Örök ​sötétség (A Kór-trilógia 3.) 103 csillagozás

Guillermo del Toro – Chuck Hogan: Örök sötétség

Két ​éve már, hogy A kórban elszabadult a vámpírvírus, és most az egész világ a megsemmisülés szélén áll. Nukleáris tél uralkodik a tájon, a nap csak két órára tud áttörni a szennyezett atmoszférán – tökéletes környezetet teremtve ezzel a vámpírok szaporodásához.

Tömegesen irtják az embereket, a legjobbakat és a legtehetségesebbeket, a gazdagokat és a befolyásosokat sem kímélve, és az egészet a Mester irányítja – egy ősvámpír, aki páratlan erővel bír, és aki engedelmességük alapján választja ki a túlélőket. Az életben maradottakat leigázzák, táborokba deportálják, és a helyzetük alapján két csoportra osztják: az egyikbe kerülnek azok, akik szaporodóképesek, a másikba azok, akik a vérükkel látják el a Mester hatalmas seregét.

Az emberiség jövője egy szedett-vedett szabadságharcos-csapat kezébe kerül, amelynek tagjai: Dr. Eph Goodweather, a Járványügyi és -megelőzési Hivatal gyorsreagálású csoportjának egykori vezetője; Dr. Nora Martinez, orvos, aki tehetségesen küzd… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2011

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Sötét örvény Könyvmolyképző

510 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632457116 · Fordította: Molnár Edit
510 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632457109 · Fordította: Molnár Edit

Mr. Quinlan · Vaszilij Fet · Augustin "Gus" Elizalde

Regina_Elek>!
Guillermo del Toro – Chuck Hogan: Örök sötétség

A sötétség során eltelt két év alatt, a világ a feje tetejére állt. Az emberiség megbukott, a katasztrófa elérte a csúcs pontját. Az emberi fajt letaszították a tápláléklánc éléről és egyszerű prédaként kell leélniük hátralévő életüket. Egy olyan disztópia köszöntött be, ahol a halhatatlanok emberi, az emberek pedig állati rangsorolásba kerültek és már nincsen fény, ami megvédheti őket. A megmaradt csapat minden erejével azon van, hogy győzedelmesen kerüljön ki a harcból, de mind fizikailag mind mentálisan megterhelő számukra.

Visszatekintünk a kezdetekre, az ősök megszületésére történelmi és szakrális szempontból. Érdekes az a felvetés, hogy a múltban megtörtént fontos események mind köthetők a vámpírok jövőbeli hatalomra kerülésére.

A befejező rész brilliáns és egyben hátborzongató.

510 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632457116 · Fordította: Molnár Edit
Lisie87>!
Guillermo del Toro – Chuck Hogan: Örök sötétség

Ez a rész valahogy kevésbé tetszett, mint az első kettő! Nem volt híja az akciónak, az események zajlottak, nem volt pihenés, harc, tervezés, pusztítás. Talán a sok érzelmi picsogás, és Eph lelki leépülése zavarta meg a hangulatomat. Azt kicsit túl tolták.
Érdekelt nagyon, hogy hogyan zárják le a történetet. Végül összességében jól sikerült. Élveztem a trilógiát.

