Hamis ​istenek (The Horus Heresy 2.) 74 csillagozás

Gyökeret ver az eretnekség
Graham McNeill: Hamis istenek Graham McNeill: Hamis istenek

Az emberiséget újraegyesítő Nagy Hadjárat folytatódik. A Császár átadta a parancsnoki feladatokat legkedvesebb fiának, a Hadúrrá kinevezett Hórusznak. Azonban az Impérium seregeiben nincs minden rendben. Hórusz még mindig küzd primarcha testvérei irigységével és neheztelésével, és miután a Davin holdján megsérül egy csatában, a saját belső démonaival is harcba kell szállnia. Vajon képes lesz-e a legyengült Hadúr ellenállni mindannak a kísértésnek, amellyel a Káosz megpróbálja elcsábítani?

A Hórusz Heresy eposzi története szövődik tovább a Hórusz felemelkedésének folytatásában. A galaxis további sorsa egyetlen ember döntésétől függ: hűség vagy árulás?

Tuan, Budapest, 2018
378 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639940802 · Fordította: Habony Gábor
Szukits, Szeged, 2013
382 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634972785 · Fordította: Habony Gábor

Fulgrim

Razor P>!

Graham McNeill: Hamis istenek Gyökeret ver az eretnekség

„Ott voltam aznap, amikor Hórusz elesett” szól e regény első része elé helyezett idézet és elég jól összefoglalja mi is történik ebben a kötetben. A történet ezúttal talán kevésbé eseménydús, mint az első részben, valószínűleg ez betudható a szokásos középső rész betegségnek is, ám így sem mondanám unalmasnak. A sztori röviddel az előző rész után veszi fel a fonalat. Erebus továbbra is kavarja a kavarnivalót, így a 63. Expedíciós Flottának irányt kell változtatni és vissza kell térnie a Davin nevű világra, melynek hátrahagyott kormányzója a hírek szerint a Hadúr ellen fordult. Csapdának hangzik? Az hát! Bár a hogyan és a miként nem derül még ki, az egyértelmű, hogy a háttérben alaposan előkészítették Hórusz fizikai és lelki bukását, ami aztán az Eretnekségben fog majd tetőződni. Mondtam már, hogy Erebus kavarja? Mindeközben a flotta emberi oldalán – és a tágasabb birodalomban – egyre több minden kezd megjelenni off, ami a 10.000 évvel későbbi dekadens Birodalomban már mindennaposnak számít majd. Vájt fülűeknek vagy csak a világot jobban ismerőknek a regény tartalmaz nem egy előreutaló jelenetet, nem beszélve az elindított szálakról, amik aztán a számtalan további kötetben lesznek bővebben kifejtve.
Sajnos a kiadás hibái mellett nem mehetek el teljesen szó nélkül. Első olvasásra a Szukits-féle kiadáshoz volt szerencsém, amiben kétszer is belefutottam ismételt, de eltérő fordítású mondatba, mintha a korrektúra során ezek bent maradtak volna. Valamint most először került a kezembe hiányos kötet a kiadótól, bár ez nyilván a nyomda hibája, de azért nem örültem neki, hogy a végéhez közel a netről kellett levadásznom a hiányzó oldalakat.

Szukits, Szeged, 2013
382 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634972785 · Fordította: Habony Gábor
Balázs_Erőss>!

Graham McNeill: Hamis istenek Gyökeret ver az eretnekség

Ármány, összeesküvés, pártütés, árulás. Ez és még egy kevés hentesmunka, zombigyilok, valamint rengeteg utalás két komoly összecsapásra, melyek önmagukban saját könyvért kiáltanak. Ismét tökéletes iparosmunkát kapunk, de nincs meg benne az a varázs, ami a korábbi Warhammer-regényekben mindig ott van. Nem rossz választás, de nem tartom a 99. legjobb sci-fi könyvnek.

Profundus_Librum>!

Graham McNeill: Hamis istenek Gyökeret ver az eretnekség

Egy több író által írt sorozatnál óhatatlan, hogy lesznek jobb és kevésbé jól sikerült írások. Amikor az első Dan Abnett regényt elolvastam, még nem gondoltam, hogy ő egy olyan író, akinek munkáira egyszerűen muszáj hivatkozni, mert valami olyat tud, amit csak nagyon kevesen. Ma már teljesen így gondolom. Graham McNeill könyvével nincs nagy baj, a Warhammer világát, az akciódúsabb science-fictiont és a néhol horrorisztikus elemeket használó könyveket kedvelők meg fogják találni a számításukat ebben a regényben, de van még mit tanulnia a Mestertől.

Bővebben a blogon:

kharoon>!

