Egy ​tökéletlen anya naplója 56 csillagozás

Hadas Krisztina: Egy tökéletlen anya naplója

Tökéletes ​anyák nyilván vannak, nem is kevesen. Olyan nők, akik vidáman pörögve, kiegyensúlyozottan mosolyogva terelgetik gyerekeiket, akik mindig mindenhová időben odaérnek, akik fáradhatatlan optimizmussal takarítanak, mesélnek, játszanak, tortákat sütnek, cuki jelmezeket varrnak, és a szépre suvickolt lakásban gyertyafényes vacsorával várják az urukat. A tökéletes anyáknak jó a ”píárjuk”. A tökéletleneknek kevésbé.
Szóval, mit csináljon az a nő, aki csapzottan rohangál, mert nem tudja utolérni magát, aki farsangkor zárás előtt esik be a szupermarketbe, hogy még elmarja az utolsó pókember jelmezt, akinél gyakran még éjfélkor is kupi van, és mindezek tetejébe a férjét is gyakran nyaggatja?
Az ilyen tökéletlen anya akkor teszi a legjobbat, ha nem esik kétségbe, és megtanul nevetni magán. Hadas Krisztina, kétgyerekes anya, feleség és televíziós újságíró pontosan ezt teszi. Vállalja tökéletlenségét. Könyvében kacagtató öniróniával fogalmazza meg négytagú családjának… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

Alexandra, Pécs, 2014
Alexandra, Budapest, 2012

gumicukor>!
Hadas Krisztina: Egy tökéletlen anya naplója

Üdítő kis olvasmány volt. Direkt valami könnyed, anyasággal kapcsolatos témájú könyvet kerestem a terhességem utolsó heteire, hogy szórakoztató történetekkel is tudjak hangolódni a babára. Ezt maximálisan meg is kaptam. Szeretem Hadas Kriszta stílusát, főleg az őszinte hangvételt, a kamaszkor cukormáztól mentes ábrázolását, a családi veszekedéseket és kiborulásokat, amik mindenhol előfordulnak, csak nem mindenki vallja be. Tetszik, hogy nem akarja tökéletesnek mutatni magát és a családját sem. Az előző olvasmányom, Fiala Borcsa könyve után – ami nem igazán nyerte el a tetszésemet –, jól esett frappáns, egyedi stílusú, nem elcsépelt, jól megírt rövid kis történeteket olvasni.

klaratakacs P>!
Hadas Krisztina: Egy tökéletlen anya naplója

Újságcikkekből összerakott könyv, annak minden előnyével. Rövid, velős néhány oldalas írások, mégis kerek önmagában mindegyik. Nagyon szerettem Hadas Kriszta stílusát, néha jókat mosolyogtam is a történeteken, amelyek gyakorlatilag mindennaposak egy kisgyerekes családban. Amit legjobban értékeltem, az a magáról írt néhány gondolat, a beteg babáról döntés, a szingli élet leírása, a Sárival való küzdés. Sőt ezek a részek talán jobban is tetszettek, mint a kisbabásak, azok felidézték bennem azt az ólmos fáradtságot, a végeérhetetlen monotonitást, a mindennapi értelmetlen küzdelmet egy ádáz egy-kétévessel, ami számomra teljesen élvezhetetlenné tették a hétköznapokat. Persze 10 év után már – Hadas Krisztához hasonlóan – látom a humorát is, de a negatív élmények mélyebben bennem maradtak.
Tetszettek az illusztrációk is, ez a narancs-fehér színvilág nagyon illik a könyvhöz.

utazó>!
Hadas Krisztina: Egy tökéletlen anya naplója

Nagyon élvezetes stílusú, minden kisgyerekes szülőnek, sőt nagyiknak is kötelező. Nem biztos, hogy az élethelyzetek „átvétele” miatt, de a szórakozás, kikapcsolódás garantált.Egyébként olvasás közben sokszor magamra, magunkra ismertem….rég elfelejtett gyerek-sztorik jutottak eszembe. Most hogy 1 éves múlt az unokánk, így pedig frissek a Hadas Krisztával és családjával a betűk által „átélt” nehézségek, örömök, esetek, hétköznapok, ünnepnapok, a gyermeknevelés.

