Gyerekhatárok 14 csillagozás

Mikor mondjunk igent és mikor mondjunk nemet gyermekeinknek?
Henry Cloud – John Townsend: Gyerekhatárok Henry Cloud – John Townsend: Gyerekhatárok

A nevelés célja – emelik ki a szerzők –, hogy gyermekeink önmagukért felelősséget vállaló és mások iránt figyelmes felnőttekké váljanak. A gyermeknevelésben a kapcsolat fontosságát hangsúlyozzák. A gyerekek a szüleikkel való kapcsolatukban szerezhetnek tapasztalatot a határok működéséről, amikor viselkedésük következményeivel találkoznak, vagy amikor korlátokba ütköznek. A pszichológus és családterapeuta szerzőpáros könyve bemutatja, miként állíthatók a határok a jellemformálás szolgálatába – csecsemőkortól tinédzserkorig. Humorral, konkrét példákkal, az életből vett párbeszédekkel teszik olvasmányossá és a gyakorlatban is jól hasznosíthatóvá könyvüket.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Határaink

Harmat, Budapest, 2021
Harmat, Budapest, 2018
Harmat, Budapest, 2014

Sellita>!
Henry Cloud – John Townsend: Gyerekhatárok

Henry Cloud – John Townsend: Gyerekhatárok Mikor mondjunk igent és mikor mondjunk nemet gyermekeinknek?

A mai kor nagy problémája, hogy sok szülő úgy gondolja, az a legjobb, hogy mindent megenged és mindent megad a gyereknek. Csak sajnos éppen ezzel árt a gyerekének a legtöbbet, mert nem tanul meg az élethez nélkülözhetetlen dolgokat, mint például, a kapott dolgok megbecsülését, a megszerzés örömét, a dolgokért való küzdést, nem ismerik meg önmagukat, hogy mire képesek, és mik a gyengeségeik, mi a saját identitásuk, hogyan vállaljanak felelősséget a tetteikért, és miért vállaljanak felelősséget, hogyan tanulhatják meg, hogy nemet is lehet mondani, hogy minden döntésüknek vannak következményei, hogyan hozhatnak jó döntéseket, … és még számos más nagyon fontos dolgot. Mert a gyerekeknek igenis szükségük van egészséges határokra. És szükségük van arra, hogy ezeken a határokon belül az előbb felsoroltakat megtapasztalják, és beépítsék saját lényükbe.
Sok hasznos tippet ad a könyv a gyermeket nevelők számára. Csak ajánlani tudom.

adrika_szabo>!
Henry Cloud – John Townsend: Gyerekhatárok

Nagyon hasznos könyv. Pedagógusként a tanítványaimnál is tudtam érvényesíteni a könyvben foglaltakat. Nyugodt szívvel ajánlom az anyukáknak, apukáknak és gyerekekkel foglalkozóknak egyaránt.

rosa_n>!
Henry Cloud – John Townsend: Gyerekhatárok

Ezt az egyet nem olvastam még, de a Kamaszhatárokat is csak nemrégiben. 2015 őszén találkoztam ezekkel a könyvekkel, akkoriban megmutattam a környezetemben annak, akinek tudtam. Azután, pár évre rá, de az is lehet, hogy előtte, anyukámnak is lett sajátja, a valódi „Határaink” – ból, az elsőből. Nem a Gyerekhatárokra gondolok.

gyozso>!
Henry Cloud – John Townsend: Gyerekhatárok

3 éves hisztis kisgyerek mellett kezdtem el olvasni ezt a könyvet. Nekem igazi AHA élményt nyújtott a mű lényegi mondanivalója, az egyszerű és ésszerű javaslatok beválnak.
Csak azért vontam le 1 pontot a max. pontszámból, mert időnként nyújtja az író a mondanivalóját, olyan „amerikai” módra. Mindenképpen ajánlom kisgyermekes szülőknek.

szanes1>!
Henry Cloud – John Townsend: Gyerekhatárok

Teljes mértékben egyetértek a nevelési elveivel, bár ez az amerikai pszichológiai könyvekre jellemző szájbarágós stílus kicsit idegesítő a végére. Igazából 10 oldalban össze lehet foglalni a lényeget.

ritusss>!

Nem szerethetünk igazán olyasvalakit, aki mellett nem lehet önálló véleményünk. A szeretet nem az egyéniségünk feladását jelenti, hanem éppen ellenkezőleg, felszabadít minket arra, hogy azok legyünk, akik vagyunk.

Kapcsolódó szócikkek: egyéniség · szeretet
gingalló >!

A mintaadás folyamatosan zajlik, nem csupán akkor, amikor tudatosan szülői szerepet öltünk magunkra……Számos anya döbbenten számol be arról, hogy gyermeke azt teszi, amit ő is tesz, ahelyett hogy azt tenné, amit mondott neki.

gingalló >!

Ne terheljük gyermekünket a problémáinkkal. ne náluk keressünk gyógyulást a fájdalmunkra, és ne ők legyenek a legjobb barátaink.

gingalló >!

Véleményem szerint jutalom a következő két dologért jár:
1. Ha a gyermek új készséget sajátít el.
2. Ha a gyermek rendkívüli teljesítményt nyújt.
Nem hiszem azonban, hogy jutalmaznunk kellene a következőket:
1. Az életkornak megfelelő mindennapos, rutinszerű cselekvések elvégzését.
2. Az alapvető elvárások (tanulás, segítség a házimunkában) teljesítését.

gingalló >!

A szülőnek nem az a feladata, hogy irányítsa a gyermeket, és ráerőltesse a saját akaratát.Inkább az a cél, hogy a gyermek szabadon választhassa a neki tetsző utat, és tapasztalja döntése következményét.Ki örül annak, ha folyton utasítgatják? Ezzel a módszerrel minden önállóságától megfosztanánk gyermekünket. Hagyjuk inkább, hogy belátása szerint döntsön, de közben hadd tapasztalja a vetés és aratás törvényének valóságát.

gingalló >!

A felelősségvállalás tanulása során a gyermeknek meg kell értenie, hogy ami kellemetlen, az nem feltétlenül lehetetlen. A gyerekek többnyire egyenlőségjelet tesznek a kettő közé. Ha valami nem okoz örömet számukra, úgy érzik , nem is képesek rá, ezért valaki másnak kell megtennie helyettük. Ez a valaki pedig általában nem más, mint a határok nélkül élő szülő.