Kell ​egy pszichológus, mondta Isten (Dr. Jakob Jakobi 1.) 299 csillagozás

Hans Rath: Kell egy pszichológus, mondta Isten

Dr. Jakob Jakobi pszichoterapeutától elpártolt a szerencse. Elvált, szakmájában csődöt mondott, és nincs egy vasa sem. Ilyen szánalmas állapotban találkozik Abel Baumann-nal, egy szintén peches cirkuszi bohóccal, aki különös személyiségzavarban szenved: azt állítja, ő Isten, és jelenleg terapeutát keres, mert Isten is lehet bajban.
Jakobot vonzza a rokonszenves, sokoldalú, ám véleménye szerint nagyon is e világi férfi személyisége, és vállalja a terápiát. Hamarosan egy közös utazáson találják magukat, és dr. Jakobi meginog: már nem is olyan biztos benne, hogy csak egy ügyes szemfényvesztővel van dolga. Sőt az is megkérdőjeleződik, hogy voltaképpen ki segít kin.

Eredeti megjelenés éve: 2012

Animus, Budapest, 2022
Animus, Budapest, 2019
Animus, Budapest, 2016

Hans Rath: Kell egy pszichológus, mondta Isten

Nekem tetszett a történet össze-vissza kanyargózása, a kiszámíthatatlansága, az egyszerűsége és szatirikus humora mindenképpen. Javaslom azért, hogy ne egy Ovét vagy egy Nagymamámat várjunk, mert ez egy teljesen más típusú történet, ám mindenképpen szórakoztató és elgondolkodtató.
Bővebben:http://konyvutca.blogspot.hu/2016/07/hans-rath-kell-egy…

meseanyu P>!
Hans Rath: Kell egy pszichológus, mondta Isten

Nagy kérdésekről ír Hans Rath könnyedén, szórakoztatóan, jól olvashatóan. Nálam ez már elég az öt csillagra, pláne ha még jó a könyv humora is. Ha hatalmas kedvenc nem is lett, de jöhet a folytatás is.

Morpheus>!
Hans Rath: Kell egy pszichológus, mondta Isten

Azt kell mondjam, hogy hívő ateista létemre nem volt rossz. Ilyen könyvet kell kézbe venni, amikor semmi komolyat nem akarunk olvasni. Nem mintha nagyon vicces lenne, de egy icipicit tényleg az. A történet pedig tetszett. Jöhet a következő rész.

Hans Rath: Kell egy pszichológus, mondta Isten

Jól indult, aztán vett egy érdekes kanyart a történet, jött egy másik szál, amitől a kezdet ellaposodott. Majd hirtelen újra előbukkant. Háát.. egynek nem rossz, sok a közhely, ironikus, humoros persze, de többet vártam. A rózsaszín idillbe fulladó befejezése már valóban Isteni csoda… Backman poros nyomába sem lépett szerintem, csak próbált.

beasechoes P>!

Jó volt! Tetszett!
Egy pszichológus, akinek romokban áll az élete. Egy bohóc, aki azt állítja magáról ő Isten, és szüksége van egy pszichológusra, mert úgy érzi, hogy kezdi elhagyni az ereje. A kérdés az: Tényleg ő Isten, vagy csak egy nagy bűvész, aki csak megpróbál mindenkit megviccelni? Erre próbál rájönni Dr. Jakob Jakobi, miközben megismerkedhetünk mind két fél családjával is és az ő élete is kezd megváltozni ezzel a találkozással. Ahogy a fülszövegben is olvasható: Akkor most ki segít kinek?
Egy elgondolkodtató, humoros és izgalmakkal teli fejlődésregény, amely által azt is átérezhetjük, milyen lenne a világ nélkülünk.
Úgy gondolom, egyszer mindenképp érdemes elolvasni. :) Könnyen olvasható, mégis súlyos kérdésekkel teli olvasmány. Én csak ajánlani tudom. :)

Biedermann_Izabella>!
Hans Rath: Kell egy pszichológus, mondta Isten

Egyszerre volt szórakoztató, elgondolkodtató, kétségbeejtő és mégis vicces.
Megtudjuk a könyvből, hogy:
1. a pszichológusok élete is csupa probléma
2. Isten fiának lenni elég nagy szívás
3. ha meg sem születünk, a világ tök más lesz: sok tekintetben boldogabb, sok tekintetben boldogtalanabb hely
4. Isten elég szerencsétlen, és sokat szenved attól, hogy egyre kevesebben hisznek benne, viszont szereti a szerencsejátékot és a jó bort.
A könyvet érdemes elolvasni, nem feltétlenül azért, mert sok dolgot megtudunk Istenről, hanem azért, mert pár dolgot megtudunk magunkról, meg az emberekről úgy általában.

Hans Rath: Kell egy pszichológus, mondta Isten

A címébe az első pillanatban beleszerettem, rögtön eldöntöttem, hogy akármiről is szól ez a könyv, el kell olvasnom. :) Nagyon találó címe van, anélkül sejthető a történet, hogy egyáltalán a fülszöveget elolvasná az ember. És a könyv tartotta is magát a címhez. :)
Az én ízlésemnek egy kicsi lassú folyású meg talán egy kicsit kesze-kusza volt, ettől függetlenül nagyon is értékeltem ezt a témafelvetést. Mi van, ha Isten tényleg közöttünk él? Mi van, ha neki is vannak gondjai? Ha azért olyan a világ, amilyen, mert az Ő kezéből is kicsúszhat az irányítás?
Annak ellenére, hogy nem tartom magam hívőnek, egyáltalán nem volt zavaró a könyv vallásos jellege. Azért is tetszett, mert egy másabb felfogással is megismerkedhettem általa. Nem tudom, hogy konkrétan Istenben hiszek-e. Talán inkább a Sorsban. Vagy az is lehet, hogy tényleg van valaki, akinek köze van az életünkhöz egy részben, de hamarabb gondolnám azt, hogy mindenki saját sorsának alakítója. Erre is nagyon jó volt a könyv: elgondolkodtatott.
Elmerengtem azon, hogy én mit tennék, ha nem hívő emberként egy másik embertársam közölné velem, hogy ő Isten. Valószínűleg abban a pillanatban pszichológushoz küldeném. :D
Voltak benne érdekes gondolatok, tetszett. Csak ez a vontatottsága ne lett volna. Bár, nem tudom, hogy ezen miért lepődtem meg. :)
spoiler

