazán ostoba vagy, ha azt hiszed, hogy egy lányt elnöknek fognak választani – mondta az egyik jelölt, és ez volt az, ami igazán rosszul esett. Amint véget ért a választás, a győztes felkért, hogy legyek a szervezőbizottság vezetője. Ennél többre nem számíthattam, így hát beleegyeztem.

Kapcsolódó szócikkek: üvegplafon
AndIII>!

Bill Clinton azonban, mint mindenben, ebben is rendületlenül kitartó volt. Megvoltak a maga céljai, és én egyike voltam ezeknek. Újra meg újra megkérte a kezem, és én mindig ugyanazt mondtam. Végül így szólt: – Na jó, többet nem kérem, hogy légy a feleségem; ha elhatározod, hogy hozzám jössz, majd közöld velem.
Erre még várnia kellett.