Xavér 18 csillagozás

H. Rose: Xavér

A 19 éves Leila egy átlagos iskolai nap után hazafelé indul, csakhogy nem érkezik meg. Őt és a város lakóit fegyveres katonák terelik az ismeretlen elkerített Zónába. A hely egy tábor, ahol a halál szelleme veszi körül az embereket.

A pusztulás világában Leila lát valakit, aki iránt egyszerre érez félelmet és vonzalmat. Kék szeme teljesen megbabonázza. De van ott más is, aki szem nélkül is lát mindent, és nem tűri, ha beleszólnak a tervébe. A tervbe, melyben nem szerepelt egy különös találkozás.

H. ROSE harmadik regénye, a Xavér egy lebilincselő romantikus történet, melyben a misztikum új oldaláról mutatkozik be. Egy olyan világ tárul eléd, mely nem fekete vagy fehér, ahol nehéz meghúzni a határt a jó és a rossz között.
Ha belekezdesz, tanúja leszel a túlvilág haragjának és rabja leszel egy elérhetetlen szerelem történetének.

Álomgyár, Budapest, 2015
Álomgyár, Budapest, 2015

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

I. rész

Nagyon izgalmas és hátborzongató, egyben elgondolkodtató történet volt, nagyon tetszett.
Xavér egy szellem, ami borzasztó, gonosz dolgokra késztet embereket, de lelke megtalálja egy lányban a másik felét, aki javíthat a dolgokhoz, élethez, halálhoz való hozzáállásán.
Leila csupa jóság, tele van megértéssel, az élet és az emberek szeretetével. Elborzasztja, ami velük történik, de nem adja fel, hogy megoldja a kilátástalan helyzetet és visszaterelje a szellemet a helyes útra.
Egészen elvarázsolt a könyv, beszippantott a történet. Vannak olyan történetek, amiknél már az első mondatoknál úgy érzem, barátok leszünk a történettel. Ez a könyv is ilyen volt. Sajnos viszont ez is a kiadásnál az átvágós könyvek közé tartozik, mert bizony ez egy regényfolyam 1. része, ami nincs feltüntetve. Csak az utolsó lapon látjuk, hogy „Folytatása következik”. És bár nyugvópontra érkezett a történet, de függő végű és ki tudja, hogy valaha megíródik-e, és kiadják-e a folytatást, tekintve, hogy ez is magyar szerző alkotása.
Van már egy pár ilyen 1. rész könyvem, amiknek nagyon szeretném olvasni a folytatását.

Dia21>!
H. Rose: Xavér

Először is szeretném megköszönni ismét az Álomgyár Kiadónak a lehetőséget és a könyvpéldányt! A borító, a cím és a fülszöveg alapján egy jó kis történetnek néztem elébe, azonban sok tekintetben nem azt kaptam, amit vártam.

Véleményem folytatását itt találjátok: http://konyvek-regenyek-vilaga.blogspot.hu/2015/07/h-ro…

PikiKiki>!
H. Rose: Xavér

Borító :5/5 nekem tetszik.
Írónő : eléggé új.
Könyv : hm… Nem igazán jött be.
224 oldal.. Ebből a fele dög unalmas, nem szerettem olvasni. Volt ugy, hogy befejezem.. De nem igazán szeretek könyveket félbe hagyni,ezért csak tovább olvastam… És kérem szépen a vége fele már jobb, nem is volt olyan unalmas. Már izgatottan olvastam
Leila és Xavér történetét. Lesz folytatás??!!

V_Szentesi_Edina>!
H. Rose: Xavér

Fura… Az első egyharmadát utáltam. Nem szeretek könyvet olvasatlanul félretenni, ezért erőltettem tovább… Egy nap leraktam, gondoltam, aznapra már elég volt belőle. Másnap újra kézbe vettem, és már 1-2 oldal után észrevettem, hogy valami megváltozott… csak úgy hasítok… kezdett érdekessé válni. És bár a befejezéséről volt egy sejtésem, ami beigazolódott, mégis érdekes volt. Most pedig hiányérzetem van, mert fogalmam sincs, mikor ismerhetem meg Leila és Xavér (vagy Félix?) további történetét…. Lesz-e egyáltalán következő rész?

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Kapkodva vettem ki a vajat és a lekvárt, majd kerestem egy kést, amivel vastagon felkenem ezeket a száraz kenyérre. Akkor jöttem rá, micsoda burokban nőttem fel.”