Baba082>!
Hadas Krisztina: Egy tökéletlen anya naplója

Azt hiszem ezt a könyvet mindenki örömmel fogja olvasni, (feltéve ha még nem olvasta) aki természetes, emberi érzelmeit kimutatni képes szülők gyermeke, vagy esetleg ő maga olyan szülő, aki nem játsza meg magát a külvilágnak.
Teljesen „tipikus” családját mutatja be Hadas Krisztina, bár úgy kezdi, hogy tisztában van azzal, hogy ilyesmiről nem szoktak beszélni az emberek.
Pedig igenis felüti a fejét a családban a depresszió, igenis veszekszünk a kedveseinkkel, a kamaszkort betöltve igenis mindenki lusta, és ugráltatja a szüleit, akik ha normális emberek, neheztelnek ugyan, de szeretik a gyerekeiket. Igenis vannak félelmeik az embereknek, és igenis elfáradunk a munkában, az otthoni teendőkben, igenis harcolunk az igazunkért a családdal, külvilággal, aztán igenis megnyugodva körbe nézünk, hogy akárki akármit mond, az élet bizony akkor szép, ha zajlik, és a tökéletes cukormázas, hagymázos szövegű, mindig flott anyukák, apukák, valamit vagy titkolnak, vagy csak szeretnek port hinteni.
Nagyon tetszik Hadas Krisztina cinikus, humoros stílusa. A kötetből árad a szeretet, és az a bizonytalannak tűnő, de valójában nagyon is stabil egyensúly, ami megtartja őt abban, hogy jó anyuka, jó feleség és jó szakember legyen.
Humoros, kedves kötet, az első oldaltól az utolsóig fenntartja az ember figyelmét, saját magunkra ismerhetünk benne. Mindenkinek ajánlom, aki jobban szereti az őszinteséget az álszenteskedésnél.

Hadas Krisztina: Egy tökéletlen anya naplója

Nálunk ma van anyák napja, ezért ez a könyv tökéletes választás volt egy szintén tökéletlen anya számára. :)
Hosszan sorolhatnám, hogy miért vagyok tökéletlen anya, de nem kezdek bele – hozzáteszem ez nekem pont így jó, soha nem akartam tökéletes lenni, az olyan uncsi! Mennyivel izgalmasabb, hogy iskolába indulás előtt közli a gyerek, hogy neki pedig ma ókori istenőként kell felöltöznie….muhaha….Az a helyzet, hogy az anyaság majd akkor mutatja meg mennyire is végeztél jó munkát, ha az összes korszakot letudva a majd' felnőtt gyereked még mindig szeret, tisztel, támogat és szüksége van rád és hozzád fordul bármilyen lapot is osszon az élet. Minden anya ebben reménykedik és bízik, remélem, hogy jó munkát végeztem!

Hadas Krisztina: Egy tökéletlen anya naplója

Nagyszerű könyv, jókat nevettem, és sokszor meghatódtam. Hasonlítunk Hadas Krisztára, mert nekem is van egy nagylányom, majd a második páromtól született egy kisfiam. Sok történetben magunkra ismertem :)
Harcias Hadazon-nak neveztem el Krisztát, mert hihetetlenül impulzív, „ami a szívén, az a száján” típus, aki igazi anyatigris.
Kár, hogy vége lett, olvastam volna még. Köszönöm az élményt!
Tökéletlen anyák csatlakozzatok, olvassátok!!

szabszev>!
Hadas Krisztina: Egy tökéletlen anya naplója

Imádom!!! Még első lányommal kezdtem el olvasni Hadas Kriszta babanaplóját, ami havonta jelent meg a Baba Magazinban és minden hónapban vártam a magazint és az első, amit elolvastam belőle az ez a napló volt. Nagyon jó a humora, kissé cinikus, néha szarkasztikus, de egy igazi anyatigris írja, aki számára kisfia a világegyetem középpontja, de ugyanakkor szereti a férjét én nagylányát is. A mindennapi életük apró-cserpő bajait is hihetetlen humorral írja le, bár néha a fejemet fogtam, hogy na ne, ilyen nincs! Én szerencsére sok mindenben nem hasonlítok Krisztára, de jó olvasni egy olyan könyvet is, ahol nem rózsaszínű minden és celeb anyuka mindenben ultratökéletes világát olvashatjuk mi, a pórnép, hogy érezzük, milyen sz*r anyák vagyunk, mert nem tudunk háromfogásos menüt főzni a nyolchónapos porontyunknak, miközben újra 36-os méretű ruhát hordunk, napi 2-3 órát edzünk, a gyereket minden nap elhordjuk valami foglalkozásra stb. Igazi, életszagú, nem mindig tökéletes világ ez, összeveszéssel, kibéküléssel, problémás tinilány még problémásabb anyjával. Minden kismamának kötelező!!!

DAndrea>!
Hadas Krisztina: Egy tökéletlen anya naplója

Anya lettem, ezért minden olyan könyvhöz, amelyben gyermeknevelési ötleteket, tapasztalatokat lehet olvasni, természetellenesen vonzódok…éppen ezért olvastam el Hadas Kriszta könyvét, annak ellenére, hogy az író eddig kifejezetten ellenszenves volt nekem. Lám, itt a példa, hogy az első benyomást is lehet módosítani: a szerző olyan humorosan, nyíltan és őszintén írja le kis családja mindennapjait, hogy kifejezetten megkedveltem. Szerintem jópofa könyv, jó volt a lopott óráimban olvasgatni.

