A ​rabbi csütörtökön lelépett (Rabbi-könyvek 7.) 33 csillagozás

Harry Kemelman: A rabbi csütörtökön lelépett

A sábeszi beszéd előtt Barnard's Crossing megint felbolydul. Méghozzá a zsinagóga előtti gyalogos-átkelőhely okán, aminek létét a város hírhedt, alapvetően nem rosszindulatú, de valahogy mindenkivel konfliktusba keveredő antiszemitája akadályoz meg. És ez még csak a kezdet. Mert miután holtan találják otthonában, mindenki, még jól ismert Small rabbink is gyanúba keveredik, és miközben sajátos logikájával próbálja megoldani az ügyet, nemcsak a gyilkos személyére, hanem egy régi, titkolt szerelemre és családi rejtélyre is fény derül.

Eredeti megjelenés éve: 1978

Konkrét Könyvek, Budapest, 2009
350 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789637424496 · Fordította: Székely Ágnes

veledmindenhelyragyogo P>!
Harry Kemelman: A rabbi csütörtökön lelépett

Végigjárom a hetet a rabbival. Együtt tesszük meg Berlinig a 13,5 órás utat csütörtökön. Beszippantott ez a világ, nekem távoli és egzotikus. A bűntények érdekesek, de még inkább a közösségen belüli viszonyok. Gőzöm nincs hogyan akadtam erre a sorozatra, de bárki is vezetett hozzá, köszönöm:)

Anreppa>!
Harry Kemelman: A rabbi csütörtökön lelépett

A cselekménynél jobban tetszett az, hogy betekintést enged egy amerikai zsidó közösség életébe. Emiatt szívesen elolvasnám a többit is.

Iza_Rápolti IP>!
Harry Kemelman: A rabbi csütörtökön lelépett

Az első könyv, amit a Kemelman sorozatból olvastam. Annyira megtetszett, hogy rögtön eldöntöttem a hét többi napjairól is elolvasom a nyomozás sztorikat. Leginkább a rabbi jellemének a példamutató tulajdonságai ragadták meg a figyelmemet. A Könyv Plusz oldalon (FB) könyvajánló bejegyzéssel is bemutattam a sorozat többi kötetével együtt.

lyneth>!
Harry Kemelman: A rabbi csütörtökön lelépett

Nekem nagyon tetszett, olyan szívesen olvasnám a többi részt, csak persze nem adták ki magyarul. Sajnos angolul nem tudok, de talán hozzájutok a német fordításhoz.