Szeretők 34 csillagozás

Hálószobatitkok férfi és női szemmel
Havas Henrik – Almási Kitti: Szeretők

Kiszolgáltatott szerelmesek, akik mindent megadnak a párjuknak, és közben tudják: sosem kaphatják vissza.
Számító nők és férfiak, akik eszközként használják a szexualitást, hogy mindet megszerezzenek maguknak az
életben. Emberek, akik attól való félelmükben, hogy sérülhetnek, úgy döntenek, hogy a nagy Ő helyett beérik alkalmi partnerekkel. Mindannyian ismerünk olyanokat, akit megkísértett már életében a csábítás, hogy titkos románcba bonyolódjon valakivel. Vagy épp velünk esett meg! Vajon mitől tűnik ennyire vonzónak sokak számára a tiltott gyümölcs?
Erre a kérdésre keresi a választ a cinikus, mindenre kíváncsi újságíró és a szókimondó, éleslátású pszichológus.
Havas Henrik tizenöt nő történetét gyűjtötte össze, mert kíváncsi volt arra, mi motiválja őket abban, hogy beérjék a
szeretői szereppel. Kérdéseire a téma szakértője, Almási Kitti pszichológus felel. Vigyázat: a könyv kínos titkokról ránthatja le a leplet bárki életében!

Libri, Budapest, 2012

gumicukor>!

Havas Henrik – Almási Kitti: Szeretők Hálószobatitkok férfi és női szemmel

A fő gondolat, ami a könyv elolvasása után eszembe jutott, az az, hogy maguk a történetek sokkal jobban tetszettek, mint a pszichológiai elemzés hozzájuk. Ezt az állítást viszont ki kell fejtenem.

Nem tetszettek a történetek. Szánalmasnak tartottam ezeket a nőket és férfiakat, egyszerűen nem értem, hogy hogyan lehet ennyire semmibe venni magad és/vagy hogy lehet valaki ennyire ostoba és felszínes. Viszont tetszettek, mert nagyon kíváncsi voltam a történetekre, és számolatlanul fogytak a lapok, amíg azokat olvastam. Örültem volna, ha néhány jobban ki van fejtve, és még sokkal többet raknak be.

A pszichológiai elemzések tetszettek. Kb. a negyedikig, aztán már csak ismételte magát Dr. Almási, a nyolcadikat meg már én is meg tudtam volna írni. Nem azt mondom, hasznosak voltak az elemzések, és sok dolog a meglepetés erejével hatott rám mellesleg nagyon érdekel a pszichológia, de valahogy egy idő után már nem adott hozzá az olvasásélményhez.

Havas könyveit alapjában véve szeretem. Itt az volt az érzésem, hogy lehet, hogy az első résszel kellett volna kezdenem, és akkor valami hiányzott volna, és azt az űrt töltenék be Kitti részei.

A tanulság a könyv alapján számomra: ne legyek egy ostoba liba!

Havas Henrik – Almási Kitti: Szeretők Hálószobatitkok férfi és női szemmel

Kifejezetten tetszett, de néhány történetnél elgondolkodtam, hogy tényleg ennyire elvakítja-e a szerelem a nőket, vagy maguktól ennyire… buták. A felépítés is jó, és örültem, hogy nem egy 150-200 oldalas könyvet „hoztak össze”, hanem valami (hosszabbat) tartalmasabbat.

anett86>!

Havas Henrik – Almási Kitti: Szeretők Hálószobatitkok férfi és női szemmel

Tizennégy érdekes történetet olvashatunk ebben a könyvben, Havas Henrik a nőkkel való interjúi alapján írta meg őket. Mindegyik után Almási Kitti fejti ki a véleményét, gondolatait az olvasottakról. Az utószóban kifejtik mennyire mások ők ketten, mennyire más érdekli őket és pont ezért milyen jól kiegészítik egymást a közös munkában.
Nem esettanulmányok, mert a pszichológus nem került kapcsolatba az alanyokkal, az interjúk nyersanyagát sem hallotta, csak Havas összegzéseit, azok alapján vonja le a következtetéseit. Ez leginkább egy gondolatébresztő könyv, ami által talán az olvasó kicsit közelebb kerülhet a pszichológiához, illetve felkelti az érdeklődésüket.

Bookaholic77>!

Havas Henrik – Almási Kitti: Szeretők Hálószobatitkok férfi és női szemmel

Almási Kittivel a tv-ben láttam interjúkat és riportokat, melyek nagyon tetszettek. Szerettem, ahogy és amit mondott az emberi kapcsolatokról. Ez a könyvben sem volt másképp, ezért is adtam 5 csillagot. Mert a történetek és a mondanivalók elképesztőek voltak. De ha a történetek szereplőit kellett volna minősítenem…na az igazán siralmas volt!! Felszínes és olykor igen ostoba emberek, akik elnézték, hogy a párjuk megcsalja, a partnerük szeretőknek használja vagy akár megalázza őket, magyarázva mindezt az “elvakult” szerelmükkel… istenem…. De nem bántam, hogy elolvastam!!

