Gyógynövények ​és gyógyteák 6 csillagozás

Hanna Parrot: Gyógynövények és gyógyteák

Ha valaki elvesztette egészségét, arra törekszik, hogy minél hamarabb helyreállítsa. A szenvedők panaszaikat gyógyszerekkel tudják a leggyorsabban enyhíteni. a gyógyszerek szedése, főleg a gyógyszeres öngyógyítás azonban veszélyekkel járhat.
A régi öregek számára természetes dolog volt a növényekkel való gyógyítás (a fitoterápia). Ma újra egyre többen fordulnak a természetes gyógyítószerekhez, a gyógynövényekhez.
A gyógynövények nem csodaszerek, de nagyon jó kiegészítők egyes betegségek kezelésében. Jól alkalmazhatók meghűléses betegségeknél, idegi eredetű panaszoknál és alvászavaroknál. Előnyük, hogy nincsenek mellékhatásaik és nem jelentenek megterhelést a szervezet számára.
Ez a könyv segítséget nyújt a laikus olvasó számára az alapvető gyógynövények megismeréséhez és használatához.

Eredeti megjelenés éve: 1998

80 oldal · ISBN: 9639085189 · Illusztrálta: Oláh Andor

szeptember99>!
Hanna Parrot: Gyógynövények és gyógyteák

Szerintem nagyon hasznos, ha az embernek alapvető ismeretei vannak a gyógynövényekkel kapcsolatban. Sokszor sokkal hatásosabbak, olcsóbbak és szelídebbek a gyógynövények által lehetséges megoldások, mint a gyógyszerek.
A legfontosabb információkat kaphatjuk meg a kötetből, meglehetősen vázlatosan. A fekete-fehér rajzolt képek nem annyira előnyösek szerintem. Érdemesebb otthonra egy picit összetettebb könyvet beszerezni.

virrasztó>!

Gyógynövények azok a növények, melyeknek hatóanyagát, illetve a belőlük kivont illóolajat felhasználják valamely betegség kezelésére.

Hatóanyagok a növény különböző részeiben felhalmozódott anyagok, melyek kedvező hatással vannak az emberi szervezet kórfolyamataira, ezáltal fejtve ki gyógyhatásukat.

Kapcsolódó szócikkek: gyógynövény · illóolaj
serengeti P>!

Szappangyökér:
– Saponariae rubrae radix
– Saponaria officinalis
Orvosi szappanfű. A szegfűfélék családjába tartozik.
Hatóanyag: szaponin, zsíranyag
Hatás: erős hatású nyálkaoldó, ezért légcsőhurut esetén köptető, bőrbetegségekre, reumás panaszokra.