Az ​ördög hajója (Penn Cage 3.) 24 csillagozás

Greg Iles: Az ördög hajója

Penn ​Cage-t éjszakai találkozóra hívja gyerekkori barátja, Tim Jessup. A helyszín Natchez temetője. Itt veszi kezdetét a vad hajsza, ahol az üldöző és üldözött szerepe újra és újra felcserélődik. Penn polgármesterként egyhangúan zajló élete egy csapásra felbolydul: Tim a környéken elharapódzó nemzetközi pénzmosásról, véres kutyaviadalokról, pedofil prostitúcióról beszél neki, és másnapra döntő bizonyítékot ígér. A találkozás azonban elmarad: már csak Tim megkínzott holttestét találják meg a parton. Az embertelen üzelmeket folytató kaszinóhajó igazgatója és pribékjei már Pennre és családjára is halálos veszélyt jelentenek. Cage felveszi a harcot a kifogástalan angol gentlemannek mutatkozó könyörtelen férfival. Elitkommandós, mesterlövész és helikopterpilóta barátaiból csapatot gründol, így lélegzetelállítóan izgalmas nyomozás veszi kezdetét. Mindeközben újra feltűnik a színen Penn régi szerelme, Caitlin Masters, aki újságírói szimatát használva szintén belekeveredik az ügybe,… (tovább)

Eredeti cím: The Devil's Punchbowl

Eredeti megjelenés éve: 2008

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világsikerek General Press

General Press, Budapest, 2009
572 oldal · ISBN: 9789636431709 · Fordította: Szieberth Ádám

Mississippi-delta

Greg Iles: Az ördög hajója

Ízlés dolga, lehet ez akár 5 csillag is,…. de nagyon brutális.
Aprólékos, végig érdekes és izgalmas stb… egy perc üresjárat sincs benne, jól megírt, de nagyon durva az alap történet.

Greg Iles: Az ördög hajója

Hú, de örülök, hogy nem adtam fel a Forgó angyal után…
A Forgó angyal viszont kellett, hogy átlássam a folyamatot. Az ördög hajója elég hosszúnak tűnt első ránézésre is, és gondolkodtam, hogy vajon megéri-e majd a ráfordított időt???? Jelentem: nekem megérte :)
Iles hagyta, hogy a karakterei életre keljenek és maguk írják a könyvet. Ritkán tapasztaltam ilyet, de neki sikerült. Képekben beszél és segített láttatni velem, amit ő lát. Felkeltette bennem azt a vágyat, amit még eddig soha senkinek nem sikerült Amerika iránt. Látni akarom Natchezt… Látni szeretném a Mississipit.
Penn Cage karaktere újra olyan volt, mint az első részben, de a Forgó angyalból is hozott magával valamit, onnan hozta az esendőséget, ez ismét hozzátett egy kis pluszt. De már nem hős, mint az első részben, inkább „csak” ember, de az viszont a jó fajtából, az igazán emberiből.
Ami nagyon tetszik még Ilesben, hogy Annie, Penn Cage kislánya, normális 11 éves gyerek. Nem csinál olyan Iles, mint más szerző szokott, hogy olyan mértékű mélységet és bölcsességet ad gyerekek szájába, amiről az ember tudja, hogy felnőtt írta. Ez is hitelessé teszi.
Sok „gonosz” jelenik meg a könyvben, akik valóban velejükig romlottak. Az ő karakterüket is kiválóan megfogja Iles.
Féltem tőle, hogy túlírt lesz a könyv. Nekem nem volt az.
A karakterek kidolgozottak, a történet végig fenntartja az érdeklődést:) Nekem bejött.

nyolcadikutas>!
Greg Iles: Az ördög hajója

A szokásos nívó, de valahol ez már kevés az üdvösséghez.
Nincs baj Iles Penn Cage történeteivel, csak a keretein nem tud túl lépni. Túl kiszámítható.

Margarita>!
Greg Iles: Az ördög hajója

lélegzetelállítóan izgalmas nyomozás… meg még letehetetlenül izgalmas regény is? Persze, a fülszöveg írójának és a kiadónak eladó.
Nekem ez most kissé vontatott volt, sőt unalmas.