Graham McNeill: Hamis istenek Gyökeret ver az eretnekség

Kellemes meglepetést okozott a gyenge első rész után ez a könyv. Izgalmas, jól felépített, helyenként ugyan kicsit kínos, de összességében nagyon jó olvasmány. Az első rész klisékarakterei itt megkapták a hiányzó dimenzióikat, és a történet is árnyaltabb lett. Végig jól szórakoztam, és kiváncs lettem a következő részre.
A w40k univerzum pusztuló világegyetemének előtörténete ez, nagyon izgalmas látni ezt a világot fénykorában, mikor a baljós előjelek nem többek sötét sarkokban megbúvó árnyaknál.
Mivel eléggé rétegkönyv, nyugodt szívvel csak w40k rajongóknak ajánlom, azoknak viszont nagyon.

Drazsi>!

Graham McNeill: Hamis istenek Gyökeret ver az eretnekség

Nem tetszik McNeill stílusa. Én valahogy mindig kicsit távolinak éreztem a Warhammer univerzumától ezt a technikai dömpinget. Ebben a világban nem az a pláne, hogy egy Imperator osztályú titán technikai jellemzéséről olvasgassak oldalakon keresztül. Ahogy rendszeresen elhangzik, „In the grim darkness of the far future there is only war.” És pontosan ezt várná el az ember. Pörgős akcióközpontú könyveket, mint amilyeneket Abnett ír, vagy a szinte már végletesen beteges hangulatot árasztó tömény kétségbeesést, Watson tollából. Nem a technikai ömlengést egy szabálykönyv-írótól.

Könyvbarát>!

Graham McNeill: Hamis istenek Gyökeret ver az eretnekség

Remek folytatása az első kötetnek. Hórusz olyan szimpatikus volt az előző kötetben -és még most ebben a kötetben is- és érdeklődve vártam, hogy vajon hogyan sikerül majd a Káosz felé fordítani.

Amit az író szerintem remekül megoldott.

Razor P>!

– Ha lenne rá lehetőségem – jegyezte meg a Hadúr egy este Lokennek, miközben arról beszélgettek, hogyan lehetne még késleltetni a bolygók megadóztatását –, megölnék minden eaxectort az Impériumban. De biztos, hogy még a pokolból is küldenének egy kérvényt, hogy szedjük be az adójukat.

55. oldal, Három

Hush_Campo>!

A Császár is megmondta, hogy az emberiség csak akkor érheti el a tökéletességet, amikor az utolsó templom utolsó köve rázuhan az utolsó papra!

Hush_Campo>!

Magnust megmosolyogtatta a gondolat, és azt kívánta, bárcsak megmutathatná vádlóinak mindazt, amit ő már látott. Mindazt a szépséget és csodát, amely a valóság fátyla mögött rejtőzködik. A Hipertérben rejlő erők ismeretében a jó és a gonosz fogalma értelmetlenné válik, hiszen ezek egy vallásos társadalom koncepciói, melyeket a vallási dogmákkal együtt kellett volna kisöpörni a társadalom gondolkodásából.

Hush_Campo>!

egy nap maguk az istenek lépnek majd elő a mítoszokból és legendákból, hogy vérben és tűzben kovácsolják ki a jövőt.

Hush_Campo>!

– Astartesek vagyunk. Óvatoskodjanak mások.

Hush_Campo>!

Loken gerincén hideg borzongás fűtött végig, mert a parancsnok arcán ugyanaz a mosoly jelent meg, amit akkor látott, amikor a Hadúr beterítette az indítófedélzetet a technokrata konzul agyával.

Hush_Campo>!

Ha a civilizált viselkedést ilyen könnyen levetkőzték, akkor mi mindent hagyhatnak még hátra, ha a körülmények úgy hozzák?

Hush_Campo>!

– Csak mert nem török össze dolgokat, az még nem jelenti azt, hogy nem vagyok ideges.

Hush_Campo>!

Loken kényszerítette magát, hogy elolvassa a sorokat, s a megsárgult lapon sorjázó szavak szinte maguk alá temették.

Hórusz vagyok, a Legvénebb Istentől teremtett.
És én engedem útjára a Káoszt.
És én vagyok a mindenség elpusztítója.
És én vagyok az, ki jóra tört, mégis pusztulást hozott a világra.
Sorsom a magány, e kígyóként tekergő úton.

– Nem értek a költészethez! – csattant fel a kapitány. – Mit akar ez jelenteni?

Hush_Campo>!

– Háborúzni akartok egy költővel?

Ben Counter: Lángoló galaxis Az eretnekség hajnala

The Horus Heresy sorozat · Összehasonlítás