Esküdj! 30 csillagozás

Amit egy nőnek feltétlenül tudni kell
Harmath Artemisz: Esküdj!

Hogyan lesznek mégis tökéletesek legfontosabb ünnepeid? A kézfogód, a jegyességed, a lánybúcsúd, az esküvőd, a lakodalmad, a nászutad?
Személyes tapasztalatom és ismerőseim, barátaim szerint úgy, hogy lemondasz a tökéletességről. Helyette a kapcsolatodra összpontosítasz, és minden helyzetben rugalmas maradsz.
Ebben a könyvben a saját és három barátnőm kalandjait szeretném megosztani veled párválasztásról, esküvőről, házasságról. Azokról a helyzetekről és döntéshelyzetekről, amelyekben leginkább élvezheted, hogy nőnek születtél.

HARMATH ARTEMISZ könyve a jegyességtől a mézeshetekig veszi sorra azt, amit egy nőnek feltétlenül tudni kell, még sincs benne a tankönyvekben, de még a magazinokban sem. A gazdagon illusztrált, humoros kézikönyv az élet sorsfordító eseményeire segít szorongás nélkül fölkészülni, miközben a lazítás és a felhőtlen öröm mesterasszonyává avat.
És azután jöjjön, aminek jönnie kell!

Eredeti megjelenés éve: 2015

Libri, Budapest, 2015
136 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633104897 · Illusztrálta: Horváth Ildi
Libri, Budapest, 2015
136 oldal · ISBN: 9789633106952 · Illusztrálta: Horváth Ildi

csucsorka IP>!

Csajszi!

Szupcsi egy ötlet ez a könyv! Gyönyörűszèp lett, az illusztràciókèrt èlek-halok ès nagyon tetszik a szellős, okos tördelès. De nem leszünk öribarik, sajna.

Ezt a könyvet teljesen indokalatlanul kaptam, mert bàr szegről-vègről leendő menyasszony vagyok, mint minden làny, de a gyűrűre mèg pár èvet vàrok. Ha tovàbbra is fixaideàja lesz a környezetemnek, hogy fèrjhez menjek, baromi nagy szakèrtő leszek, mire odajutok!

De egy olvasmàny sem fog ILYEN nővè tenni: „A lànykèrèsnek akkor is örülhetsz, ha nem meglepi, lèvèn TE zsaroltad ki. Jó, èrtem èn, Ferit kicsit noszogatni kellett, de ez belefèr abszolút. A lènyeg, hogy meglèpte. Ès nem meglèpett.” Emberek, hagyok időt.

Hiszek a hàzassàg intèzmènyèben valamièrt. De ez a hisztèria körülötte! Ezzel az 'aszottà vàrakozod magad egy gyűrűre, ami majd varàzslatos módon megment attól, hogy a tàrsadalmi kirekesztettsèg pocsolyàjàban kelljen a petrezselymet àrulnod szánalmas életed végéig' – dologgal nem tudok azonosulni. Az „elèrem,” hogy megkèrjèk a kezem ès az „otthagyok egy hat èves kapcsolatot, ha Jenő nem kèr meg”-gel sem, meg úgy a könyvben leírtak 80%-àval… De azèrt kössz, Csajszi!

Komolyra fordítva a szót, amikor ezt az írónő is megtette, ès pàr oldal erejèig felhagyott a bicskanyitogató stílussal, felkeltette az èrdeklődèsemet.
A sok-sok törtènelmi èrdekessèget ès a vicces sztorikat jó volt olvasni. A maradèk rèsz pedig remèlem, hasznos lesz a cèlközönsègnek.
Túlàradó örömmel jelentem, nem csak azèrt nem vagyok az, mert mèg nincs gyűrű az ujjamon. Ès a kissé erős èrtèkelès ellenère meg fogom próbàlni az írónő egy màsik könyvèt is, ami nem olyan tèmàról íródott, amitől ebben a formàban/megközelítèsben/tàlalàsban kavarogni kezd a gyomrom.

Kkatja>!

Harmath Artemisz: Esküdj! Amit egy nőnek feltétlenül tudni kell

Személyes érintettségem kapcsán és a szép borító végett is megakadt a szemem ezen a kis gyöngyszemen, így nem haboztam sokáig, gyorsan elolvastam.
Artemisz rengeteg praktikus és humoros kis tanáccsal látja el a házasulandó vagy az épp arra vágyó hölgyeket, hogy mire érdemes és kell odafigyelni a nagy nap megéléséhez vezető hosszú úton. Sorba véve a lánykérés, jegyesség, lánybúcsú majd az esküvő fontos kérdéseit.
Nagyon jók a történelmi visszapillantások egy-egy téma kapcsán és tuti tippekből is jócskán betankolhatunk.
Külön ki kell emelnem Horváth Ildi illusztrációit, amelyeket mesékből már ismerhetünk, de itt és most sokkal felnőttesebbek és különlegesebbek lettek. Nagyon illenek a szöveghez! :) https://www.facebook.com/media/set/…

Szóval valóban szívből ajánlható minden leánynak, aki házasodni vágyik, remek ajándéknak gondolom. Bár nem ér fel az esküvőtervező könyvek profizmusához, mindenképp szórakoztató és könnyű kis nyári olvasmány.

perpetua P>!