Lauran>!
Greg Iles: Az ördög hajója

Nem is tudom, hol kezdjem. Nagyon összetett ez a könyv. A fő motívum a szervezett bűnözés. Illetve minden, ami ehhez kapcsolódik. Mississippi állam Natchez nevű városában engedélyezték a kaszinók működését. A polgármester, Penn Cage, nem igazán örül ennek. A bajt még tetézi, hogy a kaszinókat működtető cég emberei úgy gondolják a pénzükért bármit megkaphatnak. Ha mégsem, akkor jön a fenyegetés, zsarolás. A legális üzlet mellet szerepet kapnak tiltott üzelmek is, melyekből a rosszfiúk hatalmas összegeket söpörnek be. Ez a könyv nem más, mint harc a szervezett bűnözés ellen, és harc egy város jólétéért. Penn Cage nem egyedül száll szembe a rosszfiúkkal. Ez tetszik, mert a magányos hősökből már kezd elegem lenni. Penn Cage, aki valamikor ügyész volt, megpróbál a jog eszközével élni, hogy megállítsa rosszfiúkat, de amikor ez a taktika csődöt mond, más eszközhöz folyamodik.
Iles nem megy a szomszédba az erőszakos jelentekért. Elég naturálisan ábrázolja ezeket. Egyébként a regény szerintem letehetetlen, pörgős, eseménydús, jól átlátható. Bizonyos fejezetek kimondottan megindítóak. Ami ismét nagy tanulság ebből a könyvből. A bűnözés mindenütt jelen van, egyszerűen ilyen az emberi természet. Ami tiltott, az mindig vonzóbb. Teljesen mindegy, hogy melyik társadalmi rétegből kerül ki az ember, akiben van hajlam vagy kíváncsiság a sötétebb dolgok iránt, az vesz részt ilyen „játékokban”.

robinson P>!

Milyen könnyű nyerni, ha az embert nem is érdekli az egész!

Nefi>!

A megalázott nő haragja maga a pokol – mondom. – Ez a világegyetem egyik alaptörvénye Olyan, mint a gravitáció.

Nefi>!

Ott kezdődnek a bajok, amikor azt képzeljük magunkról, hogy jobbak vagyunk, mint a szomszédunk – vagy hogy valaki másról képzeljük azt, hogy különb nálunk. Mégis folyton ebbe a csapdába esnek az emberek.

robinson P>!

– Az üzlet és a politika áldozatokat követel, ez az élet része.

Nefi>!

Ma is barlanglakók vagyunk, csak nagyobb a barlang, és szebb ruhában járunk. Szövetségeket kötünk, próbálunk civilizáltan viselkedni, nem hagyjuk, hogy a gyengék elpusztuljanak a hidegben. Az olyanok viszont, mint Sands, Quinn vagy Edward Po, ma is az ősi szabályok szerint játszanak. Számukra az élet kétesélyes játszma: nyersz vagy vesztesz, életben maradsz vagy meghalsz. És a legfontosabb szabály a következő: rögtön elveszel mindent, amit csak tudsz, egészen addig, amíg valaki meg nem húzza a határt, és azt nem mondja: „Eddig és ne tovább!”

robinson P>!

A férfi, akire várok, negyvenöt éves, de számomra mindig kilenc marad. Ennyi volt ugyanis a barátságunk csúcspontján, az Apollo-11 holdra szállásakor. Olyan szoros barátságokat azonban nem sűrűn köt az ember, mint kisfiú korában, így aztán igencsak régi adósságot próbálok törleszteni.

Kapcsolódó szócikkek: Apollo-11 · barátság · holdraszállás
Nefi>!

Annak idején, ha bíróságra mentem vádbeszédet tartani, vagy akár csak egy fontos kihallgatásra, útközben már nem görcsöltem. Gondoltam, ilyenkor már vagy ott van a fejemben minden, aminek ott kell lennie, vagy pedig el vagyok veszve.

Kalmár_Melinda P>!

Bármerre jársz, ha nagyon akarsz, másfél kilométeres körzetben biztosan találsz egy pokolba nyíló ablakot.

82. oldal, 8. fejezet

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Sara: Állat vagy!
Manny: Nem, rosszabb: ember!

A Szökevényvonat című filmből

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Azokat pedig, akik Natchezbe készülnek, tájékoztatom, hogy a
folyón jelenleg csupán egy kaszinóhajó üzemel. A regény írásakor
tervbe volt véve két újabb kaszinó megnyitása, de a gazdasági válto-
zások felülírták ezeket a terveket.
Tudom, hogy sok olvasóm azért
utazik el Natchezbe, hogy megnézze a könyveimben leirt nevezetes-
ségeket. Őket arra biztatnám, hogy megbízható információk után az
interneten kutassanak. A valóság ugyanis helyenként erősen külön-
bözik attól a fiktív világtól, amelyet Penn Cage számára kreáltam.
Natchez ettől függetlenül csodaszép, titokzatos város, ahova nagyon
is érdemes ellátogatni. Az évenként megrendezett hőlégballon-
fesztivál pedig az év egyik fénypontja, és bár az egyes rendezvények
időpontját helyenként szabadon kezeltem, a háromnapos fesztivál a
valóságban is igen látványos esemény.
A regény hibáiért kizárólag engem okoljanak.

Penn Cage sorozat · Összehasonlítás