A ​fogoly (Florida 2.) 32 csillagozás

Heather Graham: A fogoly

Ellenségnek születtek, végzetük mégis a halálos szerelem lesz.
Mikor a széltől is óvott déli szépség, Teela Warren Floridába érkezik, nyomban beleszeret a buja, egzotikus, vad vidékbe… és James McKenzie-be, a veszedelmes félvérbe, a legvonzóbb férfiba, akivel valaha találkozott. Titkos szenvedély lobban szívükben, ám hamarosan elnyeli őket a háború pokla. A pokol, honnan csak az igaz szerelem mutathatja meg a kiutat.

Eredeti megjelenés éve: 1996

Hajja & Fiai, Debrecen, 1997
316 oldal · ISBN: 9639037141 · Fordította: Vágó Tímea

James McKenzie · Jarrett McKenzie

shadowhunter1975>!
Heather Graham: A fogoly

Egy paraszthajszállal a második… de tényleg. Iciri-piciri előny a fiúknak, Jerome-nak :)

Heather Graham: A fogoly

Történetileg jobban tetszett, mint az első rész, a McKenzie-fivérek közül viszont Jarrett sokkal szimpatikusabb volt, mint James.
Teljesen igazat adok Teelának abban, hogy James viselkedése sokszor idegőrlő volt. Egyszer ellökte a lányt, aztán két kézzel kapott utána, egyszer más karjába rángatta, aztán napokra magához láncolta, egyszer megverette az istennel, aztán szerelmet vallott neki, szóval igenek és nemek folyamatos ütközéséről szólt ez a kapcsolat – legalábbis a nagy egymásra találásig.
Ami viszont a háborút illeti, sokkal többet kaptam belőle, mint amennyit reméltem. Valahol sejtettem, hogy Osceola nem lesz már része spoiler.
Most szusszanok egyet, kell valami más jellegű könyv is, aztán jöhet a folytatás Ian főszereplésével. És csak úgy halkan megjegyzem: Roberttel és indián kedvesével vajh’ mi lesz/lett?

brigitta244>!
Heather Graham: A fogoly

Nagyon szeretem ezt a történelmi romantikus sorozat. Nem az első, hogy olvasom és úgy hiszem nem is az utolsó. Egy idő után vissza térek hozzájuk, hogy újra bekerüljek ebbe a világba. Itt nem csak egy romantikus történetet kapunk hanem betekintést kapunk az akkori időkbe amikor a indiánnak nem igazán jó lenni az Amerikai Egyesült Államokban. Amit ott átélnek soha nem kellet volna megtörténni, hogy miért üldöztek el őket a saját földjükről soha nem fogom megérteni. Az a rengeteg értelmetlen halál. És sajnos nem csak ez a mészárlás fogja áztatni Amerika földjét.
Maga szerelmi szál jól felépített volt végig.James kedvelhető karakter volt és Teela is. James által megismerhettük a félvérek helyzetét is. Végig működött a kémia közte és Teela között. Waren egy pszichopata személyiségeit hordozta. Amit a mostoha lányával művelt az már túl sok volt. Megérdemelte amit kapott.
Csak ajánlani tudom aki szeretne egy jó kis történelmi romantikus regényt olvasni és egyúttal a történelem egyik fontos időszakába is bepillantást nyerhet.

miaow P>!
Heather Graham: A fogoly

A történet építőköveiben némileg emlékeztetett az előző részre, de sebaj, attól még ugyanolyan csodálatos időutazásra repített minket az írónő. A könyv lapjain megelevenedik az akkori valóság, mind a kegyetlen, mind a gyengéd oldalaival egyaránt. James – azaz Futó Medve – izgalmas személyiség, erős jellemű férfi szívében bánattal s fájdalommal, lélekben s tettekben két világ határvonalán egyensúlyozva szilárd elvekkel küzd a jóért. Kemény életet él, melyet talán csak egy asszony lágyíthat meg kissé. De még a szerelem sem egyszerű számára, hja, e vonatkozásban sem tagadhatná le, hogy Jarrett és ő fivérek… Keményfejű mindkettő.
Igazán fordulatos, remek mellékszereplőkkel tarkított regény ez, de nem csupán egy habos-babos, laza romantikus mese, hanem többet nyújt az olvasónak: elgondolkodtat, megrendít. Csodálatos példa az emberi értékek mibenlétére, no meg a családi összetartásra.

gladyna>!
Heather Graham: A fogoly

Olvasás közben olyan jó dolgokat fogalmaztam meg, hogy miket fogok majd beleírni az értékelésbe, de mostanra, mire a végére értem, már mind kiment a fejemből. :D (nem egyszeri az eset…)
Mit ne mondjak, nem tetszett. Teela hülyeségeitől néhol a falra másztam, James egynémely cselekedete tényleg elég durván hatott, szegény Jennel pedig senki sem foglalkozottt. Az indiánok és fehérek között dúló háborúba mondjuk rendesen bepillantást nyerhettünk, de… akkor se tetszett.