Harmath Artemisz: Esküdj! Amit egy nőnek feltétlenül tudni kell

Aranyos olvasmány volt, igazán közvetlen, mai stílusban közelíti meg a női olvasókat. Hasznos tanácsokkal lát el és tapasztalatokat oszt meg másokkal. Most már, hogy tudom nem csak az esküvőre fókuszál, hanem jóval hamarabb kezdi az „okítást”, kicsit bánom, hogy 1 hónappal az esküvő előtt olvastam el és nem korábban. :)

Alexandra_Tóth>!

Nekem nagyon tetszett (:
Legutóbb szombaton voltunk egy esküvőn, természetesen el vagyunk veszve az éterben, ezért sem vagyok túl aktív mostanában. Bár könyvesboltban dolgozok, abszolút semmi időm olvasni és megcsömörlöttem a könyvrengetegben, ami abszolút nem normális dolog. Mindenbe csak belekapok, semmit nem fejezek be, és emberundorom van XD
Na, ennek ellenére *most akkor jöjjön egy tapsvihar*, sikerült elolvasnom egy pár oldalas könyvet, anélkül, hogy letettem volna.
Igazán jó könyv, bár embere válogatja. Tele van vicces megtörtént esetekkel, és hasznos tanácsokkal, hogy felkészülhess a nagy napra.
Visszakanyarodva az elejére, az esküvőn elkaptam a csokrot, és hát már el is vagyok jegyezve február óta.. :D Na de azért várunk még ;)

Dömi I>!

Harmath Artemisz: Esküdj! Amit egy nőnek feltétlenül tudni kell

A stílusa 10 pontos, nagyon humoros és élvezhető a megfogalmazása, de tartalmilag hagy maga után kívánnivalókat. Persze egy százoldalas kis zsebkönyvtől ne várja az ember lánya, hogy a világ minden kérdésére választ kap belőle, de a könyv alcíme (Amit egy nőnek feltétlenül tudni kell) így kissé félrevezető. Mert sok olyan dolog volt benne, amit már eddig is tudtam és sok történelmi fun fact meg barátnős sztori, amiken jókat mosolyogtam, de hasznos tudással nem lettem gazdagabb. Pedig tényleg rengeteg olyan probléma van, aminek a megoldása nem triviális egy manyasszony számára (elég csak végiggörgetni egy esküvő témájú facebook csoport posztjait, és sorozatosan jönnek elő ugyanazok a kérdések). Szóval szerintem bőven lett volna még muníció a témában.

Lovely>!

Harmath Artemisz: Esküdj! Amit egy nőnek feltétlenül tudni kell

Kevéske. Nem is a szöveg, hanem a tartalom. A stílus élvezhető, van egy két jól eltalált sor. Azért adott egy lökést a ráhangolódáshoz. Ez ilyen „tipikus esküvős” könyvet szerettem volna, csak az életérzés kedvéért. Arra pont jó volt. Akinek több segítségre van szüksége, hogy átgondolja ezeket a dolgokat, annak nem a legjobb választás.
A grafikákat viszont imádom!

csilla0923>!

Harmath Artemisz: Esküdj! Amit egy nőnek feltétlenül tudni kell

Inkább szórakoztató könyv néhol elszórva 1-2 hasznos tanáccsal.

Z_Andrea>!

Harmath Artemisz: Esküdj! Amit egy nőnek feltétlenül tudni kell

Pénzkidobásnak érzem ezt a könyvet. A rajzok szépek benne, de ezen kívül semmi. Tele van balgaságokkal. Egyedül az a része értekelhető még, ahol érdekességeket ír a régi idők szokásairól, de nem ez érdekelt volna…

AgiVega IP>!

Harmath Artemisz: Esküdj! Amit egy nőnek feltétlenül tudni kell

Anyukámtól kaptam eljegyzési ajándékként. Aranyos könyvecske, itt-ott még hasznos is lehet. A hatására mindenesetre nekiálltam vendéglistát írni. :P

Viktóóória>!

Harmath Artemisz: Esküdj! Amit egy nőnek feltétlenül tudni kell

Kedves kis könyv. Nem mondom, hogy nem tetszett, mert akkor hazudnék. Megnevettetett és adott néhány használható ötletet is. A befejezést viszont sajnáltam, hogy így lett vége…nekem olyan hirtelen lezárt volt és nem kaptam meg azt a barátságos hangnemet (elköszönést), amit a könyv olvasása során végig tapasztaltam. Kár érte.

Aemitta>!

Létezik a kardiológusok által oly jól ismert vőlegénybetegség. Ha a szerelmed mostanában fölüvölt éjszakánként, szapora a szívverése és halalfèlelme van (és egyébként nincsenek éjjel telefonáló díler haverjai), készülj, itt át idő! Komoly elhatározást érlel, és már bele is gondolt a következményekbe.