geszti>!
Hadas Krisztina: Egy tökéletlen anya naplója

Éppen azt kaptam ettől a könyvtől, mint amit vártam. Néhány óra könnyed kikapcsolódást, hol könnyekkel, hol mosollyal az arcomon. Nagyon hasonló az élethelyzetünk, gyakran ismertem magamra, a gyerekeimre, és még a páromra is. Mint egy felnőtteknek szóló Anna, Peti, és Gergő. :)

Bíborszél>!
Hadas Krisztina: Egy tökéletlen anya naplója

Azért vettem kézbe a könyvet, mert a felállás némileg nálunk is hasonló, mint a szerzőnél: rendelkezünk kamasz lánnyal és baba-fiúval is. :-) Mellette szólt az is, hogy a szerzőjét „ismerem”. Sok mindenben magunkra ismertem ám:-)
Hétköznapi, rövid történetek, élmények humorral és sok öniróniával. Olykor szívszorító családi tragédiák, kudarcok. Őszinte, megkapó, valóságszagú.
Könnyed kis olvasmány volt.

_Katie_ P>!

Úgy döntöttem, meghirdetem a tökéletlen anyák mozgalmát.

Light_House>!

A fiunk Boldogország boldog lakója, és mi igyekszünk vele tartani.

Papírtigris>!

Ezek után félve írom le siralmas életemet. Ha Zsigának farsangja lesz, egészen biztos, hogy fektetés után éjfél körül fogok beesni a Tecsóba, hogy még elmarhassam az utolsó pókember jelmezt. Tudom, miről beszélek, hisz Sári lányomnál is így ment. Szülinapra nem sütök tortát, sem egy-, sem kétemeleteset, azon egyszerű okból, hogy nem tudok sütni, és ez most már sajna így is marad. Majd megrendelem a sarki cukrászdában. Nem fogok kalózvárat építeni, mint ahogy egy valamirevaló babaházat sem voltam képes soha összedobni.

AgiJovi P>!

Még amikor Zsiga kisebb volt, egyszer előfordult, hogy egy illusztris férfi interjúalanyom, miután hosszasan fixírozta a mellemet (már azt hittem, végre tetszem valakinek), bátortalanul megjegyezte, hogy egy kicsit le vagyok hányva.

Light_House>!

A gyerek nem vekker. Ezt a mondatot több mint két évvel ezelőtt, anyai bölcsességemen kevélyen kérődzve vetettem oda (néhány oldallal korábban, Showtime című szösszenetemben olvashatják). Felejtsék el, amit írtam. Akkor Zsiga még csak két hónapos volt, életfunkciói az eszik, alszik, nézeget tevékenységekre korlátozódtak. Könnyű volt ilyen lazán nagyképűnek lenni. Mindent visszavonok. A gyereknek igenis vekkernek kell lennie. Ha nem az, kezelhetetlen káosszá változik az életünk.
Szóval az elején azt terveztem, hogy nem leszek őrmester, nem fogom pontos időbeosztás szerint vezényelni a napokat. Kelés, szoptatás, séta, játék, fürdetés, alvás menetrendszerűen. De most, hogy a fiam elmúlt kétéves, én lettem a családi filmünk sebhelyes arcú, villogó tekintetű, rekedt hangon szitkokat szóró rosszfiúja, pontosabban rosszlánya. Nem szeretem ezt a hálátlan szerepet, már rám égett, de mégis muszáj tartanom magam hozzá.

Light_House>!

Igen, a nyaggatás okozhatja a vesztemet. A „miért veszed fel már megint azt a szörnyű inget, mindjárt kidobom. Miért nem bírod megjegyezni, hogy nem jövünk be cipőben a lakásba. Már megint elviselhetetlenül horkolsz. Ha én nem vagyok itthon, senki nem vesz kenyeret. Már megint az ágyon hagytad a vizes törülközőt. Ne edd meg a gyerek kajáját!” Ezen mondatok imamalomszerű ismételgetése, az elégedetlen, önsajnáló mártírhang, a rinyálás, a mosolytalanság, a barátoktól, fiús programoktól való elzárás, az állandó pattogtatás, feladatosztogatás a női neurózis különböző fajtái – ezek riasztják a férjeket igazán, nem a nagy fenék.

Papírtigris>!

Mert igenis vannak undok gyerekek. Gyereket is lehet utálni, csak szív kell hozzá!

Papírtigris>!

Anya ügye ráér, mert anya az anya, nem egy másik ember. Anyához ezer láthatatlan, de mégis pontosan érzékelhető szál fűz, hús-vér kapcsolat, ami mindig húz: amikor taszítana, akkor is húz. 18 évesen és 40 évesen is.

_Katie_ P>!

[…] ha valamin, valakin nem lehet változtatni, akkor hagyni kell

_Katie_ P>!

[…] nem kell mindent agyonanalizálni, szétcincálni, majd hamm, bekapni, kérődzni rajta jó sokáig, aztán visszaöklendezni, hogy megint legyen mit kielemezni.