Paulinusz_Tünde P>!
Guillermo del Toro – Chuck Hogan: Örök sötétség

„A Mester régen értette Isten szavát.”
Kik is vagyunk mi valójában? De jó ez a kérdés itt ehhez a sorozathoz.
Ez a trilógia egészen más környezetbe helyezte a teremtést, amiért hálás vagyok. Mindig is megkérdőjeleztem mindent, és kerestem a válaszokat. Amolyan nyughatatlan lélek vagyok. Nagyon jó volt olvasni ezt a trilógiát, de félelmetes is. Nem kell a Földre apokalipszis ahhoz, hogy borzalmas dolgok történjenek velünk, hiszen nap, mint nap megtörténnek, csak már oda sem figyelünk. Más halála, fájdalma, nyomora már nem hír. Nem üt.
Toro itt megmutatta, hogy a remény az egyik legnagyobb fegyver. A lelkünkben élő remény, ami felér egy Isten erejével. Az elbizakodottakat a saját fegyverükkel lehet a legkönnyebben legyőzni. Talán. Ha legyőzhető. Kétségek között lapozunk…
Számomra elég erős volt mindegyik rész, és itt a harmadikban szinte annyira felkorbácsolódtak az indulatok, hogy egyszerűen már sajnáltam, hogy nincs még egy rész.
„Mialatt a felkelő napot bámulta az ablakon keresztül, színek derengtek fel az égbolton.”
Annyira egyszerűen játszik velünk Toro és a társa, hogy a legegyszerűbb szituációkban rejti el számunkra a gyötrelem melletti szépséget. Megejtően csillant némi fényt itt, meg ott, hogy elhiggyük valóban lehet kiút a legsötétebb helyzetből is. Talán ezért jelentett nekem ennyit ez a trilógia, mert én mindig is vevő voltam az ilyen lélegzetnyi szépségekre. A pillanatokra, amik többet érnek bárminél.
Azt is pozitívan fogadtam, hogy a történethez felépített mitológia igaz a bibliából merít, de itt-ott fel van javítva, át van költve, hogy jobban simuljon, és én nem bántam, sőt. Nagyon tetszett.
„Nem a hit az, ami naggyá teszi a vezéreket. Hanem a kétely. És az, hogy végül túl tudnak lépni rajta.”
Ebben a részben volt meglepetés, okozott még fejtörést a mester. Véleményem szerint egy korrekt harmadik részt kaptunk.
Összességében nagyon pozitív élmény volt számomra ez a trilógia, és mindenkinek ajánlom bátran, még akkor is ha nem túlzottan vámpíros beállítottságú, mert itt azért egészen másfajta létről van szó, mint azt egyébként képzelnénk. Biztos vagyok benne, hogy a sorozatot is meg fogom nézni.

Criala P>!
Guillermo del Toro – Chuck Hogan: Örök sötétség

Nem is tudom mire számítottam. Reménykedtem a csapatunk győzelmében, de ilyen cím mellett és ahogy az események sokáig alakulgattak, eléggé sok kétség dúlt bennem. :D
Akadt egy-két meglepetés, leginkább a vámpírok származása – merész, de tetszetős ötlet volt szerintem. A végén azért megdöbbentem.

kolika>!
Guillermo del Toro – Chuck Hogan: Örök sötétség

A trilógia olvasása után kezdtem el nézni a könyvek alapján készült sorozatot, s érdekes szembesülni, hogy a könyv szereplői hogyan jelennek meg a filmrendezők műveiben. Érdekes megfigyelni azt is, hogy mennyi hasonlóság, vagy különbség van a könyv és a sorozat közt.
A vámpírok nem szimpatikus szereplőként jelennek meg. Nem akarnak együtt élni a többi földi lénnyel„ hanem uralni akarnak mindent. S abban a káoszban, amit létrehoznak. nincs is nehéz dolguk. Az emberek állatokként vannak tartva, s csak kevesen merik felvenni a kesztyűt az uralkodó fajjal szemben. Érdekes és egyben elborzasztó világgal nézünk szembe. Kíváncsi voltam, hogy ebből a helyzetből hogyan lehet kivergődni.
A filmben – a könyvhöz képest – vannak meglepetések akár a túlélőket nézem, akár a cselekmények alakulását.
A Zack – Mester kapcsolatnak az alakulása egyáltalán nem nyerte meg a tetszésemet
Végig pörgős, izgalmas, olvasmányos volt a könyv.

donzella P>!
Guillermo del Toro – Chuck Hogan: Örök sötétség

Egy széthullott csapathoz térünk vissza. Eph az alkoholizmus mellé még összeszed egy kellemes gyógyszerfüggőséget, önsajnálatot. Nora és Fet megszenvedi, hogy Eph-re nem lehet számítani. Gus pedig teljesen önállósodott.
Az, hogy mennyire valószerű, hogy a megszokott helyeiken keringenek körbe-körbe, ahol már keresték őket korábban, vagy egy idős, alzheimeres hölgyet terelgetnek, miközben az idős, beteg embereket deportálták, mégis el tudnak vegyülni hónapokig.
Minden más meg is történhet egy totális diktatúrában, visszatekintve nem véletlen, hogy több jelenet is játszódott a náci megsemmisítő táborokban.

Visszatérünk a múltba, lassan feltárulnak a vámpírizmus titkai és eredete. Végülis csak szakrális gyökerekre vezették vissza a jelenséget. Eddig elvetett magok, a felsejlett tudományos vonal teljesen elsorvad, ebből a szempontból felesleges volt orvosokat meg járványügyiseket túráztatni. Ennyi erőből lehettek volna papok, vagy épp történészek is, hozzájuk jobban illett volna a történet.

