Olvasónapló ​2012–2013 7 csillagozás

Heller Ágnes: Olvasónapló 2012–2013

Nemrégen a Múlt és Jövő folyóiratban új rovat indult Olvasónapló címen, amelyben a szerzőket arra kérték, hogy négy-öt könyvről írjanak – legyen köztük újdonság s legyen, ami a szerzőt érdekli, írták azt bármilyen nyelven és bármelyik korszakban. Persze Heller Ágnes teljesítette ezt a kérést először – játszi gyorsasággal. Sőt: olyannyira beleszeretett ebbe az öndokumentációs gyakorlatba, hogy, mintegy lelki és önkifejezési szükségletként, hónapról hónapra folytatta ezt az önmagával és az olvasmányaival folytatott sziporkázóan szellemes párbeszédet.

Múlt és Jövő, Budapest, 2013

Teetee>!
Heller Ágnes: Olvasónapló 2012–2013

Az olvasónapló egy jó műfaj. Okos emberek olvasónaplója mindig érdekes olvasmány. Heller Ágnes pedig nemcsak okos, hanem nagyon szórakoztató is, és egyáltalán nem úgy ír a könyvekről, ahogy azt manapság szokás. Legalább annyira ír magáról is, mint az olvasmányairól, simán spoilerezik, elmondja a véleményét, felháborodik, lelkesedik, néha szarkasztikus, néha vicces, néha pedig képes egy mondattal letaglózni.

OlvasóMókus>!
Heller Ágnes: Olvasónapló 2012–2013

Sajnos Heller Ágnes ezzel az Olvasónaplójával nemhogy meghozná a kedvemet, hogy elolvassak bizonyos könyveket, hanem pontosan ez ellenkező hatást éri el vele. Az pedig kissé felháborító, hogy simán lespoilerez mindent.

eowyn_33>!
Heller Ágnes: Olvasónapló 2012–2013

Nagy tisztelője vagyok Heller Ágnesnek, szeretem az írásait, de eddig csak különböző cikkeit és tanulmányait olvastam. Szerettem ezt az olvasónaplót, mintha beülhettem volna a karosszékébe egy csésze tejeskávéval, hogy elmélyedhessek a naplójában… intim és játékos, könnyed és olvasmányos. Még sok ilyet sok éven át!

csillagka>!

Visszatérve a „fülbajra”. A füleket [fülszövegeket] két csoportra osztom. A semmitmondókra és a félrevezetőkre.

csillagka>!

Apámat érettségi után az Újvidéki Katolikus Főgimnáziumban az osztályfőnöke vitte az egész leérettségizett osztállyal együtt a kuplerájba.

sophie P>!

Sajnálom, de én nem tudok különbséget tenni aközött, hogy egy popénekesről vagy egy színészről, vagy egy focistáról, vagy egy íróról pletykálnak. Ki, kivel, mikor és hogy, együtt van, vagy nincs, válik vagy sem, sikeres vagy sikertelen, rejteget valami nagyszerű újdonságot íróasztala fiókjában, vagy pedig teljesen kiégett. Magyarul az én szememben az irodalmi pletyka nem tartozik az irodalomhoz, csak a pletykához.

118. oldal - Vas István: Azután I.-II.

sophie P>!

Ha tagja lennék a Nobel-díjat odaítélő bizottságnak (sajnos nem vagyok), két regény között osztanám el a díjat. Mindkettő az utóbbi tíz évben született, mindkettő igen hosszú. Nádas Péter Párhuzamos történetek és Grossmann To the End of The Land .