A ​tengerész fia 18 csillagozás

Hector Malot: A tengerész fia Hector Malot: A tengerész fia Hector Malot: A tengerész fia Hector Malot: A tengerész fia

Hector Malot a francia ifjúsági irodalom egyik legjelentősebb írója. A tengerész fia című izgalmas és megható regénye a műfaj legjobb alkotásai közé tartozik. Romain, a regény főhőse, apja mesterségét szeretné folytatni. A tenger iránti szeretete és a kalandvágy hajtja. Édesanyja félti a tenger veszedelmeitől. Vándorlása során a fiú találkozik egy bölcs öregemberrel, egy vidám festővel, egy cirkuszi karavánnal, megszöktet egy oroszlánszelídítő kislányt és hajótörést szenved. Vajon a könyv végére tengerész lesz a fiúból? Jó szívvel ajánljuk ezt a regényt az érzelmeket és izgalmakat kedvelő könyvfalók-nak.

Eredeti cím: Romain Kalbris

Eredeti megjelenés éve: 1869

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Könyvfalók Könyvtára Mágus · Ifjúsági kiskönyvtár · Az én könyvtáram Móra

Mágus, Budapest, 1997
212 oldal · ISBN: 9638278250 · Fordította: Máthé Lydia
Móra, Budapest, 1961
242 oldal · keménytáblás · Fordította: Máthé Lydia · Illusztrálta: Würtz Ádám
Móra, Budapest, 1957
384 oldal · puhatáblás · Fordította: Máthé Lydia · Illusztrálta: Würtz Ádám

SteelCurtain >!
Hector Malot: A tengerész fia

Tudom, ezt nem hatvanon túl kellett volna olvasni, de ennek a könyvnek a velem való kapcsolata csaknem oly zaklatott, mint a főszereplő kisfiú élete. Már kiskölyökként kölcsönkaptam unokabátyámtól, aki még nálam is nagyobb könyvmoly volt. De mindig elébe tolakodott valami érdekesebbnek ígérkező olvasmány. Pedig még el is kezdtem olvasni, az első néhány oldalra határozottan emlékszem. Aztán mégse lett belőle semmi. Később, amikor saját példányt szereztem belőle, már szentül megfogadtam, hogy most aztán tényleg elolvasom. És íme:
Alig több, mint négy évtized után már teljesítettem is fogadalmamat. De hát az olvasás nem futóverseny!
Utólag már sajnálom, hogy annak idején kihagytam. Kissé talán szentimentális, de mindenképpen érdekes ifjúsági regény. Történetvezetése, kidolgozott karakterei messze az átlag fölé emelik.

Willlow>!
Hector Malot: A tengerész fia

Olyan 10 évesen olvastam, máig arra emlékszem, hogy jóó.

Gedi>!
Hector Malot: A tengerész fia

amolyan francia Huck Finn, vagy nem is tudom, de kedves ifjúsági olvasmányaim közé tartozik:)

Miyako71 P>!
Hector Malot: A tengerész fia

Szórakoztató kalandregény, jó színvonalon megírva. Amellett, hogy egy fiatal fiú kalandos vándorlásáról olvashatunk a könyvben, képet kaphatunk arról is, milyen volt az útkeresés egy fiú számára az 1800-as évek közepén/végén. Ez az útkeresés néhol vidám, néhol szomorú fordulatot vesz, de a főhős mindenből képes tanulni valamit, így válik a történet végére EMBER-ré (így, csupa nagybetűvel).

vitikitti>!
Hector Malot: A tengerész fia

Csak ajánlani tudom ezt a kalandos kis regényt. Izgalmas szökések, és tervek egy talpraesett fiútól. Happy enddel zárul, és tanításának nagysága mérhetetlen.

Jesper_Olsen>!

– Tudod-e, Szombat, mire jók a gyerekek?
– Arra, hogy mindent elpusztítsanak, és halálra gyötörjék a világot.
– És még valamire. Arra, hogy újra kezdjék az életünket, ha mi elhibáztuk, arra, hogy sikerre vigyék, ami nekünk nem sikerült.

Huntress>!

Ha igazi barátok akarunk lenni, együtt kell szenvednünk.

Huntress>!

Szeretni kell az állatokat, ezt ne felejtsd el.

Huntress>!

Különös, hogy négy fal és egy tető a fejünk felett mekkora biztonságot tud adni.

Huntress>!

Félelmet okoztam másoknak, s ez felbátorított.

Huntress>!

A sötétség szörnyűségei szétfoszlottak a világosságban.

Huntress>!

– De én ismerem az embereket, és tudom, hogy csak hülyeséggel lehet megfogni őket.

Huntress>!

Hallatlan, hogy egyes badarságok milyen jól belevésődnek az agyunkba, míg a komoly dolgok legtöbbször nehezen maradnak meg benne.