A ​kis gyufaáruslány és más történetek 53 csillagozás

Hans Christian Andersen: A kis gyufaáruslány és más történetek Hans Christian Andersen: A kis gyufaáruslány és más történetek Hans Christian Andersen: A kis gyufaáruslány és más történetek Hans Christian Andersen: A kis gyufaáruslány és más történetek

A kis gyufaáruslány történetét Hans Christian Andersen írta, aki maga is nagy nélkülözésben töltötte gyermekkorát. A mesével az volt a célja, hogy felhívja az emberek figyelmét a szegényekre. Ezzel a történettel a világ minden táján sok felnőtt és gyerek hívet szerzett magának.

Media Service Zawada, Budapest, 2001
10 oldal
Tóth, Debrecen, 1996
Officina Nova, Budapest, 1991
20 oldal · ISBN: 9637836284 · Fordította: Gergely Kata

Áfonya74 P>!
Hans Christian Andersen: A kis gyufaáruslány és más történetek

A legszomorúbb Andersen mese.
Minden évben megríkatom magam vele. :'(
Mindegy, hogy könyv vagy film, egy csomag papír zsebkendőt tuti elhasználok közben.

Kriana>!
Hans Christian Andersen: A kis gyufaáruslány és más történetek

Imádom Andersent, minden történetét, de ez a mese az abszolút kedvencem. Minden évben elolvasom ilyen időtájt.
Mint minden Andersen ez is gyönyörű, és megható, és végtelenül szomorú. Sosem érek úgy a végére, hogy ne könnyezném meg. És valahogy mindig eszembe jut eszembe jut ez a szám is, az egyik leggyönyörűbb feldolgozása a mesének: https://youtu.be/SDNrv_Y8pyY

molke P>!
Hans Christian Andersen: A kis gyufaáruslány és más történetek

Jó válogatás, csak az a bajom a mesékkel, hogy gyerekszemmel vajon ugyanolyan rémisztő némelyik, mint felnőttként, vagy ők még ártatlanok és nem ijeszti meg őket semmi? Nem az egész, csak bizonyos részek Sajnos nem emlékszem erre, csak azt tudom, hogy szerettem ezeket a meséket, tehát akkor valószínűleg nem :)
Igazi mesék, csodákkal és majdnem mindig jó befejezéssel. A kis gyufaárus lány megríkatott sokadszor is, A Hókirálynőt pedig ismét végigizgultam :)

nicky_666>!
Hans Christian Andersen: A kis gyufaáruslány és más történetek

A gyerekkorom egyik kedvenc könyve. Amit a kopottsága is mutat :D Annak idején édesanyám olvasott fel belőle, most kézbe véve jó érzéseket/emlékeket ébreszt.

kregina>!
Hans Christian Andersen: A kis gyufaáruslány és más történetek

Gyerekkori élményeket idézett fel bennem. Gyönyörű megható Andersen világa.

Janka>!
Hans Christian Andersen: A kis gyufaáruslány és más történetek

Gyerekként sokkolt a A kis gyufaáruslány története, ha eszembe jut, még mindig ott az a gombóc a torkomban….