Az ​atomoktól a sajttortáig 9 csillagozás

avagy fizika és kémia konyhaszerető gyerekeknek
Hervé This: Az atomoktól a sajttortáig Hervé This: Az atomoktól a sajttortáig Hervé This: Az atomoktól a sajttortáig

Részlet ​a könyvből: Gyuri és Vera konyhai felfedezésekre készül: Szia Dönci! Tudod, hogy általában nem vagyok valami nagy levélíró, sőt írni sem nagyon szeretek, de ez alkalommal, muszáj elmesélnem Neked, hogy az utóbbi időben milyen jól szórakoztunk Verával, a nővéremmel. Az történt ugyanis, hogy Apának szerdánként el kellette mennie valahová, Anya pedig elkísérte: így aztán mi minden szerda este egyedül maradtunk otthon. Gondolj csak bele! Majdnem két hónapon keresztül minden szerda este! Jól megvoltunk Verával, megtanultunk főzni, de közben, akár hiszed, akár nem, igen szórakoztató kémiai és fizikai tapasztalatokat sikerült szereznünk a konyhában.Persze csináltunk jó néhány butaságot, de azért a balesetet rendre „megúsztuk”, mert mindig éppen időben sikerült abbahagynunk, mielőtt még nagyobb baj történt volna. Ha elmesélem ügyetlenségeinket, remélem annyi hasznod lesz belőle, hogy ugyanezeket a baklövéseket Te már nem követed el. Neked elárulom, hogy valahogy bizony tudósok is… (tovább)

Typotex, Budapest, 2012
128 oldal · ISBN: 9789632793214 · Fordította: Morvay Sándor · Illusztrálta: Michel Backés
Typotex, Budapest, 2007
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639132856 · Fordította: Morvay Sándor · Illusztrálta: Michel Backés

Kicsibogár>!
Hervé This: Az atomoktól a sajttortáig

Hervé This: Az atomoktól a sajttortáig avagy fizika és kémia konyhaszerető gyerekeknek

Ez egy igazán nagyszerű könyv. A főzés és a tudomány megfelelő ötvözése. Jó receptek, egy tudós alaposságával megfigyelve és rögzítve. Tuti kipróbálok majd párat. A végén a „kísérletes receptek” nagyon-nagyon tetszettek. Arról már nem is beszélve, hogy tanítva nevel a könyv, észrevétlenül, példamutatással.

Narancs_Virág>!
Hervé This: Az atomoktól a sajttortáig

szerethető és kedves, mindenkinek ajánlani tudom!!!

AnkeCs>!
Hervé This: Az atomoktól a sajttortáig

Igen, gyerekeknek íródott elsősorban, de bevallom én felnőttként élveztem az olvasását. Na nem a regényes stílust, mert arról szó sincs, hanem a tényeket, amikkel a gyakorlatban oly sokszor találkozok és elméletben tudom is a megoldását, de ott és akkor, adott helyzetben a konyhában biztos, hogy még véletlenül sem jutna eszembe . Gondolt-e már valaki arra, hogy azon kívül, hogy ízletesebb a tükörtojás sóval, miért is praktikus sütés közben megsózni?
Óriási segítség szülőknek, hogy hogyan vezessék be a gyereküket akár a konyhaművészetbe, akár a fizika, akár a kémia tudományába.

Szabó_Judit_21>!
Hervé This: Az atomoktól a sajttortáig

Nagy kedvencem,kémia gyerekeknek! szuper könyv,mindenkinek ajánlom!

peti21>!
Hervé This: Az atomoktól a sajttortáig

hiánypótló könyv a javából.kémia gyerekeknek humorosan…