A cselekményhez, meg a befejezéshez képest sok volt a lelkifröccs, és pár száz oldal alatt igen csak megfordultak a vélemények, erkölcsi fölényből, azok oktatták a többit, akik maguk is elkövették ugyanazt a hibát, és még elkövetik párszor utána.

Leghangulatosabb (borzongatóbb) az első rész volt, a második részben Abraham személye emelte a történetet, a harmadik egyiket sem tudta megközelíteni.

A vége nem volt mindenkinek happy end, de korántsem egy lehetetlen világképpel zárult.

Allanon>!
Guillermo del Toro – Chuck Hogan: Örök sötétség

Érdekes és váratlan lezárása a trilógiának. Érdekes volt számomra a mester és Zack kialakult viszonya. Sokkal érthetőbb a sorozathoz képest a karakterek motivációi, az, hogy minek milyen hatása van a jellemeik változásában. Az előző rész végén Setrakian halála annyira kikerült a figyelmem középpontjából, hogy az újdonság erejével taglózott le a felismerés. Ez a sorozat egy érdekes, pörgős, izgalmas történet, ami akár meg is történhet a mi világunkban is. Fet még mindig az egyik kedvencem. A vámpírlét ilyesforma kialakulása és létezése egyedülálló. Sehol se olvastam még hasonlót se. Egy percig se bánom, hogy elolvastam.

Marée_Noire>!
Guillermo del Toro – Chuck Hogan: Örök sötétség

Ez a rész ugyan tetszett, ám már nem kapja meg tőlem a kedvenc státuszt, ahhoz túl nyögvenyelősen ment az olvasása… Amúgy jó történet, csak épp a megoldás kissé hihetetlen, mármint, hogy a vámpírok honnan származnak. Nem azt mondom, hogy nem volt jól összerakva, mert de; teljesen értelmesen és logikusan le volt vezetve, ám mégis: nekem ez így azért kicsit meredek. :D Már egy magyar szerző ifjúsági trilógiájánál (direkt nem írok nevet-címet, ne lőjem le a lényeget senkinek) is cseppet zavart ez a megközelítés, és bár itt sokkalta összeszedettebb volt, de akkor is, nekem fura, és kész. ;)
A trilógiát összességében szerettem, és alig várom a sorozatot – már csak pár nap! :O

Selene_Corvinus>!
Guillermo del Toro – Chuck Hogan: Örök sötétség

Na igen a befejezés. Nekem tetszett a vámpírok eredete. Tulajdonképpen azt hozta amit vártam.

Smitola_Cintia>!
Guillermo del Toro – Chuck Hogan: Örök sötétség

Nekem annyira nem tetszett ez a történet,happy endre számítottam,de csalódnom kellett.

h_zsofi>!

Az idő egy nagy óceán, és én már szeretnék partot érni.

walksdowonders>!

Minden eszmerendszer szépen felépített átverés, ha logikusan közelítjük meg.

Kapcsolódó szócikkek: Mr. Quinlan
Milli>!

– Az a gyengeség, ha engedünk a kísértésnek. Az az erény, ha ellenállunk neki.

Évi87>!

A fenséges fényoszlop egy pillanatra világosságba borította a tábort. A magas falakat, a komor épületeket, a sáros földet. Az egyszerű és csúnya hely csupán a hétköznapisága miatt tűnt fenyegetőnek. Olyan volt, mint egy kiállítóterem mögötti hátsó udvar vagy egy piszkos éttermi konyha: egy sallangoktól mentes zug, ahol az igazi munka zajlik.

Adruzs>!

És valahányszor rád nézek majd az elkövetkezendő örökkévalóságban, arra fogok gondolni, a kapitulálásod is csak azt bizonyítja, hogy nem vagytok többek civilizált állatoknál.

Évi87>!

Az ösvény végén a fal oldalra csúszott Mr. Quinlan fehér keze alatt. Egy hatalmas, kör alakú helyiség tárult fel mögötte: elsőre metrógarázsnak tűnt. De inkább egy múzeum és a Kongresszus ötvözete volt. Olyan fórum, ahol Szókratész is remekül érezte volna magát, ha vámpírként a föld alá kényszerül.