Nikymeria P>!
Hans Rath: Kell egy pszichológus, mondta Isten

Zseniális! Backman után, lehetséges, hogy meglesz a következő kedvenc?
Humoros, ironikus, nagyszerű tükröt tart elénk, milyenek is vagyunk, milyenek lehetnénk.
A hitedet ne veszítsd el, bármiről is legyen szó, egyszer minden jobb lesz. A sok rossz után csak jó jöhet! :)

Animus, Budapest, 2016
pikkupilvi P>!
Hans Rath: Kell egy pszichológus, mondta Isten

Ha eltekintek attól, hogy az író és/vagy fordító egymás szinonímáinak használja a pszichológus és pszichoterapeuta orvos kifejezést, akkor élveztem a regényt. Kapásból Rita Falk stílusára asszociáltam, a testvérek közötti feszültség, illetve a öcs javára billenő szülői szeretet is Eberhofer történeteire emlékeztetett. Szórakoztató, de nem különösebben maradandó a sztori, olvasás közben Joan Osborne dala off ment a fejemben.

cintiatekla P>!
Hans Rath: Kell egy pszichológus, mondta Isten

A Kell egy pszichológus, mondta Isten című regényt lehet szeretni és utálni is, azonban az egyik nagyszerűsége pont abban rejlik, hogy az olvasó értelmezéséhez idomul. Ha egy könnyed, humoros regényre van igényed, akkor is remek olvasmány, de ha a felszínt is szereted megkapargatni, és az élet komolyabb dolgain töprengeni, akkor Hans Rath ezt a mélységet is megadja.

Számomra a szerethető karakterek elég sokat jelentettek, ahol a kevésbé szimpatikus szereplők szándékaira, illetve miértjeire is fény derült. Nem utolsó sorban pedig a regény egyik nagyszerűsége, hogy elgondolkodtat, hogy a legkisebb cselekedeteinknek, vagy akár magának a létezésünknek is milyen hatása van a világunkra.

Bővebben: https://www.gyorgytekla.hu/2022/06/hans-rath-kell-egy-p…

robinson P>!

– Neked még nem tűnt fel? Az ember sose tudja, mikor elég. Ez gyakorlatilag mindenre érvényes. Evésre, ivásra, munkára, pénzre.

GytAnett>!

– Teljesen az érzéseire hagyatkozik? – kérdeztem elképedve.
[…]
– Persze, mi másra? Semmi nincs, ami konkrétabb volna, mint egy érzés. Ez az oka annak, hogy az emberek nem ismeretekre vágynak, hanem szerelemre, boldogságra és barátságra.

210. oldal, Isten lebeg

Bea_Könyvutca P>!

– Szóval Isten hazárdjátékot játszik? Érdekes. Einstein meg pont azt mondta magáról, hogy nem szerencsejátékos.
– Tudom. Nagy okostojás volt az az Einstein – válaszolja Baumann. – Isten nemhogy kockázik, de rulettezni is szeret. Meg Black Jackezni. Sőt, Isten néha pókerezik is. Azt hiszi, hogy aki nem szerencsejátékos, az tudna olyasmit teremteni, mint az ember?

66. oldal, Isten együttműködő

Kapcsolódó szócikkek: Isten · szerencsejáték
Bea_Könyvutca P>!

Jonas elpöcköli a cigijét, beszáll és indít. Aztán fog egy nikotinos rágót, és a szájába tesz egy szemet.
– Képzeld ezzel a cuccal lementem napi húsz szálra! Fasza, mi?
Lassan kigurul a kocsival a szinte álló forgalomba.
– Fasza – helyeselek. – Már sokkal könnyebben is köhögsz.

robinson P>!

– Magát ma már pofán vágták egyszer. Nyilvánvalóan tudja, hogy a tévedéseink fájhatnak is.

robinson P>!

Ha az arrogancia fertőző volna, az öcsém már karanténban volna. Anyámmal együtt.

Bea_Könyvutca P>!

Egy s más azért megy – mondja. – Mégiscsak én vagyok Isten.

39. oldala

Bea_Könyvutca P>!

Nyílik az ajtó, és belép Kroll főfelügyelőnő. Ha őt is valami nem emberi lényhez kellene hasonlítani, az a jeti lenne. Vagy Csubakka a Csillagok háborújából.
Az asztalra dobja a személyimet, és kihúzza magát.
– Maga nem Jonas Jakobi. Hanem a fivére, Jakob.
– Rendőrnek kéne mennie – válaszolom. – Olyan a szimata, akár egy detektívnek.

Kapcsolódó szócikkek: Chewbacca
robinson P>!

Az öcsém úgy gyűjti a problémákat, mint más a bélyeget, gondolom magamban.

GytAnett>!

Meglepő, hogy mennyi mindent képesek vagyunk elhinni mi, emberek, mert tudni véljük, hogy úgy van.

76. oldal, Isten frusztrált

Dr. Jakob Jakobi sorozat · Összehasonlítás