MiklósEmese>!

Havas Henrik – Almási Kitti: Szeretők Hálószobatitkok férfi és női szemmel

Tanulságos, és mélyen elgondolkoztató.

maneki_neko>!

Havas Henrik – Almási Kitti: Szeretők Hálószobatitkok férfi és női szemmel

Nem tudtam sokat olvasni belőle, mindig csak egy-egy történetet, mert megfeküdték a lelkemet. A szereplők olyan természetességgel beszélnek a megcsalásról, mintha az csak egy orrfújás lenne, és némelyiknek olyan volt a személyisége, hogy sokszor gondoltam úgy: istenem, kímélj meg engem az ilyen emberektől!

unhappymeals>!

Havas Henrik – Almási Kitti: Szeretők Hálószobatitkok férfi és női szemmel

Nehéz egy ilyen kényes témával foglalkozó könyvre azt mondani, hogy szeretem, mégis nagyon érdekes és olvasmányos volt.
Nem vagyok az a hatalmas non-fiction könyveket fogyasztó ember, de ezek után biztos, hogy fogok még ismeretterjesztő/önsegítő/önfejlesztő irodalmat is olvasni.

rekucimucika>!

A tizenéves túl fiatal, a harmincas pedig már kétségbeesettnek tűnhet egy férfi szemében. A huszonéves azonban szép, feszes, már elég érett ahhoz, hogy beszélgetni tudjon dolgokról vagy programokat lehessen csinálni vele, de még nem ketyeg az óra, hogy néhány éven belül feltétlenül szülni szeretne… Tehát övé a világ, számára ez a csúcsidőszak.

131. oldal, 5. fejezet - A megszállott (Libri, 2012)

Mrs5pont>!

És tény az is, hogy vannak férfiak, akik valóban szolgálóként kezelik az anyjukat, később pedig a feleségüket. Ebben a tradíció, különösen a családon belülről hozott szokások, minták szerepe a meghatározó. Nagyon fontos, hogy egy férfi hogyan viszonyul a saját édesanyjához, illetve mit látott, az édesapja hogyan beszélt a feleségével, hogyan kezelte, segítette vagy csak elvárt tőle dolgokat. Ezek olyan sablonok, amelyek mélyen rögzülnek és teljes egészében beépülnek egy gyerek lelkébe.

szangi>!

Az érzi magát kellemetlenül és az szégyenkezik, akit megcsaltak, miközben valójában az értékteleníti el magát, aki megcsalja a másikat, ahelyett hogy őszintén kimondaná, hogy a kapcsolat valamiért nem működik, aztán kilépne, és csak ezután kezdene bele a következőbe.

rekucimucika>!

A szerető az, aki végül egyedül megy haza, aki nem élheti meg, hogy mindig vele van a társa, akinek a hívását kinyomják, aki nem töltheti azzal a szentestét, akit szeret.

283. oldal, 12. fejezet - A logisztika hercegnője (Libri, 2012)

szangi>!

Ha valaki átélt már egy csalódást amiatt, hogy túl sok kompromisszumot kötött és elvesztette saját magát, van esélye arra, hogy a legközelebbi kapcsolatában jobban csinálja, amennyiben feldolgozza magában azokat az elakadásokat, kételyeket, szorongásokat, vágyakat, amelyek afelé viszik, hogy ugyanolyan típusú férfit válasszon, akivel kapcsolatban korábban már csalódott.

Teodoradorottya76>!

Amikor valamiből sosem elég, akkor a hiány általában nem a jelenből, hanem inkább a múltból ered. Viszont, ha a múltból ered, akkor nemigen pótolható.

rekucimucika>!

Az ember először az eszével megy férjhez, másodszor pedig a szívével.

209. oldal, 9. fejezet - Svájci férjjel itthon (Libri, 2012)

Teodoradorottya76>!

Miért van az, hogy a nők az utolsó pillanatig képesek hitegetni magukat? Természetesen azért, mert a másik nélkül nem tudnák elképzelni az életüket.

Teodoradorottya76>!

Pedig azért érdemes odafigyelni a jelekre: arra amikor kezd valami gyanús lenni, valami az első pillanattól fogva fura, vagy tőlünk idegen, nekünk nem tetsző.

Teodoradorottya76>!

Szeretni nem lehet szkafanderben – csakis meztelenül. Aki szeret: védtelen.