Sippancs P>!

– Vidd el Teelát. Küldd haza. Add hozzá Harringtonhoz, ha csupán így lehet biztonságban.
Jarrett karba fonta kezét, s James szemébe nézett.
– Áruld el, képes voltál-e valaha is rávenni a nőt bármire, amit ő nem akart?

Kapcsolódó szócikkek: James McKenzie · Jarrett McKenzie · nők
Sippancs P>!

– Teela, egyetlen csepp vér elég ahhoz, hogy átfesse az ember bőrét.

Sippancs P>!

Van annál csodálatosabb, mint csendben figyelni a természet hangjait, színeit, lágy mozdulását?

Kapcsolódó szócikkek: természet
Sippancs P>!

– Nem nézőpont kérdése-e, hogy jók vagyunk vagy gyilkos szörnyetegek?

Sippancs P>!

Az én életem a menekülés, a tied a tánc. Az én ágyam a kemény föld, a tied puha selyemnyoszolya. Te elpusztulnál a világod nélkül. Nekem nélküle kell élnem.

Zeraphic>!

Reggel arra ébredt, hogy valaki kopog az ajtaján.
– James gazda, James gazda! A kávéja, fiatalúr!
Dolly volt az, a kövér bahamai indián asszonyság, aki már évek óta szolgált Taráéknál. – Hozd be! – kiáltotta James, aztán a másik oldalára fordult. Pokoli éjszakája volt, s aludni akart még egy-két órát.
– Feketén issza vagy tejjel, James gazda? – szólt a hang a háta mögül.
Miért nem hagyja már békén ez az átkozott asszony?
– Majd én kitöltőm magamnak, köszönöm – morogta bosszúsan.
– A fejére kéri, vagy egyenesen a képébe? – kérdezte a hang édesen.
James kinyitotta a szemét, megfordult, s azonnal felült. Halványsárga, áttetsző muszlinruhájában Teela Warren állt ágya mellett, kezében apró porceláncsészével.

5.fejezet

Zeraphic>!

James védelmezőn vonta maga mögé Teelát.
– Riley – üdvözölte a jövevényt csendesen, aztán hátraszólt a reszkető lánynak: – Teela, minden rendben van. Ez itt Riley. Jó barát. Nincs mitől tartanod.
Teela kikandikált válla mögül, aztán gyorsan visszabújt.
– Ne félj! – suttogta.
– Nem félek – suttogta vissza Teela. – Én… pucér vagyok, James.
– Én is – felelte James, s elvigyorodott. – Ha ennyire zavar, megkérhetem Rileyt, hogy ő is vetkőzzön le.
Teela teljes erejéből hátba vágta.

20.fejezet

Sippancs P>!

– Csatlakozhatnánk a szép hölgyekhez. S talán udvarias is lehetnél egy kissé a kedvemért.
– Udvarias leszek – mondta James unottan.
– Megígéred?
– Igen!
– Úgy görbülj meg?
– Jarrett, nem vagyunk már gyerekek!
– Tessék, ismételd: úgy görbüljek meg.
– Kételkedsz a szavamban? És még én neveztelek jó testvérnek.
– Nem kételkedem a szavadban – biztosította Jarrett. – Főleg, ha hozzáteszed: úgy görbüljek meg – folytatta.
James türelmetlenül felsóhajtott.
– Úgy görbüljek meg – mondta. – Nos, mehetünk végre?
– Ahogy parancsolja, uram – mondta Jarrett, kinyitotta az ajtót, s alázatosan meghajolt.
– Te… te átkozott sápadtarcú! – korholta James, aztán elvigyorodott, s fivére mellett kisietett az ajtón.

Kapcsolódó szócikkek: James McKenzie · Jarrett McKenzie
Sippancs P>!

– Ha mégsem találná meg azt a tökéletes vagy legalábbis jobb világot, amit keres, gondoljon arra, csakis az olyan jóságos emberek, mint maga, Teela, képesek azt megteremteni.

miaow P>!

Teela nem félt. Zöld sötétség vette körül, amerre a szem ellátott. Igazából nem tudta eldönteni, jó úton jár-e. Balra kell tartania. Lehet, hogy órák óta körbejár csupán?
Nem, Teela nem félt…
Rettegett.